Rosnące arbuzy i melony we własnym ogrodzie

Zawartość:

Uprawa melonów i arbuzów – zatrudnienie kłopotliwe i prosta zarazem. Ten melony i melon rozbity w południowych obszarach suchych wieków. Dlatego dla środkowego pasma i innych (nie) południowe regiony Polski, melony pozostają rodzajem egzotyczne. Jednakże, zdolność do wzrostu nietradycyjnych dla konkretnej rośliny strefy lub ogród warzywny zawsze uważana była wyznacznikiem konkretnej umiejętności. To ogrodnicy starają się doskonalić tę umiejętność, lądując na swoich stronach różnego rodzaju egzotyki.

load...

Melony i arbuzy są idealnie nadaje się do takich eksperymentów. Ta coroczna roślin, które nie boją się ciężkiej zimy i rozwijać je w ogóle, to jest dość łatwe. Spójrzmy na podstawowych zasad uprawy melonów i arbuzów, a także dowiedzieć się konkretnych praktyk hodowlanych tych kultur w nietypowych warunkach dla nich.

Optymalne warunki uprawy

Dlaczego w południowych regionach tych roślin są uprawiane bez najmniejszych problemów? Faktem jest, melon roślin – kultura cieplnej i świetlnej kochający. Do kiełkowania nasion, ich temperatury nie mniej niż siedemnaście stopni i jest uważana za najbardziej odpowiednia temperatura wynosi od dwudziestu pięciu do trzydziestu pięciu stopni. Optymalna temperatura dla wzrostu – od dwudziestu siedmiu do trzydziestu stopni w ciągu dnia i nie mniej niż osiemnaście stopni w nocy.

Ponadto rośliny melon jest odporna na suszę i słabo reagują na wysoką wilgotność, która powoduje, że rozwój chorób grzybiczych. Optymalna zawartość wilgoci dla pomyślnego rozwoju tych kultur nie powinna być wyższa niż siedemdziesiąt procent. To właśnie te warunki, jak również ewentualne odpowiada klimatu Dolnego Wołgi i dolnej (Astrachania, Wołgograd, regionu Rostov), ​​gdzie melony i arbuzy są uprawiane bez większych kłopotów. Jednak, żeby zasiać ziarno w ziemi i bezpiecznie zapomnieć o nich – nie jest metoda hodowli. Rośliny te wymagają opieki.


Podstawowe zasady uprawy

Dwa – trzy lata od nasion wysianych w otwartym terenie, jak tylko ustawić odpowiednią pogodę. Dla lepszego Nasiona roślin mogą być wstępnie kiełkować przez moczenie przez dzień i odrzucone „manekin”. Porcja dla uprawy arbuza i melona, ​​ostrożnie wykopać i powinna być głęboka orka. Sow te metody uprawy Hill pięć lub sześć nasion w studzienek znajdujących się w pewnej odległości od półtora do dwóch metrów arbuzy i jeden do jednego i pół metra do melonów. Nasiona arbuz zakopane w ziemi przez pięć do sześciu centymetrów, głębokość sadzenia nasiona melona – trzy do czterech centymetrów.

load...

Nasiona kiełkują w około osiem dni, po których przerzedził się, pozostawiając jeden lub dwa silne zarazek. Gdy sadzonki pojawią się w drugiej pary prawdziwych liści, do przeprowadzenia pierwszego pielenia między rzędami i roślin Hilling. Drugi Hoeing i uziemienie powinno być wykonane przed rozpoczęciem podróży wzdłuż łodygi. Jednocześnie konieczne jest i pielenie rośliny.

  • Ważne! Odchwaszczania, kopiące i uziemienie się powinno być wykonywane po wyschnięciu rosy.

Podlewania melonów i arbuzów można dokonać tylko przed rozpoczęciem dojrzewania, i tylko wtedy, gdy jest to absolutnie konieczne. Podlewać rośliny te nie są u nasady, a nie na kartce, w bruzdach wykopane między rzędami. Absolutnie przeciwwskazane te hodowle uwilgotnienia gleby. Po pierwsze, te same rośliny reaguje słabo na niego, a po drugie sprzyja rozwojowi antraknoza (choroby grzybicze).

Dorastając w otwartym terenie w nietypowych warunkach

W centralnej Polsce, melony, też mogą być uprawiane w otwartym terenie. To prawda, że ​​jest konieczne, aby wybrać różne wczesnego lub mid-season. Zalecanych odmian arbuzów (F1): Podmoskovny Charleston, prezent North, Krimstar, różowy szampan. Spośród wszystkich odmian melonów lepiej jest zdecydować się na rodzaj Kopciuszku, co daje dość słodkie owoce, ale mniej kapryśna.

