Różyczka u dorosłych. Objawy i powikłania

Co to jest różyczka – wiedza, chyba wszystko. Ostatnio jednak, że choroba występuje mniej. Różyczki, w zasadzie, to dziecko choroby, a to jest coraz rzadziej i rzadziej infekcję w wyniku szczepienia. Ale, mimo wszystko, czasami lekarze rozpoznano różyczki nie tylko dzieci, ale także dorosłych.

load...

Różyczka u dorosłych występuje u około co setna sprawy. I to jest, gdy ludzie często gubią się i zacząć paniki. Z jednej strony – każdy wie, że choroba ta nie stanowi zagrożenia dla życia ludzkiego. Ale w rzeczywistości, dorosłych zdrowia, różyczka, cierpiał bardzo, bardzo źle. To, oczywiście, nie może go odstraszyć.

Więc spróbujmy zrozumieć, co to jest odra u dorosłych niż jest obarczona, i co zrobić w tej sytuacji. Na początek przypomnijmy, że to samo jest różyczka. Lekarze tzw choroby, które jest spowodowane przez wirus. Wirus ten jest wysoce zakaźna – próbuje trafić jak najwięcej ludzi na obszarze objętym jego zasięgiem.

Objawy różyczki

Objawy różyczki u dorosłych jest prawie taka sama, jak w przypadku dzieci, pomimo tego, że w pewnym stopniu nadal różnić. Tak więc można podejrzewać, różyczkę, jeśli:

  • Jest wysypka na skórze. Jednym z pierwszych objawów różyczki jest, oczywiście, pojawienie się czerwonej wysypki. I ta wysypka jest bardzo specyficzny – doświadczony lekarz może łatwo ustalić przyczynę tego wysypki. Jest bardzo trudno pomylić z czymkolwiek – nigdy. U dzieci wysypka prawie połączone ze sobą, natomiast u dorosłych Wsypce połączone ze sobą, tworząc bardzo rozległych obszarów, przypominające rumień. Najczęściej te powierzchnie znajdują się na plecach i pośladkach. I zachować te wysypki na bardzo długi czas – około 5 – 7 dni.
  • Powiększenie węzłów chłonnych. Wokół drugiego dnia po wystąpieniu choroby u ludzi zaczynają się zapalenie węzłów chłonnych. I żadne ścisłe lekarze sekwencji nie są w stanie śledzić – mogą stać się stan zapalny pachowych lub pachwinowych węzłów chłonnych, ale może – i tych, i innych, a nawet – jakaś inna grupa z chwytakiem dla firmy.
  • Podwyższona temperatura ciała. Dość często różyczkę u dorosłych towarzyszy bardzo silny wzrost temperatury ciała – czasami sięga 40 stopni. I zestrzelić temperaturę taki bardzo, bardzo trudne. W przeciwieństwie do tego, dzieci, które w celu obniżenia temperatury ciała, dają wystarczającą syrop przeciwgorączkowe.
  • Migrena ataki. W 90% wszystkich przypadków zachorowań na różyczkę u dorosłych towarzyszą napady silnego bólu głowy, przepływających przez typ migreny. Takie bóle są prawie całkowicie zachwiać ludzi – i pozbyć się ich nie jest możliwe, nawet przy bardzo silnych leków przeciwbólowych. Więc nawet nie próbuj – tylko wątrobę, nerki „Reboot” tylko dlatego.
  • Bóle stawów i mięśni. Ponadto chory przeżywa bardzo poważne dolegliwości mięśni i stawów. Chorzy ludzie porównują ból tych, którzy znają wszystkich i wystąpić podczas zimna i grypy. I ból w żaden sposób nie wiąże się ze wzrostem temperatury ciała.
  • Objawy ostrej niewydolności oddechowej. Dzieci na tle maksymalnie różyczki, które mogą się rozwijać – jest to łatwe zimno. Jednak u osób dorosłych, nie jest „banda”: przeziębienie, ból, a czasami ból gardła, kaszel, – od łagodnego do bardzo ciężkiego. Gdyby nie wysypki, choroba może również uchodzić za zwykłą infekcję wirusową. Objawowe leczenie w tym etapie, lekarze dokładnie ustalić, tak samo jak konwencjonalne ostrej niewydolności oddechowej. Jest to, że z wyjątkiem leków – w tym przypadku, są one całkowicie bezużyteczne, ponieważ wirus różyczki nie ma żadnego negatywnego wpływu.
  • Łzawienie i światłowstręt. Te dwa objawy są bardzo częste u dorosłych różyczce. Czasem nawet proste światło powoduje dyskomfort bardzo istotny, nie wspominając o jasne światło sztuczne. Dlatego lekarze zalecają, że chory, dopóki nie zostaną wyleczone w oddzielnym pomieszczeniu i zamknąć wyciągniętych zasłony.
  • Zapalenie spojówek. Około połowa przypadków wszystkich chorób na światłowstręt dołącza do drugiego i ostre zapalenie spojówek. Co więcej, wydaje się, nie raz, ale tylko jedna trzecia – czwarty dzień. Zaczyna się najczęściej w nocy – rano chorego po prostu – po prostu nie może otworzyć oczy ze względu na dużą liczbę wyładowania ropnej z oczu.
  • Ból w jądrach. Często człowiek, różyczka, zauważa, ból w jądrach. Boi nie jest to konieczne – ból znika natychmiast po człowiek odzyskuje. Brak negatywnych skutków tego bólu nie jest karalne. Oraz w celu złagodzenia bólu, jest tylko jeden sposób – ścisłego leżenia w łóżku.

