Reakcja alergiczna na wodzie: mit czy smutna rzeczywistość?

Zawartość:

W połowie ubiegłego wieku, lekarze rzadko i nieprzyjemna choroba została opisana, nazwany „ule akvagennaya”. W naszych czasach, to choroba jest lepiej znany jako alergią na wodzie, oraz opinie lekarzy na temat choroby są różne, a skuteczne leczenie może tylko pomarzyć alergii.

load...

Niektórzy eksperci uważają, że alergia na wodzie jako taki nie istnieje, ponieważ reakcja alergiczna nie jest woda i zanieczyszczenia w nim zawarte. Na przykład, w rękach nasileniu może wynikać z kontaktu z wodą z kranu, a w tym przypadku rozpuszcza się w mieszaninie chloru w wodzie.

Istnieje również uczulony na działanie wody morskiej, a w tym przypadku, organizm reaguje z minerałów i substancji organicznych, który jest nasycony wodą morską, a nie w połączeniu z wodorem w tlen. I to, co jest powszechnie znany jako alergia zimnej wody jest reakcją na zimno, a nie na rzeczywistą wody.

Zazwyczaj, gdy dziecko lub osoba dorosła przejawia uczulony na wodę, chlorowany kranu lub morską, badanie wykazuje wysoką histaminy nie tylko we krwi, ale także immunoglobuliny E, co wskazuje nieprawidłowe działanie układu odpornościowego.


Powrót do spisu treści

load...

Objawy objawy pokrzywki akvagennoy

Reakcja alergiczna może wystąpić zaczerwienienie, wysypka, pokrzywka. Ogniska znajdują się w różnych częściach ciała: ramion, brzucha lub ud. Dziecko może być pokryta czerwonymi plamami na policzkach i szyi występują zmiany chorobowe na pośladkach i pod kolanami. Pokrzywka towarzyszy silne, dosłownie nieznośnego swędzenia. W przypadku kontaktu z wodą nie zatrzyma się, objawy nasilają się: strefa rozszerza wysypka, swędzenie zintensyfikowane.

Uczulenie na zawartość chloru w wodzie wodociągowej mogą powodować kaszel, i ewentualnie chlorowane wody może prowadzić do rozwoju astmy. Jeśli woda znajduje się w zwiększonej zawartości innego fluoru fluorowca, objawy reakcji z fluorem uzupełnione oprócz pokrzywka, a nawet brązowe plamy na szkliwie zębów. Alergiczny do gorącej wody, z reguły pojawia się na tle innych problemów natury skóry. Gorąca woda tylko pogarsza objawy zapalenia skóry wywołanych reakcją na inne alergeny.

Na szczęście reakcja alergiczna na wodzie nie towarzyszy obrzęk i nigdy nie powoduje wstrząs anafilaktyczny.

Ale inne objawy są na tyle poważne i nieprzyjemne, zwłaszcza u dzieci.


Powrót do spisu treści

Leczenie i zapobieganie pokrzywka akvagennoy

Pierwsze i niezbędne środki, bez których leczenie jest prawie niemożliwe – zaprzestanie kontaktu z alergenem. Często objawy ustępują w ciągu godziny i pół po skórze dziecka lub dorosłego jest wytrzeć i wysuszyć. Plamy stopniowo zanikać, pokrzywka, świąd przystanki, nawet jeśli nie brać żadnych leków. Ale w cięższych przypadkach, bez przeciwhistaminowe nie.

Do leczenia były skuteczne, konieczne jest przeprowadzenie pełnego badania ciała, tak samo jak w reakcji alergicznych – jedynie objawów innych zaburzeń. Co do zasady, historia dziecka z cierpiących na alergie, istnieją dowody na choroby nerek lub wątroby, zaburzenia czynności nadnerczy. Często pojawia się alergia wody po spożyciu niektórych leków. Dziecko zachorował z dławicą piersiową lub ostrej niewydolności oddechowej, dostał antybiotyki, choroba minęła, a po jakimś czasie okazuje się, że zimno lub wody morskiej powoduje wysypkę i swędzenie.

Znane jest, na przykład, w przypadku, gdy poważne reakcje alergiczne na wodzie, było dziecko australijski Ashley Morrisa po leczeniu ostrej dziewczynka migdałków został penicyliny w dużych dawkach. Leczenia angina było skuteczne, ale duża dawka antybiotyków doprowadziło do objawów niepożądanego – pokrzywka akvagennoy. Zwyczajne prysznic spowodował pojawienie się dziecka poważnie swędzące czerwone plamy na całym ciele. Objawy alergiczne ustępują po kilku godzinach, ale w tym czasie dziewczyna mogła czesać skórę do krwi.

Takie reakcje powoduje kontakt z wodą: i kranu i na morzu, na zimno i na gorąco. Obecnie ona wyrosła, ale choroba nie może jeszcze obsłużyć. Każdego dnia, Ashley może pomieścić nie więcej niż 1 minutę pod prysznicem, a nawet po krótkim kontakcie z objawami pokrzywki wodnych, takich jak świąd i nie wolno spocząć na kilka godzin. Ani myć ręce lub umyć, a nawet stać się bez parasola w deszczu dziewczyny nie mogą. Lekarze nadzieję, że z czasem organizm sam poradzić sobie z chorobą, ale jest skuteczna terapia nie może zaoferować.

Uczulenie na wodzie może być również spowodowane przez obecność robaczyc infestacji, więc muszą być regularnie badane na zakażenia przez robaki pasożytnicze, w razie potrzeby, leczenie helminthics preparatach. Wielkie ryzyko, aby uzyskać wszelkiego rodzaju alergii występuje u dziecka, którego rodzice traktują własną rękę, bez konsultacji z lekarzem daje mu pewne leki. Leczenie każdej choroby jest przeprowadzenie się do lekarza, a po szczegółowym badaniu.

Powrót do spisu treści

Zalecenia wykonana

Jeśli przynajmniej raz wykryte objawy reakcji alergicznej na wodzie, należy zawsze nosić przeciwhistaminowy mianowany specjalistycznej alergologa. Po kontakcie z wodą należy stosować kremu przeciwhistaminowy skóry lub maści. Często objawem choroby jest zwiększona w wyniku działania promieni słonecznych, w tym przypadku lepiej jest zrezygnować z opalania i staram się być w cieniu. Objawy mogą wystąpić w większym stopniu z wykorzystaniem kosmetyków, więc należy wybrać hipoalergiczne kosmetyki.

load...