Relacja love: Objawy emocjonalne

Zawartość:

Kocham … Być może to słowo w dowolnym języku jest używany niemal częściej niż inni. Czasami jest używany w odniesieniu do wielu bardzo różnych emocji. Wszyscy zgadzają się, że miłość – to jest to, co sprawia, że ​​połysk świata z najjaśniejszych barwach i że życie bez wydawałoby puste i bezużyteczne. Z drugiej strony, to właśnie słowo używamy jest zbyt łatwo usprawiedliwić nasze emocjonalne uzależnienie od innej osoby. Jeśli możemy nauczyć się odróżnić miłość od uzależnienia emocjonalnego i prowadzony przez tę różnicę w praktyce, będzie uszczęśliwiać nie tylko swoje życie, ale także życie tych ludzi, z którymi stykają się.

load...

Jaki jest związek miłości i jak to może być niebezpieczne? Czy to możliwe, aby przetrwać taki stan bez strat i jak się go pozbyć? Jak można określić, jaki rodzaj relacji, które zostały zbudowane, a wszelkie podobieństwa ma miłości, a miłość uzależnienie? Pytania można ustawiać bezstopniowo; Spójrzmy na odpowiedzi.

Kiedy związek jest mylące

Naprawdę można się zgubić w swoich pragnieniach wyrażać i otrzymywać miłość, a nawet utknąć na nich. Można stracić poczucie wolności i szczęścia. Możesz cierpieć wielce cierpieć. Aby tego uniknąć, oferujemy kilka sposobów zaradzenia tej sytuacji, i nauczy Cię, jak rozpoznać i rozwikłać skomplikowaną relację.

Można teraz odpowiedzieć niż charakteryzuje się relacji miłości? Zależne ludzie zwykle starają się unikać odpowiedzialności, nieustannie narzekać, obwiniać innych, kłamać. Zależny zazwyczaj uniknąć rozwoju niezbędnych cech i umiejętności, które pomagają utrzymać długoterminową szczęścia. Mogą manipulować drugą osobę, aby go zrobić dla nich to, czego nigdy nie zrobi dla siebie.

Ty też emocjonalnie zależny, jeśli myślisz, że dla własnego bezpieczeństwa i spokoju trzeba obecność pewnej osoby. Wszystkie twoje myśli są wszyscy? Czy masz poczucie okładkach strat, jeśli nie można go zobaczyć? Czy uważasz, że powinno być do wyłącznego źródła miłości i jedynym towarzyszem? Zazdrosny o niego? Jesteś niezdolny do podejmowania decyzji lub podjęcia wszelkich czynności bez tej osoby? Tak, jesteś emocjonalnie zależny od niego. A jeśli tego człowieka – swojego mężczyzny, związek miłość jest obecna w relacji.

load...

Jak odróżnić miłość od uzależnienia emocjonalnego

Pochwały i wsparcie jest bardzo ważne dla Ciebie i Twojego partnera, bo inspirują i podnieść swoją samoocenę. Ale jeśli ktoś z was stał się zbyt wymagający na przejawy miłości lub stale musi się pocieszyć, że jest już relacja zależna. Opierają się one nie tylko na wzajemnej miłości i szacunku, ale na potrzebę stałego nadzoru i emocjonalnego pożywienia. Takie relacje wiążą mu ręce i nogi i ostatecznie stać się destrukcyjne. Czy są jakieś znaki, dzięki którym możemy stwierdzić, że związek odrodził w jednostkach stowarzyszonych? Nie ma dla nich teraz mówić. Sprawdź, czy to w związku? Nie można pominąć „Pierwszy dzwony”, bo jesteś godny prawdziwej miłości!

