Relaksacja – klucz do szczęścia i długowieczności

Zawartość:

Każdy z nas doświadcza stresu na co dzień, ale nie na czas. Najlepiej, gdy każdy złagodzenie stresu powinien postępować, ale, niestety, nasze życie jest dalekie od doskonałości. To dlatego, że jest tak popularny wszelkiego rodzaju kursów relaksacyjnych i szkoleń: są ludzie zmęczeni na tydzień, nauczyć się znaleźć harmonię z siebie i swojego ciała i zrozumieć podstawy tego, co udało im się zapomnieć w tym zwariowanym świecie – rozluźnienie.

load...

Wszyscy jesteśmy zmęczeni. Tę samą trasę z domu do pracy iz powrotem, zrelaksować się przed telewizorem z jedzenia chipsy – to wszystko nie sprzyja procesów relaksacyjnych i harmonizacji w organizmie. Stan ciągłego stresu prowadzi do tego, że mamy zwiększoną liczbę chorób w organizmie, nerwic, depresji, a nawet schizofrenii. Jednocześnie, odpoczynek i relaks może znacząco przedłużyć życie i poprawić jego jakość. Jakie są metody i techniki?

Techniki relaksacyjne fizyczne

Relaksacja ciała – jest najbardziej znanym i starożytny sposób na wyciszenie. Nie jest to zaskakujące, ponieważ wiele wieków temu był znany truizm relacji ciała i duszy. Przyzwyczajamy się do istnienia w „napiętej i splątanej wiązki nerwów” – tak utworzonych szczęk. Co trzeba zrobić, aby się ich pozbyć?

Joga – to świetny sposób, aby pozbyć się stresu z organizmu. Widziałeś indyjskich mędrców? Przynajmniej na zdjęciu? Wydają się bardzo zrelaksowany ludzi, a to wszystko dzięki jodze i medytacji. O tym ostatnim powiemy nieco dalej, ale teraz zobaczyć, jak korzystać z prostych ćwiczeń jogi – są one również nazywane asany – aby osiągnąć harmonię. Po występie będzie doświadczenie łatwości i gojenia wpływ na cały organizm.

Najskuteczniejszym postawa – martwy pozy lub Savasana. W celu wejścia do niego, położyć się na plecach, ręce wyciągnięte wzdłuż tułowia i łączenia ze sobą nogi. Rozluźnij całe ciało tak, że palce i pięta złamał, a ręce spadły na dół bok dłoni. Jest to pozycja wyjściowa. Start z faktu, że czuł prawą rękę: jak to jest na twardej podłodze i niszczy go. Zazwyczaj to uczucie mrowienia lub pulsujący mówi. Następnie zrób to samo z lewą ręką.

load...

Następnie rozłożyć ciężar wszystkich branż – czuć je jednocześnie. Następnie rozluźnij lewe i prawe nogi. Foot odpocząć trochę trudniejsze: lepiej nie zrobić to osobno (z jednej strony – jak to ma miejsce w przypadku pędzla) oraz w całości. Po pierwsze, wypełnić masę i ciepło z jednej nodze, bo druga, potem – je razem, a potem czują ręce i nogi.

Następnie rozluźnij pośladki, brzuch, plecy i klatkę piersiową. Można użyć wizerunki twardej podłodze pod nimi i kruszenia mu gorące ciało na górze. Po dodaniu do nowej części ciała jest zrelaksowana, sprawdź je dokładnie. Wtedy czują na karku, mięśni żwaczy i język. Ten ostatni, nawiasem mówiąc, może nawet upaść bezradnie. Nie zapomnij, aby odpocząć swoją twarz, w rzeczywistości jest to centrum całej energii. Na pewno są w wygodny sposób pełności mięśni gorącej cieczy. Czoło jest lepiej poczuć chłodny.

Jest to podstawowa technika hatha jogi relaks. Zalecamy Shavasana w spokojnym miejscu innym niż miejsce ciszy i braku jasnych źródeł światła. W ogóle, to stanowisko zajmuje około dziesięciu minut, lepiej jest ćwiczyć codziennie, a nie raz. Ważne jest, aby utrzymać się w umyśle w trakcie ćwiczeń, chociaż sen nie jest zabronione. Pozostawiając z shavasana być rozciągnięte i powoli kończyn.

Joga jest skuteczne, jeśli chcesz się zrelaksować ciało poprzez regularną praktykę. Istnieją jednak sytuacje, które w inny sposób nie można nazwać jako stres. Relaks w tych momentach można osiągnąć tylko rozlewając wszędzie od ciała nagromadzonej agresji i negatywnej energii. Jest to ułatwione przez intensywnych ćwiczeń, takich jak bieganie czy nawet kickboxingu. Byłoby wspaniale, jeśli wolisz coś podobnego pod okiem doświadczonego trenera. Albo można po prostu iść do tańca – wtedy odpocząć razem z gwarantowane dawka pozytywnych emocji!

