Rocznica ślubu: jak świętować i co daje?

Zawartość:

Rocznica ślubu – znacząca data w życiu każdej rodziny, która pragnie zwrócić uwagę, ze wszystkich przyjaciół i krewnych. Ale dokładnie jak i kiedy postanowił uczcić te rocznice? Jakie prezenty dawać i gdy podjęte? Kwestie te są bardziej istotne niż kiedykolwiek.
Powrót do spisu treści

load...

Od pierwszego roku przed stulecie

Zielony ślub nie jest na próżno tzw, to pierwszy dzień po ślubie. Rodzina jest wciąż bardzo młody, ona dopiero się zdobyć siłę piękny, trwały dąb, jak to może być do osiemdziesięciu lat.

Pierwszy rok – perkal ślub, który wciąż nie jest bardzo silny, ale piękne i delikatne. Wielkie świętowanie nie zwykle nie zaprosiła tylko najbliższych przyjaciół.

Wesela do pięciu lat są zwykle nazywane przybiera na sile. Ten ślub papier do dwóch lat, skóra – trzech lat mieszkają razem, len – przez cztery lata. Prezenty muszą odpowiadać nazwom datę, nie jest zbyt drogie.

Pierwsza rocznica – najbardziej długo oczekiwany, drewniane ślub nie jest wyjątkiem. Wśród wartości wesela na przestrzeni lat, drewno zajmuje zaszczytne pierwsze miejsce. Jest to czas, kiedy rodzina nauczyła się nawzajem zrozumieć. Uważa się, że nazwa pochodzi od przekonania, że ​​drzewo po pięciu latach wzrostu staje się bardzo silny, odporny na każdym wietrze, jak prawdziwa rodzina. Daje najlepsze małe drewniane posągi, rzeźbione skrzynie, meble.

load...

Wśród wartości wesela na przestrzeni lat, żelazo – pierwszy „metal” wesele. Jego nazwa sugeruje, że uczucia stały się silniejsze, a palenisko rodzina – silna. Lista prezentów obejmuje żeliwne naczynia do gotowania, patelnie, garnki.

Nazwa „Copper Wesele”, które obchodzone jest w siódmym roku, symbolizuje piękno, dobrobyt, siłę. Sama nazwa wskazuje, że wszystkie kłopoty przeszedł jednak do pełnego dobrego samopoczucia nadal iść. Prezenty ślubne – to monety, mosiężne świeczniki, figurki.

Osiem lat – tym razem do aktualizacji, gdy para nauczyć się nie tylko zrozumieć, ale także do podjęcia wszelkich niedoskonałości swojej pary. Wartości wesela na przestrzeni lat często wskazują, co należy unikać w tym przypadku cyny ślubu – tę aktualizację, trzeba unikać ostrych zakrętach. Dawanie powinno być świętem cukierki pudełka cyny, ozdobne metalowe kubki i talerze, tłoczenie, świeczniki.

Fajans – dziewięć lat. Znaczenie wesel w ciągu roku często pokazuje rzeczywiste relacje, które istnieją w rodzinie. Devyatiletie małżeństwo tzw fajansu ślub simvoliziruyuet kruchość relacji między dwojgiem ludzi. Tutaj jest zrozumiałe, że małżeństwo jako kruchy jak ceramiki, ale także piękne. Lista prezentów na tej rocznicy jest związany z fajansu. Można dać naczynia, zestawy obiadowe, piękne płytki i tak dalej.

Pierwsza wielka data – różowy ślub. W tej chwili uważa się, że para ma „wyrosła”, razem przeszli przez wiele trudności i są gotowe do dalszego kontynuowania ich związek. Lista gości powinna obejmować tylko tych, którzy byli obecni na weselu.

Prezenty ślubne dla dziesiątą rocznicę – Bukiety róż czy jakieś przedmioty z symboliką tego kwiatu.

 

Powrót do spisu treści

Wesela priorytetowe

Nazwa „Steel Ślub” nie jest na marne z powodu metalu. Ta pierwsza dekada życia małżonków, takie rocznice symbolizować silne, zwartych rodziny, która jest z powodzeniem walczyć z wszystkimi możliwymi przeciwnościami. Prezenty ślubne – tace, garnki, sztućce zestawy.

