Rozszerzanie przestrzeni, czyli jak optycznie powiększyć pokój

Każdy z nas marzy o wygodnym domu za darmo, ale nie każdy ma takie możliwości. To nie ma znaczenia! W każdym domu, bez względu na to, jak małe, może sprawić, wygodne i optycznie powiększyć istniejącą przestrzeń. Trzeba tylko wiedzieć, niektóre z prawem działaniem kolorów i tekstur różnych powierzchniach w tworzeniu wizualnej struktury przestrzennej. Jeśli jesteś zainteresowany tym, jak optycznie powiększyć pomieszczenie, jak zrobić sufit optycznie większe, co wpływa również tworzenie przestrzeni, oferujemy Państwu szeroki wybór porad od projektantów i architektów.

load...

Wizualnie podniesienie limitu

Istnieje kilka skutecznych sposobów, w którym można utworzyć wizualnej iluzji, jeśli nie na czas nieokreślony, z wysokim sufitem. To uczucie może być wywołane za pomocą różnych technik.

 • Sufit ma błyszczącą powierzchnię, wizualnie wydaje się wyższe. W celu „lift” niski sufit, może to być pomalowane błyszczącą farbą. Jeszcze lepiej, zainstalować błyszczących plafoniery odcinek, który zostanie wybudowany w pkt. W pokoju z niskimi sufitami, duże żyrandole jeść miejsce.
 • Można dokonać wielopoziomową strukturę sufitu gipsowo-kartonowe, w którym wnęka powinna być ciemniejszy niż reszta sufitu. Taka konstrukcja tworzy wizualny oszustwo wyższy pułap.
 • Wizualnie wzrost wysokości sufitu, na przykład w pokoju, w sąsiednich obszarach, takich jak w korytarzu w suficie kuchni do zrobienia poniżej. Wtedy, gdy patrzy się z przedpokoju do salonu stworzy wrażenie większej objętości i wysokości przestrzeni.
 • Cóż, najbardziej radykalny, a zatem korzystna zwiększyć wysokość pomieszczenia – to pokrycie powierzchni lustrzanej sufit. Metoda ta daje złudzenie pozostawiając pułap.

Efekt kolorystyczny

O ograniczonej przestrzeni problemu można rozwiązać skutecznie przy użyciu różnych kolorów. Projektanci powinni używać w małych pomieszczeniach jasne kolory – beż, rozowy, blady błękit, blady jasnozielony, itp W skrócie, powinno to być dowolny paleta pastelowych, który nie podrażnia oczu. W małych pomieszczeniach należy stosować ostrożnie krzykliwe kolory, jaskrawe kontrasty, ciężki ciemny kolor.

Różne kolory tworzą różne doznania wizualne. Wiadomo na przykład, że niebieski kolor wizualnie usuwa kilka przedmiotów. Ciepły ton, na przykład pomarańcza, odwrotnie wizualnie zbliża je. Dlatego, jeśli chcesz stworzyć wrażenie większej przestrzeni bez utraty poczucia komfortu, od jasnych i ciepłych kolorach dać. Ponadto, należy unikać dużych malowidła na ścianach.

Jeśli wystrój jego ścian wybrano tapetę, trzeba wiedzieć, jak połączyć je w różnych kolorach i wzorach:

 • Główną postacią na tapecie zawęża przestrzeń jest bardzo zauważalne.
 • Zwykły tapety z pionowymi paskami lub pionowy wzór wizualnie sposób pomieszczenie jest już wyżej.
 • Tapety w różnych kolorach, oddzielonych od siebie ramką, sprawi, że pomieszczenie mniejsze i węższe.
 • Granica wzdłuż górnej krawędzi i kolorowych tapet obniży wysokość i zmniejszyć przestrzeń.
 • Tapeta z delikatnym wzorem lub monochromatycznego światła tapety optycznie powiększyć mały pokój.
 • Jeśli używasz tapety na jednej ścianie z większej niż wzór innych ścian, przestrzeń wizualnie poszerzyć.
 • W celu ożywienia ciemnego pokoju, potrzebny jest przynajmniej oświetlone tapety ścienne pasty w tym samym kolorze co reszta ściany, ale na jaśniejszy odcień.

