Rozwój dziecka poniżej jednego roku od miesięcy: Kalendarz dla rodziców

Zawartość:

Pierwszy rok życia każdego dziecka wypełnionej ogromnej liczby różnych zdarzeń. Crumb rodzi, spotkał się z rodzicami. Mama karmi go, uczy się dbać o swoje dziecko zgaduje najmniejszych potrzeb. I pipsqueak aktywnie poznaje świat: pierwsze świadome spojrzenie, uśmiech, gaworzenie i słowo. I na koniec pierwszego roku jest ważnym wydarzeniem: dziecko przychodzi pierwszy świadomości siebie jako indywidualnej osoby.

load...

Pewien etap dorastania ma swoje własne cechy, które każdy rodzic powinien wiedzieć, ponieważ przezorny zawsze ubezpieczony. Konieczne jest, aby wspierać dziecko w jego staraniach aby odpowiednio reagować na ich potrzeby, aby móc je rozpoznać, a żeby go nauczyć, trzeba zrozumieć, w jaki sposób rozwój dziecka poniżej jednego roku od miesięcy.

Pierwszy miesiąc

Rodzice muszą mieć najmniejszego pojęcia o tym, jak rozwój dziecka w wieku do jednego roku. Tak będzie o wiele łatwiej zrozumieć swoje dziecko, aby kierować się w swoich osiągnięć. Należy jednak pamiętać, że wszystkie dzieci są różne, każdy z nich – jasny osobowość. Dlatego, puszka na okruchy dla jednego lub dwóch miesięcy tyłu lub do przodu z ogólnie przyjętym kalendarzem rozwoju, a nie jest ona traktowana jako odchylenie od normy. Więc, pozwól nam pracować razem dla śladu, jak zmiana dziecko, stopniowo obracając od małej bezbronnej istoty w ludzkiej jaźni.

Noworodki raczej trudno przystosować się do rzeczywistości, ponieważ ich ciała pracują z wielkim wysiłkiem. Dlatego 70% czasu spędzają we śnie i rzadkich chwilach przytomności szybko zastąpiony przez zmęczenie i miękiszu zanurzonej w letargu.

load...

Natomiast w stanie spoczynku, nogi i ręce dziecka zwykle podwaja się w stawach i przycisnął do ciała, a gdy dziecko nie śpi, jego kończyny porusza się chaotycznie.

W pierwszym miesiącu życia dzieci nie koncentrują rzut oka, ale to nie znaczy, że nie reaguje na otaczający nas świat – słyszą, migać i grymas na ostrych dźwięków. Z biegiem czasu, wizja staje się lepsze, a około trzeciego tygodnia życia dziecko zaczyna pomieścić zapatrzony na jasny obiekt na twarzach dorosłych. Mięśnie stają się silniejsze – wkrótce zauważysz, jak dziecko próbuje podnieść głowę, leżąc na brzuchu. Oczywiście, że dziecko nie będzie w stanie utrzymać ją przez dłuższy czas – zaledwie kilka sekund – ale będzie powoli obróć głowę w różnych kierunkach.

Wszystkie dzieci mają pewne odruchy, które pomogą im przystosować się do nieznanego i nowego środowiska. W pierwszych miesiącach po urodzeniu dziecka, wiele z nich zniknie (chwytającego, wyszukiwania, pływanie, ssących, etc.), ale niektóre – kichanie, ziewanie, miga, wzdrygnięcia – zapisane do końca życia. Dla noworodka aktywności odruchowej należy obserwować bardzo uważnie i regularnie odwiedzać pediatrę, który można określić, jak dobrze jest rozwój dziecka i jego układ nerwowy.

W tym okresie dzieci potrzebują szczególnej troski, czułości i miłości. To było w pierwszym miesiącu życia określa podstawowe postawy i zaufanie do świata zewnętrznego i opiera się przede wszystkim na psychologiczne i emocjonalne relacje z matką. Słysząc dźwięk jej serca, czując zapach domu, coraz żywności z matką, ciepło i bezpieczeństwo, Pipsqueak stopniowo dostosowanym do nieznanym środowisku i nauczyć się odpowiednio reagować na nią.

Drugi miesiąc

Około drugiego miesiąca życia, dzieci tworzyły dzienny rytm życia – śpią w ciągu dnia, aw nocy śpi. Dziecko zaczyna rozpoznawać Twój dotyk, głos, reagować emocjonalnie podczas rozmowy z nim. W tym czasie moja matka rozumie, dlaczego jej dziecko jest niegrzeczne lub co powiedzieć, wykonując pewne czynności. Dlatego rodzice stają się nieco łatwiejsze.

