Rozstępów w czasie ciąży. Mogę temu zapobiec?

Zawartość:

Twój test ciążowy w końcu pojawiła się dwa cenionych paski? Gratulacje! Teraz można bezpiecznie nosić dumne miano kobiety w ciąży! Ale być przygotowany na to, że oprócz wszystkich radościach ciąży, nie minuty i niepokój. W szczególności, rozstępy w czasie ciąży. Czasem mamusie szczerze zastanawiam – skąd pojawiają się znienawidzonych rozstępy?

load...

W rzeczywistości, wszystko jest bardzo proste. Nie wierzysz mi? Spójrz w lustro: to mówi o swojej pozycji? To prawda, znacznie wzrosła w wielkości brzuszka. To żołądek ulega największej deformacji przez cały okres ciąży. Chociaż piersi i nogi są także często cierpią – oni rozstępów również nie jest niczym niezwykłym. I wszystkie te części ciała pozostały, jeśli nie idealny, przynajmniej uczciwe warunki, kobieta powinna dbać o nich od pierwszego dnia po tym, jak dowiaduje się o swojej pozycji „ciekawe”.

Przyczyny rozstępów

Niech najpierw będziemy rozmawiać o tym, co powoduje pojawienie się rozstępów, języka medycznego noszącego nazwę rozstępy. Niestety, problem ten dotyczy około 96% wszystkich kobiet w ciąży. Dlatego też, nie martw się – nie jesteś sam w swoich doświadczeniach.

Prawie wszystkie 9 miesięcy skóry na brzuchu jest pod wpływem stresu. Co więcej – jest ciągle rozciągnięty, jak macica stale rośnie w rozmiarze. I nie tylko macica – większość kobiet w ciąży uzyskać większą utratę masy ciała niż 10 – 12 kg. Wszystko to przyczynia się do samego wyglądu rozstępów. Iw pierwszym miejscu na brzuchu.

Ponadto należy mieć na uwadze takie czynniki jak hormony. Ze względu na fakt, że ciało kobiety w ciąży w dużym stopniu hormony zmienić poziom kolagenu zmniejszać. A także prowadzi do tego, że pojawiają się na mikrourazy skóry. I brzuch matki oczekującej „ozdobić” raczej niepochlebne purpurowe pasy – ten sam odcinek.

load...

Oczywiście, istnieje pewna grupa kobiet, które są bardzo szczęśliwi i którym udało się uniknąć pojawienia się rozstępów – co do zasady, albo w wyniku rzadkich cech genetycznych i super elastycznej skóry lub sporcie zawodowym. Jednak te bardzo szczęśliwy i bardzo małe. Cóż, w takim przypadku, jeśli kobieta jest w ciąży i przed prowadził walkę z nadwagą, czy ona utworzona rozstępy na brzuchu podczas sytuacji ciąży jest w dużej mierze zniszczone.

Ale nie rozpaczaj i przestraszony – te straszliwe fioletowe paski zdecydowanie rozjaśnić wraz z upływem czasu. Ponadto – kobieta całkiem zdolny, jeśli nie całkowicie zapobiec pojawieniu się rozstępów, albo przynajmniej znacznie ograniczyć ich liczbę i nasilenie. I to nie zawsze potrzebują drogich środków kosmetycznych – raczej proste recepty ludowe.

Jednakże, należy zwrócić szczególną uwagę na fakt, że kobiety w ciąży są szczególnie podatne i wrażliwe. W związku z tym, istnieje pewne ryzyko, że przyszła matka może wystąpienia reakcji alergicznej na jeden lub inny składnik receptury. Więc upewnij się, należy skonsultować się z lekarzem i uzyskać jego zgodę. Ale to nie wszystko – spróbuj umieścić środki na małej powierzchni skóry. Tylko w przypadku, gdy w ciągu trzech godzin nie wykazały objawów alergii, możliwe jest zastosowanie środków. Jeśli alergia zaczęło – skontaktuj się z lekarzem i poinformować nas o tym, co się stało.

Środki zapobiegawcze i leczenie

Tak, nadszedł czas, aby mówić o tak ważnym aspekcie profilaktyki rozstępów w czasie ciąży. Przestrzeganie pewnych zasad pomoże znacznie zachować piękno skóry. Chociaż, w uczciwości, powinniśmy zwrócić uwagę na przyszłych matek – żaden sposób nie może zagwarantować pełną ochronę przed pojawieniem się rozstępów. Jednakże, w celu zmniejszenia ich liczby jest całkiem realne. Tak więc:

  • Korzystanie z witaminą E

Jednym z najważniejszych witamin odpowiedzialnych za elastyczność skóry i jej zdolności do Stretch – jest witamina E. To nie przypadek, że witamina E jest podstawą dla wielu różnych kremów, balsamów. Więc należy się kierować przy wyborze produktów do pielęgnacji skóry, który składa się z witaminy E. Jednak jeszcze większy wpływ ma naturalną witaminę E, raczej niż sztucznie zsyntetyzowane. Większość tej witaminy w warzywach, owocach i olejów bezpośredniej ekstrakcji.

