Rosną drzewa pieniędzy – angażują się w domu finansów

Zawartość:

Jaki rodzaj kwiatów do wyboru dla Twojego domu? To pytanie ma jednej odpowiedzi. Ktoś preferuje bogate roślin kwiatowych i tworzy miniaturowe pachnący ogród w mieszkaniu. Ktoś jest zainteresowany rośnie kaktus, biorąc pod uwagę ich najbardziej bezpretensjonalny. Ale niektóre wybierać gatunki roślin na podstawie woli ludowej. Każdy kwiat ma swoje własne pole energii, który wpływa na ludzi i ich otoczenie. Na przykład, geranium, jest uważana za roślinę miłujący pokój, eliminując wszystkie niezgody rodziny. Kaktusy chronić dom przed złodziejami i draceny pomaga pomyślnie zakończyć każdą rozpoczętą działalność.

load...

Jednak najbardziej popularne zioło, które ma wpływ na życie człowieka – to Crassula lub drzewo pieniądze (jak to się popularnie nazywa). Jak sama nazwa wskazuje, może być zrozumiałe, że kwiat ten przyczynia się do poprawy sytuacji finansowej rodziny. Dlatego dąży się do rozwoju wielu z nas. W tym artykule będziemy mówić o tych wszystkich cech roślin i dowiedzieć się, jak dbać o drzewa pieniędzy, aby zachować zdrowe i piękne przez długi czas.

Rozmnażanie i sadzenie

Do wewnątrz drzewa dom przyciąga finansowania, trzeba go rozwijać siebie, więc mieć możliwość kupowania dorosła roślina jest całkowicie wyeliminowane. Jade nie zapewnia mnożenie: zerwać dość mała gałązka mający 2-3 liści, kwiatów od dorosłych, poczekać, aż niech korzenie i posadzone w odpowiednim podkładem. Jeśli chcesz przyspieszyć ten proces, można kupić w sklepie specjalną mieszankę – kornevin. Rozpuścić go w wodzie zgodnie z instrukcją i umieścić ten proces.

Jak tylko korzeni, uważają, że reprodukcja jest skończona – rośliny można sadzić. Odbiór niski garnek ceramiczny lepiej dla niego. Właśnie kupiłem pojemnik należy dokładnie umyć wodą z mydłem i dobrze spłukać, aby uniknąć zanieczyszczenia kwiat. Na dnie odprowadzania miejscu pot (gliniec). Jest to niezbędne do rozliczenia wilgotności. Jeżeli pojemnik pod kwiatem posiada otwory do odprowadzania wody, to będzie wystarczająca warstwa drenażowa centymetr. Jeśli nie – warstwa powinna być grubsza, o 3-5 cm.

load...

Drzewo pieniędzy jest skromny na ziemię. Może być sadzone w normalnej gleby miesza się z piaskiem w stosunku 4: 1. Lub zakup startera uniwersalnego w sklepie. Trzeba dodać kilka słów o nawóz dla roślin. Procedura ta odbywa się od kwietnia do września, nie częściej niż raz w miesiącu. Aby go karmić najlepiej jest wziąć mieszankę uniwersalną mieszanką lub kaktusów. Nawóz wytwarzany na mokro po podlaniu gleby bezpośrednio.

Dla pieniędzy drzewa opieki

Tak więc, w jaki sposób dbać o drzewa pieniędzy? Jak często należy je podlewać i jak przeszczep? Istnieją pewne niuanse, które trzeba znać początkujący hodowca. Przyjrzyjmy się im bliżej. Od tego pomieszczeniach zakładu macierzystego do Afryki, to jest bardzo lubiący światła słonecznego. To nie boli, ani wysokiej temperatury czy suche powietrze. Jednakże, przynosząc rośliny na zewnątrz w najgorętszej porze roku, spróbuj umieścić naczynie w miejscu, gdzie nie ma bezpośredniego nasłonecznienia. W przeciwnym razie pozostawia „spalić”: zaczynają żółkną i opadają.

Wiosną i latem rośliny podlewane dość często konieczne – 2-3 razy w tygodniu. To wszystko zależy od temperatury powietrza. Przed podlewanie drzewa pieniądze, sprawdź glebę dla wilgoci. Aby to zrobić, weź drewniany kij i przebijają ziemię. Jeśli nie pozostają ślady wilgoci, powinien trzymać się na podlewanie. W przeciwnym razie będzie zalać roślinę i umrze. W zimie podlewanie jest zmniejszona do jednego razu na dwa tygodnie. Drzewo pieniędzy lubi „kąpać się”, zwłaszcza w gorącym sezonie. Rozpylać atomizer bronili liści wody. Podlewanie jest najlepiej wziąć deszczówki lub wody topić.

Przesadzania rośliny produkują nie więcej niż raz w roku, najlepiej na wiosnę. Nowy garnek powinien być szerszy i nieco głębiej niż poprzedni. Idealnie, szerokość garnka powinna odpowiadać szerokości korony drzewa. Też nie jest zalecane, aby wybrać Garnek, ponieważ korzenie osiągną w dół, a sama roślina będzie spieszyć się. To da mu brzydki i wydłużony kształt.