Techniki relaksacyjne psychologiczne

Ruch nie jeden człowiek żyje. Oprócz ciała, nie ma również psychika, które również muszą być w stanie się zrelaksować. I to jest tutaj, że wiele problemów rozpocząć, ponieważ jedna rzecz do ćwiczeń, a co innego – aby dostarczyć duszę napięcia. Jak możesz sobie pomóc?

Medytacja – jest pierwszą rzeczą, człowiek myśli, pragnąc rozluźnienia ciała i duszy. Są jej dwa główne obszary: receptywne, z naciskiem na postrzeganie i koncentracyjnym z naciskiem na koncentrację. Można użyć jednego, który jest bliżej ciebie. Nawiasem mówiąc, to bardzo powszechny mit, że medytacja powinny mieć dużo czasu. To nie jest tak: współczesny człowiek pracowity, zawsze zajęty wystarczy dziesięć lub piętnaście minut, aby poczuć odprężenie ciała i nauczyć się żyć „tu i teraz”, a nie „tam i wtedy”.

Istnieje wiele różnych form medytacji. Na przykład, nie jest tradycyjną techniką buddyzm nazywa „medytacja uważności”. Początkowo osoba proszona jest skoncentrować się na niewielkim znaczeniu, na przykład, strumień powietrza przepływający przez nozdrza do wdech i wydech. Stopniowo obiektów zmian medytacji – w ogóle, mogą one być cokolwiek, takich jak płomień świecy, dźwięk oddechu lub serca. Szczyt doskonałości jest uważany zdolność do skupienia się na braku myśli: prawie całkowicie znika poczucie własnej „ja”, co skutkuje w stanie całkowitego spoczynku. Można też skupić się na mantrze – dźwięki lub słowa, które są powtarzane głośno lub psychicznie, medytujący. Niezależnie od wybranej opcji, może być przydatne i skuteczne dla Ciebie – najważniejsze, że sesje medytacyjne były zaplanowane.

Jednak nie koniecznie poświęcić medytacji na osobnym miejscu i czasie. Można ćwiczyć relaksacji w życiu codziennym: wymaga szczególnej uwagi do tego, co robisz i co się z tobą dzieje. Kluczem jest tu świadomość, że jest stężenie i całkowite otwarcie na postrzeganie tego, co jesteś w kontakcie tu i teraz. Na przykład, teraz jesteś patrząc na ekranie laptopa, można zobaczyć czarne litery na białym tle, światło świeci na ciebie, gdzieś na ulicach słychać szum maszyn, aw brzuchu usłyszysz ciche dudnienie.

To nie znaczy zakaz myślenia o przyszłości lub przeszłości, ale powinny one być powiązane z teraźniejszością. Jeśli myślisz o egzaminie, skupić się na tym, co czujesz jest ta myśl: strach, lęk, niepokój, czy coś innego. Jest to niemożliwe, aby żyć „tu i teraz” jest stałe poczucie niepokoju i napięcia: w pracy myślisz o spraw wewnętrznych, do domu – o pracy, a nie masz czasu na relaks. Zatem prawdziwe życie jest zastąpiony czymś podobnym do przetrwania i egzystencji.

Więcej opcji mentalizing jest medytacją wizualizacja – koncentrując się na każdym obrazie, zwykle przyjemny. Zająć wygodną pozycję: usiąść lub położyć się tak, że czujesz się komfortowo spędzić co najmniej pięć minut w tej pozycji. W tym pięknym relaksującej muzyki i zaczynają wyobrażać.

Wyobraź sobie złotą piłkę, która jest wypełniona ciepłym i piękne światło. Za każdym razem, kiedy pojawia się stres i lęk zniknie. W całym organizmie są wypełnione harmonię i ciepło. Ta piłka jest podnoszona od dołu do góry, zaczynając od stóp, a kończąc na tułowiu. Potem idzie w dół palcami wzdłuż ramienia, a następnie wzrasta do szyi i części głowy. Jeśli wystąpi zaostrzenie niepokoju i stresu, po prostu odesłać do złotej piłki – i tak będzie.

Twoje ciało będzie całkowicie zrelaksowany. Zostań na chwilę w tym stanie. Kiedy trzeba się z niego, po prostu oddychać trzykrotnie i pochłaniają energię i żywotność świeże, które były wewnątrz swojego ciała z piłką. Regularne powtórzenie tego ćwiczenia mogą zdziałać cuda, ponieważ w kontakcie z czymś przyjemnym, zyskujemy pozytywną energię i zasoby, więc trzeba odpocząć.