W nietypowych warunkach melony uprawiane sadzonki sposób i pod folią tymczasowego schronienia. Nasiona (dwa kawałki) wysiewa się w doniczkach o średnicy nie mniejszej niż dziesięć centymetrów. Przed siewem nasiona moczy, i dla nich, aby zapewnić temperaturę przyjazne pędy nie mniej niż dwadzieścia siedem stopni. Sadzenie sadzonek odbywa się w przybliżeniu w połowie kwietnia, więc tym bardziej nie potrzebują podświetlenia. Okres sadzonka melony dwa razy karmione nawozów sztucznych i zegarek, który kapusty w sąsiednich doniczek nie dotykać liści.

Posadzone rośliny w otwartym terenie do połowy maja, kiedy sadzonki będą miały trzy do pięciu prawdziwych liści. Tydzień przed przesadzeniem sadzonki oziębieniu stopniowe zmniejszanie temperatury i przeprowadzanie napowietrzania. I kolejny ważny punkt: sadzonki melona trzeba prischipnut trzeciego lub piątego liścia.

Po wylądowaniu roślina jest pokryta namiocie filmowym i nie zdejmować pokrywy aż do około połowy czerwca. Usunąć folię może być tylko dla celów wentylacji i tylko w ciągu dnia. Gdy folia jest całkowicie usunięta, uprawy i chwastów poluzowane i równomiernie rozmieszczone na rzęs łóżkach. Po pierwsze trzy (ale nie więcej) wszystkie inne owoce jajnika jest usuwany, a górna rzęsy celowniku. W wilgotnym klimacie pod utworzonych owoców dołączyć deski, a same rośliny w zadaszenie deszczu, chroniąc je przed nadmiarem wilgoci.


Uprawa w szklarni

Dla upraw szklarniowych melonów i arbuzów można używać żadnych wystarczająco duże szklarnie. Sadzonki hodowane tak, aby otworzyć gleby i sadzone w szklarni tego, umieszczenie studzienki w odległości pół metra, co daje szereg otworów, przez siedemdziesięciu centymetrów. Sadzenie siewek w każdej studzience przyczynić się około pół kilogramów próchnicy, podlewanie ciepłą wodą, a otrzymaną gęstą zawiesinę zasadzone rośliny. Następnie, każda pokrywa studzienki (po bokach), suchy grunt, że nie było ciasto.

  • Ważne! Podczas lądowania w żadnym wypadku nie może pogrzebać sadzonek. Grud ziemi korzenie mogą wystawać ponad powierzchnię gleby jednego do dwóch centymetrów.

W pierwszym tygodniu po posadzeniu sadzonek roślin w szklarni nie wymaga konserwacji. Konieczne jest jedynie, aby przewietrzyć szklarnię w ciepłej słonecznej pogodzie, otwierając otwory lub chowając film. Tydzień później rośliny nawadniano ciepłej wodzie i podawanego nawozu azotowego. Wraz z tym rośliny związać (jak ogórkach).

Arbuzy są uprawiane w łodydze, usuwając wszelkie kiełki bez jajników i bicz z owocami szczypać się w ciągu trzech pozostawia po jajników. Gdy bicz dorastają do końca wsparcia, ale także szczypać. W melona związać główny trzon i jeden lub dwa pędy boczne. Do uprawy melonów zostawić tylko najsilniejsze „marginalia”, reszta bata usunięte bez żalu.

Przed rozpoczęciem dojrzewania w ciągu roślin szklarniowych podlewane nie częściej niż raz w tygodniu w bruździe obok otworu, a także przeprowadzić jedno lub dwa karmienia bardziej skomplikowany. Dla jajnika melonów owoce muszą być zapylane. A jeśli cieplarnianych nie latać owady, konieczne jest przeprowadzenie sztuczne zapylanie, niosąc pyłek z kwiatów męskich do żeńskich. Melony rośnie w szklarni, konieczne jest nie tylko, aby związać bata, ale same owoce. Gdy osiągną rozmiar dużej jabłko, są umieszczone na siatce (z możliwością klatki), a sama siatka związać z nośnikiem.

Są to proste zasady uprawy melonów. Tak źle ogrodnicy klimatyczne nie są przeszkodą. Melony mogą być uprawiane łatwo na swoim miejscu, tylko uzbrojony wymaganej wiedzy i przestrzegając pewnych zasad. Mieć dobre zbiory!

load...