Rozwód. Ale to jest nieuniknione?

Rozwód słowo … straszne, nieubłagany. Słowo przenikać do świadomości i umęczonej duszy pytanie: „Dlaczego?”. Dlaczego nie tak dawno temu – to tylko niektóre Kilka lat temu – człowiek był ulubionym i rodzina, a dziś stał się obcy i wrogi? Jak to się mogło stać? Po początkowo obaj byli tak szczęśliwi, a małżeństwo było widać bezchmurne, bezpiecznie wiarygodne. Tak więc, gdy mieszkają razem szczęśliwie, a nawet śmierć w tym samym dniu. Ale zajęło trochę czasu – czasami kilka lat, a czasami tylko kilka miesięcy – i że nadzieja zniknęła. Skąd to zniknie? Jak utrzymać rodzinę razem?

load...

Spróbujmy przyjrzeć się tej sprawie i dowiedzieć się, dlaczego ludzie się rozwiedli, a kto jest winien.

Nieudanego małżeństwa. Co jest przyczyną jego niepowodzenia?

Rozwody stały się dość powszechne rzeczy, i to jest przerażające. Statystyki wskazują, że plamy kończy około 40% małżeństw, prawie 60% drugich małżeństw i ponad 70% małżeństw trzecich. Mniej można spotkać rodzinę, w której mąż i żona żyją w doskonałej harmonii, w ostatnich latach. Często takie kohabitacja jest bardziej bolesne współżycie oparte na zwyczaju lub na stanowisku „utrzymać rodzinę razem dla dobra dzieci”.

W skrócie, instytucja rodziny wali niekontrolowany, grzebiąc pod ruinami ogromną liczbę ubogich kobiet i mężczyzn. Ponieważ rozwód, bez względu na to, jak jest to konieczne, nie zawsze wydawało się, zwłaszcza jeśli rodzina ma dzieci, to nieszczęście.

Ale nawet mieszkają razem, najczęściej, stała się nie do zniesienia! Codzienne skandale, wzajemna niechęć rośnie w nienawiść, a także – w pełnym piekło w domu. Aby pozbyć się tego wszystkiego, zwykle rozwiązuje się na skrajnym kroku – rozwód. Ale gdy tylko uświadomimy sobie, że jest to nieuniknione, wrogość i nienawiść nagle zastąpiona karą nieuchronności utraty. To nie ma znaczenia, że ​​jest to pierwsze małżeństwo lub czwarty – ból jest zawsze obecny.

load...

Nie, prędzej czy później będziemy przechodzić przez to, oczywiście. I w końcu, straciwszy nadzieję na szczęście, uśmiechając się pobłażliwie rozpocząć w odpowiedzi na cytowany ktoś aforyzmów o szczęśliwym małżeństwie. Ponieważ nasze doświadczenie pokazuje, że małżeństwo – to ciągłe kłótnie rodzinne i małżeńskie konflikty każdym szczególe.

Czy mamy rację w tym przypadku? Tak i nie. Bo jeśli kilka małżeństw nie powiodły się, oznacza to, że przyczyny tego trzeba spojrzeć na ich własnych działań i aspiracji. Po tym wszystkim, kiedy człowiek żeni się lub wychodzi za mąż w kółko, co oznacza, że ​​ma tendencję do tworzenia rodziny, ale – nie wiem jak to zrobić! I, nie chcąc przyznać tę niezdolność, w końcu przekonuje się, że odpowiedź na pytanie: „Czy są jakieś szczęśliwe małżeństwa” – tylko „nie”. W rzeczywistości, rodzina – to dużo pracy, do którego wielu z nas po prostu nie są gotowi. I dobrze, jeśli jesteśmy świadomi po pierwszym rozwodzie. Potem niemal zapewnić szczęśliwe drugie małżeństwo. A jeśli nie? Wtedy śmiało, – utratę wiary w osobistym szczęściu i samotności. I to jest przerażające.

