Rozedma – sygnałem alarmowym

Człowiek czeka na każdym kroku ogromną liczbę różnych chorób. I jedną z takich chorób jest rozedma płuc. Gdy rozedma wystąpiły patologiczne zmiany w swojej strukturze: oskrzelików rozszerzają się nadmiernie i destrukcyjnie zmieniony wyrostka ściany. Rozedma płuc jest jedną z najczęstszych chorób płuc atypowych.

load...

Lekarze wyróżnić dwie formy choroby:

  1. Pierwotne rozedma. Podstawowym rozedma płuc, znany również jako samoistna. Ta forma rozwoju choroby bez – poprzednich płuc, taka jak zapalenie płuc, zapalenie oskrzeli lub powszechnych chorób.
  2. Rozedma drugorzędne. Zgodnie z tym, co wynika z definicji pierwotnej rozedma płuc, rozedma wtórna rozwija się we wszystkich przypadkach w wyniku – typowy lub chorób płuc, zapalenie oskrzeli często obturacyjne zapalenie oskrzeli lub palacza.

W zależności od tego, gdzie jest zlokalizowana rozedmę płuc, może być dyfuzyjny – wpływ na całe światło i ogniskowej – mających wpływ – lub pewne części płuc. Współczynnik ten jest bardzo ważny, ponieważ wpływa znacząco na określenie kolejnej strategii leczenia. Obróbka sama, oraz drugi rozedma raczej skomplikowane. I to jest bardzo ważne, aby terminowego powiadomienia problemu.

Przyczyny rozedmy płuc

Rozwój rozedmy płuc wywołane różnymi przyczynami. A Z tych wszystkich powodów, lekarze przypisane dwie główne grupy:

  • Czynniki wywołujące przekroczenia wytrzymałości i sprężystości elementów konstrukcyjnych płuc.

łamanie takie mogą wynikać z różnych czynników. Na przykład, zaburzenia mikrokrążenia znacznie zmniejsza elastyczność tkanki płucnej. W przybliżeniu taka sama prowadzi wynik i chroniczny niedobór w organizmie witaminy A. Ważną rolę odgrywa i czystości powietrza wdychanego przez człowieka. Tym bardziej, że zawiera mikrocząstki pyłu, tym większe ryzyko rozwoju rozedmy płuc. Wreszcie, palenie. Wdychanie dymu tytoniowego powoduje poważne podrażnienia tkanki płucnej i ucisk ich normalnej pracy. Ściśle rzecz biorąc, prawie każdy palacz prędzej czy później na pewno do czynienia z problemem jak rozedma płuc.

load...

Z tych wszystkich powodów, we wszystkich przypadkach bez wyjątku, powodują dyfuzję to jest systemem, w którym nie jest patologiczna zmiana dowolnej części płuc. Ale mimo to, w pierwotnej rozwoju rozedma płuc występuje niedrożność oskrzeli.

  • Czynniki, które powodują wzrost ciśnienia w płucach oddechowych.

Czynniki związane z drugim przewodem grupy do znaczącego wzrostu ciśnienia w płucach. Rezultatem jest hiperprzeprostna z oskrzelików oddechowych, przewody pęcherzykowe, zapalenie wyrostka. Najczęściej prowadzi do podobnych wyników w obecności ludzkich przewlekłe obturacyjne zapalenie oskrzeli. Ta choroba jest główną przyczyną rozedmy wtórnym, właśnie dlatego, że wytwarza środowisko, w którym znajduje się powstawanie pęcherzyków mechanizmu rozszerzającego.

Objawy rozedmy płuc

Oczywiście, choroba może przebiegać bezobjawowo. U pacjentów z rozedmą płuc, jest charakterystyczna duszność, ekspansja w klatce piersiowej, osłabienie oddechu, osłabienie.

Oczywiście jest to tylko podstawowe funkcje, które mogą wykryć w bardzo chorego człowieka. Jednak to nie wszystkie objawy chorego dostępne rozedmy. Jednak większość z nich można wykryć tylko doświadczony lekarz. Dlatego przy pierwszych oznakach złe samopoczucie: ból w klatce piersiowej, przewlekły kaszel, tak szybko, jak to możliwe, należy zasięgnąć pomocy medycznej od lekarza – pulmonolog, lub w przypadku jego braku, do terapeuty.

I nie panikuj na pierwsze ataki kaszlu i paniki podejrzenia rozedma. Należy jednak pamiętać, że nie należy traktować tylko rozedmę płuc, a nawet zwykłe zapalenie oskrzeli. Dlatego terminowe wizyta u lekarza jest konieczna w każdym przypadku.

Lekarz zbada chorego, słuchaj go. Po tym, co do zasady, chory człowiek dokonał rentgenowskich płuc. W takim przypadku, jeśli potrzebujesz dodatkowej diagnozy mogą być przeprowadzane bronchoskopia – badanie płuc za pomocą specjalnej sondy.

Na podstawie wszystkich danych uzyskanych lekarz diagnozuje choroby. Po tym, biorąc pod uwagę ogromną liczbę indywidualnych cech każdej osoby, lekarz wybierze taktykę leczenia. Leczenia rozedmy płuc jest skomplikowane i czasochłonne. Ponadto wszystkie leczenie powinno być pod ścisłym nadzorem lekarza. Dlatego też nie jest konieczne, aby podkreślić. Najważniejsze, że ludzie powinni robić – to niezwłocznie zgłosić się do lekarza.

load...