Remarriage. Jego cechy i problemy

Dla wielu z nas, rodzina – jeden z głównych celów w życiu. Mamy do wyboru partnera na życie, ślub, mając nadzieję na długie i szczęśliwe życie razem … A ona, niestety, nie działa. Ktoś, lęk przed samotnością, nie odważył się nic zmieniać, zrezygnował z okolicznościami i Ekes się smutną egzystencję przez wiele lat. I ktoś pliki do rozwodu, wierząc, że ponowne małżeństwo może stać się bardziej skuteczne. Jak prawdopodobne jest i jakie są problemy psychologiczne ponownego małżeństwa, teraz dyskutować.

load...

Cechy powtórne małżeństwo

Wydawało nieudaną próbę założenia rodziny powinien być przynajmniej na jakiś czas, aby odeprzeć chęć zawarcia drugiego małżeństwa. Co dziwne, ale tak nie jest. Statystyki potwierdzają, że ponad połowa osób rozwiedzionych niemal natychmiast po rozpadzie rodziny chętnych do tworzenia drugiego. Dlaczego jest tak trudno powiedzieć. Może podświadomie staramy się przywrócić utraconą równowagę komunikacji, mimo że był ujemny. Albo chcemy udowodnić byłego połowę które nie osiągnęły jeszcze obrotu i stosowania popularny wśród płci przeciwnej. Lub próbuje uciec od samotności i bólu … Tak czy owak, ale chęć ponownego małżeństwa po rozwodzie jest praktycznie każdy. I to tworzy prawie wszystko, ale niektóre z nich nie będą marudzić, a inni czekają po raz spoglądając ważył …

Na ogół, w większości ponowne małżeństwa stabilne niż pierwszy. Dlaczego? Częściowo dlatego, że poprzednie złe doświadczenie uczy tolerancji i spokojniejsze postrzeganie strzela partnera. Częściowo dlatego, że tak naprawdę nie chcemy, aby ponownie doświadczyć uczucia bezwartościowości i nieporozumień, które pojawiły się po rozpadzie pierwszego małżeństwa. Przerażający i że będzie musiał przeżyć procedurę rozwodową. I wreszcie, ludzie po prostu nie mają pragnienie, aby uzyskać etykietę: „. Mój mąż (żona), jak ulał” Wszakże w naszym społeczeństwie, ponowne małżeństwo jest postrzegane bardziej lub mniej korzystnie. Ale trzeci lub czwarty już uważany za rozwiązany.

Ogólnie rzecz biorąc, ludzie w tym względzie mniej uważny i ostrożny, niż kobiety. Mogą one również być miesiąc lub dwa, aby przynieść do domu nową żonę, bez zastanowienia, jak to lepiej niż ostatnio. Ale płci pięknej do zawarcia ponownego małżeństwa podejścia bardziej dokładnie i starannie. Bardzo nie chcą ponownie krok na tej samej prowizji. W tym samym czasie wielu mężczyzn i kobiety mają taką samą funkcję. Często wybierają swoje nowe połówki, choć nieco podobny do byłej żony lub byłego męża.

Wybór ten występuje zazwyczaj spontanicznie. Trzeba powiedzieć, po części, że jest inteligentny. Analogia z cech poprzednich i obecnych partnerów pozwala uniknąć powtarzania błędów z przeszłości. I przyzwyczaić się do nowo powstałej rodziny łatwiejsze. W psychologii ogólnej ponownego małżeństwa jest to, że ludzie mimowolnie porównuje tych, którzy blisko, z tymi, którzy byli w tym miejscu wcześniej. I podobieństwa między dwoma mężczyznami, a różnica między nimi często pomagają określić rodzaj relacji w nowym związku, i zrozumieć, jak zachowywać się w celu uniknięcia niepotrzebnych skandali. Istnieje jednak również wiele wad, ponieważ, z których druga próba uruchomienia rodzina może kończyć się łez.

load...

Jak już powiedzieliśmy, wielu z nas nieświadomie prawie zawsze wybierają ten sam rodzaj partnera. Jednak ludzie z podobnych typów osobowości są podatne na te same czyny. Na przykład, jeżeli pierwszy mąż był słaby i bez własnego lub odwrotnie, bezkompromisowa siebie wyśrodkowane, a drugi może być również takie same. W rezultacie remarriage praktycznie analogiem poprzedniego. A finał mogą być takie same.

