Rak szyjki macicy – nie jest to zdanie!

O tej choroby, jak rak szyjki macicy, słyszeliśmy, chyba wszystko. Niestety, choroba ta jest jedną z najczęściej występujących patologii, raka u kobiet. Aby jak najlepiej chronić siebie, kobiety powinny mieć możliwie najpełniejszej informacji o takich chorób jak rak szyjki macicy. Musisz znać wszystkie możliwości – przyczyny, które powodują rozwój choroby, objawów ostrzegawczych jego obecności wszystkich zasad i metod diagnozowania i leczenia.

load...

Jak wspomniano powyżej, rak szyjki macicy – choroba układu rozrodczego kobiety, znamienny rozwoju raka szyjki macicy. R – szyjka macicy znajduje się pomiędzy samym ciała macicy i pochwy. W prawie wszystkich przypadkach raka szyjki macicy, występują w następstwie zakażenia ludzkim wirusem brodawczaka ludzkiego.

Głównymi objawami tej choroby są ból i krwawienie, oraz objawy, które nie istnieje w niektórych przypadkach. W takich przypadkach choroba jest diagnozowana absolutnie przez przypadek podczas rutynowego sprawdzanie kobiety u lekarza – ginekologa. Aby uzyskać więcej informacji na temat objawów raka szyjki macicy oraz metod diagnostycznych jest napisany trochę niższa.

Przyczyn raka szyjki macicy oraz rodzaje

Nowoczesne nauka niezawodnie wykazać, że rak szyjki macicy występuje ze względu na obecność w kobiet brodawczaka ludzkiego. Oczywiście, nie oznacza to, że absolutnie każda kobieta, która jest chora HPV powinny napotkać na raka szyjki macicy. Zgodnie z ogólną zasadą, do rozwoju nowotworu w obecności ludzkiego brodawczaka 16, 18 i 31 typu.

Nawiasem mówiąc, to czynność ta była podstawą teorii, że rak szyjki macicy może być przenoszona drogą płciową. Faktem jest, że podczas stosunku płciowego bez zabezpieczenia i może być transmitowany z wirusem brodawczaka, w tym rodzaju, który może prowadzić do raka szyjki macicy. Dlatego te kobiety, które są aktywne seksualnie częste zmiany partnerów seksualnych są znacznie bardziej prawdopodobne niż inne.

load...

Lekarze – ginekolodzy i onkolodzy dziś znane dwa rodzaje raka szyjki macicy. W większości przypadków – około 80% – nowotwór nowotwór rozwija się z błony śluzowej szyjki macicy komórek nabłonka płaskiego. Pozostałe 20% przypadków raka szyjki macicy rozwoju nowotworów z komórek, które są odpowiedzialne za produkcję śluzu szyjki macicy. Zjawisko to nazywane jest gruczolakorak szyjki macicy.

Jak to patologii szyjki macicy

Rak szyjki macicy jest jedną cechą – poprzedni choroby szyjki macicy są niezbędne do jego rozwoju, kobieta ze zdrowym karku złośliwości nie rozwinie się nigdy. Nawiasem mówiąc, najlepszym sposobem zapobiegania rozwojowi raka szyjki macicy – dzisiaj jest zapobieganie różnych schorzeń ginekologicznych. Istnieje wiele chorób macicy, które najczęściej prowadzi do rozwoju nowotworu:

 • Nadżerek. Choroby jest jedną z najczęstszych chorób macicy. Na szczęście, patologia jest rzadko prowadzi do rozwoju raka szyjki macicy. Jednakże, jeśli erozja nie jest leczona, nadal istnieje ryzyko.
 • Śródnabłonkowej neoplazji szyjki macicy. Skrócić choroby wśród lekarzy nazywa CIN. Lekarze wywołać ten warunek kobieta to określenie, w którym szyjka jest nieprawidłowe komórki zaczynają dzieli w sposób niekontrolowany, co powoduje bardzo duże ryzyko, że z czasem ich przekształcenia w nowotwór złośliwy.

