Różnica wieku między mężczyznami i kobietami

Zawartość:

Przez kilka dziesięcioleci, seksuologów, psychologów, i zwykli ludzie drapania głowy nad pytaniem: co jest idealnym różnica wieku między kobietami i mężczyznami? Ktoś mówi, że aby być całkowicie szczęśliwy mąż i żona powinni być peer, ktoś wstaje na różnicę w 4-5 lat, podczas gdy inni uważają, że rodzina i dobre samopoczucie nie zależy od tego, jak dużo starsza lub młodsza niż jeden małżonków. Zgadzam się, pomimo utrzymującego się opinii publicznej, że to było złe dla młodych dziewcząt poślubić starszych mężczyzn i chłopców do małżeństwa „dam dorosłych,” wszystko, co możemy wnieść kilka przykładów ludzi bardzo szczęśliwy związek z dużą różnicą wieku. A oni nie przeszkadzają ani z opiniami ekspertów, socjologów, lub niszczących artykułów w magazynach mody: Obecnie mieszkam dość szczęśliwie, do zazdrości innych, bardziej równy wiekiem małżeństwa.

load...

Jednak bez względu na to, jak wygląda, a jednak takie małżeństwa – to raczej wyjątek, choć potwierdza regułę. Jak my nie mogliśmy lojalnie należały do ​​różnych małżeństw wiekowych, dla siebie i dla swoich bliskich jeszcze rozważyć bardziej tradycyjnych opcji. Kto chce posiadać dziecko dołączył swoje życie z mężczyzną 20 lat starszym od siebie? I my sami, wybierając partnera życiowego jest znacznie starsza lub młodsza niż siebie, strach w moim sercu, że nic dobrego nie przyniesie takiego sojuszu. Dlaczego? Powód jest dość dużo, a oprócz minusów, oczywiście, istnieją plusy. Porozmawiajmy o różnicy wieku mogą mieć wpływ na małżeństwo.

Man 5-6 lat starsze

Uważa się, że 5-6 lat – jest to optymalna różnica wieku między małżonkami. W tym scenariuszu, człowiek, który udało się uzyskać pewne doświadczenie życiowe, mają bardziej odpowiedzialnego podejścia do kwestii relacji w małżeństwie. W rodzinach z różnicy rodzi więcej dzieci niż w innych związkach, to zostało udowodnione w wielu badaniach socjologicznych. Rzeczywiście, tylko wiek czterdziestu przedstawicieli silniejszej płci zaczynają przynosić swoje ojcostwo świadomie, który pozwala kobiecie rodzić nie jeden, ale kilka małych dzieci. Na par-peer, lub sojuszy z dużą różnicą wieku często nie mają żadnych środków finansowych lub pragną rozpocząć dużo dzieci.

Od dzieciństwa, my chłopcy przyzwyczaić do myśli, że trzeba stworzyć rodzinę tylko wtedy, gdy stoją na nogach i być w stanie zapewnić swojej przyszłej żony i dziecka finansowo. Zdając sobie sprawę, że sukces mężczyzna powinien posadzić drzewo, zbudować dom i wychować syna, chłopcy nie są szczególnie chętni aby połączyć się przez małżeństwo do pewnego punktu. Według statystyk, większość ludzi decyduje się na rodzinę około 30 lat, a jego żona, wybiorą kilka lat młodsza od niego. Małżeństwa te są uznawane za najbardziej niezawodne i skuteczne, ponieważ ich istnienie nie narusza żadnej różnicy w interesie małżonków lub braku „kapitał zalążkowy” od pewnej niezależności finansowej do czasu ludzie zwykle.

load...

Mężczyzna 10-15 lat starsze

Społeczeństwo jest bardzo lojalny wobec małżeństwa, gdzie mężczyzna nad kobietą nie ma więcej niż 10 lat. Jeżeli różnica wieku jest więcej do czynienia z takim małżeństwie, raczej negatywne. Być może to tylko stereotyp, ponieważ w czasach sowieckich został przyjęty zarówno przez małżeństwa wieku, a wszelkie rozbieżności z normą uważa się za nieprzyzwoite. Teraz rodzina, gdzie różnica wieku między mężczyznami i kobietami wynosi 10 lat, staje się coraz bardziej popularne.

Człowiek w pewnym wieku mają czasu, aby zbudować karierę, aby przestać polegać na opiniach krewnych w stosunku do własnej rodziny. Bogatsze przeżycie niż młoda żona pozwala mu budować relacje, a nie na emocjach, ale o zrozumienie kobiecej psychologii. Mój mąż, który jest starszy niż jego żona nawet 10 lat, znacznie mniej prawdopodobne, aby te głupie błędy, które tak scharakteryzował młodych ludzi na początku rodziny. Są tolerancyjni niedociągnięć jego drugiej połowie, mądrzejsi w sprawach życia i rozwiązywania konfliktów. Ponadto, ich doświadczenia seksualne jest w stanie utrzymać swoją dziewczynę dookoła, przenosząc je dość „dojrzałych” zabawy w łóżku.