  • Naturalne oleje

Innym doskonałym sposobem, który może pomóc w utrzymaniu elastyczności skóry i zredukować rozstępy występuje – jest to odmiana od naturalnych olejów, które muszą być okresowo wcieraj w skórę piersi, brzucha i ud. Na przykład, olejek z drzewa herbacianego. To może nie tylko zapobiec rozwojowi nowych, ale także do zmniejszenia wygląd starych rozstępów. Aby to zrobić, należy wcierać w skórę brzucha codziennie wieczorem, po wzięciu prysznica, przez cały okres ciąży.

W tej samej sprawie, jeżeli rozstępy pojawiły intensywny fioletowy kolor, można spróbować oleju z aloesu lub orzeszki ziemne. Jednym z nich jest wykorzystywane nie tylko jako sposób na zwiększenie elastyczności skóry, ale również jako silny gojenia rany. Pamiętasz, co odcinek? Zgadza się – najbardziej prawdziwe blizny na skórze, tylko mikroskopowym. Oznacza to, że skuteczność tych olejów nie może być kwestionowana.

  • Dieta kobiety w ciąży

Równie ważne jest, aby zwrócić uwagę na diecie kobiety ciężarnej. Odgrywa również ważną rolę w walce z rozstępami. Staraj się jeść jak najwięcej świeżych owoców i warzyw. Ale nie zapominajcie, że słodkie owoce jeść w czasie ciąży jest bardzo niepożądane w dużych ilościach. Inaczej, wysokie ryzyko poważnego zgaga, a czasem nawet zapalenie błony śluzowej żołądka.

Obejmują również pokarmy na ich menu, które zawierają duże ilości białka. I, oczywiście, witamina S.Eto muszą także uniknąć pojawienia się rozstępów. Nawiasem mówiąc, w przypadku, gdy ciąża spadła do zimnych porach roku, gdy świeże warzywa są nie tyle, witaminę C – można go kupić w każdej aptece bez problemu. Dawka taka sama pomoże Ci wybrać ginekologa.

  • Nadwaga

Sama natura kobiecego ciała położył zwłaszcza podczas ciąży przyrost masy ciała. Jednak ten przyrost masy ciała powinien być pod szczególną kontrolą – w każdym przypadku jest to niemożliwe, aby uzyskać dodatkowy ciężar. Oczywiście, przyszła matka w żadnym wypadku nie powinien siedzieć na każdej diety, nawet najbardziej łagodne, cokolwiek to było – może to stanowić zagrożenie dla zdrowia matki i dziecka. Jedynymi wyjątkami są specjalne diety medycznych, które mogą być przepisane wyłącznie przez lekarza lub dietologa ginekologa.

Oczywiście, można zjeść kawałek czekolady lub ciasta. Jednak nadużywanie słodycze, mąki, tłuste pokarmy nie są tego warte. Po pierwsze, te produkty mają znaczne obciążenie dla reszty układu pokarmowego jako całości. Wynik może być zgaga, poranne nudności, zapalenie błony śluzowej żołądka. A po drugie, to jest tak często i „kij” takie szkodliwe dodatkowy ciężar. Więc nie stosują przestarzałe i bardzo błędne przekonanie, że przyszła mama musi „jeść za dwoje”. Ważne jest nie ilość żywności spożywane, a jego jakość, właściwości użytkowe i wartość odżywczą.

Staraj się jeść tylko zdrową żywność, która zawiera substancje, które korzystają zarówno matki i dziecka. I nie ulega wątpliwości, że jest to właściwa dieta w dużej mierze wpływa na elastyczność skóry. Tak, prawdą jest skompilowany dieta może skutecznie zapobiegać rozwojowi rozstępów. Należy zwrócić szczególną uwagę na produkcję mleka kwaśnego – może być bardzo przydatna.

