Rozrywka i urody Krety

Zawartość:

Grecja słynie z licznych ośrodków, dziewicze plaże z powierzchni morza turkus, a także malowniczych wysp, z których głównym jest jednogłośnie uznawany Kretę. To niesamowita wyspa w Grecji mapie, wyposażony w specjalny gościnność, egzotyczna przyroda, wspaniałe potrawy i popularnych atrakcji. Nazywana jest mały raj na ziemi i jeden dzień po wizycie tutaj, pamiętaj, aby wrócić. Nie zakocha się w uroczych zatokach i zabytkowej architektury niemożliwe. Cała wyspa jest owiana mitami i starożytnych legend, dotknąć, że może być tylko tutaj. To przyciąga również Grecja.

load...

Kreta składa się z czterech wielomianów: Chania, Retimno, Heraklion, Lasithi, znajdujących się na mapie w taki sam sposób. Każda z nich przyciąga odwiedzających wyspy z licznymi jaskiniami, pozostałości starożytnych cywilizacji, zamki, klasztory, malowniczych jezior i wąwozami. Są to główne atrakcje Krety. Na ich wyspie tak bardzo, że wszystko zobaczyć, nawet przez tydzień swojego pobytu mogą po prostu nie wystarczy. Dlatego proponujemy, aby zapoznać się z najbardziej atrakcyjnych i niezapomniany z nich, ale zastanawiam się, co jest niewybaczalne.
Powrót do spisu treści

W poszukiwaniu Minotaura i Labiryntu

Najbardziej aktywni i duży region Krety jest Heraklion. Jest to także stolica wyspy o tej samej nazwie, nazwany tak na cześć Herkulesa. Mapa jest otoczony przez pana Rethymnon i Lasithi i myte przez kreteńskiej i libijskich Seas.

To właśnie w tej dzielnicy znajduje się słynny Pałac Knossos – centrum kultury minojskiej, ujmuje się w czasie jednego z najbardziej rozwiniętych.

Został nawet nazwany pierwszy wieżowiec na świecie, która istniała przed jakąkolwiek budowę, która miała więcej niż jedną kondygnację. Ponadto istniały drenaż Flush, woda i światło sztuczne. Biorąc pod uwagę, że jest zbudowany około 4000 roku pne, możemy szczerze zastanawiam się, jak to było zrobione.

load...

Niestety, pałac nie przetrwał do naszych czasów, a dzisiaj widzimy tylko przywróconą kopię. Jednak mit, że jest zapakowana, z roku na rok przyciąga tłumy zwiedzających do niego. Twierdzą oni, że jest domem dla króla Minosa, syna Zeusa, tutaj, rzekomo, nie mniej słynny labirynt Minotaura. Było to Minotaur, czy nie możemy tylko się domyślać, ale nie labirynty, oczywiście, nie zrobiła. Historycy i archeolodzy twierdzą, że pałac był ponad 1300 pokoi, może pomieścić 12 tys. Ludzi, a jego łączna powierzchnia wynosi 16 tysięcy kilometrów kwadratowych. Biorąc pod uwagę, że miał wiele ślepych uliczek, ukrytych pomieszczeń i ciągów komunikacyjnych i pomieszczeń znajdowały się na różnych poziomach, zgubić się w pałacu w czasie swego istnienia było naprawdę przerażające.


Powrót do spisu treści

Atrakcje w Grand Heraklion

Kolejną atrakcją na mapie Krety – średniowieczna twierdza morska Koules. Celem jego budowy – ochrona obszaru, odgrodzonej molo. Teraz jest w przeważającej części tylko turystyczna. Ale w czasach weneckich i tureckich w twierdzy więzienia, spacer po wąskich korytarzy, które są wszystkim zainteresowanym, płacąc 2 euro. Ponadto, można wspiąć się na dachu fortu i podziwiać widoki Heraklion tam.

Spacerując po mieście, należy odwiedzić Starego Rynku i Heraklion CORNARO, który jest najstarszym w regionie, fontanną i altaną, tureckiego przekształcony w przytulnej kawiarni. Innym wybitnym fontanny znajduje się w centrum placu Venizelos, więc znalezienie go na mapie nie jest trudne, i to się nazywa „Morosini”. Cztery marmurowe figury lwów wspierać misę fontanny, która została uprzednio znajduje się posąg Posejdona z trident, zniszczone przez trzęsienie ziemi. Fontanna Basen urządzone obrazów Relief mitycznych stworzeń, delfinów i nimf. Lokalizacja jest dość głośny, atrakcyjny dla turystów i rodzin z dziećmi, jednak całkowita liczba małych kawiarni z przystępnych cenach, oraz Wi-Fi.