Obecność w parze manipulatora

W swojej pary został manipulator? On bardzo subtelnie stanie zarządzać ludźmi. Manipulator zawsze chce być w centrum uwagi i jest wyposażona w szereg sztuczek emocjonalnych. Mogą być apodyktyczny, dominujący, zawsze zepsuty kritikanov. Manipulatory używać słów i języka ciała do kierowania kogoś do narożnika. Dokuczliwy, krzycząc, sarkazm czy tylko ciche, ale skuteczne, miażdżące spojrzenie dezaprobaty – wszystkich ramion manipulatora. Człowiek jest manipulowany, starając się uspokoić partnera; on wycofuje się do sporu, a nawet przepraszać innymi dla zachowania manipulatora, starając się go usprawiedliwić. „Och, on (ona) miała zupełnie inny na uwadze, że nie chce cię urazić, po prostu, że jest bardzo zły dzisiaj. Prawdopodobnie ciężki dzień w pracy lub w tarapatach …”

Jednakże są też bardziej subtelne formy manipulowania. Na przykład, bierno-agresywny manipulator będzie dąsać w ciszy, albo pijany, albo uciekają się do innego rodzaju emocjonalnego szantażu, aby czuć się źle. „Chodź, zrób mi nie przeszkadza, wiem, że jesteś zbyt zajęty, aby radzić sobie z moimi problemami. Nie martw się, poradzę sobie sam. Jestem przyzwyczajony do samotności, a nie jestem, więc mogę przeżyć.” Takie zachowanie powoduje, że inne osoby, aby rzucić wszystko, aby pocieszyć ramię i otoczyć opieką z króla lub królowej) (dramatu.

Tłumienie emocji

Będziesz coraz częściej mają tłumić swoje emocje? W ogóle, konflikty między kochającymi ludźmi są normalne i przewidywalne. Ale w zdrowej relacji jesteś wolny, aby powiedzieć, co myślisz i czujesz, bo wiesz, że jesteś na pewno szanowany i kochany. Wiesz także, że twój związek jest większy i silniejszy od wszystkich możliwych problemów, które mogą kiedykolwiek spotkać. Można osiągnąć kompromis ze swoim partnerem, ale może coś z niego i nie zgadzają się z poczuciem, że nie kocham go za mniej.

I w związku charakteryzuje się zależnościami – kochać i emocjonalne – emocje są używane jako broń, a konflikty są postrzegane jako zagrożenie. Jeśli nie zgadzają się ze sobą, widać zdrady, które pozwoli Ci zły i sfrustrowany. Ci, którzy manipulują, potrwa od konfliktu, ponieważ będzie zbyt przestraszony ramię reakcja na myśl. Więc można spędzić całe życie z transfuzji sito, sortowaniu wszelkiego rodzaju urazy i frustracji. Status pokrzywdzonego jest dosłownie odciśnięte w mentalności ramieniu: „On nigdy nie słucha mnie Moja opinia nie ma znaczenia Nie obchodzi mnie, jak czuję ..!” – tak mówi manipulator, nic jednak nie robi, aby zrobić coś na temat sytuacji.

Przesadne poczucie odpowiedzialności

Zazwyczaj nikt nie zgodzi się być skazane na cierpienie, komunikuje się z manipulatora. Dlaczego więc są też tacy partnerzy, którzy biorą w takiej roli? Co zapobiega ich punkt nie manipulatora jego złe zachowanie? Nie pozwalają na kogoś innego, aby poradzić sobie z tak źle? Nikt nie staje się ofiarą, jeśli nie pozwalają na to, prawda?

Zazwyczaj dzieje się z tobą z powodu przesadnym poczuciem obowiązku i odpowiedzialności. „On mnie potrzebuje I – jedyną osobą, która jest w stanie go zrozumieć!” Czasami top bierze silne pragnienie, aby „uratować” kogoś. Myślisz: „Jeśli trzymać się z nim na tyle długo, że będę mógł się przekonać, czy go zmienić.” Albo: „Moja miłość pomoże mu lepiej!”

Muszę powiedzieć, że ten rodzaj myślenia jest typowy dla tych kobiet, które cierpią z partnerów nie tylko ciśnienie emocjonalne, ale nawet pobicia fizyczne. Od nich można usłyszeć: „.. Nie, właściwie to dobry facet po prostu ma wiele problemów, a on stał się bardzo nerwowy Powiedział, że jest bardzo przykro z powodu tego, co zrobił, i wiem, że to prawda.” Taka kobieta nigdy nie będzie kłócić się z mężem, tak aby go nie złości. A jeśli znowu wpada w gniew, winę za to, że będzie sama.

