Regularna higiena – zastaw zdrowych zębów

Zawartość:

Zdrowe zęby są niezmienne atrybutem urody. Że zawsze tak było dla nich konieczne jest uważne monitorowanie i troska, z zachowaniem zasad higieny jamy ustnej, który od dawna miarą ludzkiej kultury. Higiena jamy ustnej wykonywane regularnie i właściwie jest najlepszym środkiem zapobiegawczym różne choroby zębów, zapewniając więcej niż 90% zdrowia zębów.

load...

W odniesieniu do stomatologii jako gałąź medycyny, higiena jamy ustnej to nauka i praktyka, która ma na celu stworzenie szeregu płytki nazębnej, w których nie występuje zagrożenie dla zębów i dziąseł. Jest on podzielony na profesjonalne i indywidualne. Indywidualna opieka obejmuje samodzielne wykonywane przez osoby w domu. Profesjonalna higiena jamy ustnej to system naukowy specjalnie zaprojektowanych wydarzeniach: zarówno lecznicze i zapobiegawcze. Są one przeznaczone do leczenia tkanek i narządów w jamie ustnej, a także do zapobiegania chorób zębów. Wykonaj taką procedurę tylko w szpitalach przez wykwalifikowany personel medyczny.


Powrót do spisu treści

, Co stanowi odpowiednie środki higieniczne?

Dziąsła i zęby są stale w kontakcie z żywnością podlegają jego wpływem. Nie wykonując regularne higieny, stają się bardzo wrażliwe i nie może wytrzymać taki wpływ na własną rękę. Prawidłowo przeprowadzone procedury przyczyni się do skutecznego zwalczania tego problemu. Obejmują one następujące:

  • Czyszczenia zębów przez szczoteczka i pasta do zębów, wykonywane bardzo dobrze;
  • Płukania jamy ustnej po każdym posiłku;
  • Do szczelin pomiędzy pielęgnacji zębów.

Wskazane jest, po każdym posiłku do czyszczenia zębów. Jeśli nie jest to możliwe, przepłukać usta zimną wodą lub specjalnie przeznaczonych do tego celu środka do płukania, które można kupić w aptece lub sklepie. Jeśli nie ma takiej możliwości, możliwe jest użycie gumy do żucia.

load...

Jeść teraz biedne produkty naturalne, witaminy oraz, co do zasady, poddaje się gotowaniu. Ponadto, zawiera dużą liczbę środków konserwujących zawiera różne dodatki, które niekorzystnie wpływają na organizm jako całość i stanu narządów i tkanek jamy ustnej, w szczególności. Taka żywność może oddziaływać w celu oczyszczenia w ustach, w bardzo małym obciążeniem na zębach i tkankach w pobliżu.

Dlatego zadaniem człowieka, aby zapewnić takie środki, które ułatwiają usuwanie resztek jedzenia i niszczenie drobnoustrojów i bakterii, które promują próchnicy i powstawaniu płytki nazębnej i rachunku.

Powrót do spisu treści

Tablica – przyczyna powstawania próchnicy

Płytka nazębna powstaje w tych obszarach, w których występuje nagromadzenie resztek jedzenia. Gromadzenie, w końcu zaczyna się atakiem drobnoustrojów z dziąseł i szkliwa. W związku z tym konieczne jest ciągłe czyste. Szczególnie aktywna tablica pojawia się w miejscach, w bliskim kontakcie z zębami, w miejscu otwarcia przewodu śliny, między zębami i dziąsłami. Aktywne rozpowszechnianie płytki mogą być w zagłębieniach i dołów zębów trzonowych, kłów i siekaczy w szyjce powierzchni zęba.

Gdzie występowanie płytki szczególnie głębokie i przylegających szkliwo zębów, jest powstanie tak zwanej płytki nazębnej, która jest skondensowana z tkanką, powodując powstawanie próchnicy pod nią. Bakterie szybko rozwijać i rozwijać się w pozostałości żywności. Uwalnia się w tym samym czasie prowadzi do procesu demineralizacji kwasu, niszcząc i wydalania tych substancji użytecznych do zębów, takie jak fosfor, wapń i inne minerały.

