Ryż dieta, aby oczyścić organizm z soli – szybki i łatwy

Zawartość:

„Kto oferuje ryż, oferując samo życie” – tak powiedział wielki Budda. No, a przynajmniej buddyści naprawdę wierzą w to, co powiedział dokładnie. Może dlatego ryż jest podstawą kuchni narodowej niemal wszystkich krajach azjatyckich. A sądząc po wynikach, Budda nie był daleki od prawdy. Azjaci są znacznie mniej prawdopodobne niż reszta narodu cierpi z powodu chorób sercowo-naczyniowych, chorób przewodu pokarmowego i stawów. I „problem wieku” – otyłość – omija części kraju. Zgadzam się, nie jest tak powszechne, aby zobaczyć gruby japoński czy chiński.

load...

Jak się okazuje, to wszystko – dzięki krajowym diety ryżowej. Oczyszcza organizm przyczynia się do tego konkretnego produktu. Jaka jest postać i co ich korzystne właściwości? Ryż jest jedną z najstarszych roślin uprawnych. Jego „udomowienie” stało się dawno temu. Według niektórych źródeł, w Azji Środkowej, ryż uprawia się począwszy od II wieku pne. Nawet wtedy, to był pożywieniem. Oczywiście, postać w Polsce pojawiły się znacznie później – około XV wieku. Ciekawostka – pomimo faktu, że kultura ta była już znana, słowo „ryż” pojawił się dopiero w XIX wieku. Przyszedł do nas z Anglii. Przed tym rysunku o nazwie „Saracen ziarno” czy „pszenica Saracen”.

Rodzaje ryżu

Dziś wiemy, że wiele różnych rodzajów ryżu. Ale nawet ta sama odmiana może mieć inny smak, kolor i właściwości odżywcze. To zależy od sposobu przetwarzania. Można podzielić na trzy rodzaje: ryż parboiled, białym i brązowym. Najczęstszym – to biały ryż. Jego ziarna są wszystkie etapy polerowania iw rezultacie staje się gładka i śnieżnobiałe. Niestety, wraz ze „skóry” usunięty, a część substancji mineralnych dla organizmu. Dlatego traci parzony ryż biały i brązowy na takich parametrów jak zawartość składników mineralnych i witamin.

Sparzony ryż poddaje się specjalnej obróbce, który zwiększa jego wydajność. Po pierwsze, należy krótko namoczone w wodzie, a następnie poddano działaniu pary wodnej, które doprowadza się pod wysokim ciśnieniem. Następnie ziarna miele się i suszy. W wyniku tego procesu staje się półprzezroczysty ryżu i nabywa piękny bursztynowy kolor.

Być może najmniej powszechne, ale najbardziej użyteczne dla danego typu ciała ryżu – to brązowy. Nawiasem mówiąc, w Azji jest on używany w kuchni dla osób starszych i dzieci. To nie przypadek. Mimo wszystko, większość składników odżywczych zawartych w powłoce jest ziarno. I dlatego, brązowy ryż i ma kolor, że pochwa jest utrzymywana podczas przetwarzania. Jest to ten rodzaj ryżu lekarze zalecają stosowanie zdrowej żywności oraz rozmaite diety.

load...

Jednak jego cena jest nieco wyższa niż normalnie – polerowane. Te i zrozumiałe. Po tym wszystkim, raz kupisz „dwa w jednym” – a sam ryż i otręby ryżowe, które w rzeczywistości są to odrębny produkt. „Peel” brązowy ryż zawiera kwas foliowy, minerały, witaminy B i błonnika. Dzięki tej powłoce, ziarna stają się łatwe orzechowy smak. Jednak, ponieważ jest to okres trwałości brązowego ryżu jest niższa niż na parze lub polerowane.

Korzyści z tego produktu do ludzkiego ciała może powiedzieć bardzo dużo czasu. Wysoka zawartość lecytyny pomaga aktywować aktywność mózgu, witaminy z grupy B mają pozytywny wpływ na układ nerwowy i jest bardzo przydatne dla włosów i paznokci. Ryż obniża poziom cholesterolu, a jego regularne stosowanie pomaga regulować ilość cukru we krwi. Ponadto, korzystanie z tego zboża zmniejsza ryzyko chorób układu krążenia, a nawet raka. I, oczywiście, jest niezbędnym figura dla tych, którzy zmagają się z nadwagą lub chcesz oczyścić organizm z toksyn.

