Relaks podczas porodu. Prawidłowe oddychanie

Zrelaksowany umysł i mięśnie – relaks – to świetny sposób, aby złagodzić ból podczas porodu. Relaksacja pomaga zmniejszyć napięcie mięśni biorących udział w porodzie, dzięki czemu mogą one być łatwo rozciągnięta; zwiększenia progu bólu (to zmniejsza odczuwanie bólu); zmniejszyć dyskomfort podczas porodu. Ponadto uwalnia naturalne hormony, które zmniejszają ból; Zachowuje jasność umysłu, która jest niezbędna do podejmowania decyzji; To oszczędza energię i zmniejsza zmęczenie.

load...

Relaks w najtrudniejszych momentach, można zaoszczędzić energię. Napięcie mięśni wymaga energii i łagodzi stres relaks i redystrybucji energii tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna – na macicę. Ponadto, mięśnie są dzielenie się informacjami. Pięści zaciśnięte zęby i przyniósł ze sobą brwi sygnały napięciowe powinny być wysyłane do mięśni kanał rodny, który w tym czasie musi być zrelaksowany. Otwarty i zrelaksowany usta sugeruje, że kanał rodny i zrelaksowany.

Jeśli umysł jest spokojny, a ciało relaksuje, i vice versa. Interakcje mózg i zakończeń nerwowych jest nie tylko przez impulsów nerwowych, ale również w poziomie hormonów. Organizm produkuje hormony stresu (katecholamin i kortyzon) pomaga organizmowi szybko dostosować się do gwałtownych zmian.

Na przykład, budzi się w nocy przez nagły hałas, można poczuć niebezpieczeństwo wyraźnie, prace mózgu, tętno staje się coraz częstsze – jesteś gotowy do obrony. Jest to zdrowa reakcja na stres. Ale potem okazało się, że to był twój kot skoczył źle, odpocząć i zasnąć ponownie. W każdym przypadku, nie można spać, wciąż pragną słuchać i czując się jak swoim sercu bije. Hormony pomóc, ale potem zaczął działać przeciwko tobie. Stres staje się cierpienie.

Coś podobnego dzieje się podczas porodu, po porodzie – to, oczywiście, stres. A co najważniejsze – w celu osiągnięcia równowagi hormonów stresu. W warunkach normalnej reakcji na stres hormony redystrybucję przepływu krwi z jednego narządu do innego, bardziej istotne w danym momencie. Jeżeli stan naprężenia jest wydłużony, przepływ krwi do macicy jest zredukowana, dopływ tlenu jest zmniejszony, dostawa opóźniony. Zwiększona produkcja hormonów pomaga popchnąć dziecko na zewnątrz. Ale jeśli hormonów produkowanych przez zbyt wiele strachu i wzrost niepokoju, Twój organizm pracuje na granicy wytrzymałości i może zmęczyć do takiego stopnia, że ​​cały proces nie jest po prostu w stanie. W tym przypadku chodzi o pomocy relaksu.

load...

Hormony stresu wpływają nie tylko na macicę, ale również na płód. Reaguje na zmiany hormonalne składu krwi matki, dziecko również zaczyna produkować hormony stresu, aby szybko dostosować się do przyszłych zmian. Rejestry owoce Elektromonitoring zmniejszenie częstości tętna płodu w czasie walki i przywrócić normalny rytm serca po jego zakończeniu. Równowaga hormonalna pomaga mały człowiek w tobie, aby dostosować się do macicy, a także wszystkim, co dzieje się w zmianach biochemicznych i fizycznych organizmu. Ale gdy matka jest zbyt długo w stanie stresu, dziecko przechodzi w stan niepokoju lub w języku naukowym, istnieje stan zagrożenia płodu.

Po urodzeniu dziecka hormony pomóc przystosować się do nowego środowiska. Może pomóc dziecku być w stanie wzbudzonym po porodzie bez znieczulenia. Można na tyle długo, aby zobaczyć szeroki oczy dziecka. To jest – niesamowite uczucie. Twoje przywiązanie do dziecka rośnie z każdą sekundą.

W przypadku naruszenia równowagi hormonalnej dziecka jest narażona na długotrwałe narażenie na stres hormony i długi czas jest zaniepokojony.

Pamiętaj, że w czasie ciąży i porodu odpocząć i dla siebie, i dla nienarodzonego dziecka.
Im bardziej napięte mózg, tym bardziej ból; relaks, może zmniejszyć ból.
Jeśli można osiągnąć równowagę hormonów stresu i endorfiny, poród występują normalnie. Jeśli eliminuje druk endorfin hormonów stresu, bólu wygrywa. Ale jeśli uda się zrelaksować umysł, odprężyć się również szyjki macicy.

