Rozmnażanie: Dolar drzewa w domu

Zawartość:

Coraz częściej ludzie wolą rośnie piękny, ale bezpretensjonalny roślin ozdobnych. Wśród nich, chcę podkreślić Zamioculcas lub drzewa dolara – tak jak to popularnie nazywane. Powielanie drewna krajowego jest zadaniem dość czasochłonne z powodu powolnego rosnącej kwiat. Jednak nie przeczę sobie przyjemność – do życia w domu innego Zamioculcas. Uwierz mi, kwiat warto poświęcić czas na to!

load...

Zacznijmy od tego, że replikuje drzewo dolara w trzy główne sposoby: guzowate, arkusz Czerenkowa. Spójrzmy na siebie w sposób bardziej szczegółowy.

Rozmnażanie przez podział bulwy i sadzonek

Ogólnie rzecz biorąc, bulwy Zamioculcas podzieliła się, po prostu trzeba przesadzić roślinę. Dokładnie sprawdź bulwy. Odkrył nowy punkt wzrostu? Tak więc, nie krępuj się, aby przejść do podziału. Po bulw jest podzielona na części, należy dokładnie suszone przez kilka godzin.

Przed sadzeniem bulwy potrzebne do użycia w węgiel w celu uniknięcia choroby i gnicie. Pamiętaj – jedna duża bulwa pokroić na kilka mniejszych możliwe w każdym przypadku. Tak po prostu zniszczyć drzewo.

load...

Warto zauważyć, że drzewo dolara propagowane w ten sposób nie jest bardzo wygodne – zanim wzrośnie krzew, dużo czasu minie.

Sadzonki rozmnażanie odbywa się w następujący sposób: zdrowa roślina łodyga jest cięta (nieznacznie powyżej poziomu gruntu). Trzpień jest z kolei podzielony na kilka części. Dla dalszego kibicowania trzeba łodygi z liśćmi i pąkami.

Plastry należy suszyć przez godzinę. To jest najlepsza dla pomyślnego ukorzenienia wermikulitu. Dent w nim i wlać nasze ogonki. Ukorzenienia sposób trwa około miesiąca.

Z liśćmi

Metoda ta jest uważana za najbardziej przystępne. On nie jest skomplikowana, choć będzie to wymagać dokładności i cierpliwości. Przygotować dokumenty: ostry skalpelem lub żyletkę i pojemnika, w którym arkusz będzie. Bardzo ostrożnie odciąć od liścia wybranej rośliny macierzystej i zanurzyć go w wodzie, o jedną czwartą. Można go podzielić na małe blaszki liścia, ale należy starać się, aby każdy z nich został schwytany części ogonek.

Jeśli zdecydujesz się na hodowli Dolar drzewa w taki sposób, to lepiej wziąć płytkiego pojemnika i utorować jej dolną wełny. Wlać tyle wody i umieścić płytkę, zanurzając je w wilgotnym środowisku. Gdy odparowanie wody potrzebnej do uzupełnienia płynu. Aby zapobiec procesowi gnicia i fermentacji, umieszczana w pojemniku lub kilku tabletek na aktywowanym węglu drzewnym. Dostroić się na długo czekać – korzenie liściach pojawiają się w ciągu 2-4 miesięcy.

Jest możliwe, aby zanurzyć arkusz w wodzie i natychmiast umieścić go w ziemi. Czy on się zakorzenić, trudno powiedzieć. Jednak warto, bo nie masz nic do stracenia. Przed posadzeniem skrzydło musi być sucha w ciągu dnia. Podłoże jest podjęcie mieszaninę torfu i piasku. W nim młody system korzeniowy może rozwijać się normalnie, a roślina otrzyma niezbędną żywienia.

W zasadzie roślina Zamioculcas skromny, dzięki czemu można umieścić go w dowolnej mieszance gleby. Najważniejszą rzeczą jest to, że jest dość lekki i pożywny dla młodych uciekinierów. Arkusz jest zanurzone w glebie około 2/3 długości i obficie podlewane. Od tej chwili głównym problemem będzie kontrola wilgotności gleby: ważne jest, aby nie wyschły, ale nadmierna wilgoć nie jest mile widziane.

W celu zapewnienia najwyższego komfortu dla systemu korzeniowego, doświadczeni ogrodnicy zalecane szklarniowe warunki. W tym naczyniu z blachy pokryty cyną lub gęstej polietylenu. Okresowo trzeba przewietrzyć pojemnik z wodą, co najważniejsze, nie należy zapominać, że pod folią gleba pozostaje mokra na dłużej.

Obie metody drzewa dolara hodowli przy użyciu arkusza mają swoje wady i zalety. Na przykład, gdy wodny ukorzenienia można kontrolować proces tworzenia systemu korzeniowego i odpowiedzi na pojawienie się obszarów gnijących. Sadząc w ziemi taka okazja nie będzie, ale jeśli arkusz jest zakorzenione – nie trzeba więcej czasu, aby go zranić na przeszczep.

Może się wydawać, że Zamioculcas reprodukcji jest procesem złożonym, ale w rzeczywistości po prostu trzeba czasu i chęci. Nie bój się rozprzestrzeniać drzewa dolara – piękno dojrzałej rośliny przekracza wszelkie oczekiwania!

load...