Rasa psów zabawka – miłość i oddanie w miniaturze

Słowo „ozdobny”, jak coś nie bardzo nadaje się do psów, choć jest już mocno zakorzeniona w naszym codziennym słownictwie i specyficznej terminologii. Z drugiej strony, dekoracja – dekoracja. Czy nie zdobić nasze życie tych dzielnych i wiernych stworzeń? Oczywiście, udekorować i być zadowolony, a potem to dodatkowy sens. Rasy psów zabawki są tak zróżnicowane, że po prostu zdumiony. Wśród nich są również bardzo małe i nie tak małe okazy. Są kostrzewiasty i bezwłosych, płaskie i wydłużone lufy, z prostym i kręcone ogon długich i krótkich włosów. I temperament z przedstawicieli różnych ras zbyt różne.

load...

Różni się od nich i pochodzenia. A jednak, mimo różnego wyglądu, psy te mają ze sobą wiele wspólnego. Co je łączy i dlaczego miniaturowa rasa jest bardzo popularna na całym świecie? Spójrzmy prawdzie w oczy.

Trochę o zespole

Oficjalnie grupa psów ozdobnych – jest dziewiątym grupa FCI. Ta grupa jest najbardziej liczne rasy psów – ma około pięćdziesięciu gatunków. Szczególnie psy z tej grupy jest to, że od nich nie wymaga żadnych prac. A głównym celem była ozdobą życia ludzkiego. Z reguły mają one miniaturowy rozmiar i spektakularny wygląd. Wybór, wybór i hodowla mieszańców ozdobnych kamieni koncentrowały się na cechach, które pomogły jej przetrwać te psy w domu i jest w rękach człowieka. Dlatego dekoracyjny pies jest bardzo towarzyski i przyjazny. Wbrew powszechnemu przekonaniu, nie są głupi, ale delikatny i wrażliwy na uczucia. Nie wiem, jak nic, ale dać miłość do ich właścicieli.

W zwykłym znaczeniu dekoracyjnym rockowej grupy jest bardzo warunkowe. Wiele ras, które obecnie są zazwyczaj określone dekoracyjne, są również oficjalne lub psy myśliwskie. Grupa ta obejmuje psy, które są trzymane jako zwierzęta domowe i nie zmusza do wykonywania zabezpieczeń, wyszukiwanie, polowanie i innych funkcji. To przede wszystkim psy do towarzystwa, wśród których są i spaniel, psy i afgańscy bojownicy buldogi lub ostry i Ratcatchers teriery i to rodzi, takie jak, na przykład, peruwiański Inca Orchid i Papillon.

Trochę historii

Od oswajania i udomowienia psa jego stała obecność w życiu człowieka miał dwa sposoby. Przede wszystkim, ludzie używali psów jako pomocników w polowania i walki, rolnictwo (pasterzy), jako strażników i obrońców. Ale w tym samym czasie prawie każdym domu (zwłaszcza w bogatych rodzin) były małe pies – dla duszy.

load...

Jeśli spojrzeć na obrazach starych mistrzów, a następnie, z reguły formalne portrety wszystkich pań (i czasem dzieci) są przedstawione z małym psem w ramionach. Podczas gdy duże psy myśliwskie przedstawić w męskich portretów. I tak było zawsze, we wszystkich krajach – z człowiekiem zawsze żyć duże, średnie i miniaturowe psy.

Ale były wyjątki. Na przykład, w starożytnych Chinach, duże psy prawie nie było. Walczyli i bezpieczeństwa (Akita TOSO), w większości domów w cesarskim pałacu, a nawet w klasztorach małych psów mieszka. To był pies kultu i rytuału. Teraz tak popularnym jak rasy Shih Tzu, na przykład, ogólnie został zbanowany na sprzedaż. Te psy były trzymane w górskich klasztorach tybetańskich i dał tylko szlachetne i dostojnych gości. Pekinese pałac pies był na ogół, że pod karą śmierci zabroniono stać poza terytorium Pałacu Cesarskiego.

Trochę o pochodzeniu

Trudno teraz powiedzieć, jak były małe psy domowe. Najprawdopodobniej osoby trafiły do ​​życia w swoim domu z najlepszych przedstawicieli rodziny psów i celowa hodowla próbował je naprawić tę funkcję. Ale wiemy, że wszystkie istniejące ozdobne ras psów mają ich pochodzenia nie jest taka sama.

