Ryzyko wystąpienia nadżerek

Zawartość:

Nadżerek nazywana jest najczęstszą chorobą żeńskich narządów płciowych. Niezależnie znaleźć w erozja jest niemożliwe, ponieważ nie ma stałych objawów, to nie ma znaczenia. Czasami jednak erozji może powodować plamienie. Każda kobieta musi wiedzieć, co jest niebezpieczne nadżerek, jego następstwa i powikłania.

load...

Erozja występuje w każdym wieku. Przyczyny erozji są najczęściej zapalenie narządów urazów wynikających z badań ginekologicznych lub w trakcie stosunku. W naszych czasach, jedną z ważnych przyczyn erozji – reakcji alergicznej na nasienia lub antykoncepcji.
Powrót do spisu treści

Rodzaje nadżerek

Erozja jest dwojakiego rodzaju: true erozji i ektopia. Prawdziwa erozję – to rzadki przypadek. Wydaje się, gdy uszkodzony nabłonek wokół os zewnętrznych powierzchni szyjki pochwy. Jeśli to prawda erozji tworzą zapalenie powierzchnię rany. Ten rodzaj erozji charakteryzuje jasnoczerwony, o nieregularnym kształcie zaokrąglonego i czasami nawet krwawienie podczas stosunku płciowego. Gdy kolposkopii może wykryć śluzowo-ropna absolutorium, infiltrację, obrzęk. Po 1-2 tygodniach prawdziwy erozji staje się pseudo – etap uzdrawiania.

Pozamacicznej – powszechną formą erozji. Jest to często dziewic i komplikuje zapaleniem wraz z pojawieniem się seksualności. Lekarze nazywa ektopia łagodne lub stan tła. Jeśli kobieta nie rodzić, lekarze mogą dać szansę dla organizmu do radzenia sobie z chorobą.

Gdy nabłonka szyjki macicy jest przenoszony, że pozostawia w miejscu wydzielniczej nabłonek. W trakcie procesu gojenia wydzielniczych nabłonka istnieje niebezpieczeństwo, że wirusem brodawczaka. Wirus jest łatwo przenoszone przez kontakty seksualne i może powodować raka szyjki macicy.

load...


Powrót do spisu treści

Skutki erozji

Jeżeli stan zapalny jest wydłużony, a następnie funkcja samoleczenia organizmu jest aktywna. Wraz ze zmianą właściwości komórek nabłonkowych rozpoczęciem procesu rozszczepiania, która prowadzi do łagodnego rozrostu guza i raka. Również nowotwór powstaje z wirusa, chorób przenoszonych drogą płciową: opryszczka narządów płciowych, wirus brodawczaka ludzkiego.

W rezultacie – rak szyjki macicy. Często dotyka kobiety w wieku 35-40 lat. W celu wykrycia choroby w czasie, trzeba mieć regularne kontrole w ginekologa. A jeśli okaże się, raka szyjki macicy, nie jest konieczne, aby uznać ten wyrok, ponieważ w naszych czasach, medycyna jest dość dobrze rozwinięte w kwestii onkologicznych. Raka we wczesnym stadium można wyleczyć. Nie zapominaj o tym.

Początkowo erozji – małe rany, zadrapania. W tym przypadku, mianowany tampony maścią lub oleju usunąć zaczerwienienia.

Najważniejsze – czas leczenia erozję, że nie przerodzi następnym etapie, gdy jest to wymagane moxibustion.


Powrót do spisu treści

Biopsja a jego celem

Większość kobiet odnosi się do procedury badania szyjki macicy jest bardzo negatywny. Oaza lustro metal wprowadzony do pochwy. Są one często zimne, więc mięśnie zwężają a narzędzie zawiera napięty. W tym przypadku lepiej jest użyć plastikowego lustro. Następnie szyjka jest wysyłane do światła i przechowywane badanie istnienia zaczerwienienia. Jeśli jest zaczerwienienie lub kolorowy heterogeniczność lekarz sprawia kolposkopii i biorąc plam na flory.