Zmęczony długie wycieczki i spacery pod wyczerpującym słońca, powinien udać się do El Greco Park, który, nawiasem mówiąc, znajduje się niemal w centrum Heraklionu, w pobliżu fontanny powiedział „Morosini”. Tu nie spotka gigantyczne rzeźby i wybitnych atrakcji, ale można odpocząć w cieniu gęstego listowia i wysokimi drzewami. Pokaz specjalny – największy port na Krecie. Jest to ważny węzeł komunikacyjny, łączący Azji, Afryce i Europie. Można spędzić godziny podziwiając ogromne białe luksusowe jachty i żaglówki zacumowany u wybrzeży.
Powrót do spisu treści

Starożytna i tajemnicza Rethymnon

Poruszanie się na zachód od Heraklionu, Rethymno, znajdujemy się w – jeden bogaty w zabytki miasta na mapie Krety. Najbardziej znanym z nich – twierdzy Fortezza, przechowywane w jego grubych murach wszystkie tajemnice historii. Podróżnych, że fakt, że wokół całej twierdzy oraz wychwytywanie na temat typów kamer, które znajdują się wokół, to będzie trwać dłużej niż jedną godzinę. Island, aw szczególności Rethymno jest bogaty w starożytnych kościołów, klasztorów i meczetach. Kto chce zapoznać się z kreteńskim religii mogą odwiedzić klasztor Preveli z cudownym krzyżem Preveliyskogo Ephraim i kościół św Jana Katedra Boski, Rethymnon, kościół św Mikołaja w Kottsifu przełomem Arkadi Monastery, meczecie Ibrahima Khana, znajduje się w twierdzy Fortezza.

Geograficznie, Kreta – Grecja to, że jest integralną częścią. Niemniej jednak, spacerując po ulicach miast na wyspie, nie można nie zauważyć wpływu wywieranego na niego w okresie panowania tureckiego i weneckiej. Ten pierwszy mówi architekturę. Na przykład, w Rethymno jest wieczne, a nie gorsze w jego oryginalności słynnego „Morosini” w Heraklionie. Założona w 1626 roku i zaprojektowany w stylu weneckich mistrzów, ma rodzaj trzech lwich głów wbudowanych w ściany z marmuru, z którego spływa woda i spada w małych ciał fontanną. I w Rethymnon ma stary wenecki port, mimo niewielkich rozmiarów (5250 km kw.), Ale nadal otrzymuje mały statek i jest popularny wśród turystów i miejscowych ludzi.


Powrót do spisu treści

Jasne kolory malowniczej Chanii

W drodze do najbardziej odległym regionie Kreta – Chania polecam odwiedzenie Jezioro Kournas i podziwiać jej piękno. Oferuje on nie tylko wyśmienite gór i natury, ale również wiele rozrywek, takich jak autobus wody, katamaranów, wiele tawern na plaży. Znajomość miasta Chania powinien zaczynać się na spacer po Starym Mieście, za najpiękniejszą w całej Krecie, nabrzeża i portu. Także należy uwzględnić w programie wycieczka unikalny zabytek przyrody – Wąwóz Samaria, która jest uważana za największy kanion w Europie. W 1962 roku otrzymał status Parku Narodowego. Dziś można je znaleźć około 400 tytułów rzadkich roślin i zwierząt, które są bogate wyspy.

Inne bogactwo Krecie – twierdza. W Chanii były ruiny starożytnej twierdzy Aptera, który w swoim czasie został opracowany komercyjnego portu miasta. Dziś turyści mogą podziwiać pozostałości teatru i legendarnym sanktuarium okresie hellenistycznym, kiedy Grecja przechodziła jej najtrudniejszy okres w historii, ruiny nekropolii, wodociągów i budynku administracji z czasów rzymskich, klasztor świętego Jana Ewangelisty, przypominający okresu bizantyjskiego. Nie mniej słynnej twierdzy Gramvousa, które służyły jako schronienie dla bojowników o wyzwolenie Krecie w 1825 roku. Jej wysokość – 130 metrów nad poziomem morza, a długość murów wynosi 1 km. Przed twierdza można dojechać turystycznej łodzi, a następnie przejść 850 metrów szlak pieszy.

Na atrakcje się nie kończą. Ogrody botaniczne, Lighthouse turecki, Katedra Trzech Męczenników; małe wioski, które zachowały dawne tradycje, które są tak dumni z Grecji; Agora Rynek miejski kryty, otwarty w 1911 roku; Eleftherios Venizelos kwadratowych – to wszystko przyciąga gości Kreta, którzy wybrali nasze centrum rekreacyjne Chania. Jest to spokojne miejsce na mapie, pełen atrakcji i plaż, ale nie zajęte przez turystów. Tutaj nic nie rozprasza i nie zakłócać cieszyć się wakacjami.