Na przykład, grupa wschodni (Pekingeses, Chihuahua, Shih Tzu Lhasa apso i in.) – jest charakterystyczny dla psów. Ameryki Łacińskiej bezwłose psy prawdopodobnie zawdzięczają swoje istnienie kapłanów starożytnych plemion indiańskich. Pudle i gryfy były pierwotnie psów myśliwskich. Mopsy są potomkami potężnych mastiffów.

Przodkowie karłowatych Pinczer pudli, jamników i psów toytererov były normalnej wielkości. Ale w procesie ewolucji i selekcji oferentów wygrali charakterystyczny wygląd wyłącznie do ludzkiego kaprysu, że w procesie hodowli zabezpieczone „karzeł” gen w nich.

Ale taki ma bardzo dekoracyjne psów jak maltańskim (Malta) i Bolognese, które mają luksusową białą wełnę pochodzą z dawnej Włoszech. Okazuje się, że te psy prowadzone w kampaniach wojskowych rzymskich legionistów. I wiesz, w jakim charakterze? Jak żyjących podgrzewacze! A w tamtych czasach wierzono, że te psy promuje szybkie gojenie się ran.

W tym samym czasie, Yorkshire terrier (inny zwycięzca arystokratycznym wyglądzie i eleganckim jedwabistym włosem) ma „nizkososlovnoe” pochodzenie. W starej Anglii, te małe psy pełnił funkcję szczura-łapacze. A ich luksusowe futra, są one zobowiązane do zbiegiem okoliczności. Liverpool został opracowany manufaktur, a także miał wiele terierów, szczur-łapacze. Właściciele tych psów były zawsze ręka w lanoliny. Kiedy te ręce głaskanie psów, lanolina, dostał się do sierści i sprawiał, że grubsze i jedwabiste.

Trochę o utrzymanie i edukację

Oprócz miniaturowych rozmiarów ras psów nic z ich „pełnowymiarowych” odpowiedników nie różnią. Dlatego też konieczne jest ich, jak i inne psy kształcić. Jeśli pozwolisz malutki pies zachowuje się jak jej się podoba, ona z uroczym dzieckiem bardzo szybko stać się prawdziwym tyranem.

Przede wszystkim, każdy pies mieszka razem z człowiekiem, musi być posłuszny. Psy nie są wyjątkiem. Powinni znać i wykonywać podstawowe komendy: „miejsce”, „ja”, „Fu”, „siad”, „stać”. Ponadto konieczne jest, aby nauczyć nawet małego psa na smyczy (czasami do pyska), aby dowiedzieć się, jak zachowywać się na ulicy (dla własnego bezpieczeństwa).

Zbyt wiele sportowych dekoracyjny pies i na zewnątrz. Nie zapominaj, że te dzieci muszą poruszać jak duże psy. Dlatego miska wagary je, bawić się z nimi i nie robią na spacer w podróż psa na ręce lub na łonie gospodarza. Jednak ze względu na małe rozmiary tych psów są często zimne, więc spacery potrzebują więcej ubrań, a nawet buty.

Większość małych psów podatne na przejadanie się i otyłości. Dlatego nie należy objadać. Obliczana codziennie dieta psa na podstawie jego wielkości i nie oddają słodycze i inne gadżety są szkodliwe dla psów.

Psy łatwo przeszkoleni i cieszyć się studiuje. A niektóre są po prostu urodził się cyrk – mogą nauczyć się tańczyć, śpiewać (tak, nie zdziw się!) I wykonywać inne rodzaje sztuczek. Wielu przedstawicieli ras psów dekoracyjnych również łatwo przyzwyczaić się do kał na tacy, jak koty.

Podstawowa opieka dla małych psów jest do mycia, czyszczenia uszu, przycinanie pazurów i uwodzenie. Grooming zależy od jego cech. Długowłosy i bezwłose psy czesane i przycięte, szorstkowłosy przycinania.

I, oczywiście, należy monitorować stan swoich zwierząt. Niestety, życie miniaturowych psów jest krótszy niż w przypadku dużych, a nawet średnich psów. Ale z należytą starannością i uwagą ze strony właścicieli, są one w stanie dożyć sędziwego wieku psa. Małe rasy psów dekoracyjny specjalnie zaprojektowane do wspólnego życia z człowiekiem w jego domu. Ich głównym celem – aby sprawiać przyjemność, a całe życie spełnić ten cel. Bezinteresowna miłość – bezcenny dar, a pies (nawet najbardziej najmniejszy) mógłby kochać mężczyznę za to, co jest!

load...