Jeśli jesteś zainteresowany tym, jak optycznie powiększyć pokój dziecięcy, należy pamiętać, że delikatne pastelowe kolory – jasnozielone, jasnoróżowe, blado niebieski – spokój i relaks, dostosowując do słodkiego snu. Dlatego są one bardzo istotne w przedszkolu.

load...

Ciepłych kolorów, takie jak beż, żółty, zielony, kremowy moreli, zapewnić komfort. Wyglądają dobrze w jadalni i salonie. Jasne kolory i ogniste kolory, takie jak bordo, pomarańczowy wygnać zmęczenie i pobudzać. Projektanci zaleca ich stosowanie w siłowni domu lub biurze.

Lustra i Przestrzeń

Wiele osób zastanawia się, jak optycznie powiększyć mały pokój. Sprawdzony sposób, aby rozwinąć każdą przestrzeń jest użycie lustra na ścianie. Ta metoda zawsze daje pożądany efekt, ale wymaga szczególnej opieki. Oczywiście, można ozdobić jedną ścianę z dużymi lustrzanymi płytami. Ale w tym przypadku, twój pokój będzie wyglądał sali tanecznej, w której brakuje tylko maszynę balet.

Dlatego, chcąc korzystać z lusterek w wystroju pomieszczenia, należy skonsultować się z projektantem. On polecić jak ozdobić lustro ścienne, jak złagodzić go szmatką, aby stworzyć poczucie przejścia w sąsiednim pokoju. Należy pamiętać, że trzeba się przyzwyczaić, że twoi goście będą ciągle rozproszony przez jego refleksji.

Przy okazji, aby „push” do ściany, można nie tylko przy pomocy lustra, ale również za pomocą fałszywych niszę. Niekoniecznie uczynić go głęboko. Gglubinu większość wnęki można zwiększyć za pomocą oświetlenia skierowany w kierunku ścianki, które znajduje się wzdłuż konturu. W ten sposób swoją objętość niszowych, zwiększając wizualną przestrzeń pokoju.

Pytanie od podłogi

Zwiększyć przestrzeń małym pomieszczeniu może być kosztem podłodze. Tutaj przedmiotem tych samych praw, które rozważaliśmy na ścianie: ciemna podłoga wizualnie zmniejsza przestrzeń i odwrotnie. Wizualnie przedłużyć w pomieszczeniu może być spowodowane wzdłużnego rozmieszczenia paneli podłogowych lub parkiet. Jeśli chcesz rozwinąć kuchni, korzystanie z błyszczących jasnych płytek. Światło odbite w nim, wypełniając powietrze w pomieszczeniu, ułatwi kuchnia i żywsze.

Na jasnym lakierowanego parkietu nie jest konieczna, by położyć ogromny dywan, który obejmuje całą podłogę. W tym przypadku lepiej jest użyć małego dywan delikatny kolor. Połączenie światła ścian, sufitu i podłogi będzie pomieszczenie optycznie większe. Co więcej, za pomocą dno jego podświetlenia może być oświetlone, co zwiększa przestronność pomieszczeń.

Akcesoria i meble do małego pokoju

Nie jest to konieczne w pomieszczeniu odizolowanym od ogólnych wyposażenia wnętrz. W tym przypadku lepiej jest, jeśli będzie komponować się z zasłonami i ścian. Jako miejsce jasne, że „jeść” przestrzeni. Kształt mebli jest, aby wybrać skromne i miękkie meble – bez podłokietników. Zamiast krzeseł można stosować w ogóle wygodne tafty i fotele zrezygnować.