W rezultacie, szkliwo zębów staje się cieńsza, co prowadzi do tworzenia się jam i próchnicy zębów, który jest bardzo szkodliwy dla organizmu. Potrafi prowadzić zakażenia krwi, która jest szczególnie niebezpieczna dla kobiet w ciąży. Dlatego podczas ciąży wizyta u dentysty jest koniecznością.

Do ujścia zawsze był w dobrym stanie, zapewnienie zdrowia zębów i dziąseł, trzeba regularne higieny jamy ustnej.

Początek higieny

To jest bardzo ważne dla zdrowia jamy ustnej jest przyzwyczajać dziecko od najmłodszych lat do opieki nad nią. Dentyści uważają, że higiena osobista jest konieczne, ponieważ w wieku dwóch lat, począwszy od najprostszych: płukania jamy ustnej po posiłku, zwłaszcza po jedzeniu słodkich (candy, czekoladki, ciastka). Stopniowo, dziecko powinno być przyzwyczaić się do procedury czyszczenia zębów, aby nauczyć go, aby zrobić to dobrze. Konieczne jest, aby przekonać dziecko, że procedura jest przydatne i istotne. Rodzice powinni być przykładem dla dzieci. Po tym wszystkim, są one autorytetem dla dziecka, a on stara się je naśladować.

Szczotkowanie zębów powinny być poprawne. Idealnie – po każdym posiłku lub przynajmniej, jeśli nie jest to możliwe, 2 razy dziennie: rano i wieczorem przed pójściem spać przez co najmniej 3 minuty. Proces czyszczenia górnych zębów jest ruchem od góry do dołu, a u dołu – od dołu do góry. Konieczne jest również do czyszczenia odwrotnej stronie zębów.

Ponieważ główną rolę w tym procesie odgrywa pędzla, konieczne jest, aby zwrócić szczególną uwagę na dobór i jego zmieniane co 2 – 3 miesiące. Specjaliści radzą, aby kupić szczoteczkę wykonany z syntetycznego włosia. Dla ułatwienia manipulacji w ustach, musi mieć małe wymiary. Nie zaleca się po tym, jak został przywieziony ze sklepu, zalać go wrzątkiem przed użyciem. To wystarczy przemyć zwykłą wodą.

Sprawność wykorzystania elektryczne szczoteczki do zębów. Obraca się przy dużej szybkości (3000 obr / min), a więc specjalnych metod czyszczenia zębów w trakcie używania, nie ma potrzeby przestrzegać. Oczywiście, że są lepsze od konwencjonalnych szczoteczek kosztować, ale mają znacznie dłuższą żywotność.

Makaron odgrywa fundamentalną rolę w zabiegach higienicznych i wykorzystywane jako dodatkowe narzędzie posiadające dezodorantu, antybakteryjnie i odświeżająco. Nie jest konieczne, aby używać w dużych ilościach. Dla dzieci zaleca się wybrać pastę do zębów dla dzieci specjalny o niskiej ścieralności. Środka do czyszczenia zębów pasty wystarczająco małe. Z objętości musi odpowiadać wielkości ziarnka grochu.

Płyny do płukania ust w żadnym wypadku nie są substytutem dla zębów procedurę czyszczenia, a dzieci w wieku szkolnym jest zabronione ze względu na wysoką zawartość fluoru.

Reguły wyboru: Szczoteczka do zębów

Szczoteczka do zębów należy do wiodącej roli w prowadzeniu higieny zapobiegawcze. Współczesny rynek oferuje wiele różnych gatunków, które mają różne funkcje. Ale często, wybierając szczoteczkę do zębów, ludzie są prowadzeni przez reklamy, które są pełne programów telewizyjnych. Właściwy wybór może być dokonane w oparciu o zalecenia władz zdrowotnych, które nie zaleca się używać szczotki z naturalnego włosia z powodu nagromadzenia bakterii w ich kosmków. Najlepsze szczotki są syntetyczne szczeciny o różnych długościach, usytuowanych w 3 rzędach. Ten racjonalny układ pomaga czyste zęby we wszystkich dziedzinach i dziąseł masażu. Czasami szczeciny wykonany jest z ząbkami do najbardziej płuc przesuwnych.