Jeśli kilka pierwszych tygodni noworodka głównie śpi, a następnie jest on niemal cały czas obudzić, kołysząc się w różnych kierunkach, nóg i rąk, a jeszcze nie wie, jak nimi zarządzać. Jednak, starając się położyć go na boku, widać, że dziecko jest w stanie przewrócić na własną rękę. Ponadto, bliżej trzeciego miesiąca był całkiem dobry trzyma głowę, leżąc na brzuchu i spoczywa na przedramieniu.

Stopniowo, dzieci uczą się kontrolować swoje ręce do końca ósmego tygodnia ssać palec, wyciągając ręce do ust, a nieco później będą mogli przetrzeć oczy i trzymając zabawki. Z biegiem czasu, dziecko skupia wzrok na obiektach wyświetlany zainteresowań: rozciągający się od łóżeczku i zbliża go, on towarzyszy ludzie gapią. Jeśli pierwszy kilka dni i tygodnie pipsqueak ciągle płacze, to drugi miesiąc zaczyna się uśmiechać, nie tylko we śnie, ale także obserwując swoich rodziców. Istnieje pozytywna reakcja emocjonalna na mojego ojca i matki, istnieje potrzeba komunikacji (kompleks rewitalizacji). Jest to czas najbardziej przyjemny dla rodziców, ponieważ mała, widząc cię z daleka, zaczął publikować radosne dźwięki, pociągnąć za klamkę i promienny uśmiech.

Aby Twoje dziecko rośnie i pewnej siebie osobowości, w pierwszych miesiącach życia pomaga okruchy, aby dostosować się do nowych warunków życia dla niego. Do tego jesteś zawsze blisko dziecka, ponieważ obecność jest bardzo pozytywny wpływ na jego stan psycho-emocjonalnym. Jak dziwne, jak to brzmi, ale najlepszym sposobem, aby nauczyć okruchy samoorganizacji – jest stale z nim być. Stała obecność rodziców w sposób nieunikniony prowadzi do tego, że dziecko zaczyna odnosić wszystkie swoje działania, które robią. A więc dziecko zaczyna czuć, że jest również pełnoprawnym członkiem wszystkich występujących wokół tego wydarzenia. Psychologów dziecięcych powiedzieć, że to uczucie rodzi dziecko bardzo wcześnie – około dwóch do trzech miesięcy.

Maluch ze smoczka w ustach – to znajomy widok. Wielu rodziców, przygotowywanie rzeczy dla swoich okruchy, nie wahaj się nabyć piękne smoczki. I tak szybko, jak rodzi się dziecko, natychmiast dać smoczka. Oczywiście, ssanie uspokaja dziecko. Ale w każdym przypadku, nie należy zapominać, że wiele sytuacji, które powodują niezadowolenie okruchy są naprawdę silny stymulant dla jego rozwoju.

Prosty przykład: Pipsqueak nieszczęśliwy, bo jego grzechotka jest zbyt daleko. Zaczyna jęczeć i pokazać niezadowolenie, a moja matka szybko daje mu smoczka, zwłaszcza bez zrozumienia co dokładnie problem. Jednak to nie jest najlepszym rozwiązaniem, ponieważ takie podejście pragną osiągnąć ją bardzo szybko znika w dziecku. Spróbuj odgadnąć potrzeby i pragnienia dziecka i zachęcają swoją niezależność.

Trzeci i czwarty miesiąc

W trzecim miesiącu, dzieci są świadomie skupić wzrok na twarzy człowieka, który jest rozmowa z nimi, słuchać głosów i ich rozpoznać. W odpowiedzi na talk show dziecko radość energicznie porusza rękami i nogami, uśmiechy, sprawia inny dźwięk – przeważnie milczące samogłoski (a-o-y, e-and-o, i inne). Leżąc na brzuchu i odpoczynku na przedramionach, pipsqueak znacznie dłużej trzyma głowę niż wcześniej – nawet do kilku minut. Postaraj się go odebrać, wspieranie pachy, a zobaczysz, jak ciężko opiera nogi na twardej powierzchni. Eksperci zalecają, aby powiesić na karuzeli muzycznej szopka z jasnym zabawek: dziecko reaguje pozytywnie na odgłosy, próbując dotrzeć do obiektów znajdujących się w pobliżu.

