Ryba w panierce z majonezem – szybka, soczysty, smaczny

Zawartość:

Wiesz co ciasto? To ciasto (oczywiście wymyślona przez Francuzów) przez zanurzenie żywności, że idziesz do smażenia. Czy wiesz, że używane do przygotowania ciasta oprócz mąki? Jest przygotowany na bazie jaj i woda, mleko, jogurt, majonez, piwa z przyprawami, koncentratu pomidorowego i przypraw. I wiesz co może być gotowane w cieście? Jest smażone warzywa, mięso, drób, ryby, kiełbasa i ser, a nawet owoce. W skrócie, jest to magiczne ciasto może przekształcić się w eleganckim naczyniu z niemal każdego produktu. A jeśli, na przykład, nie wiem, jak gotować rybę, smażyć w cieście.

load...

Jak wiadomo, masło owsianka nie zepsuje. Tak, że to samo można powiedzieć o ryby, które nie zepsuć ciasto. Jednak daleko od niego wszystkie ryby, a nie z jakiegokolwiek ciasta może być dobrze przygotowane. Na przykład, ryby są uważane za odpowiednie ciasto i majonez. A najbardziej udany ryby gotować w cieście staje rzekę bez ryb małych kości lub jakiś rodzaj ryb morskich. Tak, niech dowiedzieć się, jakiego rodzaju ryb do wyboru i jak przygotować je w cieście i majonezem.

Wybór ryb

Jeśli w twojej okolicy nie ma problemu z dobrym ryb rzecznych, które mogą zostać wciągnięte w najbliższym stawie lub kupna na rynku (w sklepie), a następnie dwukrotnie jesteś szczęśliwy. Po pierwsze, można przygotować produkt naisvezhayshaya, która nie została poddana zamrożeniu i długiego przechowywania. A po drugie, wynik będzie zaskakująco smaczne i soczyste danie, które również dotyczą świąteczny stół nie jest wstyd, a szkoda nie ugotować na obiad każdego dnia. Z ryb rzecznych najbardziej odpowiednich do gotowania w cieście będzie:

 • Sum,
 • Karp,
 • Okoń,
 • Jesiotr,
 • Jesiotr,
 • Pstrąg.

W ogóle, jeśli weźmiemy pod uwagę tylko ciekły gruchota cienkiej panierce, a następnie gotować może to być dowolny rzeki i jeziora ryb: szczupak, lin, karp, miętus. Jednak okazuje się, że jest pyszny filet z ryby w cieście. Dlatego należy wybrać dużą rybę z białego mięsa i bez małych kości.

Ryby morskie w cieście z majonezem się nie gorzej, a zapewne lepiej i rzeki, nawet jeśli kupisz mrożonego produktu. A jeśli masz możliwość zakupu schłodzone ryby morskie, smaczne i soczyste danie po prostu gwarantowana. Tak, to jest odpowiedni dla morskich narybku w cieście:

load...
 • łosoś,
 • łosoś,
 • Coho,
 • Pangasius (jeden);
 • Dorsz,
 • Morszczuk,
 • Flądra.

Ogólnie rzecz biorąc, prawie każda ryba morska, z wyjątkiem sardynek i sardeli małych nadaje się do gotowania tempura. Chociaż, jeśli mieszkasz w duchu eksperymentatora, ryzyko i małe rzeczy do smażenia tempura z majonezem. Co jeśli to podoba?

Przygotowanie ciasta

Ciasto jakość zależy od jego gęstości i lepkości. Smak jest również pod wpływem elementów podstawowych i specjalnych dodatków. Na cieście z majonezem doskonałe uzupełnienie będzie startego na drobnej tarce ser, czosnek (tak, ryba z czosnkiem!), Czarny, biały i cytrynowy pieprz, gorczyca i nasiona gorczycy, białe wino. Tradycyjnie przygotowane majonezowym ciasto z mąki pszennej, ale można go dodawać do skrobi ziemniaczanej lub skrobi kukurydzianej, żyta, ryżu, owsa i mąki kukurydzianej. Nawiasem mówiąc, to mąka może być używany jako podstawa autonomicznym. Naturalnie, w cieście musiał znosić jaja, które dadzą wymaganą lepkość i test, między innymi, ciasto z majonezem można otrzymać nawet bez mąki. Tutaj masz kilka opcji do gotowania ciasta i majonez.

