Rosnące seler petiolar

Moda na egzotyczne nas nie oszczędził, ogrodnik. Jeśli dziesięć lat temu, nasze łóżka były ozdobione znanym i tradycyjnych warzyw, dziś niech jeden marchew ziemniak nie wystarczy. Oto przeciągając nam egzotyczne – i to jest to! A ponieważ wiele ogrodów afiszować jasne różyczki brokułów i szczelne kapusta Kocheshkov. Głęboko w ziemi dojrzałych korzeniach pikantny imbir, a łóżka, jak ołowiane żołnierzyki, ustawieni w rzędach soczyste pędy selera. I to nie tylko arkusz i nie zwykły korzeń i petiolar!

load...

Ponieważ rośnie seler petiolar rozpoczyna się kuszący eksperyment i „test” w ogrodnictwie pióro poezji, a następnie staje się dość powszechne. Pachnące i soczyste łodygi selera egzotycznych warzyw stają się nieodzownym składnikiem sałatki, zupy i inne dania. Jeśli nie masz jeszcze opanowane upraw warzywnych, nadszedł czas, aby dowiedzieć się o funkcjach rosnącego selera petiolar w teorii i zastosowania tej wiedzy w praktyce. Zacznijmy?

Nasiona i sadzonki

Seler (łodygach i nie jest wyjątkiem) – warzywo „tugovskhozhy”. Oznacza to, że nasiona jego kapryśna: długi czas kiełkują, kiełkują powoli, a może nawet pójść na strajku i pozostanie „żywcem”. Dlatego są one najlepiej sadzić w pojemnikach w lutym-marcu. Nawiasem mówiąc, jak pokazuje doświadczenie (i teoretycznie nie zaprzecza), kiełkowanie wzrasta wraz z wiekiem. A jeśli kupił nasiona prolezhat masz trzy lub cztery lata, szansa, aby uzyskać dobre i silne pędy znacznie wzrośnie.

Jak najlepiej, tak aby siać nasiona selera? Jeśli jesteś zaznajomiony z praktykami kulturowymi rosnącego korzenia lub liści selera, a następnie wykorzystać swoją wiedzę i doświadczenie oraz petiolar seler. Jeśli takiej wiedzy nie masz jeszcze wtedy zrozumieć tę naukę w praktyce. A mianowicie:

  1. Przygotować pojemnik na sadzonki ziemia warzywnych. Zwilżyć glebę dobrze i równomiernie posypać go na nasiona selera. Lekko dociśnij nasiona palmy dla lepszego kontaktu z ziemią i przykryć folią lub szklanym pojemniku.
  2. Czekać na pierwszych pędów będzie miał długi czas: pojawią się one nie wcześniej niż trzy tygodnie. I rzeczywiście sadzonki nie będzie wyglądać bardzo przekonujące: subtelne wolno rosnące pędy. Biorąc pod uwagę „niedojrzałość” sadzonek, podlewane powinny być bardzo starannie: natrysk. A w każdym razie nie pereuvlazhnyat gleby w pojemnikach.
  3. Przed pojawieniem się pierwszych prawdziwych liści siewek, konieczne jest zgodne z trybem uprawie szklarniowej. Oznacza to, że szklana osłona lub przezroczyste pojemniki film do nocy, a otwarte w ciągu dnia.
  4. Trzeba dbać o sadzonki w ramach standardowego schematu: Ciepło, podlewanie, wentylacja. Należy spodziewać się innych problemów oprócz bardzo powolny wzrost siewek selera. Trzeba tylko uzbroić się w cierpliwość i czekać na odpowiedni moment do „przeniesienia” sadzonek w otwartym terenie.

load...

Transplant na otwartym terenie

Ponieważ głównym trudności w uprawie selera – uprawie sadzonek, a następnie przezwyciężenia tego etapu, można zakładać, że wszystkie problemy są już za nami. Dalej – prostsze. Po uruchomieniu nocne przymrozki, a nawet przekazać swoje potencjalne zagrożenie dla naszych pędów przetargowych selera można sadzić w łóżkach. Naturalnie, jako odpowiedzialny i sumienny ogrodników, musimy najpierw przygotować łóżka. Wynikała seler – roślina o zastrzeżeniach. Jak każdy zagranicznych gości, kocha komfort. I będzie to wygodne dla łóżka z dobrze nawożone i dobrze odsączone gleby. Więc nawozić gryadochki jak wymaga tego rodzaj gleby w naszym ogrodzie i przygotować się do selera ściółkę.