Jednakże, pomimo wszystkich „cudownych” właściwości tego produktu, należy stwierdzić, że dieta ryż nadaje się nie dla każdego. Przed rozpoczęciem eksperymentów, należy skonsultować się z lekarzem. W przeciwnym razie, zamiast spodziewanych korzyści, to może poważnie zranić. Po tym wszystkim, co dobre są te diety i dlaczego one faktycznie działają? Rice – idealny absorber. To jest jak gąbka wchłania żużel, soli i wody z organizmu. Ze względu na to, i będzie oczyszczona.

Ale wraz ze szkodliwymi substancjami bierze udział i użyteczne – na przykład, potas, niezbędne dla prawidłowego utrzymania aktywności serca. Dlatego trzeba ściśle stosować się do zalecanych warunków diety. Na przykład ścisłej diecie nie powinno trwać dłużej niż trzy dni. I mniej poważnych, ale już polecam biorąc leki specjalnych. W ogóle, jeśli twoim celem – aby oczyścić organizm z nadmiaru soli i toksyn, nie położył się z powodu zawału serca, to wszystko należy podchodzić rozsądnie, kierując się zasadą „nie szkodzić”.


Ryż dieta

W ostatnich latach zdobył ogromną popularność ryżowej diety oczyścić organizm. Ściśle mówiąc, dieta – w pełnym znaczeniu tego słowa – aby wymienić Zaproponowana metoda oczyszczania jest niemożliwe. Jest to raczej pewne zasady żywności. Jednak, podobnie jak każdej normalnej diety, trzymała kurs. Sposób oczyszczania jest przeznaczony do dwóch tygodni. Przed rozpoczęciem kursu trzeba trochę przygotowania wyprzedzeniem. Preparaty dni „nie jest uważane za” – który nie jest zawarty w pożywieniu przeznaczonym dla dwóch tygodni. Będziesz potrzebował czterech filiżanek lub słoik, i, oczywiście, ryż. Jak wspomniano, to lepiej wziąć brązowy.

Proces przygotowawczy. Weź dwie duże łyżki ryżu i dokładnie – tylko woda – umyć. Następnie wylać ryż Do czystej i szklanej i wypełnić ją wodą pitną. Wziąć marker i narysować na szybie numer „1”, w taki sposób, aby ich nie pomylić. Przykryć pokrywką i przechowywać w lodówce. Następnego dnia, usunąć nasączonej ryż, płukania i napełnić świeżą wodą. Weźmy jeszcze jeden kieliszek, wyciągnąć numer „2”, i umieścić nową porcję ryżu, należy powtórzyć procedurę przez analogię. Na trzeci dzień należy umyć ryż jest dwa kieliszki, a trzeci wypełnić kolejną porcję.

Czwartego dnia trzeba będzie ostatnią pustą szklankę. I zorientowali się, co z nim zrobić? To prawda, wszystko to samo – nic nowego. Najważniejsze – nie mylić ich. Aby to zrobić, należy szukać w przestrzeni lodówki i ustawić słoiki z rzędu w ścisłej kolejności. Tak, i jego rodzina powinni ostrzec. A następnie, dostając coś smacznego, mogą złamać system. Dobrze – szkolenie jest skończona. Pozostaje czekać do następnego dnia rano – piąty – dzień i można przystąpić do oczyszczenia.

Nawiasem mówiąc, wiesz co trzeba tak długo moczyć ryż? To bardzo proste. W ciągu tych czterech dni nim znika substancje, które tworzą się w organizmie śluzu. Ziarna pustek pojawiają – jest tam i „załatwić” cały żużel i sól. Tak więc, preparat został zakończony. Można zacząć. Rano na czczo wypić filiżankę zielonej herbaty lub kieliszek wody. Weź postać pierwszego szkła, ponownie umyć i gotować. Jednakże, nie można gotować – wystarczy zalać wrzątkiem i pozostawić na 10-15 minut. Będzie on wystarczająco zmiękczyć i tak – bo „moczyć” przez cztery dni. Wszystko. Bon appetit! Wydaje się zbędne powiedzieć, że sól, dodać cukier i masło nie, prawda?

