Różne sposoby, aby pozbyć się chrapania

Zawartość:

Ci, którzy kiedyś nie mogłem spać z powodu chrapania osoby obok zrozumieć, jak to boli. Są to ludzie, a nie chrapanie, często myślę o tym, jak zatrzymać chrapanie. Wszakże „Fabulous” dźwięki występujące w czasie najbardziej pokojowych – w nocy, gdy organizm chce odpocząć. Słuchając tych „rolada”, istnieją różne myśli: delikatnie wklepać na tylnej okładce lub poduszkę i dusić. Dźwięki te mogą osiągnąć od 70 do 85 dB. Chrapanie, w przeciwieństwie do spokojnych ludzi często nie słyszą siebie, i nie rozumie, na czym polega problem.

load...

Jeśli nie jest to problem w domu, konieczne jest, aby starać się o rozwiązanie, aby pozbyć się chrapania.

W rzeczywistości, na Ziemi nie są tak wiele osób chrapanie, tylko 5-7%. To miejsce jest zajęte prowadzi przez mężczyzn. Wraz z nimi, te metamorfozy, zwane „chrapanie” występują po 30 latach, gdy organizm wchodzi w dojrzałość. Z kobietami inaczej. Ze względu na zmiany związane z wiekiem lady rozpoczynając może nagle zacząć chrapać po 50 latach. Często dzieci chrapać, ale nie można nazwać raczej chrapanie powąchać. Wraz z wiekiem przechodzi.
Powrót do spisu treści

Dlaczego ludzie chrapią?

Chociaż chrapanie mężczyznę i irytujące, w rzeczywistości, powinniśmy zrozumieć, że chrapanie – wskaźnik zaburzeń u ludzi. Przed szuka sposobów postępowania z odpadami, konieczne jest, aby znaleźć przyczynę.

Najczęstszym powodem – cechy fizjologiczne. Należą do nich:

 • Odbiegający przegrody, długi język poza podniebienia miękkiego.
 • Często zapalenie nosogardzieli, migdałki, zapalenie migdałków.
 • Przewlekłe zapalenie oskrzeli i tchawicy.
 • U osób w wieku normalnie obwisłe mięśnie gardła.
 • U osób z nadwagą ze względu na akumulację tłuszczu i dociska membranę wzrasta do płuc.
 • Chrapanie wpływa na oddychanie brzuszne. W przeważającej części jest to charakterystyczne dla mężczyzn.
 • Picie alkoholu lub stanu skrajnego zmęczenia może również powodować chrapanie w nocy, ale w tych przypadkach, nie martw się, jest to zjawisko przechodzi.

Aby być całkowicie pewni przyczyny chrapania, to najlepiej skonsultować się ze specjalistą.

load...


Powrót do spisu treści

Jak niebezpieczne nocne chrapanie?

Chociaż snorer nie słyszy się, rano czuje się przytłoczony i nie spać. Przez cały dzień, chce się spać. Powodem jest to, że chrapanie jest przyczyną mózgowych mikro wybudzeń podczas snu. W rezultacie: ciało ludzkie nie może być przywrócony na noc, chroniczne zmęczenie narasta.

Chrapanie często powoduje niewydolność oddechową. Medyczna nazwa tego zjawiska: zespół obturacyjnego bezdechu sennego lub po prostu bezdech senny. Jeśli słuchasz oddech chrapiącą, to wyraźnie słychać te krótki przystanek. Ale trzeba zrozumieć, że kiedy przestanie oddychać tętno również usunąć i wynieść do 25 uderzeń na minutę. Ciśnienie krwi w tym samym zwiększa się czas. Po następnym oddechu, serce zaczyna biec niedopuszczalnie szybko nadrobić braku tlenu i oddechu. W chwilach oddychania krótkie postoje w organizmie gromadzi się dwutlenek węgla, to drażni ośrodek oddechowy.

Jest to dobry powód, aby znaleźć sposób, aby pozbyć się chrapania. Obturacyjny bezdech senny wykrywa się stosując polisomnografii. Stan pacjenta w czasie snu jest zamocowana na monitorze i jest analiza układu oddechowego.


Powrót do spisu treści

Metody medyczne przeciw chrapaniu

Terapia CPAP – sposób leczenia bezdechu sennego. CPAP – urządzenie, który tworzy stały przepływ powietrza oraz ciśnienia w płucach. Wygląda na to, że sprężarka pompy powietrza poprzez elastyczny wąż i szczelnej maski w zatokach nosowych pacjenta.

Organizm otrzymuje niezbędną tlenu pozytywny sposób. Korzystanie z takiego urządzenia, osoba odzyskuje siły, wystarczającej ilości snu. Znika chroniczne zmęczenie, drażliwość, uczucie ciężkości w głowie. Wymagany poziom ciśnienia jest wybierana przez lekarza prowadzącego. Zastosowanie takiego urządzenia w domu może być 4-5 razy w tygodniu lub co noc. Jednak nikt nie został pozbyć chrapania w ten sposób, jak tylko przerwania leczenia chrapanie jest ponownie.

