Remont łazienki – od czego zacząć i jak uniknąć błędów

Zawartość:

Większość naszych współobywateli i rodaków w mieszkaniach i domach radzieckiego budynku era lub nowym budynku wzniesionym w projektach ekonomicznych. Tak więc, w większości tych domów łazienka z WC albo łazienka jednostki jest najmniejszym pokoju w domu. A jeśli pokój jest mały, a następnie naprawić go zrobić – kawałek ciasta. Jednakże, łazienka, pomimo skromnych rozmiarów, jest obarczona wieloma niespodziankami, z nieproporcjonalnie wysokie koszty naprawy, a skończywszy na jej nieprzewidywalne konsekwencje. Aby dowiedzieć się, jak rozpocząć naprawianie łazienkę oraz w jakiej kolejności je wydać, aby zaoszczędzić pieniądze i nie stracić jak będziemy rozmawiać.

load...

Remonty w łazience

W zależności od stopnia oczekiwać naprawy w łazience mogą być an_2owane i spontaniczne. Potrzeba niean_2owanych napraw mogą być, na przykład, po powodzi, zorganizowane przez sąsiadów lub przerwy rur (nie daj Boże!) Masz w domu. Nagłe naprawa może być również spowodowane przez pragnienie czy trzeba wymienić wannę, co powoduje zmianę innych instalacji wodociągowej, kanalizacji i, w rezultacie, aktualizację płytki i tak dalej. Planowany remont – proces, choć kłopotliwe, ale ładne. W każdym razie, jest to naprawa daje oczekiwany efekt i daje poczucie, jeśli nie przyjemność, satysfakcję.

Można opisać jako większych i mniejszych stopniach złożoności i kosztów napraw w łazience. Kosmetycznych napraw, oczywiście, jest tańszy, ale jest to możliwe tylko w przypadku hydrauliki roboczej lub bieżącą wodą i brakiem grzyba (takie nieszczęście spotka też!). Kiedy kosmetycznych napraw zmieniając ściennych i sufitowych, uaktualnione podłogi i krany. Ale bardziej poważne (nawet non-major) naprawa i wymaga poważnego podejścia, jak również starannego przygotowania.

Przygotowania do remontu

Jeśli chcesz, aby przejść do naprawy, należy zacząć od wizualizacji lub nawet szkicu. Wyobraź sobie, co to jest chcesz, aby ich łazienka. Przede wszystkim zdecydować o kolorze. Zazwyczaj wybiera się kąpiel pastele lub kombinację dwóch tonów kolorów: jasnoniebieski, jasnozielony, zielonej, be brzoskwini. Ostatnio jednak modne jest używać jasnych kolorach i kontrastujące kolory. Następnie musisz zdecydować, jakie materiały chcesz użyć do wykończenia: płytki ceramiczne, mozaiki lub lub panele plastikowe. Przeprowadzić gruntowną inspekcję kanalizacji na obecność wad w przypadku wyraźnie przestarzałej kanalizacji, decydują opcje, aby go zastąpić.

load...

Wysokość Obmerte, szerokość i długość łazienki, oblicz swój obszar i zorganizować wycieczkę po sklepach i na rynkach budowlanych. Po przeanalizowaniu zakresu i poprosić o cenę, oszacowanie kosztów naprawy. A teraz, po które można kupić Materiały wykończeniowe, sanitarne i akcesoria oraz przygotować an_2 pracy.

