Rozwój porodzie z dzieckiem od poczęcia do narodzin

Zawartość:

Proponujemy ekscytującą podróż małych grup komórek, że dziewięć miesięcy po zakończeniu przekształcić się wspaniałym, krzykliwy dziecka. To nie ma nic, ale rozwój dziecka w łonie matki od chwili poczęcia do narodzin.
Powrót do spisu treści

load...

Krok po kroku rozwój dziecka w łonie matki przez kilka tygodni

Jego rozwój małej celi, który następnie staje się dziecko zaczyna około trzeciego tygodnia, spadając w dół jajowodu do macicy. Przyszłość długość zarodek mniej niż milimetr, ale teraz zaczyna się aktywny rozwój, całkowicie zmienia życie jego matki.

Trzeci siódmym tygodniu – tym razem, aktywny rozwój zarodka, która nadal jest trochę jak prawdziwy mężczyzna. Z zestawu komórek zaczyna pojawiać się istotą żywą, z rozwijającymi się, układ krążenia, nerwowy mózgu. Stopniowo zwiększając najprostsze narządy: płuca, wątroba, głowa przyjmuje znajome kontury. Masa płodu w tym czasie – tylko kilka gramów, a wysokość – 12 mm. Ale teraz jest to żywa istota, która jest różna zdolność do odczuwania.

W ósmej do jedenastej tygodniu rozwoju płodowego dziecka jest jak człowiek, jego wygląd jest tworzony przez aktywny, ale narządy wewnętrzne są jeszcze w powijakach. Jego serce bije, mózg jeszcze nie rozpoczęła aktywny rozwój, dopiero zaczyna się pojawiać kości szkieletu osiowego, czaszki.

Nogi staramy się robić ruchy, jak działa, ale jest bardzo słaby.

 • 12-13 tygodni – to środek ciąży, gdy zagrożenie aborcji znika. Spróbuj określić płeć dziecka, a układ rozrodczy zaczyna się tworzyć. Dziecko zaczyna dostrzegać smak jedzenia, że ​​matka, światło, dźwięk. Waga gwałtownie rośnie – 15-20 g, wysokość – 60-70 mm.
 • Tydzień 14-16 – swojego przyszłego dziecka zaczyna się objawiać, reaguje na działanie substancji w płynie owodniowym, światła, dźwięków. Edukacja serce jest prawie zakończona, pierwsze krwinki białe pojawiają się we krwi. Na powierzchni ciała jest utworzona fuzz który znika całkowicie później. Moja matka w tym czasie są zwiększone upławy, ale to jest zupełnie normalne. Sam dziecko zaczyna pisać więcej, jego pęcherz jest opróżniany co czterdzieści minut. Masa – około 110 g, wysokość – 12 cm.
 • Tydzień 17 – Serce dziecka zaczyna swoją pracę, przez stetoskop można dostrzec swoje pierwsze ciosy. Włosy zaczyna produkować pigment, dziecko zaczyna słyszeć i rozumieć dźwięki.
 • 18 tygodni – to czas startu systemu trawiennego, dziecko połyka płyn owodniowy, choć wymóg ten nie jest. Wysokość – 18 cm, ciężar – 200 g

load...