Ponowne małżeństwo jest w stanie upadku, a ze względu na fakt, że składała się z pochopnie, wbrew byłego małżonka. Spójrz, jak mówią, jak już stwierdził, ale nie docenić! A w ogóle, na świecie jest wystarczająco duża! Decyzja, aby utworzyć nową rodzinę w tym przypadku opiera się na emocjach i jest często źle poinformowani. Zdarza się, że nowa jednostka rodzina jest tworzona przez ludzi, którzy pozostali jeszcze długo po sam rozwód. Są zmęczeni bezużyteczności głowie i są gotowi do zawarcia sojuszu z każdym, kto zgadza się na to. Niż może się skończyć, to jest jasne, bez zbędnych ceregieli.

Ponieważ konieczne jest stworzenie powtórne małżeństwo, że jest bezpieczny, a jakie niebezpieczeństwa zagrażają rodzinie, która powstała po rozwodzie? Występowanie jakichkolwiek problemów psychologicznych należy spodziewać się w nim?

Wpływ przeszłości na nowych małżeństw

Mówiliśmy już o tym, że znaczna część z rozwiedzionych małżonków próbuje ponownie sprzymierzyć się z kimś – to niemal natychmiast po rozwodzie. W przypadku, gdy poprzednie małżeństwo od dawna formalność, gdyż dzisiejsze partnerzy są już świadomi siebie, że jest w porządku. Jeśli nie – nie spiesz się. Warunki przygotowania do ponownego małżeństwa na wszystkich, ale ogólna zasada tej sytuacji istnieje. Dokonanie takiego drastycznego kroku jest konieczne, jeśli opinia byłego połowie nowej rodziny przestaną mieć przynajmniej jakąś wartość.

Ogólnie rzecz biorąc, fakt, że mężczyzna był już żonaty, ma praktycznie żadnego wpływu na kształtowanie się więzi małżeńskich późniejszych. Problemy psychologiczne remarriage mogą występować z innych powodów. Często zdarza się, że zakłóca dobro interwencji byłego połowie, która wszelkimi sposobami starają się zatruć istnienie po ich bliskich. Jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do tych, które zostały odrzucone. I próbuje zasiać niezgodę w nowej rodzinie często wyglądają dość niewinnie. Na przykład, była żona, która nie buduje się życie osobiste, ciągle dzwoni, rozmowa o dzieciach. Albo zacząć regularnie prosić o pomoc w radzeniu sobie z danym problemem. Albo nawet zacząć być nałożone na wizytę pod pretekstem, że „nie jest obcy.” Krótko mówiąc, starają się utrzymać podobno przyjazny kontakt.

Takie kontakty są trudne do utrzymania, pod jakąkolwiek sos były podawane. Ale jeśli chcemy zachować jedność, konieczne jest wzięcie pod siebie i udawać, że tak powinno być. W przeciwnym razie, ze względu na regularne skandale i napięć w domu ponownego małżeństwa będzie zagrożona. Śmiertelny może stać się nawykiem dla niego, aby przypomnieć sobie dawne partnerów razie potrzeby, a nie jest to konieczne. To nie ma znaczenia, jak to się robi – z tobą, z żalem go nienawidzę … W każdym razie, te wspomnienia boli bratnią duszę i zniszczyć jego wnętrzu komfort.

Tutaj wyobrazić, że odwiedził już żonaty małżonka będzie stale krytykować jego poprzedniej żony, wylewanie wiader brud na nim. Wydaje się, że powinien zadowolić nawet mu dzisiejszą partnera życiowego – wystarczy zwolnić, a tym samym nie lubi. Być może na początku, w większości przypadków tak jest. Jednakże, jeśli utrzymuje się przez dłuższy czas, a następnie, w jakiś sposób, zaczyna sugestywny. Inteligentne kobiety przemyślany pierwsze, dlaczego mąż nie może zapomnieć o przeszłości. I wtedy fakt, że taka lawina błota, to prawdopodobnie już zebrane dla niej też. I kto wie, co sprawi, że ich wnioski rozumowania.

Co gorsza, gdy mąż mówi żona byłego z odrobiną ciepła lub żalu. I to jest bardzo złe, gdy głos porównuje te dwie kobiety nie są na korzyść obecnego partnera życiowego. Wtedy małżeństwo w ogóle zamienia się w koszmar, a jego niezawodność i trwałość jest duży problem.