W celu dokładnego rozpoznania konieczne jest przejść badania cytologiczne i histologiczne. Do badania nowotworów odcięty kawałek z uszkodzonego obszaru. Następnie, po uzyskaniu wyniku biopsji, lekarz zaleci odpowiednie leczenie. Przed leczeniem erozji, trzeba zdać rozmaz. Po wykryciu infekcji są początkowo traktowany, a następnie sama erozji. Zdarza się, że do leczenia infekcji, erozja sam znika.

Aby dowiedzieć się, erozja łagodne lub nie, powinny być biopsja szyjki macicy. Procedura ta, która odbywa się 5-7 dni po cyklu miesiączkowego po zakończeniu miesiączki. Przed jego realizacji są pobierane wymazy, aby upewnić się żadne infekcje. Biopsja – procedura, w których prowadnica jest wykonana z tkanki szyjki macicy na obecność komórek przedrakowych.  Chociaż biopsja jest uważane za operację, nie powinni się obawiać. To jest prawie bezbolesne i szybkie. Podczas znieczulenia biopsja nie jest używany, jest to, że lekarz może leczyć szyjki macicy lidokainę. Według zespołu lekarzy oddychać, iw tym momencie radionozhom wykonano ogrodzenie materiał do analizy. W tym procesie, pacjent doświadcza uczucie mrowienia. Po biopsji należy przestrzegać następujących zasad:

 • 2 tygodnie abstynencji od aktywności seksualnej;
 • Trzeba zrobić codzienne douching;
 • Do powstrzymania się od forsownych ćwiczeń.

Powrót do spisu treści

Metody unieszkodliwiania erozja

Aby wybrać metodę leczenia erozji trzeba ustalić jego wielkość i stopień zagrożenia. Po przejściu wszystkich testów lekarz powinien zalecić leczenie. Erozja traktowano jednym z następujących sposobów:

 • Farmakoterapia;
 • środki zaradcze ludowe;
 • Cautery porażenie prądem;
 • Laserowe usuwanie;
 • Koagulacja chemiczna – cautery leże z ciekłym azotem.

Jeśli nie ma powikłań, takich jak zakażenia, może uciekać się do leków lub ludowych środków zaradczych. W tym przypadku wystarczy, aby pomóc organizmowi poradzić sobie z chorobą: odłożyć klocki z maści, czopków, tabletek, że lekarz przepisze. W przypadku, gdy erozja średniej wielkości i nie goją własnej, to jest konieczne do spalania, należy usunąć metodą laserową lub przekazać koagulację chemiczną. Jeśli erozja przeszły raka kroku, operacja jest konieczna. W tym przypadku, usuwa się wszystkie lub część macicy.

Przyczyny i skutki erozji

Erozja i raka szyjki macicy może wystąpić z powodu:

 • Wczesny początek aktywności seksualnej (16 lat);
 • Narodziny dziecka w młodym wieku;
 • Prowadzenie masowe aktywności seksualnej;
 • Choroby przenoszone drogą płciową;
 • 3 lub więcej aborcji.

Erozja ma następujące konsekwencje:

 • Szyjki macicy, co wpływa na erozję, – podatny grunt dla rozprzestrzeniania się zakażeń (gonococcus, chlamydia, opryszczka);
 • Płaskie brodawki mogą wystąpić z powodu wirusa brodawczaka ludzkiego;
 • Polipy macicy mogą powstać;
 • Obraźliwa niepłodność;
 • Pojawienie się komórek atypowych;
 • Raka szyjki macicy.

Należy pamiętać, że rak szyjki macicy nie nastąpiła natychmiast, często zaniedbywane erozji. Pozamacicznej i pseudo odnoszą się do choroby podstawowej, w stosunku do których może rozwinąć się rak szyjki macicy. Nie jest konieczne, aby uruchomić erozji, lepiej jest, gdy zostanie wykryte natychmiast poddawane obróbce.

load...