Rozmaz na florę. Leukocyty Norma

Zdrowie kobiet, jak wiadomo, że substancja jest bardzo delikatna i krucha. I dlatego ważne jest, aby regularnie odwiedzać „żeński” – lekarza ginekologa. A każda kobieta wie, że wizyta każdy lekarz będzie z pewnością towarzyszyć tej analizy, ginekologiczne mazok- stopa białych krwinek i inne wskaźniki nie powinny być przekroczone.

load...

Rozmaz na florę, która nosi nazwę bacterioscopy Medycyna – badaniu laboratoryjnym mikroflory pochwy, którego celem jest ustalenie, czy kobiecego ciała patogenów i procesów zapalnych. Bacterioscopy ginekologiczne rozmaz jest jednym z najbardziej tani i szybki do zrobienia badań – dlatego rozmaz i był tak powszechne wśród ginekologów.

Badanie techniką wymazach z pochwy składa się z kilku etapów:

 • Ogrodzenie pochwy treści.

Pierwszym krokiem jest po prostu smarujemy ogrodzenia. W tym celu, gynaecologist wkładki w pochwie specjalnego lustra pochwy, a następnie za pomocą łopatki jednorazowego gromadzi materiał ze wszystkich potencjalnych centrów zapalenia. Jako zasadę ogólną. Gdy kobieta uskarża się zapalenia ogrodzenia składa się z trzech punktów odniesienia – od otwarcia zewnętrznej cewki, przy czym ściany pochwy i szyjki macicy.

Jednorazowe łopatka – sterylny trzymać lekko rozszerzonym końcu, wykonany z tworzywa sztucznego. Po pobierania próbek materiału biologicznego lekarza jednorazowej szpatułki równomiernie umieścić go na specjalnie przeznaczonych do tego celu laboratoryjnego szkła. Wymazy z różnych części narządów płciowych stosowane do różnych szkiełek mikroskopowych, które są wyznaczone przez literami w następujący sposób: „V” – pochwy, „U” – cewki moczowej, „C” – szyjki macicy. Zawartość preparatów wysuszono i wysyłane do laboratorium w celu analizy.

load...

Objaśnienie ginekologiczne rozmaz

A następnie rozsmaruj na florę, a dokładniej, jego wyniki są gotowe. Jednak, niestety, nie wszyscy lekarze uznają to za konieczne, aby poświęcić pacjentom szczegółowo wszystkie wyniki analiz, ograniczonych tylko ogólniki. Ale każda kobieta chce wiedzieć wszystko do najdrobniejszego szczegółu. Łącznie z wynikami badania ginekologicznego wymazu. Ten artykuł określa zasady ginekologiczne rozmaz, jego interpretacji i czystość.

Zatem, wymaz na florę, stawka:

 • Nabłonka płaskiego.

To warstwa komórek błony śluzowej wyściełającej szyjkę macicy i pochwy, nazywany jest nabłonek płaski. W takim przypadku, jeśli kobieta jest zdrowa, jej ginekologiczne rozmaz nabłonek płaski obecny jest bez przerwy. W przeciwnym razie, jeśli nie jest wykryta nabłonka płaskiego w rozmazie lekarz – ginekolog może sugerować pacjentowi obecność zaburzeń hormonalnych.

Zazwyczaj, jeśli wymaz zawiera nabłonka u kobiet wzrost zawartości hormonów męskich, ale ilość estrogenu odpowiednio znacznie zredukowana. Ponadto, brak nabłonka płaskiego może wskazywać na takie zaburzenia, zanik komórek nabłonkowych.

 • Białych krwinek.

Białe krwinki pełnić funkcję obrony organizmu przed różnymi infekcjami, zapobiega ich przenikania narządów płciowych kobiety. Normalna liczba białych krwinek nie powinna przekraczać 15 jednostek w zasięgu wzroku. W tej samej sprawie, jeśli liczba białych krwinek jest znacznie wyższa niż norma, to można założyć, że ciało kobiety trwa pewną zapalenie narządów płciowych, często zapalenie pochwy lub coleitis. A im większa liczba białych krwinek, tym bardziej ciężką postać choroby. Jeśli mówimy o takim badaniu jako rozmazu na florę, stopa białych krwinek jest główny wskaźnik.

 • Staphylococcus aureus.

W takim przypadku, jeśli gronkowiec rozmaz zawarte w małych ilościach, nie martw się – to normalne. Jeśli liczba gronkowców w rozmazie duże, zwłaszcza jeśli także zwiększyć poziom białych krwinek, najprawdopodobniej pacjent ma ciężkie zapalenie błony śluzowej macicy i pochwy.

 • Kije.