W skrócie, im bardziej rodzinne wspomnienia dawnych sojuszy, upadek jego realnych szans. Jednakże, jeśli ludzie mówią o pierwszym małżeństwie z niekłamanym obojętności, martwić się o wiarygodności Unii nie jest szczególnie potrzebne. Po tym wszystkim, należy pamiętać, że ich kolegów, przyjaciół, współpracowników, kolegów … powinno być powodem do niepokoju tylko wtedy, gdy historie były mieszane z pozytywnych lub negatywnych emocji. Oznacza to, że ponowne małżeństwo nie jest zniszczony silne przywiązanie emocjonalne do partnera, który mieszkał z nim w pierwszym małżeństwie.

W zasadzie, silne emocjonalne uzależnienie od swojego kochanka przeszłości stowarzyszenia jest nieprzyjemne, ale nie ma decydującego znaczenia. Wszystko niegdyś. Najważniejsze – nie umieścić przed nim ultimatum i wymagający, że zapomniał o wszystkim. Po pierwsze, było to niemożliwe. Pamięć nie jest uzależnione od przyczyny. A po drugie, jeśli komuś powiedzieć: „Nie myśl o białej małpy”, małpa jest mocno osiedlenie się w jego głowie. Aby pozbyć się niepokojących psychikę wspomnienia, konieczne jest, aby oddzielić je od swoich emocji. Pomoże to, aby ten czas.

Psychologowie uważają, że nawet fakt, że nasz pół ożenił podziwiali jego była, nie jest tak źle. Zazwyczaj tak się dzieje, gdy nie ma powrotu do przeszłości. Oczywiście jawne wyrażenie podziwu nieprzyjemne, ale wstrząsnąć swoje nerwy z powodu, że nie jest tego warta. Musimy tylko spokojnie wytłumaczyć jego ukochanej, wspomnienia w ten sposób stworzyć nasz wewnętrzny dyskomfort. Jest prawdopodobne, że była żona – bardzo dobra kobieta. Ale teraz nie ma innego obok płci pięknej. A ona ma również wiele zalet. Byłoby lepiej, aby zwrócić większą uwagę na te zalety, a nie pielęgnować to, co minęło.

Uspokaja się w podobnej sytuacji i jakie wspomnienia brzmiało. Po głośnym szczekaniem psa nie jest tak straszne jak ten, który gryzie w tajemnicy. Jest całkiem możliwe, że osoba robi to celowo i bez złośliwości, chcąc drażnić połowę. Albo więc wyraża zaufanie do tego połowę. Znacznie gorzej, gdy szef ktoś stale mieszając obrazy z przeszłego życia, ale nie mówi się głośno. Niewypowiedziane uczucia zamienić się w potwora, izgryzayuschego układ nerwowy. Co mu się w końcu stworzy, trudne do przewidzenia.

Często zdarza się, że poprzednie satelity wyidealizowane życie. Jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do tych, którzy doświadczyli śmierci jego połowie. Najbardziej joyless tutaj wyobraźnia stworzyć ideał próbuje próbuje na nowego partnera, usiłując reedukacji go i zmieniać. Partner naturalnie odporny. Istnieje poważne konfliktu, który oddala ludzi od siebie. Rozwód, jeśli zmiana nie zatrzyma się, niemal nieuniknione.

Muszę powiedzieć, że wszystkie problemy można przezwyciężyć pragnienie opisanego powyżej. Oczywiście, jeśli ponowne małżeństwo nie jest cenione i postrzegane jako sposób na przetrwanie utratę pierwszego związku. Są o wiele bardziej poważne trudności mogą napotkać większość nowopowstałych rodzin.

Charakterystyka partnerów z wyboru dla ponownego zjednoczenia

Mówiliśmy już o tym, że dotychczasowe relacje rodzinne często mają wpływ na dobór partnerów do następnego Unii. I zazwyczaj jest to ponowne małżeństwo wpływa negatywnie. Zazwyczaj po rozwodzie, zadajemy sobie pytanie, dlaczego tak się stało i winien osobiście ani jego połowę, lub przyjaciół i rodziców. A czasem po prostu wyjaśnić incydent niezgodności seksualnej lub psychicznej. Jednak w większości przypadków przyczyną choroby jest napięcie psychiczne w rodzinie. Występuje w przypadku braku wzajemnego zrozumienia między małżonkami i niechęć do myślenia i dyskusji na trzeźwo, bez skandali.