Poradniki dla warzyw polecam sadzenia w otwartym terenie sadzonki selera uprawianych na pięć do siedmiu centymetrów. Jednak w praktyce niewielu, którzy mogą rosnąć sadzonki selera tej wielkości. Dlatego gleba musi być obsadzony jest nadal bardzo, bardzo małe rośliny. Tak małe, że są one po prostu łatwo przeoczyć i wypłukać pod nawadniania lub pociągnąć pielenie. Dlatego doświadczeni ogrodnicy zaleca się umieścić na posadzone sadzonki plastikowych kubkach z cut-down.

Posadzone sadzonki selera powinny znajdować się w odległości od dwudziestu do dwudziestu pięciu centymetrów od siebie, obserwować „odległość” zarówno w szerokości i długości łóżka. Gleba między sadzonkami powinna natychmiast zamulchirovat ze słomy lub trocin. Biorąc pod uwagę, że mini-krzaki już chronione przez kubki, nie trzeba się obawiać, że „zgubić” w ściółkę. Po wyładunku, aby pierwszy podawania cieczy nawozu.

Opieka sezonowy

Atrakcje wciąż warzywa – seler wynikała: rośnie to w zasadzie sprowadza się do ogólnych zasad wycofania, ale proponuje pewne „sztuczki”. Standardowe techniki rolniczej w kulturze jest.

  1. Podlewanie wynikała seler muszą stale koncentrując się na warunki atmosferyczne i wilgotność gleby pod ściółkę. Należy pamiętać, że gleba powinna być zawsze wilgotna! Ale w tym samym czasie nie powinno być dozwolone stojącej wody w łóżkach.
  2. Zapłodnienia musi być co dziesięć dni, płynny nawóz organiczny. Mówi się, że wynikała seler jest bardzo czuły na nawóz pokrzywy.
  3. Spud wszystkie odmiany selera petiolar wyjątkiem samootbelivayuschihsya. Spud krzewy potrzebują co najmniej wzrostu ogonkach około raz na trzy tygodnie. Posypać łodygi wilgotna ziemia (najlepiej po deszczu), ale należy uważać, aby umieścić wzrost liści i większość pozostała nad ziemią.

Po wyjaśnieniu zasad standardu opieki, aby przeczytać niektóre z jego niuanse. Ponieważ seler wynikała w uprawie wymaga specjalnego podejścia i wiedzy o małych „sztuczek”. Na przykład, wielu ogrodników praktyka wiązanej łodygi. Zrób to jak najszybciej krzewy dorastają do czterdziestu pięciu centymetrów. Następnie łodygi (od ziemi do liści) zawinięte w czarnym papierem. Należy pamiętać, że w górnej części krzewu (około piętnastu centymetrów) musi pozostać w świetle. Po związaniu ogonkach papieru można umieścić w wysokich plastikowych kubkach bez dna. Stworzy to dodatkową ochronę przed światłem i pozwoli zaoszczędzić papier przez moczenie pod podlewania lub deszczu.

To uczynił to wszystko w jednym celu – aby wybielać łodygi selera. Rzeczywiście, stosując podstęp, aby owinąć parę tygodni dostaniesz całkowicie białe i idealnie czyste, soczyste i smaczne łodygi. W ogóle, w uprawie selera jest skromny. Reaguje na nawozy i prawidłowego podlewania. Temat do podstawowych wymagań dotyczących opieki rośnie dobrze bez „kaprysów i niespodzianek.”

Żniwny

Zbiór może być natychmiast po łodygi dotrzeć do mniej lub bardziej przyzwoitych rozmiarów. Nawiasem mówiąc, to nie musi wykopać młode krzewy. Wystarczy delikatnie zerwać boczne zewnętrzne (ogonki) – szkody nie przyniesie. Liści, to jest górne liście tulejom może być używany jako konwencjonalny selera arkusza.

Wydajność masowa (jeśli umieścisz przed bramką) powinny być czyszczone już jesienią – we wrześniu i październiku, w zależności od regionu. Dorośli dojrzałe rośliny są wykopane z łopatą lub sovochkom. Jeśli korzenie twoich „seler” krzaki rosły zdecydowanie lepiej jest skorzystać z widłami.

Więc starają się rozwijać w swoim ogrodzie to pikantne gości zagranicznych. Ponadto, mówią, że to jest bardzo przydatne, niezbędne w diecie i mieć „negatywny kalorii”. Put wynikała seler: uprawa nowych ogrodów dla naszej kultury nie będzie zbyt skomplikowana i czasochłonna, ale przyjemność z nowych doświadczeń agrotechnicznych.

load...