W odniesieniu do rozmieszczenia mebli są lepiej umieszczone w rogach lub wzdłuż ścian. Założona w środku pokoju mebel będzie podzielić przestrzeń na części, które w małym pomieszczeniu nie jest pożądane. Porządku Ścianki, które są lustrzanymi drzwiami. W przypadku książek lepiej jest użyć otwarte półki, które mogą trwać do sufitu. Mogą one być zastąpione i półki, zwalniając miejsce na podłodze. Zwiększy to pomieszczenie.

W pokoju dziecięcym, wybierz zestaw mebli, który składa się z łóżka z szafy, a pod nim – stolik. Jeśli dziecko jest przeznaczony dla dwóch osób, to lepiej kupić łóżko piętrowe. Znowu, zamiast sofy i fotele to lepiej umieścić zabawki, poduszki i tafty.

Kiedy wyposażenie pokoju, masz zamiar kupić nowy telewizor, to bez wątpienia zakup mieszkania. I żadnych kciuki. ścianie tylko wierzchowca. To samo odnosi się do komputera. Kupić laptopa. Mimo że jest nieco droższe, ale, podobnie jak w przypadku telewizji, nie trzeba nabyć dodatkowe meble do niego.

Można udekorować ściany malowanie średnich. Dobrym uzupełnieniem może być skomplikowany gobelin, który zostanie połączony z kolorem twoich murach. Będzie on przyciągać należytą uwagę, dodając Komfort pokoju. W najdalszym kącie pokoju projektantów zaleca się umieścić jasny piękna rzecz. To może być stary wazon lub niezwykły kwiat. Temat ten będzie przyciągać uwagę zwiedzających na raz, a będą tworzyć wrażenie wielkich perspektyw.

Wizualnie sprawiają, że pokój więcej wolnych stolików pomoc Coffee – lustra lub szkła, szklane półki i matowe szklane drzwi. Ukryte oświetlenie punktowe, reflektory, zainstalowane profesjonalnie, stworzy dodatkowe światła i cienie, co znajduje odzwierciedlenie w powierzchni szklanych i luster. Z wierzchołka centralnego oświetlenia będą musiały zostać porzucone. Miękkość pomieszczenia daje światło, które będzie pochodzić od sytuacji lampy na podłodze.

Otwarte półki lepiej nie zaśmiecać drobiazgi. A w ogóle, to lepiej jest użyć pionowe szafki magazynowe, szafy, które są sporządzane miejsca. Ukryć dodatkowe przedmioty w tabelach, szafki, powierzchnie kuchenne czyszczenia urządzenia i naczynia.

Firanki i zasłony w małym pomieszczeniu

Aby to mały pokój wizualnie wydają się większe, konieczne jest, aby oświetlić, aby umieścić go na światło dzienne. Dlatego lepiej jest do dekoracji okien powietrznych, kurtyn świetlnych. Korzystanie bardzo długie zasłony, które pięknie rozłożone na podłodze pod nimi, nie tylko udekorować pokój, ale także stworzyć wrażenie, że jest ona wyższa.

Jeśli trzeba zwiększyć przestrzeń pomieszczenia wizualnie, zasłony powinny być zawieszone, tak aby pokryć je także część ściany. Rolety rzymskie „jeść” przestrzeń jest znacznie mniejszy niż zasłony pełnometrażowych. Należy mieć na uwadze podczas wyboru tkaniny na zasłony, które umieszczone pionowo wzór sprawia, że ​​pokój powyżej, a poziome – wizualnie skraca i rozszerza przestrzeń.

Korzystanie z tych wszystkich wskazówek podanych przez ekspertów, z wykorzystaniem technik, które działają w małym pomieszczeniu, pamiętaj główną prawem projektantów: mimo wszystko, nie bój się eksperymentować i bawić się z różnych odcieni, łączyć materiały czasem nie pasujące. Główną rzeczą, którą musisz upewnić się, że w przestrzeni utworzonej przez wyobraźnię, pan nudzi, wygodne i przytulne.

load...