  • Masaż brzucha

Zbyt wielu lekarzy i kosmetologów w jednym głosem mówią, że jednym z najbardziej skutecznych sposobów, aby zapobiec rozstępom, lub pozbyć się z nich, jest najczęstszą masaż brzucha. Nawiasem mówiąc, wiele kobiet, którzy próbowali na sam masaż brzucha, twierdzą, że oprócz zapobiegania rozstępów masaż daje bardzo pozytywny efekt psychologiczny. Kobieta sprawia wrażenie, że nie jest w stanie spoczynku, i bierze bezpośredni udział w tworzeniu ciała. Mimo to wrażenie jest całkowicie nieprawdziwe. I można coś zrobić, a nie tylko wzdychać, że był kiedyś.

Masaż odbywa się po prostu. Dokładnie smarować skórę brzucha lub specjalny krem ​​lub naturalnym olejem. Dwa palce – kciuk i palec – bardzo delikatnie masować skórę brzucha ruchem okrężnym, okresowo ściskając kawałek. Nie przesadzaj – po masażu skóra powinna być lekko czerwone, ale w żadnym wypadku nie powinny być uciążliwe!

Czas trwania masażu – około 15 minut codziennie przed pójściem do łóżka. Ale należy pamiętać, że w każdym razie jest to niemożliwe, aby masować skórę w dolnej części brzucha powyżej kości łonowej. Jest bardzo prawdopodobne, może spowodować wystąpienie porodu – w małych kategoriach, to jest bardzo niebezpieczne. W każdym razie nie ryzykować zdrowia i życia dziecka, aby pozbyć się rozstępów!

  • środki kosmetyczne do rozstępów

Powyżej wspomniałem mimochodem, że pojawienie się rozstępów, można próbować zapobiec za pomocą specjalnych środków kosmetycznych. Z reguły producenci tych cud – czyli w jednym głosem mówią, że w pełni chronić przyszłą matkę możliwego pojawienia się rozstępów. I pozbyć się istniejącej pomocy. Jednak to nie jest, niestety, inaczej problem nie istnieje. Po tym wszystkim, co widzieliśmy w pierwszym pojawieniem się rozstępów to zależy od indywidualnych cech każdego organizmu kobiety ciężarnej.

Jednak lekarze nadal zalecają stosowanie takich środków. Pomagają zachować niezbędną wilgoć skóry. Oraz, dodatkowo, środki te mają wspaniały efekt – są one niemal całkowicie złagodzić swędzenie skóry brzucha, która pojawia się na skutek stałej rozciągania skóry. Takie swędzenie jest typowa dla większości matek.

Wybierając takie środki, dać pierwszeństwo kremów i balsamów, które zawierają witaminę E oraz substancje promujące zwiększoną kolagenu. Prawdopodobnie ten wymóg nie musi być wyjaśniona – powyżej już szczegółowo opisane w rolę, że kolagen odgrywa w organizmie człowieka.

Aby wzmocnić efekt wszystkich tych środków należy przestrzegać pewnych zasad:

  • Systematyczny

Stosowanie tych środków „okazjonalne” no dobra nie przynoszą. Dlatego stosuje się je codziennie, bez żadnych przerw. Szczególnie ważne jest wymóg w ostatnim trymestrze ciąży – skóra w tym okresie podlega najbardziej szczepu.

  • Wilgotną skórę

Wpływ tych leków będzie znacznie wyższa, jeśli mają one zastosowanie do lekko wilgotne ciepło skóry. Najlepszym rozwiązaniem byłoby brania prysznica – potem pat skórę brzucha z ręcznikiem i umieścić na nim krem ​​lub balsam. Daj mu jak moczyć.

  • Miód i sok z aloesu

W przypadku rozciągania już pojawiły, można spróbować pozbyć się ich starej drodze krajowej: Będziesz potrzebował 100 g miodu, 100 g aloesu. Aloe pre musi wytrzymać godzin w zamrażarce. Następnie w łaźni wodnej w celu stopienia cieczy medycznej. Aloes pomocą zgniatanie młynek za pomocą gazy tkanina 100 g prasy soku. Miód jest trochę chłodno i dokładnie wymieszać z miodem. Otrzymaną mieszaninę należy przechowywać w szklanym pojemniku i tylko w lodówce. Oznacza to konieczność wcierać w skórę za każdym razem, gdy prysznic.

Aspekt psychologiczny

Co do zasady, bez upomnienia, że ​​aby pozbyć się rozstępów może być przyszła matka nie jest pocieszające. Jednak, spróbuj się uspokoić i powstrzymać dzień i noc, myśląc o tym, jak pozbyć się rozstępów. Po prostu cieszyć się życiem i pamiętać, że rozstępy wskazać najważniejsze – że miałeś zaszczyt pomóc urodzić nowego człowieka! I głupio siedzieć i zastanawiać, jak pozbyć się rozstępów, zamiast się uśmiechnąć i zapomnieć o nich raz na zawsze!

load...