Rodzaje depilacji i depilacji. Który z nich jest lepszy?

Zawartość:

Od czasów starożytnych kobiety starały się pozbyć niechcianego owłosienia na ciele, a teraz walka trwa nadal. Tylko z jedną różnicą – nowoczesne kobiety mają szczęście, bo w XXI wieku są o wiele więcej opcji i sposoby usuwania niechcianych włosów. Ten depilacji – tymczasowe usunięcie bez uszkodzenia mieszka włosowego. I depilacja – usuwanie włosów z cebulkami. To niszczy mieszki włosowe pod wpływem ekspozycji na chemiczne lub silne światło. Wzrost włosów w niektórych przypadkach przestaje zawsze, ale w zasadzie procedura daje pożądany efekt dla pięciu do siedmiu lat. To wszystko zależy od wybranej procedury, sztywność i koloru włosów. Oraz w celu osiągnięcia najlepszych rezultatów, trzeba połączyć kilka rodzajów depilacji. Przyjrzyjmy się, jakie rodzaje depilacji i depilatory lepszego, skuteczne i bezbolesne.

load...

Typy woskowania

Bielenie chemiczne

Ten rodzaj depilacji jest używany, gdy trzeba odbarwienie rzadkie włosy na twarzy lub ciała. Stosuje się do osadnika skóry, a po pewnym czasie jest zmywany. To może być niewielka, z dodatkiem kilku kropli nadtlenku wodoru, amoniaku 5-10%. To rozwiązanie przetrzeć skórę kilka razy dziennie.

Biodepilyatsiya

Obejmuje depilacji wosk i żywicę. Bardzo skuteczną metodą leczenia, wzrost włosów spowalnia przez kilka tygodni. Do zabiegu włosy powinny wzrosnąć o nie mniej niż dziewięć milimetrów. Główne wady: ból i wrastających włosków. Procedura ta jest najlepiej wykonać w salonie, jak na jej skuteczne wdrożenie wymaga mistrzów umiejętności.

Depilacji cukier (Shugaring)

Stosuje się do roztworu cukru, grubość skóry, stosowany materiał i „oderwanie” włosów w kierunku przeciwnym do wzrostu. Ten rodzaj depilacji jest lepsza niż leczenie z użyciem wosku, ponieważ nie podrażnia skóry i złamać nawet najkrótsze włoski. Jedyny minus: zabieg jest bolesny, więc to nie jest wykonywana w strefie bikini i pach.

Golenie

Znana i najszybszym sposobem, aby pozbyć się włosów. Wady: Procedura musi być przeprowadzane dość często, jak włosy rosną na jeden do dwóch dni, wrastających włosków, jest podrażnienie i zaczerwienienie.

load...

Kremy do depilacji

Zazwyczaj wykorzystywane do linii bikini, więc nie powoduje bólu. Dlatego też jest zalecany dla kobiet w ciąży. Wady: kremy są ważne tylko na cienkich i jasnych włosach. Jaki krem ​​jest lepszy, to zależy od ciebie. Tutaj wszystko zależy od rodzaju skóry.

Widok elektryczne depilacja

Usuwanie włosów za pomocą specjalnych przyrządów. Procedura jest dość bolesne i dlatego odbywa się zwykle tylko na nogach. Wady: bolesność i wrastających włosków pod skórę. Co elektrodepilyator wybrać? Jest lepiej nie oszczędzać i kupić naprawdę wysokiej jakości rzeczy z wiarygodnego producenta.

Rodzaje depilacji

Elektryczny depilacji

Zapewnia do usuwania włosów przy użyciu prądu elektrycznego. Drut wprowadza się do skóry na głębokości cebulek włosów, dla którego prąd przepływa, która niszczy pęcherzyka. W tego typu depilacji używanych różnych prądów, to wszystko zależy od obszaru, w którym chcesz usunąć włosy. Na pierwszy rzut oka jest mniej prądu, a ciało więcej. Kilka różnych rodzajów tej procedury:

 • Piroliza z – wpływy prąd wysokiej częstotliwości i niskim napięciem przemiennym.
 • Elektroliza – wpływ elektrochemicznego Prąd galwaniczny, tworząc kwas solny, który spala cebulki włosów.
 • Sposób z mieszaniem – łączenie tych dwóch rodzajów efektów uderzeniowych.
 • Metoda Flush – podobny do elektrolizy, ale używa bardzo wysoką częstotliwość prądu wynosi 2000 kHz.
 • Sikvetiial Bland – Bland ulepszona metoda dla lepszych efektów postępowania zmniejsza amplitudę DC.
 • Sikvetiial flash – Bardziej zaawansowaną metodą błysku wykorzystuje ten sam prąd o wysokiej częstotliwości, a impulsy o różnym czasie trwania.

Elektroliza można nazwać pionierem w dziedzinie nowoczesnych depilacji. Procedury minus: względna czułość, małe mikro urazy.

Depilacja laserowa

Włosy usuwane za pomocą specjalnego lasera. Energia lasera podgrzewa błyskawice i niszczy komórki zawierające barwnik melaniny, czyli zrobić cebulek włosów. Jednocześnie otaczająca tkanka praktycznie żadnych szkód. Otwór zdalnego pęcherzyk rośnie i skóra staje się gładka wygląd. Wadą tej metody: Można usunąć tylko ciemne włosy, ponieważ laser nie rozpoznaje jasnych kolorach.

Fotoepilacja

Włosy są usuwane przez działanie błysków światła. Zasada wpływ na mieszek włosowy jest taka sama, jak w przypadku depilacji laserowej. Główna różnica polega na tym, że ten rodzaj depilacji mogą być prowadzone i na jasnych włosach. Wymagana liczba procedur w celu osiągnięcia trwałego efektu od 3 do 6. Ale już po pierwszych zabiegu włosy stają się cieńsze i mniej widoczne.

Usunięcie włosów ultradźwiękowy

Pełna usuwanie włosów za pomocą specjalnego żelu i ultradźwięków. Przed zabiegiem, włosy poddane depilacji, a następnie stosuje się szczególną żel cząsteczki przeniknąć głęboko do mieszków włosowych przez ultradźwięki i zniszczyć.

Wady tego typu: pierwsze pozytywne zmiany obserwuje się po upływie jednego roku od procedur, jak również promieniowanie wpływa nie tylko na mieszki włosowe, ale również do następnej komórki. Ponadto, eksperci nie zalecają stosowanie depilacji ultradźwiękowej w strefie bikini.

Depilacji enzymatycznej

Rodzaj termoterapii. Włosy są usuwane za pomocą specjalnych substancji – enzymów, które powoli, ale dokładnie niszczą mieszki włosowe. W przypadku substancji do penetracji w głąb skóry, specjalne termobandazhi nałożony na leczonym obszarze. Procedura odbywa się pod wpływem światła podczerwonego. Po depilacji nie mogą opalać się na co najmniej tydzień. W dniu deportacji, leczony obszar musi być chroniony przed wilgocią. Minus to procedura: to jest niemożliwe do przeprowadzenia na jego twarzy.

Połączone technik

W tej procedurze, używam dwóch lub więcej rodzajów depilacji, dlatego jest uważany za lepszy i bardziej skuteczny niż wszystkich innych. Ostatnio najbardziej popularne można uznać z Elos-depilacji (skrót od „Światłodolekściomierze Synergy”), co w połączeniu z techniką usuwania Elektrotechniki i włosów.

Przeciwwskazania do depilacji

 • Ostre lub przewlekłe choroby skóry;
 • Jeśli istnieją narośle na skórze;
 • Cukrzyca;
 • Jeśli zamiast procedury mają żylaki;
 • Nadciśnienie tętnicze, choroba niedokrwienna serca w ciężkich postaciach;
 • Choroby zakaźne, opryszczka;
 • Chorób onkologicznych;
 • Ciąża.

Przed zastanawiać, jaki rodzaj depilacji wybrać, pamiętaj – każda procedura, nie jest panaceum na pozbycie się włosów, a każda decyzja należy podchodzić świadomie, odbieranie dermatologa konsultacji i kosmetyczki, aw niektórych przypadkach i innych lekarzy.

load...