Istnieją różne leki w celu zwalczania tego nieprzyjemnego zjawiska. Należą do nich leki przeciwdepresyjne, leki moczopędne i różnych używek, które wpływają na mięśnie podniebienia miękkiego i języczka, gardła na receptory i oddychanie. Wszystkie te leki mogą być przepisane wyłącznie przez lekarza.

Wiele leków może zmniejszyć dyskomfort, ale chrapać nie mają żadnego wpływu. Należą do nich różne płukania, aerozole, krople do nosa i spraye. Narzędzia te są w stanie złagodzić ból i suchość w gardle, tonowanie mięśni oddechowych, zmniejszenie podrażnienia nieba. Krople do nosa oleju zmiękczyć nosogardzieli. Jednak te narzędzia nie może być przyjmowane przez dłuższy czas, ze względu na negatywny wpływ na błonę śluzową jamy ustnej.

Uzyskaj tymczasowy efekt, można użyć „chrapanie pigułki”, które są sprzedawane w aptekach. Zazwyczaj są one stosowane, gdy podróż, aby odwiedzić z noclegiem, rozszerzonej podróży służbowej czy trzeba iść do szpitala. Jeśli zdecydujesz się skorzystać z tej funkcji, należy pamiętać, aby wziąć pigułki się zaledwie kilka dni przed wyjazdem, a ich efekt nie rozpoczyna się natychmiast. Ale brać je ponad miesiąc nie jest zalecane. Są one ściśle przeciwwskazane u kobiet w ciąży.

Leki nasenne nie eliminują chrapanie, a nawet ją zwiększyć. Zamiast nasenne przed snem pić ciepłe mleko. W niektórych przypadkach wyeliminować chrapanie za pomocą zabiegu chirurgicznego. Na przykład, w celu skorygowania przegrody nosowej lub usunąć migdałki.

Powrót do spisu treści

Środki ludowe przeciw chrapaniu

Tradycyjna medycyna wie, jak zatrzymać chrapanie i używa łagodnych metod. Korzystanie z rokitnika zwyczajnego olej pomaga pozbyć lub ulgi w ciągu 2-3 tygodni. Bury nos w jednej kropli oleju na 4 godziny przed snem. Pić w ciągu miesiąca szklankę soku z kapusty z jedną łyżeczką miodu przed snem. Albo zinterpretować liść kapusty i otrzymaną zawiesinę, dodać łyżkę miodu. Pomaga pieczone marchewki. Jedz jedną marchewkę, 3 razy dziennie na godzinę przed posiłkiem.

Kup w aptece ziół: korzeń pięciornik, czarnego bzu, Polny, łopian zwykłym. Wymieszaj 2 łyżki. łopianu i łyżki 1 h. łyżka wszystkie pozostałe składniki. Dokładnie wymieszać. 1 łyżka. łyżka uzyskanego naparu Collection 200 ml wrzącej wody, po wlewie, weź 1 łyżka. łyżka 5 razy dziennie przez miesiąc.

Zauważono, że można zatrzymać chrapanie za pomocą zwykłego gwizdka. Spacerując po parku, spróbuj gwizdał jakąś melodię. Spróbuj gwizdał trochę dłużej, kroki 6-8. W tym ćwiczeniu mięśni krtani i podniebienia. Zrób to codziennie przez 25-30 minut. Pomaga pozbyć chrapania.

Powrót do spisu treści

Higiena snu przeciwko chrapaniu

Konieczne jest, w jakich okolicznościach iw jakiej pozycji śpisz. Czasami wystarczy zmienić pozycję, aby pozbyć się chrapania. Jesteś przyzwyczajony do spania na plecach? Spróbuj spać na boku. Jeśli nie, uszyć kieszeń na tylnej części piżamy i umieścić go w kuli do gry w tenisa. To zajmie 3-4 tygodnie, a masz zwyczaj spać na boku.

Dodać wysoką zagłówkiem. Podnieść łóżko lub dołączyć coś pod materacem. Poduszka odgrywa dużą rolę. Weź dużą poduszkę i spróbuj spać w małym mieszkaniu.

Czy ćwiczenia w celu wzmocnienia gardła i podniebienia miękkiego mięśnie:

 1. Wystaje mu język, w miarę możliwości, napinając mięśnie. Czy to 25-30 razy.
 2. Dokręcić wewnątrz języka, napinając mięśnie. Czy 25-30 razy.
 3. Najedź szczękę tam iz powrotem około 30 razy.
 4. Ścisnąć zęby i każdy obiekt z siłą trzymać go w ustach przez 5 minut.
 5. Trenuj swoje mięśnie języka i gardła, wydając dźwięk „I-and-a”, napinając mięśnie.

Jeśli w ciągu pół roku nie pomoże żaden z proponowanych metod, odnoszą się do specjalisty.

load...