Kije są dopuszczalne tylko w ciągu mikroorganizmów wymazu. Ich obecność nie wskazują na obecność ciała kobiety bez względu na to, co – jednak poważne patologie.

Inne badania wskazania skoku wskazujące, że występują problemy:

 • Cocchi.

Nie należy mylić z pałeczkami ziarniaki. Cocchi – kulista bakteria. Co do zasady, w obecności ziarniaków w rozmazie na flory, zwłaszcza jeśli są coraz gonokoków, jest objawem choroby weneryczne, rzeżączki.

 • Ardnerelly.

Te małe pręty są czynniki przyczynowe chorób takich jak bakteryjne zapalenie pochwy. Gdy kobieta rozmazu na florę znaleziono tych sztyftów, oznacza to, że albo zakażone choroby lub cierpi na wyraźne dysbioza.

 • Komórki atypowe.

Zwane atypowe komórki nabłonka płaskiego nabłonka sklejone z małych paluszków. Co do zasady, wyniki te wskazują na obecność wymazu z pochwy dysbioza.

 • Grzyb Candida.

Obecność rozmazie w grzyba drożdży Candida wyraźnie wskazuje na fakt, że kobieta ma ostry atak grzybica lub nazywa lekarzy, kandydozy pochwy. W tej samej sprawie, jeśli choroba jest bezobjawowa postać utajona, rozmazuje na florę świadczonych zarodniki grzyba.

 • Trichomonas.

W takim przypadku, jeśli kobieta jest chora rzęsistkowica, w rozmazie na florę lekarzy łatwo znaleźć sobie czynnik sprawczy – Trichomonas.

Dodatkowe diagnostyka

Nawet jeśli rozmaz zawiera niewielkie laski, atypowe komórki nabłonka płaskiego, ziarniaków, które wyraźnie wskazują na lekarza dla kandydozy pochwy, na ostateczne trafna diagnoza czasami konieczne jest przeprowadzenie dodatkowych badań, takich jak DNA – Diagnostics (PCR) i zaszczepieniu bakterii.

Dlaczego wyniki zwykłej ginekologicznej rozmazie często nie jest wystarczająca do prawidłowej diagnozy? Lekarze – ginekolodzy wyjaśnić to z następujących czynników:

 • Infekcje takie jak mykoplazmy, Ureaplasma i chlamydia, praktycznie zależy od prowadzenia ginekologiczne rozmaz. Mycoplasma i Ureaplasma, Chlamydia, wirusy mają tak małe rozmiary, że zobacz ich bardzo, bardzo trudne dla zwykłego wymazu pod mikroskopem. Diagnoza metodą PCR lub ELISA – istnieje diagnostyki w celu identyfikacji tych konkretnych infekcji.
 • Grzyb Candida znaleźć w rozmazie są typowe objawy pleśniawki. Jednakże, oprócz niezależnego kandydozy choroby może być skutkiem ubocznym bardziej poważnych, chorób przenoszonych drogą płciową.
 • Podwyższone białe krwinki w badaniu laboratoryjnym rozmazu ginekologicznej może wskazywać na nieprawidłową analizę. Albo, jak innej opcji, lekarz – laboratorium, ze względu na ogromną ilość białych krwinek w rozmazie nie widać czynnika chorobotwórczego, przenoszone drogą płciową.
 • W wielu przypadkach ginekologicznych rozmazu pomaga ujawniają fakt występowania zakażenia u kobiet. Jednakże, wrażliwość na antybiotyki nie mogą być zidentyfikowane za pomocą ginekologicznej rozmazie. W tym celu konieczne jest przeprowadzenie siewu bakteriologicznego.

W ten sposób, staje się jasne, że wymazy ginekologiczne są doskonałym środkiem pierwotnej diagnozy awarii układu rozrodczego kobiety. Pamiętaj o właściwe przygotowanie ginekologicznej rozmazu: Nie używaj żadnych środków farmakologicznych, zwłaszcza czopki dopochwowe.

Mogą one w znacznym stopniu zakłócać dokładność skoku i doprowadzić do sformułowania błędnej diagnozy. Ostrożnie podmoytes przed wizytą u ginekologa, ale w żadnym wypadku nie douche. W przeciwnym razie ryzykujemy również uzyskać zniekształcone dane z badań laboratoryjnych. Zazwyczaj lekarz – ginekolog w przeddzień badania jest o tym, jak właściwie przygotować się do niego.

Oczywiście, najlepiej z doświadczeniem nigdy nie wiem, co ginekologiczne choroby. Jednak dzisiaj ta wiedza może być przydatna w swoim życiu więcej niż raz: krewnych, przyjaciół, znajomych. To nic dziwnego, że ludzie mówią: „. Przezorny zawsze ubezpieczony”

load...