Przed remarrying, musimy starać się zrozumieć, dlaczego w krajach byłego Związku była nieudana. W przeciwnym razie, niedoskonały model byłej rodziny wprowadzi się do nowej rodziny. Nie można zbudować dom dla projektu, który już udowodnił daremności. Nie wiedząc o tym, że często nieświadomie wyboru nowego partnera, podobny w charakterze do osoby, z którą rozwiódł.

Ogólnie rzecz biorąc, jest to psychologiczne cechą każdego człowieka – ludzie odruchowo sięgnąć po określonym temperamencie. Na przykład, słaby, niepewny kobieta odruchowo czuje przyciągane do silnych i wpływowych ludzi. Silny człowiek – jest dobra. Ale druga strona jego osobowości może być dość dyktatorski, w połączeniu z przyzwyczajenia nauczyć żonę sprytu przy użyciu pięści. Naterpevshis „opiekuna” małżonka po rozwodzie powinien wyglądać bardziej miękkiego partnera w życiu. Ale nie, ona znów dążyć do tych, którzy uważają kamiennym. Ponieważ przeżywa duże zapotrzebowanie na zbroi.

To samo odnosi się do silnej woli mężczyzn, którzy są przyzwyczajeni do niezależności. Po oddzieleniu od jej pierwszego męża, pod pantoflem, robią to bycie ignorantem, zaczynają wyglądać tak samo zamazane. I stworzyć powtórne małżeństwo z Smukła, w stanie działać bez instrukcji. Krótko mówiąc, wszystko, co dzieje się w ramach starego systemu. Aby to zmienić, dana osoba musi zrozumieć siebie. I starać się zrozumieć, dlaczego są rysowane do osób o określonym typie, a następnie nie może dogadać się z nimi. Najprawdopodobniej przyczyną jest nasz stan wewnętrzny. I powyżej konieczne jest, aby działać.

Czasami sytuacja odwrotna, gdy osoba poszukuje partnera po rozwodzie, zasadniczo różni się od poprzedniego. Tutaj też istnieje znaczna szansa na stworzenie nieudanego związku. Problemy psychologiczne remarriage w tym przypadku byłby następujący. Początkowo nowa pół przyciągnie jak przyciągnąć niezbadane podane i tajemniczych miejsc. Ale z czasem, będzie przejawiać cechy powodują podrażnień. I będą podrażniać nie dlatego ujemny. Nawet pozytywne cechy charakteru mogą zrażać, jeśli nie jest on odpowiedni dla Psycho.

Tu bierzemy kobietę w potrzebie silnej ręki prowadzącej. Doznał w pierwszym małżeństwie tego „silnej ręki”, że zdecyduje się na drugim unii inteligentny, wykształcony, delikatny człowiek. Tak, na początku wystarczyło w przeszłości, ozdobny biedaczka będzie cieszyć się rodzinną sielankę. Ale ona potrzebuje ochrony! Nowy mąż jest miękki i zgodny. Prędzej czy później, kobieta czuje się niepewnie. Znikają jej zainteresowanie żoną, będzie wewnętrzne niezadowolenie siebie i innych. W końcu, to wszystko zaczyna się na nerwy i doprowadzić do konfliktu.

Czy to możliwe, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia takich sytuacjach? Oczywiście. Konieczne jest jedynie, aby powtórzyć zawarcia małżeństwa do refleksji. I zrozumieć, dlaczego rodzina podzielony dawnej. Jakie są cechy poprzedniego małżonka przyczyniły się do upadku charakter relacji? Dlaczego nie znaleźć wspólny język z nim? Być może powodem, że z naszych kompleksów i problemów psychologicznych?

A w ogóle, do nowej rodziny było na tyle silne, że jest konieczne, aby zmienić swoją instalację i dawne wymagania dotyczące małżeństwa. Nie da się zbudować solidny budynek na zgniłych fundamentach starego domu. Istnieje ryzyko, że pewnego dnia on zawali, grzebiąc pod gruzami wszystkich. A to może zdarzyć się nieoczekiwanie. Warto więc, dla dobra własnego szczęścia, bądź rozsądny i ostrożny!

load...