Rolety produkcja z materiałów złomu

Zawartość:

Kiedyś były modne rolety, a wiele osób zainstalowano je w domach, biurach iw domkach. Wydatki na zakup żaluzji nie jest bardzo duża, a są one bardzo łatwe w obsłudze. Dziś rolety opuściły w przeszłości, zostały one zastąpione przez rolety.

load...

Jeśli budżet nie przewiduje zakup nowych zasłon, są one dość łatwo zrobić własną, wykorzystując swoje ręce i materiały są w zasięgu ręki. Rolety, wykonane własnymi rękami, idealne do dekoracji wnętrza domu. Pokój z roletami staje się bardziej komfortowe. Są łatwe w obsłudze i mają wiele rodzajów konstrukcji, która pozwala łatwo dopasować je do każdego wnętrza.

Zalety korzystania rolety:

 • Możliwość stosowania w połączeniu z istniejącymi zasłony jako uzupełnienie lub jako indywidualny dekoracji okiennych;
 • Zasłony tego typu są idealne dla plastiku i okien drewnianych;
 • Rolety, które są zamocowane na ramie okiennej, zwykle znacznie w stosunku do szkła. To całkowicie eliminuje możliwość, że Twój dom będzie rzut oka ktoś z ulicy;
 • Kurtyny typu rolka nie wymagają szczególnej opieki;
 • Rolety doskonale chronione przed zbyt jasnym świetle słonecznym. W razie potrzeby istnieje możliwość kompletnych obiektów rolety;
 • Kurtyny mają różne możliwości projektowania i są łatwe do opanowania.

Rolety można kupić w sklepie, ale jeśli nie można znaleźć niczego odpowiedniego, nie rozpaczaj. Można zrobić rolety z ich rąk.

Powrót do spisu treści

Różnice między wałkiem i rolet

Pamiętaj, że rolety wyróżniają Roman. Mają tylko powierzchowne podobieństwo, ale mechanizm podnoszący są bardzo różne.

load...

Montaż rolet rzymskich w fałdach Pozioma za pośrednictwem przewodów, które znajdują się po bokach i z tyłu. Rolety, kupiony w sklepie, nawinięte na specjalnie zaprojektowany dla tego wału, który jest zamontowany w górnej części okna lub drzwi. W internecie jest nawinięta na bar może być ukryte w szufladzie lub być postrzegane.

Żaluzje wykonane własnych, skręcone na dole, a mocowanie odbywa się przez pończoch pasy. Taśmy są rozstawione względem siebie na całej szerokości wstęgi.

Pierwszy krok pomiaru otwór (do zamocowania w otworze) lub arkusz szkła (dla mocowania do ramy). Odbywa się to w celu obniżenia tkaniny do długości i szerokości. Zasłony muszą być szerszy niż otwór, w którym są zainstalowane, do 20-40 mm (dla uprawnień). Wzdłuż długości zasłony powinna być większa niż wysokość otwarcia, 50-150 mm, wyłączając dodatki rozmiarach.
Powrót do spisu treści

Prowadzenie produkcji zasłon z rękami

Te zasłony są idealnym rozwiązaniem dla pomieszczeń, urządzonych w minimalistycznym stylu. Ponadto, mogą one służyć jako element dekoracyjny przegrody w pomieszczeniu.

Nie mają zespołów lub fałdy, tak aby wykonać obliczenie wymaganej ilości zużycia materiału jest bardzo prosta. Co najważniejsze – dokładna obróbka krawędzi. Dla nich jest to konieczne, aby wybrać tylko gęstą tkaninę, która nie pozwoli światła słonecznego. Bardzo dobrze, jeśli tkanina jest dwustronna.

Dno jest przyszyte pręta z metalu lub drewna, o średnicy 10-15 mm. Prut trzeba ślepy mógłby zwinąć się w rulon. W górnej części jest na stałe zamocowana na pasku drewniane, więc zaleca się, aby uszczelnić za pomocą Serge taśmy.

Potrzebne materiały:

 • Trzpień wykonany z drewna lub metalu, o średnicy 10-15 mm. Długość pręta powinna wynosić mniej niż 20-30 mm od szerokości zasłony;
 • Drzewnej z drewna o grubości 25 mm i szerokości 30 mm. Belka musi mieć długość równą szerokości wstęgi;
 • Długość taśmy w przybliżeniu 1 m;
 • Pierścień o średnicy około 50 mm, w ilości 2 jednostki;
 • Przewód nylonu. Jej długość jest obliczana w następujący sposób: szerokości kurtyny plus długość pomnożonej przez 5;
 • Element mocujący dla przewodu nylonu.

Mierzony otwór. Szerokość prób powinna być większa niż 50 mm, otwór okna (na arkusz szwem 25 mm).