Umieścić w warstwie drenażowej garnek, starannie usunąć drzewo ze starej ziemi i bez usuwania korzeni glinianym gruźle, umieścić go w nowej puli. Zbyt ubijania gleby nie jest konieczne, to po czasie zalewania świeżą glebę. A raz w miesiącu, należy „pushite” grunt przy użyciu starego widelec lub nóż.

Powstawanie korony

Do domu drzewo było piękne formy, musi być okresowo szczypta jego koronę. Jak to zrobić? Poczekaj, aż oddział będzie 3-4 pary liści, a pomiędzy ostatnią parę uruchomień „skorupy” nowej gałęzi. To wszystko i chcesz usunąć – vyschipnut palcami lub pęsetą. W miarę upływu czasu, można zauważyć, że istnieją dwa lub nawet trzy nowe zdalny proces na miejscu. Oznacza to, że drzewo zaczyna się rozgałęziać. Jeśli widzisz tylko jedną nową nerkę, powtórz powyższą procedurę.

Jeśli jeden z oddziałów całkowitych vybilas waga (rozciągnięta w górę), można go wyciąć i posypać popiołem miejsce pokroić. W każdym razie nie jest zlecane przez koronę z drutu lub linki! Więc jesteś po prostu uszkodzić roślinę. A forma nie będzie lepiej: gałęzie zaczynają rosnąć w jednym kierunku. Dolne liście, które rosną bezpośrednio na pniu, nie jest konieczne, aby oderwać. Znikną w odpowiednim czasie.

Drzewo pieniądze i Feng Shui

Zgodnie z naukami drzewa feng shui pieniędzy może przyciągnąć nie tylko dom, finanse, ale także promieniować pozytywną energię. W celu skierowania tej energii we właściwym kierunku, konieczne jest, aby wybrać odpowiednie miejsce dla roślin. Idealnym rozwiązaniem byłoby Parapet okna z widokiem na południowy-wschód. Według feng shui, tendencja ta stymuluje pojawienie się w domu pozytywnej energii. Nawiasem mówiąc, trochę bodziec do procesu, krawat na pniu drzewa czerwoną wstążką. Pomoże to osiągnąć pożądany efekt w krótszym czasie.

Istnieje kilka sztuczek, że „praca” w celu przyciągnięcia funduszy. Przed sadzeniem, umieścić garnek w małej monety, posypać trochę ziemi, a następnie umieścić na samej rośliny. W latach Sylwestra dekorować drzewa pieniędzy z monet o różnych nominałach. Również można użyć do dekoracji czekolady pieniądze w błyszczące opakowania. Były one związane z czerwonymi i żółtymi wstążkami i powiesić na roślinie.

Czy drzewo pieniądze w rozkwicie?

Kwestia rozkwicie jest prawdopodobnie najbardziej popularne wśród ludzi, rosnących roślin doniczkowych. Wszystko kiedyś zobaczyć tylko w Jade green, a jednocześnie jest w stanie dać ich właścicieli niezwykłe kwiaty! Pieniądze drzewo rzuca dużo małych białych pączków, podobnie jak delikatne płatki śniegu. Jednak nie każdy hodowca może osiągnąć takiego rezultatu. Jaki jest sekret tutaj? Podobnie jak wszystkie rośliny rosnące w pomieszczeniach tego typu (sukulenty) Grubosz wybiera wyrzucające pąki jesienią i zimą. Kolory mogą nie być wyświetlane przed roślina osiągnie 5-6 lat.

W celu zwiększenia szans na kwiatach, spróbuj ograniczyć drzewa przed ekstremalnymi temperaturami. Jeśli roślina całe lato stanąć na świeżym powietrzu, nie jest konieczne przy pierwszej przystawki zimne przynieść go do domu. Żadna krzywda nie przyniosą zimne powietrze – kwiat może być na ulicy, aż do pierwszych przymrozków. Gotowy w swoim pokoju, znaleźć najfajniejsze miejsce – korytarz lub weranda doskonałą ucieczkę. Dopiero wraz z nadejściem silnych mrozów, drzewo wewnętrzna może być wniesiona do ciepłego pomieszczenia.

Oto kilka prostych wskazówek, które pomogą Ci osiągnąć te kwitnienia Jade. Jednak zbyt wiele nadziei na pozytywny wynik nie jest konieczne. Jak wspomniano powyżej, kwitnie drzewo pieniędzy w domu jest bardzo, bardzo rzadko. Ale w szklarniach (obok innych roślin) są często usiana delikatnych kwiatów Grubosz ponieważ za jej idealnych warunków do rozwoju i wzrostu.

Jak widać, przy pielęgnacji drzew pieniędzy nie jest szczególnie trudne. Nadal chcesz dodać – ten kwiat rośnie dość szybko. Po kilku latach na parapecie będą popisywać się miniaturowe drzewo z pnia drzewa i różnych jasnozielonych liściach mięsistych, której wysokość będzie koniecznie wpływać na samopoczucie budżetu rodzinnego. Najważniejsze jest to, aby wierzyć w cuda!

load...