Na stres, ciągle przypominać sobie, że walka – to dopiero początek urodzenia, to jest jeszcze przed nami. Zachowując siłę do drugiego etapu porodu, będzie w stanie skutecznie poradzić sobie z daremnych prób.

W czasie ciąży, opanujesz technikę rozluźnienie mięśni, twój partner opanował relaksujący masaż, zorientowali się, jak pozornie oczywisty sprzężenie z określonej grupy mięśni. Ucząc się w pełni zrelaksować się od stóp do głów, można nauczyć się zrelaksować określonych mięśni, szczególnie tych zaangażowanych w połogu. Twój partner nauczył się rozpoznawać napięcie oznak zewnętrznych (jeśli ma być obecny przy narodzinach), a opanujesz technikę oddychania.

Staje się coraz bardziej popularna technika relaksacji za pomocą wyobraźni. Czy można sobie wyobrazić te chwile i miejsca, które najbardziej przyjemny i pomaga się zrelaksować. To może być prawdziwe wydarzenia z przeszłości i wyobraźni, na przykład kąpiel w falach świetlnych lub wspinaczki górskiej. Humor może również złagodzić stres podczas porodu, zmniejszyć niepokój i pozwalają na matkę z nowymi siłami, aby skupić się na ciężkiej pracy. Muzyka relaksuje ciało i umysł, pomaga harmonijnej pracy.

Badanie wpływu muzyki na zmniejszenie bólu (tzw audioanalgeziey) wykazały, że kobiety, którzy słuchali muzyki podczas porodu wymaga mniejszej liczby dawek leków przeciwbólowych. Naukowcy uważają, że rytm muzyki może mieć wpływ na wskaźnik urodzeń, stymulując produkcję endorfin – hormonów niezbędnych. Ponadto, muzyka jest znacznie bardziej przyjemne robić ruchy rytmiczne.

Wybór muzyki, należy zwrócić uwagę na fakt, że z nim jesteś związany tylko miłe wspomnienia. Podczas porodu, często zawarte nagrywania harfie. Słysząc tę ​​muzykę, my sobie, jak jej słuchać, siedząc przy kominku w domu zimą naszych przyjaciół i obserwował padającego śniegu za oknem.

„Pakiet” ból – jeśli masz dobrą wyobraźnię, wyobraź sobie swój ból jako wielkie bryły waty cukrowej, zwinąć ją w małą kulkę, zawinąć je w papier. Wiążąc tę ​​bryłę papieru do balonu, oglądać jak ból topi się i leci w błękitne niebo. Można również „opakowanie” i nieprzyjemne, niepokojące myśli. Wdech i wydech zawiózł je, przywiązany do balonów.

Twoja wyobraźnia nie zna granic: Wyobraź szyjka macicy jest jak kwiat, który otwiera się powoli w porannym słońcu; lub wyobrazić Twój dzieciak, który zakrada się przez szyjkę macicy jest wąskim rękawie, i tak dalej. D. Im twardsza walka, tym bardziej żywe obrazy pomogą Ci poradzić sobie z nimi.

Oddychania przy urodzeniu

Wiele kobiet mogą uzgodnić, że powolny oddech pomaga odprężyć się podczas porodu. Zbyt częste i głębokie oddychanie lub wstrzymywania oddechu nie jest bezpieczne dla Ciebie i Twojego dziecka, ale naturalne oddychanie może być bardzo przydatna.

Gdy skurcze są wystarczająco silne, wziąć wygodnej pozycji, rozluźnij mięśnie i oddychaj powoli i niezbyt głęboko. Jeśli czujesz, że tchu, Dizzy lub ciemne oczy, to znaczy, że oddychać nie jest fizjologiczna. Prawidłowe oddychanie w tym przypadku – to oddech, który daje najlepszy relaks i komfort.

Gdy skurcze stają się mocniejsze, weź głęboki oddech, a następnie powoli wydech jakbyś wydmuchiwane z wszystkich stresu. Wydech, można zmniejszyć naprężenia wewnętrzne, zrelaksować się wszystkie mięśnie, zwłaszcza mięśnie brzucha i klatki piersiowej. Powietrza nie powinna być wyciągnięta z szybko i silnie płuc, jak to ma miejsce podczas dmuchanie świeczki na torcie urodzinowym. Wręcz przeciwnie, proces ten powinien być długi i jednolita. Podczas wydechu, należy wypuścić powietrze z całej objętości płuc i brzucha. Kontynuować normalne oddychanie, oddychanie przez nos (aby uniknąć wysuszenia w ustach) i wydechu się przez usta. Ten oddech nie będzie cię rozpraszać, ale przyczyni się do całkowitego relaksu. W przerwach między skurczami rozpraszać z nosem, jakby śpisz. Pomoże to nabrać sił do przyszłych badań.