Powrót do spisu treści

Pierwszym przejawem aktywności dziecka

 • Tydzień 19-21 – tym razem aktywność dziecka, gdy porusza się za ręce, nogi, popychanie jej matkę. To jest rozwój układu oddechowego, ogólny stan dziecka. On może się uśmiechać, bawić się z pępowiną, wykonywać wiele innych ruchów. Śledziona jest aktywnie zaangażowana w tworzeniu krwi, skóra kończy formacji.
 • Tydzień 22-23 – to kluczowy okres w kształtowaniu dziecka. Matka w tym czasie musi przejść kolejne badanie USG, które pokażą, czy narządy dziecka są wykonane poprawnie. Teraz jest to możliwe, aby określić płeć dziecka, jeśli jest jego wola, a nie „nieśmiały”. Jest to czas rozwoju mózgu i połączeń nerwowych, dziecko zaczyna się tworzyć w jelitach pierwszych kał, jedzenie dla dziecka dostaje się przez płynu owodniowego, łożysko. Wysokość – do 28 cm, ciężar – 500-510 The
 • Tydzień 24 jest uważana za najbardziej aktywny w ostatnich latach, organizm zaczyna szybko ewoluują dziecko, utworzoną włosy, rzęsy, uszy, zmysły zacząć pracować, dziecko może być niezadowolenie. W tym momencie powinniśmy zacząć rozmawiać z dzieckiem, pokazać pozytywne emocje. Dziecka masa – do 600 g
 • 25 Tydzień: zachowanie bardziej aktywny tryb dnia często nie pokrywa się z trybu mama. Masa – 700-750 g, wysokość – 33 cm.
 • Tydzień 26: skóra dziecka jest pomarszczona, ale stopniowo wygładzone, tętno 120-160 uderzeń na minutę. Wysokość – 32,5 cm, ciężar – 800 g
 • Tydzień 27: Układ hormonalny zaczyna się rozwijać, produkować hormon wzrostu. Kid ćwiczy mięśnie płuc. Wysokość – 33-35 cm, ciężar – 1 kg.
 • Tydzień 28: rozpoczyna produkcję hormonów, jak mózg dziecka jest już nawiązał kontakt z kory nadnerczy. Dziecko stopniowo zaczyna odbudowywać swoje ciało do życia poza macicą środowiska. Nogi są teraz kciuki, która odbyła się mocno do piersi, uchwyty dziecko są rysowane w twarz. W tym czasie, zaczynają coraz częściej tworzą brwi, oczy są otwarte, zaczynają się pojawiać płytkę paznokcia. Skóra staje się bardziej gęsta, podobna do skóry noworodka. W tym czasie dziecko jest już jasno zdefiniowane, co ręka będzie głównym, który jest praworęczny czy leworęczny, on będzie. Na edukację, jak wielu błędnie wierzą, niewiele jest niezależna. Masa 1-1,3 kg, wysokość – 35 cm.
 • Tydzień 29: pąki zaczynają swoją pracę, dziecko w ciągu dnia może być przydzielona do 500 ml moczu produkowanego w androgenów nadnerczy podobną substancją, czerwone ciałka krwi są produkowane w ich własnej krwi. Pępek jest jeszcze niska, ale miejsce dla dziecka w brzuchu mojej matki jest coraz mniejszy. To zaczyna się zachęcić go toczyć powoli, przyjmując odpowiednią pozycję do porodu. Wagowych do 1,3 kg, wysokość – 35 cm.

Powrót do spisu treści

Przygotowanie do porodu

 • 30 tygodni – to czas, kiedy przyszła mama może iść na urlop macierzyński, idąc do lekarza, aby przygotować się przed porodem, zaczynają przechodzić różnego rodzaju testów.

Dziecko zaczyna się rozwijać mózg, on jest teraz w stanie przechowywać i analizować informacje. W tym czasie dziecko zaczyna powoli staram się robić ćwiczenia oddechowe, trening ich trochę światła na trudnym pierwszym oddechem. Ich wzrost jest w tym czasie z 37 cm, ciężar – około 1400

 • Po 31 tygodniach dziecko zaczyna przygotowania do porodu. Jego oczy są często otwarte, ale wkręca się oczy, kolor oczu w jasnym świetle – niebieski. Trzustka zwiększa wzrost objętości krwi, jak i masy mięśni, wątroby, przybieranie na wadze. Dziecko aktywnie rośnie w siłę, a jego skóra jest jasny różowy, delikatny sieć naczyń prześwietlenie jako tłuszcz podskórny nie został jeszcze utworzony. Masa wynosiła 1,6 kg wysokość – 40 cm.
 • W 32. Tygodniu dziecko jest już doskonale rozróżnić głosy, wszystkie dźwięki. Z jego małe zmarszczki twarzy zniknie ostatnia, istnieje duża ilość włosów na głowie. Waga dodaje szybko, coraz immunoglobulin, dziecko nie jest tak przestronny i komfortowy już w łonie matki, jak wcześniej. Na 32 tygodni dziecko może rozpocząć ich stopniowego skrętu głowicy w dół, choć niekoniecznie, niektóre dzieci czekają na parę tygodni. Dziecko zaczyna naciskać, aby być bardzo aktywny. Jest to czas najbardziej gorączkowy dla mamy. Aby uspokoić dziecko, zaleca się, aby położyć się na kanapie, trąc żołądek. Pępek kobieta w tym czasie może zacząć pęcznieć, ale to jest normalne, nie martw się. Ciężar dziecka jest około 2 kg, wysokość – około 42 cm.
 • Tydzień 33 – czas na ponowne USG, która pokazuje, ile dziecko jest gotowe na nadchodzący urodzenia i czy jakichkolwiek nieprawidłowości w rozwoju. Mózg jest w pełni uformowane, liczba połączeń neuronowych rośnie. Nadal gromadzić tłuszcz, serce powoli zyskuje na popularności. Twarz dziecka została już utworzona, trochę warstwa tłuszczu pod skórą wzrasta, od matki dziecka wymaga więcej składników odżywczych, ponieważ organizm jest szybko rośnie. Wzrost i waga w porównaniu z poprzednim rysunku nie znacznie zmienić.
 • 34 tygodni – okres aktywnego rozwoju odruchu ssania, za który wykorzystuje duży palec. To właśnie na tym etapie dziecko zaczyna przygotowania do jak prawidłowo jeść w ciągu pierwszych kilku miesięcy. Wszystkie kości są stopniowo wzmocniona, co wymaga dziecko z matką dużo wapnia. Dziecko w łonie matki jest już tłoczno, zaczyna aktywnie przewracasz, odwraca głowę w przygotowaniu do porodu. Światło kislorod.Rost pełni przygotowany do dziecka w tym czasie wynosi 45 cm, ciężar – do 2,4 kg.
 • W 35. Tygodniu, dziecko jest utworzony przez skóra zaczyna stopniowo odłożyć tkanki tłuszczowej. Puch niemal zniknęły, aktywnie rozwija nadnerczy, prawie dorosłą płytkę paznokcia. Uszy są włączone, wzięli ich prawowitym polozhenie.V gut dziecko jest teraz zgromadzone odchody oryginalne, który ukaże się po porodzie. Waga wynosi 2-2,6 kg, wysokość – 43-45 cm.

