Rozmowa przez telefon pierwsze kroki do sukcesu

Zawartość:

Rozmowa przez telefon, co do zasady, jest to faza wstępna selekcja na drodze do rozmowy kwalifikacyjnej w pełnym wymiarze czasu i uzyskanie upragnionego stanowiska. Jeśli chodzi o ubrania, na podstawie rozmowy telefonicznej, pracodawca opracowuje wstępną wrażenie Wnioskodawcę, a mianowicie, to wiadomo, że odgrywa dużą rolę w decyzji o zatrudnianiu. Dlatego też, jeśli naprawdę chcesz znaleźć pracę, należy zrozumieć wszystkie subtelności i niuanse rozmowy przez telefon.

load...

Cechy wywiadu telefonicznego

„Dlaczego musimy wywiad oralny?” – Można zapytać. I będzie absolutną rację, ponieważ aby zrozumieć, jak się zachowywać, należy zrozumieć istotę samego procesu. Rozmowa przez telefon – jest to drugi etap selekcji po rozpatrzeniu podsumowanie wszystkich kandydatów. To oszczędza czas jako wnioskodawcy i pracodawcy, ponieważ kilka ważnych punktów można znaleźć już w trakcie korespondencji konwersacji.

Format w rozmowie telefonicznej mogą być różne: niektóre Headhunters zgadzasz się z wyprzedzeniem w czasie rozmowy, a niektóre są złapać z zaskoczenia, oferując odpowiedzieć na kilka pytań teraz. Nie zapominaj, że zawsze można poprosić, aby przenieść rozmowę, bo zajęty w tej chwili, a kilka razy, aby wdychać-wydech, odłożył słuchawkę. Takie nagłe połączenia są często wykonane w jednym celu – aby złapać z tropu i słyszeć tylko zgodnych z prawdą odpowiedzi. Ale nie można być zawsze wolny!

Inną ważną cechą jest fakt, że podczas rozmowy telefonicznej, rozmowa może zapobiec wiele szumu i zakłóceń, ponieważ wywołanie rekruter może złapać cię w każdej chwili. Dlatego umiejętność grzecznie odmówić i przenieść się do rozmowy jest konieczne dla każdego, kto próbuje znaleźć swoją niszę na rynku pracy.

Wywiad przeprowadzony przez telefon jest zazwyczaj bardzo ograniczona w czasie. To rzadko trwa dłużej niż piętnaście czy dwadzieścia minut, a czasem nawet mniej. Dlatego też, dla ciebie, dla wnioskodawcy, to będzie bardzo ważne, aby znaleźć równowagę między zwięzłości i pouczające, obiektywnie rozmawiać tylko o najważniejszych i najbardziej cenne dla pracodawcy.

load...

Oczywiście każdy trzeźwo pracodawca rozumie, że dostarczenie kompleksowej i obiektywnej oceny swoich umiejętności biznesowych podczas rozmowy przez telefon nie będzie działać. Ale zaniedbania ten krok z pomysłem „, że wciąż nie widać” nie jest: wywiad telefoniczny rekruter może dać dodatkowe dane z zestawienia informacji na temat kandydata, takich jak motywacja, umiejętności komunikacyjnych, oczekiwań płacowych i więcej. Jeśli którykolwiek z tych rzeczy będzie dramatycznie być sprzeczne poglądy pracodawcy na temat przyszłości pracownika, to najprawdopodobniej będziesz miał „turn gate”.

W przypadku zdalnego doboru pracowników wywiadu, przeprowadzonego przez telefon, w ogóle jest to jedyne możliwe sposoby. Pracować przez Internet, wolne Lansing – zatrudnienie w tym sektorze zrobić bez spotkania twarzą w twarz. Jednak w dobie wysokich technologii rozmowie telefonicznej przeprowadzonej przez Skype, a w rzeczywistości jest to równoznaczne z niezwykłego. Ale takie funkcje jak zdolność do użycia „ściągi” lub meble do domu, ale jest grzech nie skorzystać!


Jeśli zadzwonisz …

W niektórych sytuacjach jest to rozmowa telefoniczna z osobą prowadzącą wywiad. Dzieje się tak zwykle w przypadku, gdy reklama jest w pracy i zapewnia numer telefonu kontaktowego do kontaktu. W takiej sytuacji na twojej stronie jest oczywistą zaletą – można spokojnie przygotować się do rozmowy i przewieźć go na wierzchu.