Innymi słowy, wiele pozornie nieudanych małżeństw jest całkiem możliwe, aby sukces, jeśli włożysz trochę wysiłku w to. Jakie? Aby znaleźć odpowiedź na to pytanie, rozważmy najważniejsze aspekty posiadania szczęśliwej rodziny. To daje nam możliwość, aby zrozumieć, jak zachować miłość w małżeństwie.

Sekrety szczęśliwego małżeństwa

Szczęśliwe małżeństwa nie są w niebie, jak oni sami, jak twierdzą małżonkowie. To nie musi posiadać żadnych nadprzyrodzonych zdolności. Po prostu trzeba naprawdę chcieć, aby utrzymać rodzinę, biorąc niektóre z zasad.

Przede wszystkim należy pamiętać, główne rzeczy: prawie każdej rodziny, a mąż i żona czasami zaczynają wątpić w słuszność naszego wyboru. Jest to normalne. Ponieważ, po pierwsze, z upływem czasu, nawet bardzo gorąco początkowo zmysły są stępione, a jego partnerem w życiu zaczynają postrzegać nieco inaczej. Oznacza to, że otwarte niektóre aspekty jego osobowości, które mieliśmy lub nie zauważył, albo nie chciał zauważyć. Strony te nie zawsze miłe, oczywiście. Ale, według wszelkiego prawdopodobieństwa, również zaczyna się dla nas znaleźć coś dla siebie, nie jest zbyt przyjemne. Dlatego też warunki – Charakter człowieka jest wieloaspektowy i znam te twarze w każdym aspekcie jest bardzo interesujący, jeśli traktować brak humoru. I zostawić swoje wątpliwości co do poprawności wyboru na stronie – Kto wie, jakie cechy charakteru nagle oczywiste w inną kobietą lub innego człowieka. Jest to jedna z odpowiedzi na pytanie, jak sprawić, by małżeństwo szczęśliwy.

Jeśli przyjrzeć się bliżej przykłady szczęśliwych małżeństw, można zauważyć pewną liczbę podobnych cech ich budowy. Każdy z małżonków w takich małżeństw jest rodzajem autonomicznej republiki w tym samym stanie. Oznacza to, że mogą być razem bez ingerencji, w tym samym czasie, niezależność wzajemnie. Jest to bardzo ważny punkt. Jednym z głównych powodów, dla małżeństw zerwać, i działa dokładnie żona pragnienie pełni kontrolować poczynania męża, albo vice versa.

Ponadto, te „republiki autonomiczne” sami są odpowiedzialni za siebie i dla całej rodziny. Na tych samych nieudanych małżeństwach często to odpowiedzialność bierze na siebie jakąś jedną, i to jest – nie jest łatwym obciążeniem. Pociągnięcie jednego męża Strap-jak może myśleć: „Czy warto, aby utrzymać rodzinę, jeśli nie już pozwolić?” I decyduje, że nie jest to konieczne. Nawiasem mówiąc, jest to również jedna z najczęstszych przyczyn męskiej cudzołóstwo. Mężowie, którzy są zmęczeni wiecznym odpowiedzialność za wszystko, co w innym Kobieta poszukuje rodzaju narzędzia psychologicznego odprężenia. Tak zamyślony, panie, jest już za późno i czy możemy wymagać od jego drugiej połowie jest zbyt dużo? Ponieważ nie może nadejść dzień, kiedy trzeba męczyć już skończy, jak uniknąć rozwodu z mężem.

Oczywiście, „republiki autonomiczne” powinien zawsze być przygotowany na to, że niektóre z nich będą mniej odporne niż inne, a słabsze w walce z okoliczności życiowych. To też jest zupełnie normalne – każdy z nas ma zasób sił witalnych. Gdy jest on wyczerpany, człowiek potrzebuje odpoczynku. W przeciwnym razie izolacja może być śmiertelna. Wszystkie szczęśliwe małżeństwo oparte są na wspólnej troski i chęci, jeśli to konieczne, w celu wypełnienia obowiązków swoich połówek. Jest to – klucz do bezpieczeństwa rodziny i bezpieczeństwa nieuchronnie powstają w jego konfliktów i waśni.

