Rozmowa z pracodawcą, co można się spodziewać?

Zawartość:

Pewnie już zobaczyć na własne doświadczenia, jak trudno jest znaleźć pracę w dzisiejszych czasach. To jest, oczywiście, można to zrobić, ale nie fakt, że taka praca jest ekscytujące, wysoko płatnych i stabilne. Ścieżka do upragnionego postu zawsze przechodzi rozmowie z potencjalnym pracodawcą, który różni się od spotkania z rekruter lub HR Manager. Jakie są te różnice i jak zdać taki test?

load...

Wywiady z pracodawcą

Proces rekrutacji składa się z kilku etapów: wywiad z przedstawicielem działu personalnego, z bezpośredniego przełożonego i CEO. Wnioskodawca zazwyczaj spotyka się z tymi wszystkimi ludźmi, ale są wyjątki, kiedy natychmiast znów wywiad z pracodawcami. Z tego, co może być podłączony?

  • Pozycja lidera
  • Stanowisko asystenta osobistego
  • Kluczem dział organizacji
  • Wywiad z niewielką grupą

Jeśli osoba przeprowadzająca wywiad nadal będzie przełożony, to będzie nieuchronnie zainteresowany nie tylko swoimi zawodowymi, ale również osobistymi cechami. Nic dziwnego, bo trzeba poświęcić dużo czasu razem, więc wśród musisz być pewien stopień zgodności psychologicznej. Więc nie zdziw się pytania o hobby, wypoczynek lub ulubionych mediów – lepiej przygotować się na nich z góry.

Wywiad z szefem w odniesieniu do pozycji w jakiejś ważnej jednostki dla firmy – również nie jest niczym niezwykłym. Trzeba zrozumieć, że to ze względu na fakt, że podział ten przynosi firmie najwięcej zysków, a ona nie chce stracić dochody z powodu możliwego niekompetentnego pracownika.

W małej firmie, co do zasady, wszystkie rozmowy prowadzone są bezpośrednio do CEO. Specyfika działalności w tym przypadku jest to, że tylko on jest świadomy wszystkich subtelności i niuansów firmy, i jest odpowiedzialny za jej organizację. Takie firmy nie mają oddzielnych zarządzających zasobami ludzkimi, a reżyser w swoim wyborze kieruje się tylko własnym doświadczeniu i profesjonalnej instynktu. Twoje zadanie – aby w jakiś sposób odgadnąć i zrozumieć kryteria.

load...

Tajemnice sukcesu

Jaki jest sens rozmowy z potencjalnym pracodawcą? To polega na tym, że jesteś w stanie docenić siebie, aby zrozumieć, w jaki sposób uzasadnione wzajemne oczekiwania. Dla przyszłego szefa jest bardzo ważne, aby wiedzieć, jak dobrze będzie pasować do zespołu szybko, jeśli będzie zdobyć zaufanie, czy przenikać szacunek do reszty swoich członków.

Istnieje kilka kluczowych punktów, w których będzie zarówno ty i twój potencjalny pracodawca wyciągać wnioski o perspektywach dalszej współpracy. Po pierwsze, to jest twoja świadomość firmy, a sytuacja na rynku, w którym się znajduje. Co to oznacza? A fakt, że przed spotkaniem z dyrektorem generalnym, spróbuj zebrać wszystkie dostępne dane o nim i jego firmie: powiedział lub zrobił w mediach, gdzie studiował, co jest podstawowym kierunkiem jej działalności, z którymi firma często współpracuje itd. … Tak więc można stworzyć portret psychologiczny człowieka, z którym spotka się i starają się jakoś uderzyć swoją fantazję.

Innym ważnym punktem – psychologiczna gotowość do testów. Nowoczesny wywiad rzadko bez testowania. Bynajmniej nie koniecznie, że będzie testowanych w dosłownym znaczeniu tego słowa, więc nie ma potrzeby, aby wyobrazić sobie kartkę papieru z listą dwustu pytań. Najczęściej, by sprawdzić kompetencje i cechy osobiste osoby używającej metodę case – praktycznych rozwiązań konkretnych problemów. Nie bój się: pracodawca nie chce wykorzystać swój wolny czas i doświadczenie, po prostu skrzynki – najlepszym sposobem, aby szybko i prawidłowo ocenić swój styl myślenia, działania, wytrwałości, determinacji i innych ważnych cech profesjonalnie.

Trzeci na liście, ale nie najważniejszy punkt dotyczy niewerbalne cechy swoich zachowań. Konieczne jest, aby zwracać uwagę nie tylko na to, co mówisz, ale jak to powiedzieć. Intonacja, postawa, gesty, mimika – z których każdy może mieć poważny wpływ na kształtowanie pracodawcy dobre wrażenie z was. I ubogich, niestety, też. Na przykład organizacja szuka głównego księgowego, wyobrażając sobie porządny pani około pięćdziesiąt lat lub tak, spokojne i opanowane. A w wywiadzie przychodzi dwadzieścia siedem dziewczyna, która, choć zna się na rzeczy, ale bardzo daleko od emocji i „wymachując rękami.” Najprawdopodobniej nie będzie w słupek, a wszystko dlatego, że nie pasuje do obrazu, tworzy się w umyśle wodza.

Po czwarte, ważne jest, aby wykazać potencjalnego szefa poziom stresu (jego znaczenie w świecie zawodowym jest prawdopodobnie tylko usłyszała głuchy). Szczerze mówiąc, w czasie wywiadu WF można zmierzyć wszystko: z prośbą, aby narysować schemat gniazda elektrycznego, z chęcią mówienia w języku angielskim, z dyskusji o ostatnich pracach Wiktor Pielewin i wiele z niczym innym. Aby to wszystko musimy być gotowi, ponieważ większość z tych „badań” – banalnej weryfikacji stres, adekwatności i poczuciem humoru. Wykazać swoje – a Twoja praca będzie!