Aby rozmowa poszła dobrze, pierwszą rzeczą, jaką należy ustawić się na stopie biznesowej. Dlatego rozmowy z łazienką lub łóżka nie są dozwolone – będziesz zbyt zrelaksowany, i próbuje mieszać biznesu i osobistej przestrzeni w ogóle nie prowadzi do niczego dobrego. Lepiej usiąść na swoim miejscu pracy, trzeba być gotowym notatnik, długopis lub komputera – w przypadku trzeba coś pilnie nagrywać lub oglądać. Ogłoszenia o naborze i CV jest także lepiej być w twoich oczach – nagle wymagane na każde pytanie odpowiedzieć?

Po dokładnym rozpatrzeniu wniosku, przygotować listę pytań, które chcesz zadać pracodawcy. Poproś krewnych nie przeszkadza i nie być rozproszony przez telewizję lub spotkań w sieciach społecznych. W trakcie rozmowy robić notatki na temat kluczowych punktów tej pracy. Jeśli masz do komunikowania się z wieloma organizacjami, najlepiej w wyniku każdej rozmowie, podsumować i uporządkować informacje, bo to, co teraz wydaje się niezapomniany i łatwa, może następnie zostać zapomniane. Więc spróbuj nagrać wszystkie najważniejsze dane: tytuł pracy, osoba kontaktowa, rzekome obowiązki oraz warunki pracy.

Przed zwróceniem się o pracę, która Cię interesuje, spróbuj zrozumieć, co pracownik chciałby, aby pracodawcy. Znaleźć słowa, które pomogą wyjaśnić, co dobre jest twoje doświadczenie i przedsiębiorczość dla których warto podjąć pracę. Oprócz bezpośredniego udziału w pracy, wykazać także umiejętności autoprezentacji i perswazji.

Na początku rozmowy należy przedstawić się, zadzwoń stanowisko Cię interesuje i określić cel rozmowy. Sama historia jest lepiej budować zgodnie ze strukturą typową Podsumowując: informacje biograficzne, wykształcenie, doświadczenie zawodowe, biznesu i cech osobistych, dodatkowe umiejętności. Należy pamiętać, że konieczne jest, aby mówić spokojnie, pewnie i życzliwie.

Typowe błędy

Istnieje szereg błędów, które mają tendencję do zapobiegania wnioskodawców o rozmowach telefonicznych postępowania. Są one bardzo często wiąże się z osobistych cech wnioskodawcy lub ze zwykłej nieznajomości specyfiki myślenia rekrutuje. I to był błąd najbardziej elokwentnie mówić o naszych niedociągnięć. Tak, to jest lista najczęstszych błędów w rozmowie telefonicznej?

 1. Brak przejawów procentowych

  Motywacja – jest to jeden z głównych parametrów, które są szacowane przez pracodawcę podczas rozmowy telefonicznej ze skarżącą. A jeśli powiesz tępy i apatyczny głos, a wniosek do zadawania pytań spowodować osłupienie, to jest prawdopodobne, że przed spotkaniem w pełnym wymiarze czasu, po prostu nie chodzić – pracodawcy będą wydawać się, że nie jesteś zainteresowany w pracy.

 2. Zbyt szybko lub zbyt wolne tempo mowy

  Oczywiście na naszej drodze do powiedzenia ten czy inny sposób odzwierciedlać specyfikę temperamentu i charakteru, ale także uwzględniać niezbędną rozmówcę. Zgadzam się, nikt nie chce rozmawiać zarówno z karabinu maszynowego lub leniwe moo cow – wszystkie te cechy są podświadomie interpretowane przez nasz mózg jako wskaźnik zaburzeń psychicznych. Dlatego kontrola nad własnym tempie mowy jest potrzebne.

 3. Przesadnie formalne głos

  Tak, na tyle dziwnie, ale nadmierna surowość i „ostre” głosów może tak samo prawdopodobne, aby zrazić rekruter jako pobłażliwość zmieszane z amorficznego. Wynika to z faktu, że zbyt oficjalnym głosem tworzy poczucie nieszczerości i afektacji, co może powodować niepotrzebne podejrzenia osoby przeprowadzającej wywiad telefoniczny.