Jeszcze kilka wskazówek dla relaksu

Relaks i odpoczynek nie może być zredukowana do prostego wykonania ćwiczeń fizycznych i psychicznych. W celu zmniejszenia stopnia napięcia w swoim życiu, trzeba dokonać zmian w swoim obrazie. Zazwyczaj niezadowolenie i zmęczenie występuje, gdy przez długi okres czasu nie są spełnione naturalnych potrzeb człowieka: zasoby organizm nie zostaną przywrócone, a wszystkie wzrosty obciążenia. Co robić? Jak przywrócić naturalną równowagę i wewnętrzną harmonię?

 1. Zdrowy sen

  „Jak wiele razy powiedział światu …”. Niestety, wiele osób nadal ignorować faktu, że potrzebujemy dobrego snu dla silnego układu nerwowego. Bez niego niemożliwe jest przywrócenie zasobów organizmu, a tym samym uwolnienie od napięcia i zmęczenia. Dlatego też nie może być jedną radę – wyspać! Należy zauważyć, że dzienne zapotrzebowanie na sen każda osoba indywidualnie. Jeśli Twój znajomy trwa pięć godzin i dziewięciu cię, nie ma nic złego – to lepiej wziąć pod uwagę swoje własne cechy i zatrzymać je ignoruje, starając się być jak inni.

 2. Masaż

  Oh-oh-oh, to wymyślił jakiś niesamowicie genialny! Masaż leczniczy i relaksujący, a my teraz mówimy o tych drugich. Istnieje wiele odmian tego tematu, ale wynik jest zwykle taki sam: po sesji można poczuć się jak plecach rosną skrzydła i uczucie zmęczenia i stresu ustępuje harmonii i przyjemności na wszystkich członków ciała. Należy wprowadzić tę procedurę do harmonogramu co najmniej raz w tygodniu, najlepiej dwa!

 3. Spacery na świeżym powietrzu

  Rytm życia jest taka, że ​​nie mamy już zwrócić uwagę na piękno świata, co jest napisane powyżej. Jednym ze sposobów na relaks – to, aby dać czas na to, aby spokojnie chodzić i patrzeć na drzewa, niebo, domy i ludzi wokół niego. Bliskość natury w ogóle uzdrowienia, ponieważ jest w stanie wyciągnąć z ciebie wszystkie nagromadzone negatywne. Bez względu na pogodę na zewnątrz – nauczyć się znaleźć czasu, aby być sam na sam ze sobą i światem.

 4. Zakupy

  Metoda ta jest warta wzmianki w żadnym czasopiśmie kobiecym mniej lub bardziej szanująca. To po prostu tak się stało, że nasza natura jest podatna na zbieranie i wybierając i kupując ubrania – sposób na utratę wszystkich nagromadzonych napięć. Nawiasem mówiąc, chodzenie do sklepów – to także doskonałe ćwiczenie, które również prowadzi do relaksacji. Tylko nie zapomnij, że trzeba kupować tylko to, co naprawdę lubisz i chcesz, w przeciwnym razie wynik będzie zakupy poczucie winy i lęk.

 5. Przyjemność kulturowe

  Człowiek – istotą duchową, i, w przeciwieństwie do zwierząt, to jest pełen różnego rodzaju złożonych potrzebach, takich jak potrzeby estetyki lub do samodzielnego rozwoju. Czy zauważyłeś, jak to dobrze się duszy po dobrym koncercie lub głębokim produkcji teatralnej? Gorączkowe tempo życia zapominamy zadbać o swoją duszą i spełnia nasze wyczerpanie i zmęczenie.

 6. Jedzenie

  Ulubiony żeński doping po zakupie ubrań (a może wcześniej). Czasami, w celu złagodzenia nas wystarczy jeść czekoladę lub dobrze wykonaną stek. Niestety, jedzenia smakołyków to jest często związane z ich przygotowaniem, które, oczywiście, nie sprzyja relaksacji. Dlatego, jeśli chcesz odpocząć, odwiedzić restaurację – gdzie można zjeść z brzucha i nie robić z siebie ciężar obowiązków domowych.

 7. Samotność

  Brzmi dziwnie, ale to fakt: człowiek sam z siebie muszą być okresowo. Ciągle goni sukces i osiągnięć, zapominamy, kim naprawdę jesteśmy. Przeciążenie informacyjne są często nadmierne dla naszego mózgu, więc jeśli chcesz pozbyć się ciągłego zmęczenia, należy poświęcić czas na spotkanie z samym sobą.

Są to proste, ale skuteczne sposoby możemy Ci zaoferować. Daleko nie koniecznie stara się przywrócić do życia każdego z nich, ale ich słuchać i niczego zmieniać – jest to pierwszy krok. Z biegiem czasu będzie coraz więcej siły, a zmęczenie przestanie być Twoim stałym towarzyszem. Cóż, najważniejszym warunkiem dla relaksu – to kochać i dbać o siebie.

load...