Istnieją dwa wielkie cytaty o szczęśliwym małżeństwie. Słynny francuski pisarz Andre Morua zdefiniowała je w następujący sposób: „dobre małżeństwo – strukturę, że za każdym razem trzeba zrekonstruować” Drugi francuski pisarz, Zhan Rostan, powiedział: „Dobra rodzina – jeden, w którym mąż i żona po południu zapomnieć, że są kochankami, a nocą – są małżonkowie.” Tworzenie pełnego stosunku płciowego – kolejną regułę wszystkich szczęśliwych małżeństw i ich kluczowy punkt. A jednak, wielu z nas nie wie, jak zachować relacje w małżeństwie, tak aby były one zawsze mile widziane. I starają się przywrócić ostrość i pełnię doznań za pomocą losowych linków. To jest fundamentalnie błędne, ponieważ jest to sypialnia – miejsce, gdzie można zrelaksować się i pozwól, aby poddać się pasji. Dotyczy to zarówno mężczyzn jak i kobiet. Tylko u bliskich osób seks staje się bardziej nasycony z emocjonalnego, ponieważ opiera się na całkowitym zaufaniu. Gry erotyczne małżonkowie nie powinni być skrępowana żadnymi ograniczeniami. Po tym wszystkim, pełne życie seksualne pozwala nam usunąć niezliczone naprężeń i wolne od podświadomych lęków. W tych rodzinach, w których została ona przesunięta na później, prędzej czy później pojawia się kryzys.

Więc podsumować. Podstawy szczęśliwego małżeństwa są:

  • Zdolność dobrze odebrany braków ze sobą;
  • Jednoczesne działanie i niezależną społeczność;
  • Wzajemna odpowiedzialność;
  • Dbać o siebie i zrozumienia;
  • Regularne i zrelaksowany życie seksualne.

 

No, oczywiście, powiemy, zasad szczęśliwego małżeństwa jest łatwo zaobserwować, gdy jest wzajemna miłość! I tu, na przykład, co jeśli mąż nie kocha i zmieniło? Albo żona zdecydowała się wyjechać do innego człowieka? Czy to możliwe, w tym przypadku, aby uniknąć rozwodu? Spróbuj zrozumieć, w tej sytuacji.

Jak utrzymać rodzinę razem po niewierności

Cudzołóstwo – główną przyczyną wszystkich rozwodów. Inaczej nie może być, ponieważ jest on traktowany nie tylko jako zdradę. Przed przyjściem Chrystusa po zdradzie małżeńskiej, nawet jeśli jeden z małżonków był gotowy do jej wybaczyć, jeszcze zostały zakończone. Ale czasy były, jak zmienić nastawienie do zmian i był bardziej lojalny. Dziś każdy z nas może zdecydować się na rozwód w tym przypadku, czy nie. Jednak wiele z nich nadal pozostaje kategoryczny: pewnie rozwód.

W rzeczywistości, to kategoryczne uzasadnione, gdy jeden z małżonków wciąż się zmienia i po drugim, aby dowiedzieć się o zmianach, aby mu wybaczyć. W tej sytuacji, odpowiedź na pytanie, jak zachować miłość w rodzinie nie ma. Często jednak, cudzołóstwo – to pomyłka, w wyniku tymczasowego osłabienia lub niewłaściwego zachowania drugiej połowie. A kto zmienił, szczerze żałować swoich czynów. Co zrobić w tym przypadku? Po tym wszystkim, drugi małżonek, dowiedziawszy się o tej zmianie, cierpi, czuje wstyd, wściekłość, poniżenie i generalnie uważa, że ​​„raz skłamał” … Ale w tym samym czasie, zdaje sobie sprawę, że stracił partnerkę, nie może. Zdrajcą całej duszy pragnie przebaczenia, a dzień i noc, myśląc o tym, jak uratować małżeństwo. Ponieważ rodzina wiele znaczy dla niego.