 4. UstalostEsche Jeden częstym błędem początkujący wnioskodawcy. Na pewno, to dzwonił od razu kilka organizacji wprowadzili swoje oferty pracy. Gdzieś można zaprzeczyć, gdzie coś niegrzeczny gdzieś ignorować – i tu jest twój głos wchłaniany wszystkie negatywne emocje, Ładunek, który otrzymałeś krótko przed rozmowie telefonicznej. Tak, i zmęczenie tendencję do barwienia swój głos w najbardziej unpresentable tonem: urazy, nadmierny szacunek lub intonacji zdarta płyta. Czy uważasz, że taka osoba zainteresowana potencjalnego pracodawcy?
 5. Brak przygotowania do rozmowy kwalifikacyjnej

  Oczywiście zdarzają się sytuacje, kiedy rekruter oddzwania niespodziewanie dla siebie i chce teraz rozmawiać. Jednak może to być przygotowane, na przykład, aby zadzwonić do organizacji studiów Wszystkie informacje na jego temat lub poprosić rekrutację oddzwonić w ciągu pięciu minut. W końcu, może być konieczne elementarnym czas, aby dostroić się do rozmowy biznesowej, i pamiętać, dlaczego jesteś najlepszym kandydatem na wolne stanowisko.

 6. Non-punktualny

  To późno palenia, w tym rozmowy przez telefon, nawet, kim nigdy nie pracują poszukiwane. Ale z jakiegoś powodu, większość naszych rodaków z niezwykłą wytrwałością nadal późno, aby nie dopuścić do etykiety piętnastu minut, godzinę, dwie, trzy, a nawet cały dzień. Najśmieszniejsze jest to, że punktualność uzasadnieniem są często jeszcze bardziej szalony niż rzeczywiste opóźnienia. Na przykład, pracownik nie odbierze rozmowy rekruter w ciągu dwóch godzin, a następnie uzasadnić to przez fakt, że śpi sam, a nikt nie mógł jej obudzić. I śmiech, i grzech!

 7. Złe podejście do poszukiwania pracy

  Istnieją dwa najczęstsze pozycji przegrywających, które są zajmowane przez wielu poszukujących pracy podczas rozmowy telefonicznej. Są one nazywane „wnioskodawca” i „Skarb”. Pozycja „petent” inny nieśmiałość, pochlebstwo, łagodność i złożenie. Z takiego człowieka nikt nie ma chęci do komunikowania się, zwłaszcza z pracodawcą. Druga pozycja charakteryzuje się królewskiej łaskawości i snobizmu – swój głos, jeśli rekruter mówi: „Hej, powinieneś być zadowolony, że prawdziwym skarbem zadzwonił na telefon!”. Obie skrajności są związane z instalacją, głęboko osadzone w nas do poszukiwania lub poprosić o pracy – wstyd! Chociaż w rzeczywistości jest głęboko absurdalne stwierdzenie – nie wstydzić, gdy szukasz mieszkania?

Jest to typowa lista błędów popełnianych przez kandydatów podczas rozmów telefonicznych. Oczywiście, może być rozszerzony i dodaje nie mniej barwne przykłady. Rekrutujący często mówią takie, z których włosy stają dęba, tylko jedno pytanie pozostaje w głowie: „A to sprawiło ludzi?”. Niestety, dla niektórych wnioskodawców wywiad staje się tak duży nacisk, że są one po prostu „złamane” i sprawiają, głupie błędy. Nie przylega do ich liczby i przygotować z wyprzedzeniem o ewentualnych przykrych „niespodzianek”, a będziesz w stanie przekazać wszelkie badania.


Tajemnice sukcesu

Wkrótce rozpocznie swój telefon „spotkanie”, a nie wiesz jak świecą przejść przez ten gehenny? Spokój i nie panikować! Spróbuj pozbyć się instalacją, że wywiad – to stres zhutchayshy. Tak, to jest w taki sposób, egzamin, ale nie tylko dla Ciebie, ale także dla pracodawcy, ponieważ można również sprawdzić pozycję, aby sprostać Państwa wymaganiom. I nie zapominaj, że normalne rekrutację na scenie wywiadów telefonicznych zaprzeczył jedynie bardzo nieodpowiednich kandydatów. Więc po pomyślnym zakończeniu tego etapu selekcji zawodowej Ci tylko tyle, aby ciągnąć się razem, a jak to zrobić, będziemy wam.

Podczas komunikacji z potencjalnym pracodawcą (lub rekrutację) są bardzo ważnymi cechami swoje zachowanie: tempo mowy, intonacja, wybór tekstów, etc. … Według tego źródła jest prawdopodobne, aby spróbować zrobić swój osobisty portret. Dlatego bardzo ważne jest, aby przestrzegać styl komunikacji: Należy stosować wyłącznie spokojny i przyjazny ton. Na początku rozmowy, aby dowiedzieć się, z kim porozmawiać i powiedzieć, imię i nazwisko osoby poprawnie.