Lekarze trzy stadia choroby. Pierwsze dwa etapy podlegające leczeniu jest bardzo skuteczne – dlatego tak ważne jest, w czasie, aby zobaczyć się z lekarzem – ginekologiem. Jeśli czas jest stracone, choroba wejdzie w trzeci etap, który w swej istocie jest już niczym więcej niż początkowe stadium raka szyjki macicy. Po trzy etapy są zakończone stan przedrakowych, złośliwy nowotwór zacznie się rozmnażać głęboki szyjki macicy, stopniowo wpływa na jego nowy obszar.

Jeśli złośliwe edukacji szyjki macicy nie jest diagnozowana w odpowiednim czasie, guz będzie nadal rosnąć, kiełkuje w sąsiednich narządów – najczęściej w odbytnicy i pęcherza moczowego. Ale to nie wszystkie zagrożenia – komórki nowotworowe często przenikają do krwi, a wraz z jego obecnej na całym ciele. W ten sposób może pojawić się przerzuty niemal w każdym miejscu na ciele, zależnie od miejsca oblyubuyut komórek nowotworowych.

Oczywiście, cały ten proces nie jest w tygodniu, a nie na miesiąc – zwykle trwa kilka lat, choć, oczywiście, czasami zdarzają się wyjątki. Jednak nawet w tym przypadku początkowy etap przed rozwojem raka szyjki macicy, rozciąga się co najmniej sześć miesięcy. Dlatego najlepszym sposobem na ochronę zdrowia jest poprzez regularne badania kontrolne przez lekarza – ginekologa.

Środek ten przyczyni się do wykrycia tej patologii na najwcześniejszych etapach jego rozwoju, co oznacza, że ​​szanse na całkowite wyleczenie są bardzo kobiece i bardzo duże. Po tym wszystkim, wczesne rozpoznanie i leczenie terminowe są lojalnymi sojusznikami w walce z rakiem lekarza.

Objawy patologii szyjki macicy

Często, złośliwy nowotwór szyjki macicy występuje bez żadnych zewnętrznych objawów choroby i objawów przez bardzo długi czas. Na tym etapie, w celu zidentyfikowania złośliwości nie przypadkowo podczas rutynowej kontroli lub gdy kobieta poszła do lekarza ginekologa – dla niektórych – każdej innej okazji. Jednakże, jeśli nie rozpoznano choroby przez dłuższy czas, nowotwór wciąż rośnie wielkość, a więc już w znacznym stopniu zakłóca normalne funkcjonowanie układu rozrodczego i ciałem kobiety jako całości. A kobiety pojawiają się następujące objawy raka szyjki macicy, są następujące:

 • Krwawa wydzielina z genitaliów

Jednym z pierwszych objawów, że organizm kobiety ma złośliwy nowotwór szyjki macicy – jest pojawienie się krwawienia z pochwy. I uwaga – nie chodzi tu o wydzieliny macicy i tzw kontaktu. Krew jest uwalniane po stosunku płciowym, z powodu kontuzji tkanki szyjki macicy, które nawiedziło raka i są bardzo wrażliwe na najmniejszy dotyk. Jednakże, w pewnych bardzo rzadkich przypadkach krwawienie z narządów płciowych kobiet może rozpocząć się nagle, bez żadnego – jakichkolwiek wpływów zewnętrznych. Jednakże, w tym przypadku, ale prawie nigdy nie są zbyt liczne.

 • Specjalny upławy

Oprócz krwawienia w raka szyjki macicy może pojawić się bardzo konkretny wybór, osiągając kolorze żółtym. Główną część płynu poziomów w górę białych krwinek, które są wytwarzane przez organizm do walki żeńskich komórek nowotworowych. W sprawiedliwości należy zauważyć, że kobieta jest mało prawdopodobne, aby być w stanie odróżnić ich od normalnego upławy, ale dla lekarza – ginekolog rozpoznać je będzie miał żadnych trudności.

 • Ból

W niektórych przypadkach, kobiety mają złośliwy nowotwór szyjki macicy, znany ból kości krzyżowej i kręgosłupa, w dolnej części brzucha. Ponadto, bardzo silny ból podczas stosunku znaczy niemal wszyscy pacjenci są kobiety. Jednakże w swoim bólu może być jednym z głównych objawów raka szyjki macicy, ponieważ towarzyszy duża liczba innych chorób, czasami nawet nie muszą ginekologicznych związku.