W zasadzie, to prawie wszystkie objawy różyczki u dorosłych. Jednak czasami zdarza się wciąż nietypowy przebieg choroby, w których można otrzymać bardziej publiczne – jakichkolwiek objawów choroby. Ale, oczywiście, gdy patrzy się z lekarzem może łatwo określić przyczynę tych objawów.

load...

Możliwe powikłania choroby

Jak wspomniano powyżej, różyczka – bardzo interesujące stanie. U dzieci występuje dość łatwo, ale u dorosłych – w najlepszym przypadku, średni stopień nasilenia i wiele więcej – trudno. Ale mimo to, często bez względu na to jak mocno choroba, nie trzeba – żadnych negatywnych skutków.

Jest to jednak tylko w przypadku, jeśli nie machać ręką i zasięgnąć pomocy lekarskiej od lekarza. W przeciwnym razie, chory nie otrzymuje odpowiedniej obróbce, a więc choroba trwa znacznie dłużej, i będzie wiele razy większe. Bardzo podobny z dużym prawdopodobieństwem może prowadzić do różnych komplikacji.

I jeden z najpoważniejszych powikłań, które grozi w takich przypadkach – jest procesem zapalnym, który wiąże się z wyściółki mózgu. Zgadzam się całkowicie bezużyteczne narażać się na takie niebezpieczeństwa? Jest o wiele mądrzejszy w czasie, aby zadzwonić do lekarza i rozpocząć leczenie.

Nie odkładaj wizyty dopiero później – w rzeczywistości, jak każda inna choroba, różyczka ma swój okres inkubacji. Czas jego trwania mogą się nieznacznie różnić, ale średnia wynosi dziesięć dni. I mimo tego, że człowiek nie czuje w tym momencie, bez choroby, wirus jest już zaczyna się na organizm człowieka jest bardzo negatywny wpływ.

Jednak największe niebezpieczeństwo różyczce stwarza kobietom w ciąży. I to nie przypadek – sama przyszła matka wirusem różyczki nie szkodzi bardziej niż jakakolwiek inna osoba. Ale dziecko jest narażone na bardzo poważne niebezpieczeństwo, a także z wysokim ryzykiem prawdopodobieństwo zarażenia.

I napaskudzić w korpusie przyszłego dziecka to podstępne wirus może być wiele – przede wszystkim wywołać rozwój różnych wad. Najczęściej dotknięte system akustyczny i wizualny. Druga najwyższa częstotliwość zniszczenia – układ kostny i nerwowy, a także niektóre mózgu i innych narządów wewnętrznych.

W ciężkich przypadkach może nawet wewnątrzmaciczne obumarcie płodu. W celu, aby zrozumieć powagę zagrożenia różyczce dla kobiety w ciąży, to warto wspomnieć, że w większości przypadków lekarze twierdzą, że zakażone matki oczekującej przerwać ciążę. Jest to szczególnie ważne w przypadku, gdy choroba uderzyła kobieta w ciąży w pierwszym trymestrze ciąży, gdy karta jest główne narządy płodu. W takim przypadku, jeśli kobieta planuje stać się matkę, dziecko nie boli różyczkę, powinna dbać o zapobieganiu wyprzedzeniem. Najlepszym sposobem, aby to zrobić – szczepienia.

W każdym przypadku, aby angażować się w self-diagnoza i samoleczenie w tej sytuacji po prostu nie może być, ponieważ jest obarczona różnymi powikłaniami. Dlatego też, gdy pierwsze objawy choroby po prostu zadzwonić do lekarza. Po tym wszystkim, najcenniejszą rzeczą jaką człowiek może mieć – jest jego zdrowie. Więc nie grać z nim w polskim ruletkę, jak szczęście – Pani wietrznie i nigdy nie można przewidzieć, która strona będzie tym razem.

load...