Rodzina pojawiła ojczym?

Jeszcze kilka lat temu, rozwód był bardzo rzadko. Jednak do chwili rozwodu jest całkowicie normalne, a kobiety często wychować dzieci na własną rękę. Jednak życie po rozwodzie nie kończy, a często kobieta zostaje ponownie za mąż. Ojczym nie jest rzadkością w dzisiejszych czasach w rodzinie, i zaskoczyć kogoś – albo jest już bardzo trudne.

load...

Jednak nie ulega wątpliwości, że pojawienie się obcego dorosłego członka rodziny, w których są dzieci, które nie mogą przejść niezauważone. Oczywiście, istnieją rodziny, w których takie zmiany mają miejsce w rodzinie jest prawie bezbolesne, jak mówią, „gładko, bez żadnych przeszkód.” Jednak do tej pory nie ma szczęścia do wszystkich rodzin, do być absolutnie prawdziwe – wszystkie jednostki.

W większości jego rodziny, w której znajduje się ojczym, nieuchronnie do czynienia z dość dużej liczby różnorodnych problemów i konfliktów, począwszy od najmniejszych, a skończywszy na całkiem poważne. I, co do zasady, konflikty wynikają głównie między ojczymem i dzieci. I tam też, a przed człowiekiem konfliktom i kobiety na wyciągnięcie ręki.

Czy to możliwe, aby uniknąć tych konfliktów? Pomimo faktu, że jeden, uniwersalny przepis, idealny dla każdej rodziny, po prostu nie istnieje. Jednak doświadczeni psychologowie rodzin wciąż dają kilka ogólne wskazówki, które mogą pomóc wygładzić trudnego okresu dostosowawczego dla rodziny, zmniejszając do minimum konflikty.

W tym artykule będziemy mówić o tym, jak wszystkie możliwe konflikty między ojczymem szybko jak to możliwe i aby wyeliminować dziecko i pomóc im ustalenie przyjaznych stosunków i zaufania między dzieckiem a nowego członka rodziny – jej ojczym. To rzeczywiście bardzo, choć będzie musiał spróbować dokonać pewnego wysiłku. Nie jest konieczne, aby mieć nadzieję, że sytuacja rozwiąże się, a znacznie mniejszy popyt ze strony dziecka, że ​​podjął pierwsze kroki w kierunku pojednania.

load...

Że dorośli muszą wziąć pełną odpowiedzialność za to, co dzieje się w rodzinie, ponieważ mają i doświadczenia życiowe. I mądrości jest o wiele bardziej niż dziecko. A poza tym, w każdym razie nie powinniśmy zapominać, że to oni potrzebują tych zmian w życie, a na pewno nie dziecko. Zgodnie z tym, ty i karty w ręku – dziecko nie jest wymagane, aby dostosować się do ciebie.

Tata albo wujek?

Pierwsze pytanie. Która musi zostać wyjaśniona od samego początku – to jest tak jak powinno skierować dziecko do nowego członka rodziny. Często zdarza się, kobieta, kierując się dążeniem do pociągu jako dziecko jak najszybciej do swojego nowego męża, zmuszając go, by zadzwonić do taty. W niektórych przypadkach dziecko posłuszny matce i zaczyna dzwonić Ojczym tacie niemal od pierwszego dnia.

Z reguły taki rozwój jest typowe dla tych dwóch przypadków. Lub w przypadku, gdy dziecko jest jeszcze zbyt małe, a mama słowo to wciąż niekwestionowanym prawda, papież wspomina złe i aspekty moralne i cierpienia psychicznego z powodu ich wieku jest zainteresowane jest bardzo mała, a jeśli dziecko jest tak boi się matka, że ​​nie odważą się sprzeciwić.

A jeśli w pierwszym przypadku, co do zasady, konkretne problemy w związku i ojczyma dziecka nie wynika, oczywiście pod warunkiem, że ojczym jest dorosły i inteligentny człowiek, zdolny przyjąć i kochać dziecko kobietę, którą kochał, w drugim przypadku sytuacja jest znacznie gorsza.

I to nie dziwi – call – będzie to papież z inną osobą, ale szczerze raz mało prawdopodobne, aby przywiązać go do dziecka. Tak, że nie wejdzie w otwarty konflikt z matką i ojczymem, ale to, co stanie się z jego duszy, pozostanie tajemnicą.

Co więcej – być może w przypadku, gdy dziecko nie byłby zmuszony zadzwonić ojca ojczyma, do takich problemów, a nie powstały, ponieważ z biegiem czasu dziecko będzie w stanie zrozumieć i zaakceptować nowego członka rodziny, ale jest to bardzo możliwe, i naprawdę go kocham. Ale tu jest zmuszony nazywania ojczym tata często powoduje poważne sprzeczności i poczucie protestu u dziecka.

