Risotto Bianco jako oddzielne naczynia oraz podstawę dla innych rodzajów risotto

Jako młody i nie bardzo wiedzą o tym, co jem, raz w jednej z wielu szkół w moim mieście lubiłem risotto słowo. A ponieważ jestem wielkim fanem wszystkiego, co związane jest z Włoch, nie mogłem pomóc, ale się uwieść i postanowił spróbować. Jakie było moje zdziwienie, gdy na talerz ryżu, przyniósł coś Krasnodar, grochu, kukurydzy i innej bzdury, który jest sprzedawany w mrożonych warzyw mieszanych. O ile pamiętam, to było obrzydliwe. Szczerze mówiąc, to otvratitelno.Oglavlenie:

load...

Później, nauczyć się gotować risotto bianco, bałem się go zabrać, bo nie jest to bardzo proste. Ale, przezwyciężając strach, bym nadal lubią gotować i smakować to było niesamowite! Od razu przypomniał sobie przyklejony ryż z warzywami. To risotto – to boskie. Wydawałoby się, że ryż w bulionie, ale …

Przetwarza krok po kroku

Będziemy potrzebować tych składników:

 • Ryż arborio – 200 gr. Inną postacią nie pasuje.
 • Cebula – połowa średniej głowy.
 • Selera Łodyga – 1 łodyga.
 • Półwytrawne białe wino – 70-100 ml.
 • Oliwa z oliwek – 2-3 łyżki. L.
 • Bulion

  load...
 • Lub woda – około 1,5 litra.
 • Masło – 20 gr.
 • Parmezan – 40-50 gr.
 • Sól i biały pieprz do smaku.

Po drodze, będę mówić o sztuczki, które muszą być brane pod uwagę.

Cebula i seler pokroić w drobną kostkę. Wystarczy podgrzać bulionu lub wody i umieścić gotować na słabym obok patelni, w którym gotować risotto. Jest to bardzo ważny krok. Płyn musi być gorąca. Zetrzeć ser na drobnej tarce i umieścić kolejny kawałek masła. Będą wykończenie.

Rozgrzać patelnię oliwą z oliwek, ale nie za dużo. Wlać cebulę i seler na małym ogniu, stale mieszając, osiągnięcie przejrzystości i drugie. Wlać ryż i mieszać ponownie podgrzać przez kilka minut. Jeśli to możliwe, każdy risinka powinny stać się przezroczyste. Dopiero wtedy wlać wino, niech odparowuje kilka minut. Po tym jak para przestała zapach alkoholu – wino odparowuje.

0.

Teraz najważniejszą rzeczą. Wlać pół szklanki wrzącego wywaru i zacząć mieszać ryż, ale ostrożnie, gdyż może to złamać. Kontynuować mieszanie aż prawie cały płyn odparowuje. Następnie dodać jeszcze taką samą ilość akcji i powtórzyć procedurę. Wymieszać, wlać, wymieszać, wlać. Cóż, myślę, że masz pomysł. Ma to na celu zapewnienie, że skrobia ryżowa w bulionie zwolniona. To sprawi, że risotto bardzo kremowa.

5.

Po około 7/6 szklanki spróbować ryż. Powinno być al dente, tj lekko niedogotowane w centrum, ale tylko nieznacznie. Profesjonalne sprawdzić palce rys. Weź guzek i skompresowane, a następnie sprawdzić, co się stało. Jeśli cała spłaszczone powłoki, ale były trzy małe wielkości ziarna nasion maku, więc gotowy.

Mamy zdjąć z ognia, dodać masło i parmezan, ingerować w ich risotto. Przykryć pokrywą przez 5 minut. Gotowe. Tekstura gotowanego ryżu powinny być kremowe risotto powinno leniwie kapiącą z łyżką, nie komkovatsya lub być sucha.

1.

Bianco – podstawa dla innych rodzajów risotto

Jeśli w dalszym ciągu nie udało, można dostać talerz z doskonałego smaku i aromatu. Na podstawie risotto bianco, czyli białe, przygotowane i inne rodzaje risotto. Wraz z masłem i parmezanem, dodać buraków puree i uzyskać risotto z buraków. Z ostatniej filiżanki bulionu, dodać namoczone suszone grzyby i voila – masz Magic mushroom risotto. Eksperymentowania, a zostaniesz nagrodzony. Powodzenia w kuchni i zjeść posiłek.

8.

Wiaczesław Pogorelyi

load...