Pytania, które należy zadać

Wszelkie rozmowy z potencjalnym szefem wywiadu końcowego „Wręcz przeciwnie,” to twoje pytanie do niego. Ale trzeba zadać je mądrze, inaczej ryzykujesz psuć dobrego wrażenia masz prawdopodobnie miał zrobić. Zdarza się również, że skarżący ignorują ten ważny moment, i na próżno. Według informacji trzeba pracodawcy wyciągnąć wnioski o motywację, postawę, stosunek do pracy. „Jeśli nie chodzi o to, nie jest i wszystkie powyższe” – myśli, i wykreślić z listy kandydatów na stanowisko.

Wszystkie rzeczy, które można zadać podczas rozmowy przez pracodawcę, są podzielone na dwie grupy: pierwsza, to co można zrobić dla organizacji (lista obowiązków, oceny ich wyników, a także sytuacja siła wyższa), vo po drugie, jest to informacja, że ​​organizacja planuje zrobić dla Ciebie (warunki, wynagrodzenia, różne bonusy roboczy). Oczywiście, lepiej zadać pytania w tej kolejności, w przeciwnym razie ryzykujemy są oznaczone jako egoistycznej troski o siebie i tam nie zaszkodzi przysługę. Więc, co należy zadać potencjalnemu pracodawcy na koniec spotkania?

  1. Pamiętaj, aby uświadomić potencjalnym naczelny widząc rezultaty swoich działań. Zdarza się, że przedstawia się jako coś w rodzaju superbohatera, który może absolutnie wszystko i więcej, a potem strasznie rozczarowani, gdy tak nie jest. Jeśli nagle ankietera nie jest bezpośrednio związane z oceną pozycji pracownika w dyskusji, można określić, kto zajmie się nim i jakie są kryteria. Niespójność tych pomysłów może być śmiertelna dla dalszej współpracy, nawet jeśli zaczyna być korzystna.
  2. Pamiętaj, aby wyjaśnić wszystko do ciebie niejasne niuansów opisu stanowiska pracy, ponieważ lepiej jest wiedzieć o nich wcześniej, zamiast spędzać czas na nią w procesie (a nawet wyglądać jak głupiec!). Może się zdarzyć, że pracodawca uważa, nadgodziny i recyklingu normę i ma nieco inną wizję na pytanie. A jak będzie w sytuacji, gdy napotkasz ten problem, a szef nie chce pomóc go rozwiązać? Wszystkie te aspekty są również lepiej wyjaśnione wcześniej: może nadal chcesz pracować na stanowiskach dyskusyjnych lub, wręcz przeciwnie, decyduje się uciec od niego bezcelowo – zdarza się czasami.
  3. Zadawać pytania na temat statusu i władzy. Można podporządkować funkcjonariuszy? Jeśli tak, to jaka jest ich wartość? Jak można zmierzyć rezultaty swojej pracy? Jak można je wspierać i zachęcać? Odpowiedzi na te pytania są bardzo ważne, ponieważ wydajność firmy zależy od jakości Twojego zespołu, więc trzeba mieć jakąś dźwignię finansową wszystkich tych parametrów.
  4. Przystąpić do rozmowy o pieniądzach tylko po dokonaniu oceny swojej pracy, która, nawiasem mówiąc, jest niemożliwe bez pełnego i dokładnego zrozumienia swoich obowiązków. Dlatego, być może trzeba będzie wymyślić odpowiedź na pytanie wynagrodzenia bezpośrednio podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Nie, oczywiście, że użyteczne informacje na temat rzeczywistych kosztów takich pracowników na rynku pracy, ale mimo to krytyczny będzie mieć rzeczywisty kontakt z potencjalnym pracodawcą.

Nawet jeśli jesteś na pracy poprzez rekrutację, że pracodawca został już ogłoszony pasek wynagrodzenia, kwestia pieniędzy jest nadal mogą być zadawane. A twoim zadaniem – nie do przebicia i nie przegap tej wyjątkowej okazji, aby wprowadzić zmiany do omawianej figury. Nie martwić się o swój wizerunek: odpowiednia lider rozumie, że rama stojący zna swoją wartość, a prawie nigdy nie spada poniżej niej.

Wyraził swoją Informacje te nie powinny być traktowane jako ściśle przewodnika do działania – raczej, że jest to lista punktów węzłowych do dyskusji. Zgadzasz się, że jakakolwiek niepewność przeraża, a my pomożemy Ci go pozbyć rysując mniej lub bardziej wyraźny obraz tego, co czeka za drzwiami biura potencjalnych firm.

Pamiętaj, że Twoje kwalifikacje zawodowe, takie jak wykształcenie, doświadczenie i umiejętności są znacznie ważniejsze niż wszystkie słowa, które powiesz pracodawcy w trakcie wywiadu. Istnieje wiele opowieści, gdy kandydat nie tak w wywiadzie, a on nadal oferowane zadanie, bo był jej wart. To nie znaczy, że można podjąć, aby przygotować się na spotkanie z potencjalnym przywódcą „niechlujny”. Wystarczy twój stopień niepokoju nie musi przekraczać wszelkie rozsądne granice. Roztrzęsiony, wdech, wydech – i poszedł do urzekają potencjalnego pracodawcy!

load...