Kilka słów o sposobie mówienia. Pomimo faktu, że druga osoba nie widać, język ciała odgrywa ważną rolę w jaki sposób komunikacja będzie odbywać. Więc uśmiech – uśmiech zawsze znajduje odzwierciedlenie w jego głosie. Palenie, rzucić nogi na stole, jeść ani pić, a nie coś, że nie zrobi się twarzą w twarz robić. W żadnym wypadku nie przerywać rozmówcy, a nie próbować dokończyć mu karę, jednak ważne może być to, co chcesz powiedzieć – to zwykle powoduje tylko podrażnienie. Bądź miły i przyjazny – pracodawcy są bardzo nie lubię ludzi, którzy nie są zadowoleni z wieki (choć kto ich kocha?). Nie podnoś głosu i nie wykazują rozczarowanie – lepiej niż spokojnie myśleć.

Prawdopodobnie są zainteresowani pytań, które będziecie prosić rekrutację – wiele konkurentem wyobrazić, że będą one bardzo głęboka i nieprzenikniona, ale również na celu uczenie wszystkie tajniki potencjalnego pracownika. Spokojnie, to nie jest tak źle! Oczywiście, niektóre osoby rekrutujące są bardzo żrący, ale nie tak dużo, a co do zasady, zaczyna pojawiać się dopiero podczas spotkania wewnętrznego. Większość pytań zadawanych przez wnioskodawcę jest zredukowana do faktów biograficznych. Nie trać czasu na próżno odpowiedzi jedynie w przypadku, ale stały pomruków jak: „Moje doświadczenie jest dla Ciebie” lub „? Mam dla ciebie” Lepiej zapomnieć.

Wiele osób boi się przerw w rozmowie, ale śmiem was zapewnić, że można ich używać z korzyścią dla siebie. Kiedy jest chwila ciszy, proszę nam powiedzieć, w jaki sposób korzystają firmy z potencjalnym pracodawcą, co unikalne cechy i umiejętności, które posiadają je lub po prostu zmienić niektóre szczegóły dotyczące pracy. Postaraj się dowiedzieć jak najwięcej, bo to lepiej wiedzieć z wyprzedzeniem o szczegółach, które można wymazać swoją chęć pracy w tej organizacji.

Oczywiście, chcesz zrobić dobre wrażenie na pracodawcy. A jeśli tak, to kiedy rozmawiałem z nim to lepiej zacząć od potrzeb i życzeń osoby, która przeprowadzi wywiad, a nie na własną rękę. W związku z tym, w czasie, gdy były oferowane do zadawania pytań, najpierw zapytać potencjalnych obowiązków pracy i wymagania do pracy w organizacji. W takim przypadku, jeśli uważasz, że opis pracy nie pasuje do pracy, nie spiesz się pożegnać i wyrażają rekruter „fi”, ale myślę o tym wszystkim w miłej atmosferze. Być może w pierwszej kolejności trafi jakieś inne czynniki – Wynagrodzenie, rozwoju kariery lub warunki pracy.

Niektóre wywiady na ogół składają się wyłącznie z pytań zadawanych przez wnioskodawcę, a nie jest to zaskakujące, ponieważ zgodnie z tym co osoba zainteresowana może być dobry pomysł, aby poznać jego charakter i aspiracje zawodowe. Korzystne wrażenie na tych, którzy są zainteresowani specyfiki prac, które zostaną przeprowadzone na nowym stanowisku: Jakie są główne wyzwania, jeśli są wymagane narzędzia do ich realizacji.

Jednak, aby rozpocząć swoje zapytania z wynagrodzenia nie jest to konieczne – tak stoisz człowieka, który nie interesuje się niczym, ale pieniędzy. Chociaż ignorują ten problem nie jest także konieczne – osoba, która nie jest zainteresowana w nagrodę za swoją pracę, najprawdopodobniej, nie ma żadnej wartości artystycznej. Warto również dowiedzieć się więcej o tej organizacji, oferując pracę, szczególnie jeśli jesteś zainteresowany czymś konkretnym. A tak na marginesie, nie wahaj się zapytać ponownie, ponieważ jeżeli nie rozumie lub nie usłyszeć coś ważnego, to oddzwoni później z pytań będzie podwójnie głupie i żenujące.

Są to podstawowe sztuczki i niuanse w rozmowie telefonicznej. Pamiętaj, że ofertę – złożony proces, każdy etap z których czekasz na różne niespodzianki, i przygotować dla nich wszystkich jest niemożliwe. Więc najważniejsze – jest, aby zachować spokój i godność. Po tym wszystkim, dla dobrego pracownika nie ma i nie może być nie do pokonania przeszkody. A nawet jeśli dana osoba nie może cię zobaczyć, można jeszcze zrobić dobre wrażenie na nim i przejść rozmowę – jeśli chcesz.

load...