Aby było to łatwe do czyszczenia trudno dostępnych miejsc w jamie ustnej, należy zastosować elastyczną końcówką. Konstrukcja niektórych modelach zapewnia platformę pod kciuk, który ma działanie antypoślizgowe. Uchwyt na szczoteczkę do zębów, aby być tak długie i wygodne, aby zapewnić wygodne szczotkowanie we wszystkich dziedzinach, w tym daleko.

Szczoteczki do zębów są 3 rodzaje twardości: miękka, średnia i twarda. Dentyści zalecają użycie nośnika, czyszczenie pewność ruchów z ciśnieniem. Jeśli w tym przypadku istnieje ból dziąseł lub krwawienie z nich trzeba wymienić środkowy szczotki miękkie. Szczoteczka do zębów jest niezbędne do przechowywania i starannie dbać o niego, nie należy zapominać, że powinna ona zostać zmieniona w czasie. Po umyciu zębów, szczoteczka powinna być dobrze umyte wodą z mydłem i pozostawić do całkowitego wyschnięcia. Oprócz zwykłych szczoteczek do zębów, nić dentystyczna może być używany, balsamy i płukania.

Funkcje Wybór pasty do zębów

Środki higieniczne nie są możliwe bez użycia pasty lub proszku, który, choć nie odgrywają dominującą rolę, ale zwiększenia skuteczności procedur profilaktycznych produkowanych. Składa się on z szeregu przydatnych składników, które powinny być obowiązkowo na opakowaniu.

Współczesny rynek oferuje ogromną różnorodność rodzajów past do różnych celów: środki dezynfekujące, wybielacz, chronić przed pojawieniem się płytki nazębnej. Jednak są one, w taki czy inny materiał ścierny i zawierają węglan wapnia, krzemiany lub inne substancje wykazujące takie samo działanie. Bardziej efektywnie Usuń resztki jedzenia w trudnych miejscach pomagają środki pieniące. Praktycznie wszystkie pasty do zębów zawiera fluorek jak fluorek wapnia, fluorek sodu i tym podobne.

Takie pasty są najbardziej popularne, a więc żądać, przyspieszając proces przejścia wapnia ze śliny w szkliwie. Lekarze wymagają starannego badanie składu pasty, w szczególności jej zawartości fluoru. Jeśli przekracza ona 1500 mcg, użyj tego pasta do codziennego użytku jest bezwzględnie przeciwwskazane. Dla dzieci, stosowanie takich past jest bardzo niebezpieczne, więc powinny używać pasty zaledwie dzieci.

Aby zęby zawsze były białe i błyszczące, zalecamy stosowanie past wybielających. Są one szczególnie popularne wśród osób palących i pijących kawę i herbatę. Taka pasta zawiera w swoim składzie polimery, fosforan, krzemionka i regularne stosowanie może usuwania plam na zębach. Jednak stosowanie pasty do zębów o działaniu wybielania, jest możliwe jedynie po konsultacji z lekarzem iz wielką starannością. Ludzie, którzy chcą mieć białe zęby, zęby mogą ulegać procedurę wybielanie w gabinecie stomatologicznym.

Dobry efekt zapobiegawczy może być osiągnięty przez zastosowanie pasty leczniczej zawierającej szereg przydatnych składników. Nie tylko pomagają usuwać płytkę nazębną i odświeżyć oddech.

Higiena jamy ustnej należy przestrzegać przy stosowaniu protez. Chociaż jego podstawowe zasady są takie same dla obu sztucznych i naturalnych zębów.

load...