Rozlane zapalenie błony śluzowej żołądka. Jak ją leczyć?

Zawartość:

Nowoczesne lekarze biją na alarm – z powodu nieszczęśliwego statystyki medyczne stwierdza, że ​​doskonale zdrowi ludzie mają coraz mniej. I jeden z tych plag naszych czasów jest zapalenie błony śluzowej żołądka – niewiele osób jest w stanie pochwalić się idealną zdrowy żołądek.

load...

Ponadto, choroba ta dotyka wszystkich grup wiekowych, bez wyjątku – od przedszkola, a skończywszy na starszych. Zapalenie błony śluzowej żołądka – choroba bardzo podstępna, jak to może być dość długi czas płynie zupełnie bezobjawowo, a osoba nawet nie podejrzane, że miała do czynienia z plagą. Choroba jest najbardziej czas robi brudną uczynek.

Istnieje spora liczba gatunków zapalenie błony śluzowej żołądka, ale dzisiaj będziemy mówić o jednym z najbardziej popularnych typów – od rozlanego zapalenia żołądka. Ściśle mówiąc, rozlanego zapalenia żołądka – w wyniku pierwszego ostrego i przewlekłego zapalenia błony śluzowej żołądka, pozostawione bez uwagi i odpowiedniego leczenia.

Cechy i objawy

Rozlane przewlekłe powierzchowne zapalenie żołądka – choroby poważne tyle i ignorować go w każdym razie niemożliwe, ponieważ istnieje ryzyko zachorowania na raka żołądka nowotwór. Na początku choroby błony śluzowej żołądka, zapalenia, proces zapalny zajmuje przewlekły charakter. Po pewnym czasie – jednego w miesiącu, ktoś w ciągu roku – membrana śluzowa zaczyna atrofii. Pierwsza śmierć komórek nabłonka gruczołów, a następnie – są one zastąpione przez tkankę włóknistą.

load...

Choroba ma objawy, które są podobne do wszystkich innych rodzajów zapalenia żołądka. Uwaga – mogą być zarówno naraz wszyscy razem, a tylko niektóre z nich:

 • Ból

Pierwszy ból występuje bardzo rzadko i w krótkim czasie, lecz w miarę postępu choroby bólu występują coraz częściej, ich intensywność jest wzmacniany wiele razy, czasami znacznie zakłócić jakość życia chorego. Ból może pojawić się w każdej chwili, ale najczęściej występuje zaraz po posiłku, w szczególności nie za zdrowe.

 • Nudności i wymioty

W miarę upływu czasu, oprócz bólu człowiek zaczyna nudności, szczególnie po jedzeniu. Jeśli choroba jest w zaawansowanym stadium, może przystąpić do nudności i wymioty. Po wymioty, co do zasady, osoba odczuwa znaczną ulgę.

 • Weight Loss

Jak można się domyślić, zanik śluzówki nieuchronnie prowadzi do pogorszenia funkcji żołądka, a tym samym cały przewód pokarmowy. Może to prowadzić do utraty masy ciała, niekiedy dość znaczne.

Żywność dla dietetyków

Traktować rozproszonych chroniczne powierzchowne zapalenie żołądka koniecznością, a wcześniej w tym leczenie rozpoczyna się, tym bardziej skuteczne będzie. Ale tylko wtedy, gdy dana osoba będzie przestrzegać diety medycznej – bez leczenia nie będzie dobra, bez względu na to jak dokładnie nie przestrzegać wszystkich zaleceń lekarza.

 • Co można jeść

Z menu, chory powinien bezwzględnie wykluczyć wszystkie sztucznych barwników i konserwantów, wzmacniaczy smaku, tłustych i smażonych potraw, kiełbaski, słodycze, kawa, napoje bezalkoholowe, alkohol. Główne menu powinno składać się z zbóż, chude mięso i ryby, małe ilości produktów mlecznych.

 • Jak przygotować

Wszystkie potrawy muszą być w całości gotowane, pieczone w sosie własnym lub na parze. Bardzo użyteczne śluzowych zupy – takie jak ryż. Uważaj również dla temperatury żywności – powinien być ani za zimno, ani za gorąco. Idealnie powinno być w temperaturze pokojowej lub nieco cieplejszy.