Opisany powyżej oddech pasuje do większości kobiet w czasie porodu.

Czasami podczas pracochłonności oddechów zaczyna się zmieniać. W tym przypadku, to lepiej nie zmieniać intensywność oddychania, chyba że jednocześnie czują się dobrze.

Niektóre kobiety automatycznie przyspiesza oddech, gdy skurcze nasiliły. Jest to naturalna reakcja na stres. Kiedy bitwa się skończy, należy wziąć głęboki oddech, a potem powoli głęboki oddech.

Zbyt częste lub głębokie oddychanie znany jako hiperwentylacji. Człowiek ma naturalną potrzebę udziału oddychania w okresach stresu. Zamiast tego, w celu utrzymania pożądanej równowagi tlenu i dwutlenku węgla w krwi, hiperwentylacja usuwa zbyt dużo dwutlenku węgla z płuc. To prowadzi do zawrotów głowy i mrowienie w palcach rąk i nóg, a także osobiście. Zapisać zrównoważonego oddychanie podczas porodu może być przy użyciu niektórych metod:

  • Zdając sobie sprawę, że jesteś pod wpływem stresu, nie próbuj walczyć lub uderzyć w panikę, ponieważ jeden i drugi uniemożliwi poród. Odłączyć się od stresującej sytuacji i poddać się łasce swoich instynktów.
  • Nie wdychać zbyt ożywione. To powoduje zmęczenie, stres górnej części tułowia i zmniejsza dopływ tlenu. Taki stan może przejść do hiperwentylacji.
  • Oddychać naturalnie. Częstość oddechów i głębokość powinny być wygodne dla Ciebie. Jeśli czujesz, hiperwentylacji, najpierw powolny oddech. Częste przypomnienia hiperwentylacji i ciągłego wsparcia podczas porodu pomoże Ci uniknąć tego warunku. Jeśli nie można spowolnić oddech, spróbuj oddychać tym samym powietrzem. Aby to zrobić, oddychać w dłoni kubka wciśnięty do nosorotovomu trójkąta lub wciśnięty w twarz maskę chirurgiczną. W ten sposób można przywrócić równowagę tlenu i dwutlenku węgla we krwi.
  • Przy intensywnym oddechowego Okresowo, długi wydechowego (po głębokim oddech wydychanego powietrza oraz o ile tak dokładnie jak to możliwe).

Nie staraj się kontrolować swój oddech jego ostatnie nogi, natura przyjdzie ci z pomocą, i można złapać oddech, zaufaj swojemu instynktowi – jest to najbardziej rozsądne.

Na etapie prób poczujesz potrzebę pchania podczas każdego skurczu. Aby to zrobić, wziąć głęboki oddech i dokręcić. Ale nie wstrzymywać oddech przez długi czas. Szczep powinna wynosić nie więcej niż pięć sekund. Zatrzymanie oddychania i wydłużenie prób (10-15 sekund lub więcej) nie są potrzebne i mogą być niebezpieczne dla Ciebie i Twojego dziecka. Po tym wszystkim, zarówno potrzebują tlenu do ostatniego zrywu.

Zamiast tego, zaciśnięte usta, wstrzymaj oddech, oddychać równomiernie, okresowo napięte podczas walki. Gdy jest to walka, poczekać aż chęć do pchania, wziąć głęboki oddech i zacisnąć przez 5 sekund. Następnie odpocząć i powtórzyć wszystko od nowa, gdy przychodzi czas, aby ponownie wcisnąć. Taki rytm oddychania pomoże przepony i mięśni brzucha do pchania dziecka na zewnątrz. Ponadto, w tym samym czasie będą miały wystarczającej ilości tlenu, które to zrobić. Usta powinny być otwarte i szczęka nie powinny być kompresowane. Jeśli czujesz, że potrzebujesz do wydechu podczas prób, nie przeczę sobie to.
Oddychanie pomaga rozluźnić mięśnie miednicy. Jeśli wstrzymaj oddech, a następnie zacisnąć mięśnie miednicy. Uważaj, co mówisz. Zamknięte, usta zajęty sygnały do innych grup mięśniowych, że oni też powinni dokręcić. Miękkie, otwarte usta – sygnał kanału rodnego na fakt, że nadszedł czas, aby otworzyć.

Nie jest konieczne, aby zapamiętać żadnych specjalnych ćwiczeń. Wystarczy nauczyć się prawidłowo oddychać, urodzenie obsługujący powie kiedy spowolnić oddech i kiedy oddychać głębiej.

Pamiętaj: oddech – to jest ważne, to ma kilka celów, w tym dostawę tlenu do matki dziecka, relaksu i utrzymania wskaźnika urodzeń.

load...