Niekompletne rocznica – wesele jest nikiel, który obchodzony jest w dwanaście i pół roku od daty ślubu. Symbolika tej dacie – jasne, błyszczące przedmioty, które charakteryzują jasność Unii. Daj podjęte niklowane potrawy, najlepsze prezenty ślubne – piękne i wykwintne zastawę stołową.

Numer trzynaście uważany jest za pechowy, ale to nie ma wpływu na trzynastego stosunków małżeńskich. Takie rocznice świadczą, że rodzina jest już wystarczająco silna zależność w czasie przetargu, kruche, ale bardzo piękny. Prezenty ślubne to koronki, odzież i domowego z koronki czystym białym kolorze, jako symbol miłości. Jeśli sezonu, będzie to wielki dar lilie. Lista gości może być obszerna, ale najlepiej, aby uczcić rocznicę w kręgu rodzinnym.

Agat ślubu – czternaście. Rocznica ta oznacza, że ​​rodzina rośnie, zdobywając twierdzę. Prezenty ślubne są podane jedynie pomiędzy mężem i żoną, mąż zazwyczaj przedstawia żoną trochę biżuterii z tym kamieniem. Goście zazwyczaj dają małe statuetki i figurki w kolorze kamienia.

Glass – piętnaście lat małżeństwa. Ta rocznica ślubu zdaje się mówić o jasnych, czystych relacji rodzinnych, którzy są gotowi do kroku ponad piętnaście lat kamień milowy. Najlepsze prezenty ślubne w tym momencie – szkła.

Terminy, które nie mówią: szesnaście – dziewiętnaście.

Porcelana – dwadzieścia lat. Ta rocznica ślubu ma kilka znaczeń, jeden z nich – naczynia, prezent na ślub, już złamane, to trzeba dać nowy. Według drugiej wartości, związku, który trwał przez dwadzieścia lat, jest tak piękne jak prawdziwy cienkiej porcelany. Prezenty ślubne na ten dzień są związane z jego nazwą – postanowił dać porcelanowych filiżanek i spodków, zestawy obiadowe.

Opal, brąz, beryl, Satin – 21-24 lat życia razem. Są praktycznie obchodził rocznicę ślubu, informacja o tradycji, przyjmowanie prezentów przetrwała do dnia dzisiejszego bardzo mało.


Powrót do spisu treści

Okrągłe rocznice

Srebrna rocznica – dwadzieścia pięć lat razem. Obchody rocznicy srebra pokazuje jak relacje twierdzy. Jest to pierwsza rocznica, który dotarł do metali szlachetnych – srebra, więc prezenty ślubne muszą być związane z tym symbolem. Para może wymienić obrączki ze srebra, goście – dać biżuterię lub sztućce, powleczone obiektów. Jest to pierwsza rocznica ślubu, które mogą być ponownie świętować w urzędzie stanu cywilnego, która odbyła się uroczysta ceremonia.

Jade ślub, wesele mahoń aksamit – 26-29 rok życia. Terminy te nie są zazwyczaj oznaczone.

Pierwsza wielka rocznica – perła ślub, który reprezentuje trzydziestu lat życia małżeńskiego. Prezenty ślubne powinny być powiązane z tymi kamieniami, odpowiednie dekoracje, meble, ubrania. Mąż daje żonie naszyjnik z pereł trzydziestu – po jednym dla każdego lata mieszkali razem.

Ciemny ślub, bursztyn – 31-34 lat małżeństwo. Po trzydziestą rocznicę rocznicę ślubu nie jest przestrzegana, to najlepiej zorganizować obchody zamiast trochę odpocząć, wybrać się na wycieczkę.

Coral (len) ślub – trzydzieści pięć lat małżeństwa. Rocznica ta jest również nazwa bielizna ślubna, reprezentuje spokój, spokój, ciepło w relacjach rodzinnych. Koral, który dał nazwę rocznicy oznacza zdrowie, relacje twierdzę. Prezenty ślubne, postanowił dać nie jest bardzo drogie, lepiej nadaje się do tego koralowców biżuterii, ręczniki, serwetki, narzuty, odzież.

36-39 lat małżeństwa – terminy te nie są oznaczone, są one uważane za światło w okresie stosunków rodzinnych, które nie wymagają dodatkowych dowodów.