Zwiększone zapotrzebowanie na zatwierdzenie

Kobiety często zaczynają odczuwać poczucie spokoju tylko wtedy, gdy próbuje zaokrąglić w górę partnerem gęstą chmurę troską i opieką, starając się podobać mężowi we wszystkich szczegółach. Na przykład, kobieta wraca do domu po dniu spędzonym na pracy, i chwyta za przygotowanie ulubionych dań z mężem na obiad, nawiasem mówiąc ocierając skarpety, wyprasowane koszule i rozszerzanie kieszenie zaręczona czyste chusteczki. Jej mąż w tym czasie siedzi na kanapie i cieszyć się wakacjami.

Dlaczego kobieta robi to wszystko, zamiast poprosić żonę, żeby jej pomóc? Tak, bo lubi czuć się potrzebny. Ona dostaje upiorne poczucie siły i własnej niezbędności. I nawet nie rozumieją, że człowiek nie tylko nie doceniają jej wysiłki też, biorąc je za pewnik, ale już nie zobaczyć ją jako kobietę – to jest dla niego tylko w domu zamyślony. Kobieta jest stale chętny usłyszeć słowa uznania za ich wysiłki i jest bardzo zdenerwowany, bez otrzymywania rekompensaty w postaci uznania ich usług.

Kiedy to się dzieje rok po roku – co nie jest zaskakujące, kiedy kobieta przygotowała relację miłości do małżonka – dynamika tych zdarzeń będzie tylko gorzej. Mąż naprawdę przestaje szanować żonę, starając się zadowolić go pod każdym drobiazgu, a moja żona coraz bardziej zanurza się w roli obrażonego bóstwo zaniedbania jego ofiara miłości.

Strach przed samotnością

Kiedy jesteś zanurzony w stosunku zależnym, zostań z osobą, ponieważ nie lubię go, ale dlatego, że po prostu boją się zostawić. Taki czy inny sposób, ale na poziomie podświadomości wolisz lepiej być w złych stosunkach niż mieć żadnego związku w ogóle. Zaczynasz szukać dla siebie i dla wszelkiego rodzaju wymówki ludzi, a tym samym uciec od konieczności podejmować decyzje i działać, by stać się niezależnym.

15 oznaki, że jesteś codependent miłość

Określenie „współuzależnienie” poprzednio stosowane do tych, którzy byli w romantycznej (lub inny) relacji z osobą, która jest uzależniony od alkoholu lub narkotyków. W ostatnich latach definicja „współzależności” został rozszerzony i obejmuje obecnie definicję człowieka, co jest niezdrowe, nie przynosząc wzajemne zadowolenie z romantycznych związkach.

Czasami jest to bardzo poważna choroba, i muszę powiedzieć, że jest to choroba psychiczna. Osoby, które są zależne od relacji (z reguły, są tacy, którzy otrzymali żadnej psychologicznej traumy w dzieciństwie), często ze względu na niską samoocenę szukasz dokładnie takiej relacji – jednostronne, emocjonalnie destrukcyjny. Brzmi dość trudne, prawda? Na szczęście wystarczy, aby mieć przynajmniej trochę wiedzy na temat tego rodzaju relacji i ich konsekwencje odnotowanie i poprawiania tych niezdrowych zachowań. Co tam jest dowodem miłości uzależnienia? Oto one:

 1. Ze względu na stosunkowo niską samoocenę, nie uważa się atrakcyjne i godne prawdziwej miłości.
 2. Czujesz trzeba zawsze zrobić dobry uczynek, a następnie zrobić to, co podoba się swojego partnera. Boisz się zrobić coś, co mogłoby ponieść gniew człowieka lub zmuszenia go do rezygnacji z ciebie.
 3. Zamiast pokazać swój ból, złość lub niechęć, będzie można w każdy sposób, aby ukryć swoje uczucia. I nawet spróbuje żart, udając, że nic się nie stało.
 4. Czy uważasz, że twój partner jest całkowicie w stanie zadbać o siebie, a więc potrzebuje Ciebie i Twojej troski o niego.
 5. W tym samym czasie jesteś w stanie umieścić na bok wszystkie swoje potrzeby i pragnienia, całkowicie poświęcając się na rzecz człowieka, starając się zapewnić mu wszystko, czego oczekuje od Ciebie.
 6. Boisz się pokazać partnerowi, że trzeba coś boi się wydaje mu zbyt słabe i nieatrakcyjne.
 7. Oprócz męża lub chłopaka, mamy do czynienia tylko z mężczyznami, którzy oczywiście nie są zaniepokojeni znalezienie kochanka. Dlatego zdecydowanie podkreśla, że ​​dla ciebie nie ma innych mężczyzn oprócz swojego partnera.
 8. Dziękujesz jej mężczyzna gorąco nawet dla najmniejszych oznak zainteresowania, biorąc je jako wyraz miłości.
 9. Trzeba zrozumieć, że znieść jego wybryki zbyt długo … Ale lepiej jest „być wspólnikiem diabła niż iść przeciwko nim.” Można by pomyśleć, że to zły pokój jest lepszy niż dobry wojny; i jak zrobić, aby zakończyć związek, nawet nie myśleć. Jak już powiedzieliśmy, te kobiety boją się samotności.
 10. Unikać intymności na dowolnym poziomie (seksualne, fizyczne lub emocjonalne) z kimś innym, aby zachować dystans między sobą a drugi – w próbie zachowania ich „bezpieczeństwo”.
 11. Pozwolić sobie wierzyć w duchy uzasadnić niestosowną zachowanie swoich ludzi, którzy robią to samo dla siebie i wymyślić. I że zamiast twarzy prawdą i uświadomić sobie, że rzeczywiście zachęca do takiego zachowania przez ich postawy.
 12. Zamiast budować zdrowe relacje, należy użyć pośredni lub bierno-agresywne rodzaje komunikacji wymienionych powyżej – wszystko, aby spróbować uniknąć kolejnego konfliktu lub kłótni.
 13. Można użyć uwagę seksualną od swojego partnera jako znak akceptacji i zatwierdzenia.
 14. Mylić seksu i miłości.
 15. Boisz się pokazać żadnych zewnętrznych oznak swoich emocji, nie odkryć swoje słabe strony.

Teraz starają się trzeźwo ocenić co można dać taką relację zależną. Czy sprawiają, że czujesz się lepiej? Czy oni pozwalają ujawnić cały swój potencjał? Czy oni zwiększyć swoją pewność siebie? Czy pomagają one w jakiś sposób do swojego partnera? Nie, nie i nie ma znowu! Wręcz przeciwnie, jeśli są uzgadniane z negatywnych zachowań drugiej osoby i niech się wam urągają i emocjonalnie zniewolony, w rzeczywistości, mówią do niego: „Nie martw się, kochanie, to może obrażać nikogo, ale mnie nie mogę tolerować i. Więcej „To podważa jedynie swoją samoocenę i szacunek dla innych.

Miłość i relacje miłości – zupełnie inną energię

Miłość może pochodzić z dwóch różnych stanów wewnętrznych. Kiedy można się zakochać, to dzielą się swoimi uczuciami z kimś, kto cię kocha. Chcesz oddać siebie odpowiedzialność za samoocenę i samopoczucie zarówno; jesteś gotów, aby nie tylko brać, ale dać. Jeśli relacje są zbudowane w podobny sposób, możemy śmiało powiedzieć, że kochasz. Ale jeśli nie są tak bardzo ważne jest osoba jak ważne dla ciebie, że cię kocha, jeśli czujesz, że nie może żyć bez jego przejawów miłości, jeśli czujesz się swobodnie tylko wtedy, kiedy jest blisko Ciebie – można mówić wyraźnie o że zassane ich bagna relacji miłości.

Jeśli jesteś emocjonalnie uzależniona od miłości, że część swojej osobowości, która jest zanurzona w „miłość” naprawdę jest jak małe dziecko, które potrzebuje miłości i ochrony. W związku z tym, nie dawać miłość i pragną je zdobyć. W tobie jest pewna pustka, bo nie biorą odpowiedzialności za ich własnej godności, i można oczekiwać, że ktoś inny będzie wypełnić pustkę. Inna osoba żywi swój pozytywny obraz samego siebie, wyrażając swoją miłość do ciebie, więc i dzień nie może żyć bez niego. W ten sposób nieświadomie zastępując wartości: pragnienie, aby dać odpowiedź miłości i troski o przesuniętej chęć stale być z tą osobą. Myślisz, że nie można żyć bez niego.