 • Obrzęk zewnętrznych narządów płciowych i kończyn

W tym przypadku, gdy choroba trwa do postępu, czasami kobieta uskarża się na lekarza w regularnych obrzęk kończyn dolnych i zewnętrznych narządów płciowych. Wynikają one z powodu obrzęku, że nowotwory złośliwe przerzuty na osiedlenie się do węzłów chłonnych miednicy i dużych naczyń krwionośnych i blokuje dużych naczyń krwionośnych kończyn dolnych.

 • Powstanie przetoki

Ponieważ postęp choroby jest często utworzony przetoki – otwory pomiędzy pęcherza, pochwy i odbytu, komunikują się ze sobą. To patologia czasem pogorszyć funkcjonowanie wszystkich narządów miednicy.

 • Opóźnienie normalnego przepływu moczu

W przypadku przerzutów raka i moczowodów kompresji dużych węzłów chłonnych mogą być częściowo lub całkowicie wyłączają działanie nerek, powodując rozwój wodonercze. Z powodu tej choroby w przypadku braku pogotowie gwałtownie rośnie ogólnego zatrucia produktów odpadowych ciała, które nie zostały usunięte z organizmu chorej.

 • Ropne infekcje dróg moczowych

Oprócz wyżej zatrzymanie moczu często prowadzi do powikłań, że kobiety pacjentów rozwijają się poważne infekcje bakteryjne dróg oddechowych. Krew pacjenta pojawia domieszkę krwi i ropy. Biorąc pod uwagę fakt, że w tym stadium choroby układu odpornościowego kobiet jest prawie usunięty, w przypadku braku bezpośredniej opieki medycznej jest bardzo wysokie ryzyko śmierci kobiet.

 • Obrzęk jednego krańca

W niektórych przypadkach istnieje obrzęk kończyn dolnych z jednej strony. Występuje w późniejszych stadiach choroby, ze względu na obecność przerzutów w węzłach chłonnych miednicy mniejszej, które ściskają dużych naczyń krwionośnych.

Rozpoznanie raka szyjki macicy

Jak już wspomniano powyżej, najczęściej diagnozowanym rakiem szyjki macicy lub podczas zaplanowanego skanowania lub jeśli kobieta zwróciła się o pomoc do lekarza – ginekologa z reklamacji z powyższych objawów. Do diagnozowania raka szyjki macicy, lekarze stosują następujące metody diagnostyczne:

 • Badanie ginekologiczne z użyciem luster

Zazwyczaj lekarz pierwszy zwrócił uwagę na zmiany statusu endometrium, który jest typowy dla nowotworu, podczas kontroli szyjki macicy przy użyciu lustra. W rzeczywistości, ta metoda diagnozowania najbardziej bezproblemowo, a ponadto jest ona dostępna dla każdego lekarza, nawet jeżeli obudowa nie jest wyposażone w dodatkowe urządzenia.

 • Pap test

Inna nazwa to metoda diagnozowania – PAP testu. Polega ona na badaniu mikroskopijnych wymazów pobranych od dwóch obszarach – z szyjki macicy i szyjki macicy, śluzówki. Ten test jest bardzo popularne ze względu na zawartość informacji – pozwala na określenie nie tylko obecności lub nieobecności komórek raka szyjki macicy, a nawet stan przednowotworowy – śródnabłonkowej neoplazji szyjki macicy, co już zostało wyjaśnione powyżej.

Test ten odnosi się do grupy badań przesiewowych, a więc musi być zrobione dla wszystkich kobiet, bez wyjątku, bez względu na to, co było powodem, aby zobaczyć się z lekarzem – ginekologiem. Dlatego w żadnym wypadku nie powinno się jej realizację, jeśli lekarz oferuje go. Nie bolesne, a nawet po prostu dyskomfort podczas robienia kobieta nie czuje się pociągnięć pędzla.

 • Kolposkopia

W takim przypadku, jeśli lekarz będzie dowolny – żadnych wątpliwości, że jest prawdopodobne, aby przeprowadzić dalsze badania szyjki macicy i pochwy, błony śluzowej za pomocą specjalnego urządzenia optycznego – do kolposkopów. Tego typu badania nazywa kolposkopii. Podczas tego badania, lekarz będzie dokładnie zbadać stan błony śluzowej szyjki macicy, ze szczególnym naciskiem na te obszary, które wydają mu się najbardziej podejrzane.