 • Ciasto z mąki bez majonezu

Jest to prawdopodobnie najbardziej opcja dietetyczny majonez ciasto. Aby uczynić go, trzeba tylko majonez, jajka i przyprawy. Proporcje klasycznej jednego jeden do. Czyli na jednego jajka należy wziąć jedną łyżkę majonezu. Jeśli wolisz, aby mierzyć w gramach, a jedno opakowanie z majonezem (200 g), trwa około czterech do pięciu jaj. Rozbić jaja do miseczki, w celu jego soli SAMe i bicz mieszalnika lub widelca lekką pianką. Majonez do rozprzestrzeniania się w innej misce i teraz zaczynają stopniowo dodać jajko w majonezie, nadal śmigać. Powinieneś otrzymać mieszankę na omlet. Skorupa tego ciasta okaże się chrupiące i cienkie. Narybku ryb w cieście z mąki nie jest konieczna w prawie suchej patelni, wylewanie z powrotem tylko trochę oleju roślinnego.

 • Proste ciasto z mąki i majonezem

Weź jajka i majonez w tempie jednej łyżce sosu na jajka. Majonez wymieszać z mąką, dzięki czemu dość twarde ciasto, dodać sól, pieprz i dodać przyprawy do smaku. Mąka powinna o tyle łyżek majonezu i jak dużo lub trochę więcej. Teraz, jeden napęd we wszystkich jaj przeznaczonych do ciasta w tej mieszaninie. Jeżeli ciasto okazało się wystarczającą ilość płynu, należy dodać więcej majonez lub jeszcze rozcieńczyć ciepła wrzącej wody aż do uzyskania pożądanej konsystencji. Gęstość ciasta można dostosować do własnych upodobań. Należy jednak pamiętać, że cieńsze ciasto, tym bardziej będzie to pochłaniać olej do smażenia. Jednakże ciasto ciasta ciekłej cienki i kruchy.

 • Ciasto z dodatkami

Podstawą takiego ciasta wziąć majonez, mąkę i jaja w równych proporcjach (w kawałkach myśleć jaj, mąki i majonezu w łyżce). Dokonać rzadkiego pożądanej grubości i umieścić w niej, takie dodatki: drobno posiekanej cebuli, tarty ser twardy lub krem, sezam, posiekane świeże zioła (pietruszka), kolendry, pieprz siekane. Należy pamiętać, że ciasto z dodatków potrzebnych gęstą konsystencję. W innych aktach dodawane do żywności podczas smażenia prostu odpadają i ogień siebie.

Smażyć rybę w cieście

Ryby muszą być przygotowane. Zamrożone i rozmrożone suchym, świeżym cięcia, pranie i suszenie, za: na mokro filet słabo utrzymuje ciasto. Sam ciasto na ryby też, pożądane jest, aby przygotować z wyprzedzeniem, zwłaszcza jeśli umieścić je w mące. I kucharze powinni być przygotowane ciasto nie tylko z góry, ale również do ostygnięcia przed gotowaniem.

Tak, filety rybne pokroić na małe kawałki, są ogrzewane w patelni lub piec holenderskiej oleju jadalnego i zacząć gotować. Weź kawałek ryby, zanurzyć ją w cieście i upuść na gorącym oleju. Jeśli smażyć ryby w oleju (duża ilość oleju), a następnie monitorować proces gotowania wizualnie. Jeśli smażyć ryby na patelni, musi być przekazany po spodniej ryby lekko rumiane. Nie próbuj na patelni lub w rondlu do pieczenia wystarczy umieścić dużo ryb: jakość ciasta będzie cierpieć i nie będzie chrupiąca. Smażyć ryby w cieście potrzeba około trzech do pięciu minut. Gotowane ryby zważać widelec skimmer lub szczypce i składa je na papierowym ręczniku, które pochłaniają nadmiar sebum.

Panierowane majonez ryby można je się na gorąco, i może być przygotowany jako starter. Będzie to doskonałe danie rybne świąteczny stół, może być przygotowany w postaci lunchu do pracy dla człowieka (lub dla siebie), można po prostu ugotować na obiad i podawać z lekkich sałatek. Nawiasem mówiąc, te ryby mogą być łatwo przygotowane na przyszłość: w dniu poprzedzającym uroczystość, na przykład. Jednak od długiego przechowywania ryb w cieście staje się niesmaczne. Wypróbuj różne receptury, gotować z przyjemnością i smacznego!

load...