Po śniadaniu, nie zapomnij, aby wypełnić nową porcję ryżu w pustej szklance i umieścić ją na samym końcu „system”. Najważniejszą rzeczą – po takim śniadaniu nie jeść i nie pić przez cztery godziny. W przeciwnym razie, ryż nie wyświetli soli z organizmu, a jeden z tych produktów, które można jeść. Jak można sobie wyobrazić, korzyści z tego nr. Cztery godziny później na obiad. Ściśle mówiąc, nie istnieją inne ograniczenia. Chociaż, oczywiście, nie należy nadużywać słony, pikantny i kwaśny. Cóż, alkohol powinien być wyłączony.

Jeśli nie chcą zadzierać z tych wszystkich kubków i słoików, ryżu można przygotować w prostszy sposób. Jednakże, takie szkolenie trwa około tygodnia. Otworzyć worek ryżu, należy go umieścić w rondlu i zalać wodą. Codzienne zmywanie przez co najmniej dwadzieścia minut. Po około siedmiu dni, można zauważyć, że woda staje się całkowicie przezroczysty – więc ryż jest gotowy. Dokładnie osuszyć, umieścić go w papierowej torbie i przechowywać w ciemnym i chłodnym miejscu. Dalej – wszystko w ramach tego samego programu. Wziąć małą partię i gotować bez soli. Jeśli nie można kupić ryż brązowy, starają się znaleźć co najmniej otręby ryżowe. Jedna duża łyżka ryżu powinna zająć trochę otrąb. Gotować mieszając okresowo. Jeśli nie chce się gotować – wystarczy zalać wrzątkiem na 15-20 minut.

Inne sposoby

Istnieją inne sposoby, aby oczyścić organizm za pomocą ryżu. Na przykład, jeśli chcesz nie tylko przynieść szkodliwych substancji, ale także, aby schudnąć, można spróbować tej metody. Wstając rano, weź kilka ziarenek ryżu i przemyć je dokładnie. Ilość ziaren ryżu powinny pasować swój wiek. Następnie, na pusty żołądek, jeść je na surowo. Najbardziej niepokojące, nawet wody, aby zmyć ten „przysmak” jest niemożliwe. Po tym „mąka” jest także zaleca się nie jeść i nie pić przez co najmniej trzy godziny. Następnie można jeść jak zwykle, ale przed siódmą wieczorem. Jednakże, dla najlepszego efektu, to lepiej, aby wyeliminować produkty bogate w skrobię, takich jak makaron – i ziemniakami – i tłuszczów zwierzęcych. Po siedmiu – są dopuszczone do jedzenia warzyw i pić herbatę lub słabą kawę. Oczywiście, bez cukru. Ryż niegotowane doskonale oczyszcza organizm z toksyn.

Zwolennicy tej diety twierdzą, że połknąć ryż jest bardzo trudne, tylko w ciągu pierwszych dwóch dni. A potem – jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki – ryż stanie się słodki smak w ustach i, dosłownie, że „poślizg” w żołądku. Przylegają do tego programu zaleca się nie więcej niż 10 dni. Uważa się, że po tym okresie rozpocznie produkcję ryżu nie jest już dodatkowo sól i żużel, a najbardziej, że nie jest to przydatne i niezbędne dla elementów nadwozia. Powtórzyć „terapia” może być w ciągu 1,5-2 miesięcy w razie potrzeby.

Jako mądry powiedzieć jap. „Moonlight i gotowany ryż zawsze przyjść na drodze” Być może ich słowa warte rozważenia. Ryż oczyszczająca dieta – oczywiście pod warunkiem, że nie przesadzić – pomogą sprowadzić ciało w celu ustalenia jelit i normalizują przemianę materii. Poprzez taki oczywiście raz w roku, masz dużo czasu, aby zachować zdrowie i dobrą kondycję. I co jest potrzebne do szczęścia?

load...