Mężczyzna 20 lat starszy

Zaledwie kilkaset lat, to było naturalne, że młoda dziewczyna żonaty mężczyzna, Godea być jej ojcem. Z tych małżeństw oczekując stabilność i materiał samopoczucia. Teraz sytuacja się zmieniła. Teraz na ogół zgadzają się na małżeństwach między pozostawionych w przeszłości rodziców, kobiety wybierają swoich partnerów. A nawet jeśli młody człowiek zdecyduje się dołączyć swoje życie z mężczyzną w wieku, to natychmiast posypały opłat – od jego głupoty, kończąc komercji. Niewiele mogę uwierzyć w prawdziwej, bezinteresownej miłości między młodym piękno i starzejących się mężczyzn.

Wielu naukowców do wniosku, że taki nierówny wiek małżeństwa może zmniejszyć żywotność pary: nieustanne plotki, plotki i ogólną negatywną postawę innych jest mąż i żona stres, który nie jest najlepszy sposób wpływa na ich zdrowie. Z drugiej strony, mężczyzna po czterdziestce, ożenił się z bardzo młodą dziewczynę, nagle zaczyna wyglądać i czuć się o wiele młodszy niż jego wiek. Zdawał się być napędzany przez młodości i wigoru, zrzucając z siebie na dziesięciolecia. Tego samego nie można powiedzieć o jego żonie. Z reguły kobieta żyje w małżeństwie z mężczyzną dużo starszym od siebie, zaczyna znikać w oczach. Z jednej strony, ona podświadomie starają się zewnętrznie dopasować wiek małżonka, z drugiej – energia „karmienie” mąż nie pozostają niezauważone, a ona zaczyna wieku szybko.

Oczywiście, partner w poważnym wieku i mają doświadczenie i korzystną sytuację finansową, to tuż po godzinie od atrakcyjny mężczyzna z jasnoszarego na osobę świątynie zamieniają się w starca ze wszystkimi konsekwencjami wynikającymi. Niestety, wiele kobiet nie są w stanie realnie ocenić swoje szanse spędzić życie ze starszym mężem, dbając o jego zdrowie i cierpienia swoich starczych kaprysów. I na pewno będzie – wiek będzie miał wpływ. Musimy pogodzić się z koniecznością żyć życiem męża i zapomnieć o pełni życia seksualnego. Oczywiście, zawsze można mieć kochanka; tylko co to za małżeństwo?

Ponadto, możliwość rodzenia grupą dzieci w tych pań będzie zmierzać do zera, podobnie jak w naszych czasach, większość ludzi w podeszłym wieku mają poważne problemy z poczęciem. Oczywiście, istnieją wyjątki szczęśliwy, ale są one dość rzadkie. W prawdziwym życiu, niewiele starszego pokolenia męskiego potomka jest gotowa do kontynuowania, a nawet więcej niż raz. Nie tylko, że ciężko fizycznie, dlatego też do pewnego wieku, mają tendencję do posiadania dzieci z innych małżeństw. Dlaczego oni muszą na starość do podjęcia własnych barkach tych wszystkich trudności – bezsenne noce, pieluchy, podkoszulki?

Pomimo tych pozornie nie do pokonania przeszkody, szczęśliwych małżeństw, w których mąż nad żoną 20 lat lub więcej, istnieje. Prawdziwa miłość czyni cuda, a wiele z dziewcząt nie żałować swojego wyboru. To właśnie na tym powinna być zrównoważona decyzja jak małżeństwa: kobiety powinny zrozumieć, że zyski i traci coś przez ten sojusz.

Kobieta w ciągu 5 lat

Chociaż wiele pogardliwy grymas, usłyszawszy o małżeństwie, gdzie kobieta jest starsza od męża, takiej rodziny – nie należą do rzadkości. Nie tylko dlatego, że 5 lat albo trochę więcej – nie tak dużej różnicy wieku. Zwłaszcza jeśli takie małżeństwo jest zawierane osób starszych niż 30 lat. Ta młodzież 5 lat na korzyść dziewcząt wydawać przeszkodą nie do pokonania, w dorosłości ta różnica jest prawie niezauważalna. Co więcej, ma wiele zalet.

Kobieta, jej mąż jest lepszy pod względem wieku, starając się wyglądać młodo i atrakcyjnie, że współmałżonek nie jest zainteresowana żadnym innym młodym stworzeniem. Żona i bardziej doświadczony i mądrzejszy niż jego towarzysz, który pomaga łatwiej odnosić się do ogólnego zamieszania domowego i drobnych kłótni. Wiadomo również, że to było po 30, kobieta pochodzi kwitnących seksualności, która jest całkowicie zdolny do zaspokojenia młodego męża. Jednak i minusy w tym małżeństwie, too. Pozornie nieistotne różnice w 5 lat może spowodować, że kobieta staje się zazdrosny i podejrzliwy, bo strach przed starzeje partnera i pokazać mu, nieciekawe i non-płciowy – jest dość duży.