Ten czas to najbardziej emocjonalny i radosnym dla rodziców. Po tym wszystkim, dzieci już zaczynają się śmiać skacząc, czy podoba im coś więcej, często w dobrym nastroju, melodyjny i dość długą rozmowę na swoim dziecięcym języku. Są dobrze utrzymane, a głowa jest aktywnie poznawania świata wokół nas. Teraz dziecko jest coraz zatłoczone w łóżku, nudzi długo kłamać, istnieje pierwsza próba usiąść – dziecko wysiłku prasy, ciągnie do przodu, stale prosząc o rękę.

W 16 tygodniu wzroku u dzieci jest stopniowo zbliża się do poziomu dorosłego: nabywają umiejętność patrzenia na rzeczy z bliska, stopniowo zaczyna rozróżniać kształty i kolory podstawowe. Kroha uważnie obserwując ważne dla swoich poddanych i obiektów, zarówno w ruchu i będąc na miejscu: rodzice zabawki. Można zobaczyć, jak świadomie i bezbłędnie dziecko skręca w kierunku jednego lub innego źródła dźwięku.

Więc podsumujmy, że zgodnie z kalendarzem rozwoju zrobić cztery-okruszek:

 • Większość czasu dziecko nie śpi, dużo ruchów, często uśmiechnięty i wydaje radosne dźwięki.
 • Słuchanie, że prawidłowo identyfikuje którym źródłem dźwięku i odwraca głowę.
 • Uważnie badając przedmioty wiszące nad nimi, skupić się na nich opinię, gropes i łapie zabawkę.
 • Podczas karmienia dziecka stara się trzymać ręce butelkę lub pierś.
 • Pod koniec IV i na początku piątego miesiąca, dziecko uczy się rodzice są daleko w odległości dwóch do trzech metrów.

Piąty i szósty miesiąc

Dla pięciu miesięcy dziecko w czasie pierwszej próby wymawiać sylaby, składający się z wargowych spółgłosek m, n b. I że mają dość dobry, ale jeśli usłyszysz długo oczekiwane słowo „mama”, to najprawdopodobniej dziecko powie mu przytomność. Nadal rozmawiać ze swoim dzieckiem, bo pamięta w procesie komunikacji, a następnie uczą się wymawia, co mówisz.

W tym wieku dzieci tworzą pierwsze ruchy ramion chwytanie: mogą przyciągać rzeczy i odpychają je chwycić zabawki, kolor i kształt, które odróżniają porządku.

Piąty miesiąc uważany jest za przejściowy w życiu dziecka – jego ciało dostosowuje się do pozycji pionowej. Ten okres nowych odkryć i osiągnięć, kiedy dziecko jest aktywnie zaangażowany w pracę „Badania”:

 • Niezależnie koziołki z żołądka do tyłu;
 • Odróżnia krewnych i rodziców z obcymi;
 • Aktywnie poruszać na arenie, przesuwając ręce do przodu i lekko pełzanie do przodu;
 • Po 24 tygodniach dziecko może usiąść, podparte poduszkami, nie wyciągając z jednej strony, że wkrótce będzie to zrobić bez żadnego wsparcia.
 • Bezbłędnie rozpoznać ton w których rozmowa z nim, on reaguje odpowiednio zabawy, lub odwrotnie, marszczy brwi;
 • Skąpe już wypowiada oddzielne sylaby i więcej – dobre jedzenie łyżką;
 • Dokładnie na nogach, jeśli obsługują go pod pachy.
 • Długi czas odtwarzania z grzechotki, zajęcia i trzymając się za ręce.

Siódmego do dziewiątego miesiąca

Od młodego wieku określa naturę dziecka, a rodzice są odpowiedzialni za sposób, w jaki będzie rosnąć. Dzieci, które są ciągle krytykowane jako dziecko i nigdy pochwalony stać ludzie notorycznie i niezdecydowany. Więc kiedy dziecko zaczyna aktywnie poznawać świat wokół nas, a stanie się to w ciągu siedmiu miesięcy, pomóc mu, a nie sprzeciwiają się:

 • Skąpe pewnie skrada i dostaje się do wszystkich kątów i miejsc, więc staram się zawsze być w pobliżu. Należy pamiętać, że niektóre dzieci pominąć ten krok i po prostu zacząć chodzić.
 • Innym osiągnięciem – zdolność do samodzielnego podejmowania grzechotki i inne zabawki z dowolnej pozycji.
 • Kid jest odpowiedzią na pytanie: „Gdzie?” i szuka obiektu oczu o którym mówisz. Przez ósmym miesiącu, nie tylko rozumie, co jest proszony, ale również wskazuje na to coś. Ponadto pipsqueak spotkał wcześniej unlearning ruch, takie jak „Ok”, „aż”, i tak dalej.
 • Mówi różne sylaby długie zajmujące się zabawkami: rzuty, ciągnie, haki ręce.
 • W pierwszych ośmiu miesiącach Pipsqueak próbuje niezależnie wziąć pozycję pionową. Jeśli istnieje bariera lub inne wsparcie, a następnie trzymając się rękami, sam dzieciak stoi.
 • W tym czasie dziecko jest w stanie wykonać „wsteczny” i „bezpośrednie” działanie z różnych przedmiotów. Na przykład, aby zbierać kostki, dodać rozrzucone na podłodze w zabawkach skrzynkowych i tak dalej.

Przez dziewiąty miesiąc mięśniowo-szkieletowego dziecko staje się silniejszy i układu sercowo-naczyniowego i trawiennego dostosować się do siły grawitacji działającej wzdłuż osi ciała. Chłopak został już przygotowany do aktywnego ruchu na dwóch nogach, więc nie są częste próby na spacery, na pierwszy niepewny. Aby to zrobić, on potrzebuje wsparcia – ściany, meble, deska kojec – dziecko będzie trzymać się tego, ale inaczej po prostu pipsqueak skrada. W pierwszych dziewięciu miesiącach dzieci odpowiedzi na swoje imię, dobrej pić z kubka, który dla nich trzyma dorosły.

Dziesięć do dwunastu miesięcy

Dziesięć miesięcy dziecko jest ciągle w ruchu, gra uważnie obserwując i naśladując dorosłych swoje działania. Ta umiejętność pomaga mu nauczyć się umiejętności, takich jak zdolność do picia z kubka, należy łyżkę, spanie na poduszce. W tym czasie aktywnie rozwija zdolności motoryczne: dziecko przyjmuje i utrzymuje obiekty z dwoma palcami, zbiera i rzuca zabawki. W tym momencie, rodzice pewnie już słyszał o jego dziecko „mama”, „tata”, „kobieta”. Stopniowo zwiększa słownictwo dziecka, a rok wynosi około dziesięć słów.

Począwszy od pierwszych jedenastu miesięcy, dziecko jest bardziej aktywne i niezależne. Budzi się do pięciu godzin dziennie, zjada głównie bez pomocy dorosłych, natomiast okresowo chodzenia spada jednak do roku odbędzie się ono i dziecko doskonale opanował tę umiejętność.

Niektóre mama i tata kupić chodzik, ale eksperci nie polecam. Oczywiście, że warto, aby oddać hołd tym rzecz – chodziki w dużej mierze ułatwić rodzicom życie. Istnieje jednak druga strona medalu – i ortopedzi i psychologów dziecięcych są spacerowiczów raczej dwuznacznie. Walker projekt wiąże się z blokady dziecko w stanie zawieszenia. To negatywnie wpływa na rozwój układu mięśniowo-szkieletowego. Ponadto podczas korzystania z chodzika spowalnia normalne tworzenie umiejętności niezależnego odległości.

Dziecko przyzwyczaja się do tego, że ruch nie musi wywierać większego wysiłku. Domy – pieszych na ulicy – wózek. I dlaczego spróbować okruszki? W związku z tym, że większy sens kupić na wszystkich zwykłych spacerowiczów i zabawek Rolling dla dzieci. Zabawki te są zaprojektowane w taki sposób, aby dać dziecku podczas spaceru niezawodnego wsparcia, ale w tym samym czasie, stymulują niezależną walking.

Rozwój dziecka do roku jest bardzo aktywny – nie masz czasu, aby rozejrzeć się, że dziecko będzie całkiem dorosły i niezależny. W ciągu dwunastu miesięcy wzrostów słownictwa – w tym wieku maluch rozumie pięć razy więcej niż to, co jest w stanie mówić. Dlatego w tym czasie, należy zwrócić szczególną uwagę na badania, czytanie książek i rozmowy z okruchów.

load...