Powrót do spisu treści

Ojczyzna Zeusa i tysiące fabryk

Na wschodzie wyspy, też jest coś do zobaczenia. Oceniono Lassithi jest bardzo popularny wśród turystów. Zwabił tu takie atrakcje jak Doliny tysiąc wiatraków i jaskini Zeusa. Zgodnie z tradycją, olimpijczyk Boga czcił całej Grecji, urodził się tutaj. Teraz to miejsce może odwiedzić wszystkich chętnych. Leży na wysokości 1050 m npm na północnych stokach góry Dikti. Droga do jaskini – nie jest najłatwiejszy, więc należy być cierpliwym i wygodne buty. U podnóża usług oferowanych przez miejscowych taksówkarzy, którzy mogą wypożyczyć osła. Zwierzęta muszą być powiedziane, uparty i zawzięty, ale dlatego, że taki wzrost może trwać dłużej, nawet bardziej niż na piechotę.

Ale wyłamania i udał się szczyt, można odkryć wielką widok na Lassithi Plateau – przestronny dolinie otoczonej wysokimi wzgórzami i górami. Sama jaskinia zewnątrz niepozorny, jednak po środku, zamarza od wielkości. Wszystko wygląda tajemnicze i fantastyczne, jeśli transfery z realnego świata do świata greckiej mitologii. Stalagmitów i stalaktytów stworzyć kapryśny pionowe kształty, powodując przyjemne dreszcze i niesamowity entuzjazm. A na dnie jaskini znajduje się jezioro, które było kiedyś archeolodzy rocznika złotej biżuterii, broni, znaleziono statuetki. Obecnie jezioro jest pełne monet pozostawionych przez turystów, wyrzucając je po raz kolejny wrócić.

Co jeszcze ciekawe Lassithi Plateau, więc jest dobrze znana Dolina tysięcy wiatraków. Wcześniej ich tutaj nie było aż 7000. Miejscowi wykorzystać je nawadniać ziemię ich, coraz wody z głębi ziemi, ale z czasem metoda ta stała się nieaktualna, aw 7000 było tylko kilka młynów w celu przyciągnięcia turystów. Również na mapie Krety jest pełna małych malowniczych wiosek, takich jak Anoja i Loutro. W pierwszym można podziwiać ręcznie tkane wyroby miejscowych rzemieślników i tkanin z tradycyjnych kreteńskich motywów, położonych obok jaskini Sfedoni z kolorowych stalaktytów i stalagmitów, które ma ponad 8 mln. Lat. Miejscowości Loutro jest piękne, że jest całkowicie odizolowany od świata zewnętrznego, aby osiągnąć to pieszo lub łodzią, ale jest idealny do zacisznej relaksu i połączyć się z naturą.


Powrót do spisu treści

Naturalne bogactwo wysp greckich

Grecja znana jest z ogromnej liczby malowniczych miejsc, oferujący wspaniałe widoki na sklepieniu niebieskim wody i harmonijnych reliefów lądowych. Lider w wielu takich miejscach jest niewątpliwie Kreta. Mapa wyspy, można znaleźć dziesiątki i setki zatok, zatoczek, plaż, jezior, gór, udowadniając, że najpiękniejsze atrakcje stworzone przez samą naturę. Dowodem na to – zatoka Balos. Znajduje się na północno-zachodnim wybrzeżu Krety, gdzie krzyż po trzech mórz: Morza Egejskiego, Jońskiego i libijski. Woda w zatoce wlewa się 14 odcieni, od blasku których zapiera dech w piersiach każdego, kto ogląda ten obraz.

Innym fascynującym i piersiach lokalizacja na mapie – Góry Białe Lefka Ori, z wysokości, który może być uważany za niezapomniane piękno Krecie. I odwiedzić najpiękniejszą plażę w Europie, na tyle, aby odwiedzić wyspę Chrissi. Wody przejrzyste Morza libijskiego pozwalają zobaczyć kolorowe ryby, nawet bez maski i głębokiego nurkowania i miękki różowy i biały piasek sprawi, że pobyt był jeszcze bardziej przyjemny. Grecja – bardzo gościnni i przyjazny kraj. Zwiedzając Kretę, będzie można zobaczyć na własne oczy i koniecznie chcą wrócić, a to powinno być zrobione.

load...