Długość internetowej może być większa niż wysokość okna 140 mm (60 mm do spodzie kuliske i dodatku 80 mm do góry). W każdym razie, można dodać do długości kilku centymetrów. Jeżeli kurtyna się trochę więcej niż wysokość okna, to nie będzie zauważalne. Znacznie gorzej, jeśli przyjdzie krótka i nie będzie dotykać Parapet, który nie zawsze pożądaną penetrację światła do pomieszczenia.

W przypadkach, gdy ze względu na szerokość okna nie działa ślepy, składający się z sieci tkaniny, sieciowanie karabiny tak, że szwy zbiegła się z powiązaniami w środku ramy okiennej. Tkaniny tworzy powierzchnię do wewnątrz i są zszyte z etykiety o szerokości 15 mm. Szew jest wygładzona dobrze. Do krawędzi kurtyny nie umowie, to lepiej po prostu wyciąć.

Zasłony trzeba wyciąć tkankę w kierunku włókien. Umieszczenie tkaniny na płaskiej powierzchni, tak, że przednia część znajduje się na spodzie, wszystkie zmarszczki są wygładzone. Następnie, przy użyciu płytkie Tuck zaznaczone linie i punkty, które szyte są pierścienie taśmie.


Powrót do spisu treści

Funkcje szycia

Przetwarzane górnej krawędzi, w przekroju pionowym. Przed rozpoczęciem prac przy maszynie do szycia, konieczne jest, aby chodzić na gorącym żelazem nad fałdami. Dolny odcinek jest owinięty wewnątrz o 15 mm, a następnie prasować. Następnie schowany krawędź jest zagięta, tak aby swobodnie umieszczony wewnątrz trzpienia, z drewna lub metalu. Rozkładana na całej długości żelaza żelaza.

Sznurek Defer, umieścić go w pręcie. Sprawdź ponownie zasłony długości. Aby to zrobić, od dołu za krawędzie (tam, gdzie trzpień jest umieszczony w kuliske) w odległości równej wysokości okna, cienka linia jest oznaczona.

Przygotowywania taśmy (dwie porcje 0,5 M każdego), składane każdą połówkę i umieścić ją w pierścieniu. Taśmy są zszyte i dołączone do kurtyny, tak że górny pierścień wstęg znajdują się w odległości w przybliżeniu równej 6,5 cm, od krawędzi 20 cm. – nie oberwanych końce taśm, powinny one być przetwarzane.
Mocowanie górną część (region) do drewnianego paska musi być konsolidowane. Ta praca może być wykonywana za pomocą zszywacza lub meble z użyciem młotka i gwoździ.

Powierzchnia drewnianego bloku naprzeciwko pierścieni wkręca haków.

Niezależnie od tego, strona jest wygodny dla przewodu karencji (w tym przypadku po lewej). Przewód cięcia żądaną długość (szerokość + 1 długości zasłony 5), mających jeden koniec zakotwiczony do lewego haka. Potem kurtyna umieścić odkrytą i pół rolki. Spiralny porcjonowanych przewodu. Następnie kabel zostaje wkręcona w lewym pierścieniu.
Potem ponownie owinięty przewód, a jej wolny koniec jest przymocowany do prawego haka.

Złożeniu przewód jest gwintowany do drugiego pierścienia (w prawo) tak, że pętla obraca się w pierścieniu. Pociągając za pętlę, można zwijać kurtynę.

Otrzymany pętla jest przewleczony przez element mocujący, a kabel jest przymocowany w pobliżu okna. Aby ustalić wysokość zasłony trzeba owinąć przewód wokół pętli.

Kurtyna dołączone do otworu okiennego. Potem odwraca się i produkowane regulacja kręgowego. Jeśli okaże się, że przewód jest zbyt długi, trzeba rozwiązać go z haczyka i odciąć nadmiar.

Do zasłony były przechowywane w postaci skręconych alternatywnie do przewodu z nylonu, mogą być używane do pończoch tkaniny. Będą wykonywać nie tylko rolę pomocniczą, ale także dodatkowo ozdobić zasłony. Dwie długości wstęga potrzebne do wytwarzania takich podwiązki równe dwóch długościach kurtyny plus 30 cm każdy. Optymalna szerokość 8 cm podwiązek. Fold taśmy wzdłużnie na pół i jest przyszyty długi i jeden krótki bok taśmy. Wstążki przyszyte po niewłaściwej stronie, a następnie włącz i zaszyte drugi krótki bok. Po tym, że taśma starannie wyprasowane. Aby połączyć podwiązkę z kurtyną, muszą rzucać nad poprzeczką. Odległość od krawędzi nie odgrywają żadnej roli. Wstążki przymocowane do okapu za pomocą zszywek lub gwoździ.

To więc dość prosty sposób można zrobić rolety z ich rąk. A ten dom mody akcesorium wnętrze dodaje komfort i dobre samopoczucie wszystkich mieszkańców i gości domu.

load...