Recepty japońskie desery

Chociaż jesteśmy już przyzwyczajeni do wielu japońskich potraw, gotowanie wschodzącego słońca jest wciąż egzotyczna dla nas. Jakie są recepty tylko japońskie desery! Ale w międzyczasie deserów, takich jak w tradycyjnej kuchni japońskiej długi nieobecny. Miłość do nich, Japończycy przyszedł po spotkaniu z kulturą europejską. A wcześniej były dobrze traktowane świeże owoce, suszone owoce i orzechy.

load...

Tak, i nowoczesne japońskie desery są bardzo różne od tych słodyczy, do którego jesteśmy przyzwyczajeni. Konserwatywny japoński przejęcia mody szkodliwych (z ich perspektywy) Naczynia, udało się dostosować je do własnych tradycji kulinarnych i preferencji smakowych. W japońskich deserów nie znajdzie zwykły krem, czekolada lub śmietany. Pasty owocowe, marmolady, galaretki, dżemy, karmel – który wchodzi głównie japońskich słodyczy. I, oczywiście, owoce i orzechy.

Kupić tradycyjne japońskie przysmaki jest wystarczająco trudne (nie do sushi i rolkach!), I chcę spróbować. Dlatego wielu odważył się eksperymentów kulinarnych i przygotowanie takich deserów siebie. Cóż, to pochwały. A jeśli chcesz wziąć udział w takim eksperymencie, oto kilka receptur.

Ice Cream „aysukurimu meczów”

Nieszablonowo, ale jest to dość zwykle: lody – jest w Japonii śmietaną. Aby to Japoński deser, potrzebujemy następujące składniki:

 • Świeże mleko wodą (2 filiżanki)
 • Mleko skondensowane (Bank)
 • Bita śmietana (kubek)
 • Suchej zielonej herbaty (4 H, L)
 • Cukru (jedna trzecia szklanki)

Przygotowanie:

load...

Herbata sproszkowany. Zagotować mleko, rozpuścić w niej cukru i dodać herbatę. Słodka herbata parzona z mlekiem nalegać dwadzieścia minut. Przez ostyvshemu herbaty dodać skondensowane mleko i śmietana, są dobrze trzepaczki (mieszalnik lub mieszalnik) i zamrozić. Trzy godziny później wyjąć z zamrażarki i wyjąć próbkę z tradycyjnym japońskim deser.

Uwaga:

Krem nie powinna być mniejsza niż 34% tłuszczu, ilość cukru, może być zmniejszona lub zwiększona.

Ciasta „Tyakin Shibori”

Szczerze mówiąc, szokujące przepis! Ciasta z grochem? Może to tylko wymyślić Japończyków. Odważ się spróbować tej opcji japoński deser?

Składniki:

 • 6 jajek
 • 3-4 łyżki cukru
 • 1 filiżanka świeżych lub mrożonych groszkiem

Przygotowanie:

Ciasto zrobi żółto-zielony (tak jak powinien) z mieszaniny jaj i grochu. Na pierwszy Ugotować jajka na twardo, wyjąć żółtka i przetrzeć je przez sito. Wlać do miski, wymieszać z puree i część cukru. Dla drugiej mieszaniny grochu wrzenia przez około piętnaście minut, aż stanie się miękki, łączenia i wody zacieru (ale nie w zacierze!). Dodać resztę cukru i gotować słodką zieloną pastę aż wyparuje z całej wilgoci. Ostudzić.

Zarówno podzielić mieszaninę do sześciu lub siedmiu równych części i rozpocząć produkcję ciastek. Weź cienką bawełnianą szmatką lub gazą, nawilżyć ją i wycisnąć. Spread serwetkę na stole, umieścić go na jednej porcji zielonej pasty, a na górze – część żółta. Podnieść kąciki up serwetka i jej napięty curl. Więc połączyć dwie porcje makaronu w kulę i odstawić na torcie zawiły wzór na fałdach tkaniny. Również zrobić resztę ciasta. Cool. Wypróbuj tę opcję i japoński deser.

Uwaga:

Zamiast ściereczką lub gazą jest wygodny w użyciu zwykłego chusteczkę.

Mandaryna deser „Kinkala ale kanroni”

W tej japońskiej deser nas nie zaskoczy. Mimo to, jest to dość nietypowe: mandarynki w syropie, a nawet wódka!

Składniki:

 • Mandarynki (1 kg)
 • Cukier (pół szklanki)
 • Woda (szkło częściowe)
 • Wódka (pół łyżeczki)

Przygotowanie:

Take małe gęste mandarynki, oczyścić, umieścić w rondlu i napełnić zimną wodą. Dodaj wódkę i umieścić na dużym ogniu i doprowadzić do wrzenia. Następnie zmniejszyć ogień i gotować (na wolnym ogniu) mandarynek około piętnastu minut. Wyjąć z patelni, dać im chłodne i suche. Mandarynki podczas ochładzania wytworzenia syropu. W tej samej wodzie, w której gotowane mandarynki, dodać cukier i pół szklanki wody. Gotować syrop (stałe mieszanie), doprowadzić do wrzenia i w temperaturze wrzenia przez kilka minut. Pominąć mandarynkę syropie i gotować je przez kolejne dziesięć minut. Deser gotowy wyjąć z syropu, dać im wyschnąć i cool. Zbiorów w lodówce. Spożywać schłodzone.

Ryż cukierek „Moti”

Przygotowanie tego japońskiego deser będzie trudniejsze niż w poprzednich wersjach. Ale jeśli jesteśmy zdeterminowani aby nauczyć mądrości japońskiej słodkim mochi nie nie możemy zrobić to.

Składniki:

 • Okrągły kleisty ryż (kubek)
 • Cukru pudru (3 łyżki stołowe)
 • Woda (pół szklanki)
 • Czekolada (dachówka)
 • Płatki róży

Przygotowanie:

Figura przemywa się i moczy się w ciągu nocy. Rano ponownie myte ryż, zawinąć go w grubą bawełnianą szmatką i czterdzieści minut, gotować dla pary. Po tej ziemi ryżowej w moździerzu lub zmielić w blenderze. A potem – najbardziej uciążliwe. Rysunek interweniować aż otrzymamy solidną zwartą masę. Kontynuuj zagnieść ciasto ryżu ten stopniowo podsypaya do niego z cukrem pudrem. Gdy masa ryżu nie jest już dłużej trzymać się rękami – to gotowy. Do napełniania topienia czekolady w kąpieli wodnej.

Formowanie słodycze. Mamy szczypta off kawałek ciasta i mash go do Patty. Na środku ciasta ryżowego umieścić trochę czekolady i delikatnie zaschipyvaem ciasta na wierzchu. Wyrównać, nadając kształt piłki. Ukończony cukierek służyć, umieścić każdy na różowym płatka.

Uwaga:

Jako nadzienie mogą być używane świeże truskawek, winogron i jogurt suflet.

Cóż, nie boisz tradycyjne japońskie desery? Przepisy nie są bardzo egzotyczne? Potem – dla sprawy!

load...