Dlatego psycholog rodzinny, oparta na szerokim doświadczeniu i wynikach monitorowania takich rodzin, w których nie był nowym człowiekiem, mam jasny punkt widzenia w tej sprawie. W żadnym wypadku nie zmuszaj dziecka do niczego w ogóle, a nawet więcej, aby upewnić się, że dziecko uznawane jego ojciec biedny.

I to jest to, że są nazywając go, zmuszając papieża nazwać zupełnie obcego nadal dla niego człowiekiem. Dla dziecka jest to silny szok psychologiczny, którego siła jest taka, że ​​nie każdy dorosły może sobie z tym poradzić. A co możemy powiedzieć o małym dzieckiem? Uwierzcie mi – jeśli dziecko chce zakochać się ze swoim ojczymem i że on sam musi prędzej czy później nazwałbym jego tatę. Ale, oczywiście, to stwierdzenie jest prawdziwe tylko w odniesieniu do dzieci w wieku przedszkolnym – studenci i młodzi ludzie są mało prawdopodobne, aby go dobrowolnie.

To sprawia, że ​​bardziej sensowne, że dziecko zamienił nazwy ojczyma. Z jednej strony, to będzie dużo łatwiejsze dla dziecka, które nie czują się jak zdrajca do swego rodzinnego ojca. Wierz mi, dla dziecka to pojęcie nie jest pustym frazesem – to prawdziwa tragedia dla niego.

A na drugiej stronie – odniesienie wg nazwy jest znacznie łatwiejsze dla większości ojczyma. Po tym wszystkim, jest on teraz również odpowiada za to bardzo, bardzo trudne – w rzeczywistości chodzi o czyjejś rodziny. Nowe zwyczaje, nowy harmonogram, zupełnie nowy sposób życia, dziecko. Jest to dla matki dziecko jest niezbędnym i długo znają naturalną częścią jej życia. I dla mężczyzny Twojego dziecka – absolutnie czyjąś osobę, zwyczaje, pragnienia, postawa jest zupełnie nieznany. A człowiek, nawet najbardziej czuły i opiekuńczy, trochę czasu, aby poznać dziecko.

I w tym przypadku, jeśli dziecko odrzuca ojczyma i zdecydowanie protestuje przeciwko jego pojawienie się w ich życiu z matką, człowiek musi zrobić, to bardzo trudne. Postaw się na jego miejscu – jesteś w zupełnie nieznanym sytuacji, starając się komfortowo, aby być dobrym. A wszystkie wysiłki są kategorycznie odrzucił w rzeczywistości. Jesteś ciągle próbuje co – coś winien.

A jeśli ktoś ma i jego dzieci nie jest obecny, bo to dziecko w ogóle wydaje się rodzajem obcej istoty. I to jest o wiele trudniejsze do być ojcem dla swojego dziecka. Oczywiście, to nie oznacza w żaden sposób, że człowiek nie będzie w stanie przyjąć i kochać swoje dziecko – jeśli naprawdę chcesz, możesz. Nie należy jednak oczekiwać, że będzie to prawdziwy ojciec. Ale z drugiej strony, mentorem i doradcą być całkiem zdolny, a najprawdopodobniej w czasie, tak będzie.

Dlatego też, w przypadku gdy odwołanie w imieniu obu stronach zaspokojone – i dla dziecka i jego ojczym, być może, jest pozostać na tej wersji. Co do zasady, człowiek w tych przypadkach nie protestować. Ale jeśli nagle zaczyna domagać się traktowania dziecka „Tato”, należy z nim porozmawiać i wyjaśnić, że konieczne jest zwiększenie obie – i dziecko i siebie.

Ostrzec z wyprzedzeniem!

Bardzo często sami dorośli tworzyć bardzo istotne warunki dla powstania konfliktów interpersonalnych między ojczymem i dziecka. I pierwszy błąd, który często występuje – jest to element zaskoczenia. W żadnym wypadku nie sprawiają, że dziecko niespodzianka, która może być nieprzyjemne – nie umieszczać dziecka przed faktem dokonanym.

Często kobieta ukrywa swój związek z dzieckiem, zwłaszcza, jeśli jest on w trudnym okresie dojrzewania, w błędnym przekonaniu, że byłoby lepiej. Jednak lepiej będzie to mało prawdopodobne. Po tym wszystkim, dlaczego prawda od dziecka znika? Ponieważ moja matka podejrzewa, że ​​być może powstanie różnych konfliktów.

Ale musisz zrozumieć, że w celu uniknięcia konfliktów nie uda się w każdym przypadku – prędzej czy później trzeba będzie poinformować dziecko, o ile, oczywiście, masz zamiar zalegalizować swój związek i żyć razem. Jednak wszystkie te konflikty doda kolejny problem – najsilniejszy urazy przeciw tobie za to, co ukryte prawdy od niego.