Kobiety starsze niż 10 lat

Takie małżeństwa są stosunkowo rzadkie, ponieważ ludzie w każdym wieku wolą kobiety młodsze niż siebie. I stają się starsze, tym bardziej są one przyciągane do młodej panny. Taka natura stworzyła je: mężczyzna – są mężczyźni, którzy spędzają swoje życie próbując udowodnić sobie i innym, że oni – najbardziej odważny, najsilniejszy i najseksowniejszą. I co może podkreślać status mężczyzn jest lepiej niż młodego piękno, patrząc z uwielbieniem w oczach? Ponieważ niektórych przypadkach, gdy chłopcy Zakochaj się kobiet 10 lat starsza od siebie i ożenić się je – nie tak często. Niemniej jednak, istnieją takie małżeństwa, a wśród nich istnieje wiele zadowolony.

Aby małżeństwo, gdzie żona jest starsza od męża o 10 lat, był zadowolony, sama miłość nie wystarczy. Niestety, miłość – taki, który jest na samym początku związku – szybko. A następnie para musi stawić czoła wielu trudnościom. Jest to normalne dla każdego małżeństwa mielenia znaków i testowania trudności krajowych, a problem jest zauważalne starzenie się żona. Niestety, natura nie ma ucieczki, a w pewnym wieku, aby ukryć zmarszczki i inne objawy więdnięcia staje się niemożliwe. Każda kobieta zaczyna odczuwać lęk, porównując się z młodych kobiet wciąż w tym samym wieku mojego męża.

Również bardzo trudno przetrwać negatywną reakcję innych na fakt, że jego żona była starsza od męża o 10 lat. Mężczyźni często wyglądają zdziwiony: mówią, nie można było znaleźć kogoś młodszego? Kobieta w takiej sytuacji jest niemal bezpośrednio oskarżony bezwstydu i głupoty: „Zupełnie szalony, rzuca ci kilka lat!”. Nie każda para stanie przetrwać takiej presji ze strony znajomych i nieznajomych, wielu po prostu rozbić i rozproszyć po serii oskarżeń i śmieszności.

Pomimo tego wszystkiego, wiele par, gdzie żona jest starsza od męża o 10 lat, możliwe jest budowanie długoterminowych, harmonijny związek. Jeśli ludzie mają wspólny cel, jeśli oboje są pasjonatami jakiejś rzeczy i ogromnie szanuję siebie, szanse stworzyć szczęśliwą rodzinę z nich, oczywiście.

Kobieta w ciągu 20 lat

Każdy rozumie, co motywuje kobiety, którzy chcą poślubić mężczyznę 20 lat młodszego od siebie. Czuć się atrakcyjna i kochał byłoby pożądane w każdym wieku. Ponadto, nikt nie anulował powiedzenie „w 45 Baba jagód ponownie.” W tym wieku, starsze, interesująca kobieta jest w pełni zdolny do przekręcić głowę młodego dżentelmena. Ale musimy zrozumieć, że kilku młodych ludzi, którzy nie cierpią z powodu kompleksu Edypa, jest w stanie poświęcić całe swoje życie z panią starzenia. Tutaj lub na kupieckiej interesie dziecięce, zmuszając oko na twarzy żony lub wewnętrznym problemem psychologicznym. A potem, a inny w niewielkim stopniu przyczynia się do szczęśliwego małżeństwa.

Wszyscy oglądać wiadomości z ciekawości znanych kobiet w zaawansowanym wieku, ja, człowiek, jak ulał. A w naszym kraju i za granicą istnieje wiele pań, które nie przeszkadza różnica wieku 20 lat lub więcej dla rodziny. To tylko powiedzieć o te pary „długo i szczęśliwie” jest trudne, po prostu dlatego, przykłady tego – jednostki. Możemy przypomnieć kilka historycznych przykładów szczęśliwych małżeństw, w którym małżonkowie przezwyciężyć wszystkie trudności związane z nierównym wieku i byli zadowoleni.

Na przykład, słynny Anna Kern (ten sam, który poświęcił swoje wiersze Puszkina) żonaty Alexander Markowa Vinogradski, który był młodszy niż 20 lat jej dokładnie. Żyli razem przez 40 lat i zmarł w ciągu jednego roku. Lub Edith Piaf, której ostatnia miłość – młodych Theofanis Lambukas młodszych od siebie o 20 lat. Rok po Wedding Singer zmarł, pozostawiając jej kochanek niektóre długi, ale reszta jej życia, uwielbiał jego Edith i dosłownie nosili na rękach (nie mogła chodzić). Tak, takie małżeństwa są zadowoleni, ale bardzo, bardzo rzadko.

Czasami plik o rozwód małżonków rówieśnicy rok po ślubie, ale absolutnie nierówne małżeństwo wiek, które zgodnie z przepisami nie powinny być skuteczne, istnieje wiele, wiele lat. Może optymalna różnica wieku – pojęcie głęboko subiektywne i każdy ma swoje własne. Najważniejsze – to jest miłość, wzajemny szacunek i podobny pogląd na świat, a potem nawet duża różnica wieku nie zaszkodzi twoim mężczyzną być najlepszym mężem na świecie.

load...