Plan pracy

Remonty łazienek musi odbywać się w kilku etapach:

  1. Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to przygotować się do remontu łazienki. Aw przypadku zlewu i wymiana wanny, aw przypadku konserwacji, napraw pożądane podczas kąpieli i umywalka usunięte. Następnie trzeba usunąć stare płytki, czyszczenia ścian, sufitu i podłogi. Zauważ, że ta praca jest ciężka i brudna, ale bez niego nie można zrezygnować z, od napraw w łazience. Nawiasem mówiąc, jeśli do tej pory w ścianach łazienki były malowane farbą olejną, trzeba najpierw zostać całkowicie usunięte.
  2. W następnym kroku należy dostosowanie ścian, podłogi i sufitu za pomocą pionu lub poziomu. Jednocześnie wszystkim należy zagruntować nieprawidłowości zashpatlevat powierzchni i zapewniają wodoszczelność. Koniecznie uszczelniania połączeń pomiędzy wszystkimi ścian, podłogi i sufitu. Jeśli jestem drzwi, powinno się to odbywać na tym samym etapie prac. Jeśli an_2ujesz łazienka instalacji elektrycznej, to musi posiadać także teraz.
  3. Następnie trzeba wymienić drenażu. W starszych domach trzeba zmienić nie tylko rury w łazience, ale sama również rurę między podłogą i głównego pionu (na wspólną łazienką). Można, oczywiście, aby zaoszczędzić na tym etapie remontu, ale takie oszczędności jest obarczona przewidywalnych konsekwencjach: stare rury mogą przeciekać w najbardziej nieodpowiednim momencie. Ponadto, ze nowe rury mogą (i powinny), aby zainstalować filtry i reduktory ciśnienia, co pozwoli zaoszczędzić baterie i pralkę do drogowa.
  4. Po tym, od początku do końca: obkladyvayut płytki ścienne schować lub panele plastikowe, lub pomalować zestaw sufitowy, rozłożone na podłodze.
  5. Kolejny etap – instalacja z wanną, umywalką i kranem, łaźni na ekranie (jeśli jest to potrzebne). A więc ostatnim etapem byłoby umieścić meble i akcesoria.

naprawić błędy

Udana naprawa jest możliwa tylko w przypadku przyrostowych pracy. Częstym błędem, że wielu przyznać – okucie hydraulika podstawowej. Do napraw jakości trzeba będzie na jakiś czas zrezygnować z korzystania z łazienki z jego przeznaczeniem i instalacji wodno-kanalizacyjnych tylko na odpowiednim etapie prac.

Równie powszechny błąd – przecenianie swoich możliwości. Wiele osób uważa, że ​​jest to dość poradzić sobie z naprawą samodzielnie. Ale wierz mi, roboty takie jak wymiana rur i przewodów najlepiej jest zaufać ekspertom. Tak, i łazienka wyłożona płytkami nie są wszystkie na ramieniu. I pracy z granitu wymaga nie tylko umiejętności, ale także specjalnych narzędzi.

Płyty gipsowo-kartonowe – to kolejny częsty błąd. Postępując zgodnie z trendami mody dzisiaj, właściciele mieszkań i domów są często nawet w łazience zestaw takich pułapów. Jednak łazienka – pomieszczenie specjalnego i płyt kartonowo-gipsowych – materiał higroskopijny, więc taki sufit będzie służył długo i prędzej czy później zaczynają się deformować. Najbardziej optymalnym rozwiązaniem do łazienki – napięcie lub suficie. Najtańsza (i wystarczająco wiarygodne) – lateks malowany sufit lub farba elewacyjna.

I najtrudniejsza do łazienki i swoich portfeli konsekwencje pociąga za sobą oszczędności w wymianie rur. Jednak jest to prawdziwe tylko dla starszych domach. Jeśli do naprawy w nowym budynku lub aktualizowania łazienką po niedawnym remoncie, tylko potrzeba, aby upewnić się w dobrej wody i urządzeń sanitarnych.

Naprawa nawet w tak małym pomieszczeniu – nie tania przyjemność. I tak przy an_2owaniu remontów w łazience, tunel znaczy. Wydaje się, że jest z tego i trzeba rozpocząć remonty w łazience. Co o tym sądzisz? Piękno wymaga poświęcenia i piękno swojego domu na pewno wymagają poświęcenia ze swojej własnej torebce.

load...