 • Podział na posiłki

Żywienie kliniczne powinno być tylko ułamkową – Porcje powinny być małe, o pięści. A odstępy między posiłkami nie powinny przekraczać dwóch do trzech godzin – tak można zapewnić sobie żołądek delikatne traktowanie, bez odczuwania głodu.

Tradycyjne przepisy stosowane w leczeniu zapalenia żołądka

Oczywiście, człowiek, który ma przewlekłe zanikowe zapalenie błony śluzowej żołądka powierzchnię, koniecznie musi szukać pomocy u lekarza gastroenterologa. Po pierwsze, lekarz zbada pacjenta, zalecić serię testów i będzie wyjaśnienie diagnozy, a po drugie, aby obiektywnie ocenić cechy choroby, a według nich będzie wybrać odpowiednie leczenie. A głównym zadaniem – aby ściśle przestrzegać jego wskazówek i zaleceń.

Ale nie ignorować tradycyjnej medycyny – jej skarbonki istnieje wiele przepisów, które sprawiają, że przewlekłe powierzchowne zapalenie błony śluzowej żołądka, zanikowe odwrotu. Oczywiście, podstawowe leczenie, Twoje zlecenia lekarza, aby zatrzymać w każdym razie niemożliwe. Ale receptur tradycyjnej medycyny będzie doskonałym dodatkiem, który przyspieszy ożywienie znacząco.

Należy jednak pamiętać, że w niektórych przypadkach traw, które są częścią określonej receptury, może powodować rozwój reakcji alergicznej. Dlatego też, jeżeli w jakimkolwiek przepisie nie jesteś pewien do końca, to lepiej nie ryzykować i zrezygnować z niej. Ponadto, nie jest warte ryzyka i oferują ten zabieg dla dzieci, młodzieży i kobiet w ciąży – zbyt duże ryzyko zachorowania na wszystkie takie same reakcje alergiczne.

 • Ból opłat i zgaga

Jeśli przewlekłe zanikowe zapalenie błony śluzowej żołądka powierzchowne towarzyszą nie tylko ból, ale również silną zgagę, to warto spróbować gotować następny wlew. Termos postawić jedną łyżeczkę mięty i korzenia tataraku, dwie łyżki ziela dziurawca i babki, jedna trzecia łyżeczki kminku. Wypełnij trawę dwie szklanki wrzącej wody, zamknąć termos i pozostawić do zaparzenia na 12 godzin.

Następnie przecedzić napar starannie stosując gazę, wlać do szklanej butelki i przechowywać w lodówce. Codziennie rano na czczo, wypić dwie łyżki infuzji – prawdopodobnego drażnić zatrzymać zgaga. Ale jeśli nagle wraca natychmiast zająć kilka łyżek – wystarczy kilka minut zgaga odwrót. To leczenie powinno trwać przez okres co najmniej jednego miesiąca, w rzędzie. Jeśli to konieczne, po tygodniowej przerwie, kurs może być powtórzony.

 • Kolekcja przeciwbólowo

Jeśli ból jest zbyt silny, można przygotować wywar nieco inaczej. Nawiasem mówiąc, istnieją przypadki, gdy po regularne spożycie przewlekłe zanikowe zapalenie żołądka i powierzchowne na wszystkich rekolekcjach. Aby zrobić to, trzeba będzie jedną łyżkę korzenia lukrecji, owoc kopru włoskiego 5, trzy łyżki wapna kwiat i pół łyżeczki mięty pieprzowej.

Herb umieścić w garnku szkliwa, wlać litr wody i gotować na wolnym ogniu do wrzenia. Następnie zdjąć z ognia, przykryć patelnię pokrywką i owinąć grubym ręcznikiem, pozostawić do zaparzenia na co najmniej trzy godziny. Następnie przecedzić go ostrożnie, stosując sitko lub gazę płótno, wlać do dowolnego odpowiedniego pojemnika i przechowywać w lodówce.