 • Biopsja szyjki macicy

Wreszcie ostatni etap diagnostyki raka szyjki macicy – biopsja. Najważniejsze z tego badania jest ogrodzeniem niewielka ilość tkanki szyjki macicy, który później został starannie badane pod mikroskopem. To badanie jest przeprowadzane bez wyjątku kobiet, u których lekarz podejrzewa raka szyjki macicy.

 • Dożylne urografii

Dożylne urografii podane dla kobiet cierpiących na raka szyjki macicy, w celu określenia przydatności funkcjonowania układu moczowego, a zwłaszcza w nerkach. Nowotwory złośliwe szyjki macicy jako ich proliferacji często mocno ściska moczowodów. W wyniku tego nacisku mogą wpływać na czynność nerek.

 • Rektoskopia i cystoscopy

Potrzebne są te rodzaje badań odbytnicy i pęcherza moczowego w celu dalszego zbadania stanu odbytnicy i pęcherza moczowego, które są najczęściej dotknięte przerzutami.

Etapy raka szyjki macicy

Tak więc, w procesie wstępnego rozpoznania lekarz określa obecność nowotworu szyjki macicy kobiety. Następnie w celu dobrania optymalnego schematu leczenia, lekarz powinien ustalić stadium raka szyjki macicy. Będzie to wymagało wiele dodatkowych badań, takich jak promieniowanie rentgenowskie klatki piersiowej, USG narządów znajdujących się w jamie brzusznej i miednicy, jamy. W niektórych przypadkach może być konieczne tomografii komputerowej.

Lekarze klasyfikowania raka szyjki matek w zależności od stopnia rozwoju choroby w kilku etapach:

 1. W pierwszym etapie tej choroby. W pierwszym stadium raka szyjki macicy, nowotworu jest zlokalizowany wyłącznie w żeńskiej szyjki macicy. Leczenie rozpoczęto w tym etapie, najbardziej skuteczne w chorobie. Pozwala on na pięcioletnią progu przeżycia około 90% wszystkich pacjentek.
 2. W drugim etapie choroby. W drugim etapie na raka szyjki macicy, nowotworu jest większa niż pierwsza, a na ścianie miednicy, nie została jeszcze osiągnięta. W tej fazie leczenia choroby jest dość skuteczne, ale, oczywiście, szanse na pięć-letnie przeżycie nieco poniżej progu – około 60% wszystkich zakażonych kobiet.
 3. W trzecim etapie choroby. Ten etap raka charakteryzującego się obecnością nowotworu, co wpływa nie tylko na szyjkę macicy, ale także w dolnej części pochwy. Na tym etapie choroby jest pięcioletnia przeżywalność wszystkich 35% wszystkich kobiet.
 4. W czwartym etapie choroby. To stadium raka szyjki macicy jest ostatnim i najbardziej dotkliwe. Na tym etapie rozwoju złośliwej choroby opuszcza obszar miednicy, wpływając odbytnicy lub pęcherza. Również na tym etapie choroby nie są rzadkie przerzuty wpływu na inne narządy ciała, znajdujących się w znacznej odległości od bezpośredniego kontaktu z – szyjki macicy. Niestety, w przypadku leczenia choroby zaczyna się tylko w tym etapie, pięcioletniego przeżycia jest minimalny próg – nie więcej niż 10% wszystkich kobiet.

Przede wielokrotnie wymieniane coś takiego jak „pięcioletniego przeżycia.” Termin ten używany przez lekarzy onkologów. Odnosi się on do leczenia nowotworów rokowania. Prognoza ta opiera się na tym samym dobrze ustalono, że w przypadku, gdy przez pięć lat po zakończeniu leczenia chorego nie będzie nawrotów, ma wszelkie szanse, aby nigdy nie stoją powtórzeniu tego nowotworu. Po upływie tego okresu chory uważa się za w pełni sprawny.

Sposoby leczenia raka szyjki macicy

Sposoby i metody leczenia raka szyjki macicy, choroby zależy od kilku kluczowych czynników. Po pierwsze, wiele zależy od indywidualnego stanu ciała i zdrowia specyficznych cech każdego chorych kobiet. Pacjent powinien być przygotowany na to, że tylko wizyta u lekarza – onkologa dozowania nieprawdopodobne.