Kiedy można się zakochać, będąc całkowicie emocjonalnie dojrzały, twoje potrzeby w związku są zupełnie odmienne. Ci zrozumieć, jak wypełnić się z miłości, a nie trzeba będzie swój wynik z cech definiujących swój własny koszt. Nie trzeba, aby ktoś „wypełnić” was i tym samym sprawia, że ​​czują się atrakcyjne i godne pozytywnych uczuć; i tak widać bardziej godne i pełne miłości. Wystąpienia tego wewnętrzną pełnię, ponieważ nauczyli się być odpowiedzialny za własne uczucia i potrzeby. Jesteś tak pełny, że są gotowi dzielić się miłością z inną osobą, która z kolei podzielone go ze sobą. Dla prawdziwych uczuć charakterystycznych dla niego jest chęć do dzielenia się miłością, a nie do jej otrzymania.

Normalnie, każda osoba przyciąga ludzi o podobnej dojrzałości duchowej oraz poziom emocjonalnego zdrowia. Oczywiście, im więcej niegdyś wewnętrznej pracy nad sobą, tym bardziej jesteś emocjonalnie dojrzały człowiek, a tym bardziej przyciąga do samowystarczalnych ludzi, tym bardziej prawdopodobne, że będzie można spotkać i kochać tak samo jak ty, dojrzałego mężczyzny. Zakochanie się ze sobą wzajemnie się uzupełniają.

Niepowodzenia w relacjach pojawiają się, gdy jedna osoba, „wypełnienie” od swojego partnera, spodziewa się, że będzie on robi to samo w stosunku do niego, a to nie zdarza. A potem przychodzi rozczarowanie. Każdy z nich będzie obwiniać drugą jest to, że nie podoba mu się sposób, w jaki chcesz być kochanym. Relacje zerwać, a często jest to, ponieważ jeden lub oboje partnerzy nie chcą wziąć odpowiedzialności za własne uczucia i poczucie własnej wartości i obwiniać siebie za upadek ich miłości.

Jak stać się emocjonalnie dojrzały człowiek

Jeśli czujesz, że brakuje Ci emocjonalną dojrzałość kochać prawdziwie, należy przeprowadzić prace na kultywowanie niezbędne cechy. Jako punkt odniesienia, możemy dostarczyć listę niektóre z cech charakteru związanych starsze osoby:

 • Oni nie potrzebują uznania z zewnątrz, aby czuć się dość pewny siebie;
 • Oni nie boją się porażki. Znają swoje granice i uświadomić sobie, że nie zawsze można być najlepszym i niezastąpionym;
 • Oni nie boją się być sam, nie czuć niepokoju i nigdy nie jest nudno;
 • Są nie zazdrosny, ponieważ nie cierpią z powodu niskiej samooceny;
 • Nie czują się obrażeni, gdy ktoś pomija swoją opinię;
 • Czują się dobrze wokół innych ludzi;
 • Nie złość kiedy ktoś ich krytykuje i wykorzystywane do samokrytyki;
 • Oni nie obwiniać innych, kiedy czują się smutne lub sfrustrowany; rozumieją, że jest to – w wyniku nierozwiązanych zagadnień i problemów, które są ukryte w ich podświadomości.

Jeśli są tak przywiązani do kogoś, że czujesz, że nie można żyć bez tej osoby, spróbuj zrozumieć, co dokładnie chcesz od swojego partnera. Twoim zadaniem jest, aby sobie, aby stać się osobą, którą chce być, a nie czekać, gdy ktoś zrobi to za Ciebie. Tylko wtedy będzie ze swoim partnerem, a nie dlatego, że muszą, ale dlatego, że go kocham. Można kochać człowieka za to, kim jest, a nie za to, co może dać. Zamiast przyjmowania miłości można dać go z serca, a radość będzie wypełnić wszystkie „pustki” w tobie.

Współzależny związek – to nie jest miłość. Wiesz, co to jest miłość? Powiedzieć do siebie: „Zasługuję lepiej!” A gdy dwaj z was zacznie wzrastać wewnętrznie, naprawdę zrobić krok do prawdziwego szczęścia.

load...