Rozwój dziecka: fizyczny i psychiczny

Wszelkie mama ma tendencję, aby dać dziecku tylko najlepszy we wszystkim, kupując najpiękniejsze zabawki, przygotowanie najbardziej smaczne posiłki, czytać najciekawsze książki. Jednak częstym problemem wielu młodych matek, że zwracanie uwagi na jednej rzeczy, oni całkowicie zapomnieć o wszechstronny rozwój swojego dziecka, a w konsekwencji, w przedszkolu i szkole dziecko zaczynają się pojawić pewne trudności. Jak to wszystko się uniknąć, a zajmie się tym Pipsqueak doskonale rozwinięte, zarówno psychicznie i fizycznie?

load...

Wszelkie rozwój powinien zacząć od najmłodszych lat i nie trzeba myśleć o tym, co Twoje dziecko jest jeszcze bardzo małe, a więc nic nie rozumiem – to nie jest tak. Wszystkie wasze historie i objaśnienia będzie opóźniony w jego pamięci, a wtedy będzie dużo łatwiej zapamiętać nowe informacje.

Start z regularnego czytania bajek i nie zapomnij, aby śpiewać dla dzieci. Zorganizować teatr mini-lalkowy z pomocą miękkich zabawek, a gdy dziecko osiąga w wieku jednego roku wybrać metodę, która najlepiej odpowiada jego aktualne hobby i wrodzonych skłonności, uprzejmy fanów książek i obrazów – technika w domu więcej niezależnych dzieci – Montessori dla fanów kości i sorter – technika Zajcew.

Nie mniej ważne dla książek Twojego dziecka i specjalnych zabawek. Dzieci nabywają lub książka z miękkimi elementami szeleszczących, dzieci starsze alfabet elektroniczny i kindergartners spodoba sterowane zabawki roboty, zdolne do poruszania się i komunikowania.

Pomoże to rozwinąć zdolności psychiczne malucha, ale co fizyczne? Jak tylko dziecko nauczyć się chodzić bez obaw, poprowadzić go na plac zabaw, pomaga wspinać się i przesunąć w dół góry, aby jeździć na huśtawkach, grać w piłkę. Kiedy dziecko jest trochę starszy, będzie cieszyć się bardziej aktywną rozrywkę – wyspecjalizowane centra zabaw dla dzieci, z różnych poziomów, rowery, i, oczywiście, trampoliny dla dzieci – to wszystko pomoże wszechstronnie rozwijać swoje dziecko staje się bardziej niezależna.

load...

Przyszłego dziecka zależy od ciebie – a siła dość zrobić wszystko, aby ukochane dziecko dorastał zdrowy i szczęśliwy.

load...