Ostatni tydzień wewnątrzmaciczne

 • 36 tygodni – okres, kiedy dziecko jest energiczne, pełne energii, aktywnie w ruchu, jak w łonie matki nie jest wystarczająco miejsca dla niego. Jego głowa zorientowane ku dołowi, przy której rozpoczyna się czas aktywnie poprawę układu krążenia, termoregulacji, układu nerwowego. Serce jest w pełni ukształtowany, jest tylko bardzo mały otwór między przedsionków, ale zamyka się, gdy tylko dziecko wydaje swój pierwszy oddech po urodzeniu. Byk dziecko staje się bardziej zaokrąglony, zaczyna tworzyć warstwę tłuszczu, polerowane hormonalnego, immunologicznego, układu nerwowego. W rzeczywistości, dziecko jest gotowe do jego narodzin, są tylko drobne szczegóły. Ciężar dziecka o 2,7 kg, wysokość – 44-45 cm.
 • Na 37-tego tygodnia końcowy jest stworzenie układu rozrodczego rozwija efekt sosalny, to znaczy, że dziecko jest gotowe do karmienia piersią. Teraz aktywnie gromadzi się tłuszcz do około 30 gramów dziennie, organizm dziecka jest pokryta vernix wszystkie hryaschiki stać się bardzo gęsty, mocny, silny. Dziecko zaczyna stopniowo trenować swoje płuca, w ramach przygotowań do pierwszego oddechu.
 • Tydzień 38 – czas, kiedy zaczyna być utracone vernix, zwiększając nadnerczy, długość włosów na głowie jest około 12 cm Chłopcy zaczynają schodzić do moszny jąder .. Masa małe dziecko jest do około 3 kg, wysokość – 45 cm.
 • Tydzień 39: wasze ciała dziecka są już w pełni rozwinięte, są one w miejscu. Dziecko jest gotowe do wyjścia, ostatnia przebudowa biorąc miejsce w jego ciele. Gwoździe są już w pełni rozwinięte, ale bardzo miękkie. Długość ciała wynosi około 50 cm, ciężar – do 3 kg.
 • 40 tygodni – tym razem tuż przed porodem, kiedy dziecko jest całkowicie gotowy do zapoznania się z matką i wokół jaśniejszego świata. Bone dziecko w tym czasie nadal jest bardzo miękkie, co pozwala mu bezpiecznie przejść przez kanał rodny w jego początku krwi stanąć noradrenaliny i adrenaliny, aby pomóc uporać się z niedotlenieniem podczas porodu. Wysoki poziom cukru we krwi wzrasta także zwiększa tętno. W tym czasie długość ciała dziecka wynosi od 48 do 54 cm, waga – od 3200 do 3800, z

Powrót do spisu treści

Magiczny proces płodu, a jej zakończenie

Poród – to zupełnie osobny proces, który zasługuje na uwagę i zrozumienie tego, co się dzieje. Aby opuścić przyszła mama powinna być przygotowana nie tylko fizycznie, ale również psychicznie, ponieważ pojawienie się dziecka w jej życiu będzie całkowicie zmienić zwykłego sposób.

Z nowoczesnych osiągnięć w dziedzinie medycyny może mieć maksymalnie jeden dzień, aby powiedzieć, co się dzieje na płód w łonie matki. Proces ten można nazwać prawdziwy cud, gdy jedna z komórek stopniowo rozwinął mały człowiek, od pierwszych dni jego doskonała wszystko rozumieją i czują.

Rozwój dziecka w łonie matki – prawdziwy magiczny proces, który trwa dziewięć miesięcy, podczas których dziecko stopniowo wzrasta w rozmiarze, w tym czasie jego ciało aktywnie utworzonej biegnie małe serce, dziecko nabywa zdolność do odczuwania i usłyszeć. Nic dziwnego, że wielu ekspertów zaleca, aby komunikować się z ich nienarodzonego dziecka, stale z nim rozmawiać, śpiewać, czytać bajki.

load...