Albo spróbuj wybaczyć? To jest trudne, bardzo trudne. Ale jest to możliwe. Spalić mosty łatwo zbudować je trudne. Dlatego dostać się razem i myśleć – Może i popchnął go do tego? Na przykład, zapłacił połowę jej trochę czasu i uwagi, odmówił intymności lub skandali bez jakiegokolwiek powodu. I odmówił zauważyć oznaki nadchodzących kłopotów.

Sytuacja trywialne – mąż stał się drażliwy, milczący, ponury. „Wypadł z miłości!” – panikuje żona i wpada do jej przyjaciół o radę. Są, oczywiście, walczą doradzić w jaki sposób dowiedzieć się, że jej mąż już nie kocha. A ona zaczyna się, by sprawdzić jego korespondencję służbową, podsłuchiwania rozmów telefonicznych, aby zorganizować wywiady, śledzić swoje postępy i tak dalej. Na próżno, bo ktoś w posiadaniu jakiegoś podejrzenia, osoba potwierdzi te podejrzenia w najbardziej niewinne rzeczy. I uporczywie Idąc za radą przyjaciół żony wokół będą widoczne oznaki, że mąż jej nie kocha. I, w desperacji, zaczyna zorganizować brzydkie skandali. Konkluzja – to zdrada, która nigdy nie marzył. I kochający jest nadal małżonek jest teraz cierpi, nie śpi w nocy i nie wie, jak uniknąć rozwodu z żoną.

To samo dzieje się z ludźmi, jeśli zauważysz, że chłód żoną. I są rozbijających się wokół, nie wiedząc, co zrobić, jeśli żona przestała kochać. I zaczną robić głupie rzeczy, w efekcie może doprowadzić do jej zmiany. A winowajcą był psychiczne i fizyczne zmęczenie, pragnienie, aby odpocząć, pobyć trochę sam.

Krótko mówiąc, w wielu niewierności winę za obojga małżonków. Nie zostały one spełnione jedna z zasad szczęśliwego małżeństwa: troska i zrozumienie. To po prostu nie brać pod uwagę jego żona, nieustannie dręczony myślą jak zrozumieć, że jej mąż nie zmieniło. Zapomniałam o niej i jej męża, który objął to samo stanowisko. To niedobrze, ale jeśli nie starają się przebaczyć zdradę, będzie jeszcze gorzej. Czy potrzebujemy taki ból? Po tym wszystkim, nie chcemy, my wtedy spieszyć, nie wiedząc, jak przestać kochać byłego męża, czyli jak zapomnieć o jednym?

Wniosek: jeśli oboje są winni, tylko spróbować, jeśli nie chcemy stracić kogoś bliskiego lub ukochanego na zawsze. W miarę upływu czasu, ból będzie maleć. Jest mało prawdopodobne, że ludzie zdali sobie sprawę, co cios uderzył zdradę, śmie go ponownie. I jest prawdopodobne, że małżeństwo staje się znacznie silniejszy i szczęśliwsi. Tylko nie spieszyć rzeczy i dać jej połowę czasu zdobycia zaufania. W przyszłości, nawet w kłótni, nie wspominając już o rozmowach nigdy nie dotykać tego tematu.

W skrócie, małżeństwa – to praca, czasami bardzo trudne. O rozwód tylko krok jest konieczny, a także w celu osiągnięcia szczęścia w rodzinie wymaga jeszcze trochę pracy. Ale leniwy w tym przypadku nie powinno być, bo to jest dzieło stworzenia, budowa piękny pałac, w którym każdy będzie ciepły, przytulny i bezpieczny. Prace nad rodziną wymaga spełnienia szczególnych zadań, które w większym stopniu zależy od kobiety. Bo to, co zajęło charakterze bardziej mądrość, cierpliwość i zdolność do współczucia. I każdy z nas intuicyjnie zrozumieć, jak być szczęśliwym w małżeństwie. Ale nie każdy chce słuchać swojej intuicji. Te cechy mężczyźni są mniej wyraźne i widoczne. I tak, nawet bardzo silne, często są one utracone do zadań rodziny. Warto więc pomóc im je rozwiązać – jest wspaniałym lekarstwem na rozwód.

load...