W celu utwardzenia przewlekłe zanikowe zapalenie błony śluzowej żołądka powierzchni, konieczne jest dwa razy dziennie – rano i przed snem na pusty żołądek pić pół szklanki lekko podgrzanego bulionu. Jeśli smak może wydawać się zbyt niewygodne, można dodać pół łyżeczki wszystkich miodem naturalnym. Ale, oczywiście, tylko wtedy, gdy nie jesteś uczulony na produkty pszczele – w tym przypadku konieczne jest, aby zastąpić miód w zwykły cukier. Ale nie przesadzaj – przewlekłe zapalenie błony śluzowej żołądka i cukier słabo kompatybilne.

 • Siemię lniane

Najlepszym sposobem, aby pokonać przewlekłe zanikowe zapalenie żołądka – jest siemię lniane. Nasi przodkowie od wieków w leczeniu tej choroby w ten sposób. Istnieją dwa przepisy – wywar z lnu i oleju lnianego. Bulion nakrycia skutecznie dulls sam ból i olej lniany może powodować przewlekłym zapaleniem żołądka odwrót. Nawiasem mówiąc, zarówno tych narzędzi można stosować jednocześnie.

Aby przygotować wywar z siemienia lnianego, miejsce na patelni pięciu łyżek siemienia lnianego, zalać szklanką wody i na bardzo małym ogniu doprowadzić do wrzenia. Następnie ostudzić i przecedzić, wlać do szklanki i natychmiast wypić. Ból ustępują bardzo szybko – w ciągu maksymalnie 30 minut. Wywar w sklepie nie gotować – nie są przechowywane dłużej niż dwie godziny.

Do wytwarzania oleju lnianego w łaźni wodnej do wrzenia pół szklanki każdego roślinnego rafinowanego oleju. Mieszać on 6 łyżek siemienia lnianego i gotować przez co najmniej 20 minut, ciągle mieszając stale. Następnie olej musi ostygnięcia, a następnie wlać do pojemnika z ciemnego szkła i szczelnie zakuporte. Pozostawić olej nalegać w ciemnym miejscu przez około tydzień. Po tym można rozpocząć leczenie – wypić łyżeczkę oleju lnianego przed każdym posiłkiem, przez dwa miesiące.

Nawet gastroenterolog potwierdziły, że w wielu takich przypadkach, przewlekłe zanikowe zapalenie błony śluzowej żołądka, jeśli nie znika całkowicie, to przynajmniej zatrzymania obawy chorego przez długi czas. W celu uniknięcia zaostrzenia przewlekłego zapalenia żołądka, powinny być przeprowadzane co sześć miesięcy leczenia zapobiegawczego.

 • Sok z ziemniaków

Jeśli chcesz jak najszybciej leczyć przewlekłe zapalenie błony śluzowej żołądka, mieć trochę kłopotów. Bardzo skutecznym narzędziem do tego celu – najczęściej surowego soku z ziemniaków. Umyć jedną dużą bulwę ziemniaka, zetrzeć na tarce, a to z gazy używając wycisnąć sok, napój go. Tę procedurę należy powtórzyć trzy razy dziennie – rano na czczo, w porze lunchu i wieczorem, przed snem.

W takim przypadku, jeśli są nękane przez zbyt silny ból, warto wziąć soku ziemniaczanego co dwie godziny – zaledwie kilka dni ból się cofać. Taka kuracja powinna trwać przez 14 dni, po czym trzeba zrobić tygodniową przerwę i, jeśli to konieczne, powtórzyć to jeszcze raz.

 • Apteka stokrotka

Zwykły rumianek może rozwiązać kilka problemów na raz: aby usunąć ból i wyeliminować zgaga leczyć nawet najbardziej odporne na przewlekłe zapalenie błony śluzowej żołądka. Do tego trzeba rano i wieczorem wypić pół szklanki naparu z rumianku. Przygotowanie go jest bardzo proste – w Stir czajniczek w pięciu łyżek suszonego rumianku, zalać szklanką wrzącej wody i odstawić na godzinę. Taka kuracja powinna trwać co najmniej jeden miesiąc.

Wszystkie te przepisy są w większości przypadków w stanie znacznie poprawić swoje zdrowie. Ale pamiętaj – w każdym przypadku jest to niemożliwe, aby zatrzymać główny leczenia zaleconego przez lekarza. I regularne wizyty u niego też nie zapomnieć – jedyny sposób, można mieć pewność, że choroba robi rekolekcje, nie tylko czas jest zamaskowany.

load...