Czterdziesta rocznica – te terminy, które są najbardziej trwałe. Uważa się, że zniszczy rodzina nie może mieć nic. Zwykle w tym czasie w pierścionki zaręczynowe można inkrustowane kamień – rubin. Prezenty ślubne mogą być bardzo różne, ale najlepiej jest to kolor czerwony. Wielki kryształ, wnętrze.

W 41-43 roku rocznicę ślubu nie obchodzi, 44 lat – topaz ślubu 45 – szafir (rzadko, zazwyczaj mała uroczystość w rodzinie), 46 lat – lawenda ślub (wielkie dary życia w garnku z lawendy lub suszone kompozycje z nich). 47 lat – kaszmir ślubne, 48 – fioletowy, 49 – Cedar ślubne.

Rocznice ślubu są najbardziej różne, ale godne uwagi są złote wesele, czyli pięćdziesiątej rocznicy rodziny, przyjazny życie. Oznaczono te rocznice szeroko, w tej chwili para wymieniane nowe obrączki. Jako prezenty odpowiednie wyposażenie domu, złota i złota biżuteria.


Powrót do spisu treści

Rocznice po pięćdziesiąt

Termin od 51 do 54 roku nie obserwuje się w 55 lat – Emerald ślubu. Nazwa symbolizuje wieczność życia, mąż może dać jego żona biżuterii ze szmaragdem szeroko ta rocznica nie jest obchodzony.

Sześćdziesiąt lat życia razem. Takie rocznice obchodzone w wielkim stylu! Sama nazwa tego terminu przyznanego dla dobrego powodu – relacje rodzinne są bardzo silne jak diament, który nie może niczego zniszczyć. Na tej rocznicy mąż powinien dać żonę biżuterię z diamentami, goście mogą również zrezygnować z darem krystalicznej, która doskonale symbolizuje tę znaczącą datę.

Po pięćdziesięciu latach, powiedzmy, co do zasady, rocznice tych terminach, 61-64 lat nie są obchodzone. Żelaza i kamienia ślubne, które symbolizują relacje twierdzy może być oznaczony z bliskiego kręgu rodziny.

Znaczące rocznice obchodzone są bardzo rzadkie, a kilka par zostały osiągnięte, na przykład, siedemdziesiąt-lecia. Sama nazwa – pełna łaski – mówi, że ta rodzina otrzymałaby jako błogosławieństwo z góry. Drogie prezenty dać w tym czasie nie zostanie przyjęty, to najlepiej zrobić z kwiatami.

Korona ślubna – siedemdziesiąt pięć lat. Nazwa „korona wesele” oznacza, że ​​siedemdziesiąt pięć lat od daty ślubu w tym dniu. Takie rocznice obchodzone bardzo uroczyście, ale drogie prezenty dać nie zostanie przyjęty, a także przedmioty codziennego użytku.

Oak – osiemdziesiąt lat małżeństwa. W tym momencie postanowiłem dać produktów wykonanych z dębu, który jest symbolem wierności, niezmienności, wytrzymałości. Przed dotarciem taką datę, nie wszystkie, ale jeśli to się stało – dać symboliczne pierścienie dębowe, które będzie oznaczać lojalność i silne rodziny.

Nazwa „Red Wedding” dał triumf małżonków Agayev, które to zdarzenie jest obchodzone tylko raz (na innych stulatków, którzy obchodzą tę rocznicę dziś jest nieznany). No święto tradycji i dawanie prezentów w tej chwili.
Powrót do spisu treści

Co dać na weselach?

Tradycyjne pytanie – co dać na rocznicę ślubu? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta – spojrzeć na sposób data nazywa, prezentuje wybrane zgodnie z tym. Na przykład, w pierwszą rocznicę najlepiej dać segmentu A piękne bawełniane kuchenny fartuch i skóra – torebkę, małą torebkę.

Ale co zrobić, gdy termin określony metali i kamieni szlachetnych wg nazwy? To wszystko jest zbyt proste – piękne bukiety kwiatów z podobnych odcieniach, kryształ, wysokiej jakości sztućce będzie wielka, prezent powitalny dla każdej rocznicy! Można również dać tanie, ale biżuterii ze srebra z emalią, perły, sztućce pozłacane, świeczniki.

load...