Więc starają się umieścić dziecko świadomy rzekomego małżeństwa wcześniej. Chociaż, oczywiście, cały czas, a także zaznajomienie dziecka z jego wybrańcem jest konieczne tylko wtedy, jeśli związek jest wystarczająco poważne, a plany – dość dokładne i oznakowane. W przeciwnym razie, po drugie – trzecie dziecko miłość przestaje postrzegać Cię nawet jak – niektóre poważnie.

Bądź przygotowany na to, że dziecko będzie wiele różnych zagadnień. I prawie wszystkie z nich będą dotyczyć przede wszystkim sam. Nie bój się go. A nawet więcej, w żadnym wypadku nie powinien obwiniać dziecko w egoizmie – te pytania są absolutnie naturalne i normalne. Ponadto pytania mogą wydawać się Chur naiwny, albo wręcz przeciwnie, nieczuły.

Na przykład, dziecko może zapytać, czy jest to -prezhnemu chodzić z mamą do kina, aby przejść do babci mógł, jeśli byłoby to możliwe, tak jak wcześniej, rano przyjść do matki w łóżku, i tym podobne. I te pytania są całkiem naturalne – po wszystkich podrzędnych głównych zastawów spokoju właśnie stabilność swojego życia. I pojawienie się nowego członka rodziny nie może przedostać się bez zmian. Oraz, dodatkowo, doświadczenie życia dziecko ma jeszcze tak daleko, tak dla niego, wiele całkiem oczywiste i oczywistymi rzeczy aż wydają tajemnicą. Więc być przygotowany na to, że trzeba odpowiedzieć na bardzo cierpliwie i wyczerpująco na wszystkie pytania dostępnych dla dziecka.

I starać się nie odłożyć rozmowę na czas nieokreślony. Im szybciej można umieścić dziecko w popularności i odpowiedzieć na jego pytania, tym więcej będzie miał czasu, aby przyzwyczaić się do idei i przyjmuję je. Tak, mniej problemów trzeba będzie później.

Pierwsze spotkanie z ojczymem i dziecka

Bardzo często zdarza się, że kobieta przynosi jej przyszłego męża w domu, nie zapoznał się wcześniej z jego dzieckiem. Ale nie zapominaj, że stwierdzenie rano w łazience lub w kuchni na zewnątrz człowieka, dziecko może przeżyć prawdziwy szok psychiczny. Bardzo głupia nadzieja, że ​​dziecko będzie zrozumieć siebie.

Dlatego dziecko pierwsze spotkanie z ojczymem idealnie powinno nastąpić gdzie – gdzieś na neutralnym terytorium – w parku, kawiarni, kinie. Ponadto takie spotkania powinny być co najmniej dwa – trzy. I dopiero wtedy można zaprosić człowieka do jazdy lub go odwiedzić. I w tym przypadku czas trwania wizyt powinna być stopniowo zwiększana, aż dziecko nie jest w pełni przyzwyczajeni do ojczyma.

Dzieci ojczym

Kolejną przeszkodą jest kwestia, czy należy podnieść ojczyma dziecka. Kto – że mówi tak, a on mocno wierzy, że jego ojczym w rodzinie nie jest uprawniony do wychowywania dziecka, ktoś mówi, że musi uczestniczyć w wychowaniu dziecka.

Kto ma rację? W rzeczywistości, w prawo i tych, i innych. Jednak każdy powinien być w odpowiednim czasie iz umiarem. Oczywiście, człowiek nie powinien zacząć skarcić, a nawet więcej, aby karać dziecka od pierwszych dni ich występowania w jego życiu. Zatem nic ale gwałtowny protest, gniew i zepsute stosunki nie mogą być osiągnięte.

Jednak całkowicie wyeliminowane z procesu edukacyjnego w każdym razie niemożliwe. Po tym wszystkim, zarówno mężczyzna i dziecko są członkami jednej rodziny. Więc ignorować siebie jest mało prawdopodobne, aby odnieść sukces. Pamiętajmy, że edukacja – to nie tylko potępienie dziecka i jego kary. Przykład osobisty, przyjazny rada, możliwa pomoc, która wymaga od dziecka – to wszystko jest częścią procesu edukacyjnego.

Nawiasem mówiąc, bardzo często matki, martwić, jak będą relacje i ukochane dziecko i przyszła żona, nieświadomie pozwalają ten sam błąd – spróbuj przez chwilę nie pozostawiać dziecka samego z ojczymem. Ale psychologowie mówią, że takie kontakty twarzą w twarz bardzo pozytywny wpływ na rozwój stosunków między dzieckiem a jego ojczym.

I to nie jest tak zaskakujące. W swojej obecności i ojczyma, a dziecko ciągle czuć pewną sztywność, a boją się powiedzieć lub zrobić coś złego, a więc obrazić lub zdenerwować. Sam może pytają siebie wszystkie ich pytania, a szanse na znalezienie wspólnego języka są one znacznie wyższe.

A co najważniejsze – należy pamiętać, że z faktu, że rodzina pojawiła ojczym nie może psuć relacji między matką a dzieckiem.

load...