Oprócz badania ginekologicznego chore kobiety będą musiały przejść szereg badań i testów, które pozwolą lekarzom wypełnić i bardziej dokładny obraz ogólnego stanu zdrowia, dostępności i stopnia uszkodzenia innych narządów wewnętrznych. Bez pełnego obrazu w celu znalezienia odpowiedniego i skutecznego leczenia, które również będą najbardziej restrykcyjny z innymi organami.

A po drugie, bardzo w sposobie określania leczenia zależy od tego, czy na raka w pewnym stadium rozwoju. Pierwsze dwa etapy raka szyjki macicy częściej lekarze są ograniczone do całkowitego usuwania zarówno korpus macicy i jej przydatki i szyjki macicy. Często jest to środek wystarczająco całkowite wyeliminowanie choroby. Jednak chciałbym podkreślić, że leczenie jest skuteczne tylko w pierwszych dwóch etapach.

W tym samym przypadku, jeśli nowotwór złośliwy o większych rozmiarach, a choroba, w trzecim – czwartym etapie, w uzupełnieniu do całkowitego usunięcia z szyjki macicy, trzonu macicy i przydatków lekarzy – onkologów poddawanych chemioterapii, która jest przeznaczona do tłumienia wzrostu i aktywności komórek nowotworowych.

Więcej o tym jak chemioterapia jest przeprowadzana, a także zasad jego wpływu na organizm chyba nie ma sensu. To badanie, lekarze w Instytucie przez sześć lat, więc jest mało prawdopodobne, że ten problem będzie mógł ujawnić w tym artykule. Najważniejsze jest, aby pamiętać, kobiety – wcześniej rak szyjki macicy jest zdiagnozowana, tym lepsze szanse kobiece przeżycia i życia dalszego spełnienia.

Profilaktyki raka szyjki macicy

Oczywiście lekarze – ginekolodzy często słyszał pytania kobiety, czy to możliwe, aby zapobiec rozwojowi raka szyjki macicy. I to jest bardzo rozsądne pytanie, ponieważ w celu zapobiegania chorobom lub leczenia go w bardzo wczesnych stadiach rozwoju jest znacznie łatwiejsze niż walka z zaawansowaną chorobą nowotworową.

Lekarze nazywają trzech głównych metod rozwoju profilaktyki raka szyjki macicy:

 • Regularne wizyty u lekarza – ginekologa. Kobiety w wieku rozrodczym muszą przejść profilaktycznych badań ginekologicznych dwa razy w roku. I raz w roku, na zasadzie obowiązkowej powinno być prowadzone testu Pap. Takie środki zapobiegawcze pomogą zidentyfikować wczesne stadia choroby nowotworowej nie tylko nowotworowych szyjki macicy, ale także sporo innych chorób układu rozrodczego kobiety, które, niestety, istnieje dość duża liczba.
 • Ochrona przed niechcianą ciążą. Jak wynika z licznych obserwacji ginekologów i onkologów, wśród tych kobiet, które mają do czynienia z rakiem szyjki macicy, dwa z trzech kobiet miał historię dwóch lub więcej poronień. Dlatego tak ważne jest, aby chronić bezpiecznie, aby zapobiec wystąpieniu nieplanowanej i niechcianej ciąży. I należy pamiętać, że każda kolejna aborcja zwiększa ryzyko złośliwego raka szyjki macicy o około 8%.
 • Szczepienie przeciwko zakażeniom wirusem brodawczaka. Jak już wspomniano, jednym z najczęściej powszechnych czynników powodujących rozwój raka szyjki macicy wirusem brodawczaka. Dziś lekarze – ginekolodzy zalecają być szczepione od niego wszystkie dziewczęta, dziewczęta i młode kobiety. To szczepienie zmniejsza ryzyko powikłań jest około 8 razy.

Mamy nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu, masz podstawową wiedzę na temat jakie są objawy raka szyjki macicy, jakie są główne zasady leczenia tej choroby i jak zmniejszyć ryzyko zachorowania na tę chorobę. Po dbanie o swoje zdrowie to przede wszystkim zadaniem kobiety. A lekarze – tylko pomocnikami i sprzymierzeńcami w walce o zdrowie i życie kobiety.

load...