Rak piersi: oznaki wczesnego ostrzegania

Zawartość:

Nie tylko kobiety, ale mężczyźni mogą znaleźć w głównych objawów raka piersi. Jest to szczególnie ważne w celu zapoznania się z objawów klinicznych choroby i panie, które ukończyły 40 rok życia i nie mają, z jakichkolwiek przyczyn, dla dzieci.
Powrót do spisu treści

load...

Obraz kliniczny raka piersi

W zależności od choroby, raka piersi w celu odróżnienia pięć głównych grup. Im wcześniej kobieta kolej na profesjonalną mammologist, tym większe szanse na wykrycie choroby we wczesnym stadium procesu nowotworowego.

Onkologia piersi: wczesne stadium choroby

Etap 0 – w tym choroby ścian etapie przewodowego wykazały obecności nieprawidłowych komórek. Ta nieinwazyjna forma raka, ponieważ komórki rakowe nie wykraczają poza ścianą i nie wnikają do tkanki zdrowej. Czasami 0-ty etap nie jest uważane za proces onkologicznej. Jednakże, istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że pod wpływem niekorzystnych warunkach lub w przypadku braku prawidłowego leczenia uszkodzonych komórek się zmieniać, powodując wzrost guzów złośliwych. Etap bezobjawowe.

Etap 1 – uznaje się za początek interwencyjnej onkologii. Komórki nowotworowe utworzenia małej guza, którego wymiary nie większe niż 2 cm. Niemniej nowotworu pozostaje w organizmie. Gdy gruczoł próbkowania może wykryć małe bezbolesne uszczelnienie. Należy pamiętać, że rak jest najbardziej skutecznie leczone na tym etapie. Całkowite odtworzenie zachodzi bez wycięcia piersi. W związku z tym, kobieta zachowuje się nie tylko piersi, ale również możliwość karmienia piersią.

Krok 2 – Ten krok rozwija onkologii 4 kierunkach.

  • Wielkość guza mogą pozostać takie same, ale komórki rakowe są wykrywane w węzłach chłonnych znajdujących się w obszarze pod pachami.
  • Nowotwór złośliwy stanie dorosnąć do 5 cm, pojedyncze komórki nowotworowe w węzłach chłonnych pachowych nie są wykrywane.
  • Średnica jest tworzenie cm 5,2 uwagę wygląd komórek nowotworowych w węzłach chłonnych znajdujących się w obszarze pod pachami.
  • Pojedyncze komórki nowotworowe w węzłach chłonnych ma średnicę guza jest większy niż 5 cm.

Badanie palpacyjne prostaty pomaga wykrywać małe uszczelnienie. Inne objawy nie są powszechnie przestrzegane.

load...

0 th, 1 st i 2 nd etap onkologicznej piersi uważane za wczesne formy procesu.

We wczesnych stadiach można używać łagodnych metod leczenia, co pozwala zachować naturalny kształt piersi i funkcje gruczołów sutkowych.

Przy dalszym rozwoju choroby z przejściem na późniejszym etapie wymagają całkowitego wycięcia prostaty. Nie rozpaczaj, bo współczesna medycyna ma sposoby leczenia chirurgicznego zabiegu powiększania piersi symultaniczne. W przypadku braku przeciwwskazań plastiku, która odbyła się bezpośrednio po wycięciu tkanki.

Onkologia piersi: późniejsze stadia choroby

We wczesnych stadiach choroby mogą pozostać niezauważone dla większości kobiet, nie zaznaczone. Dlatego nie należy zaniedbywać badań profilaktycznych i check-up na mammologisty mniej więcej raz w roku. Wraz z rozwojem procesu staje się ciężkie objawy.

Etap 3 – Ta forma dotyczy kategorii miejscowo zaawansowanym rakiem i zróżnicowany na 3 typy.

IIIA charakteryzuje obecność guza o średnicy nie większej niż 5 cm. Na dalsze rozprzestrzenianie się przerzutów w węzłach chłonnych. Możliwe jest pokonanie węzłach chłonnych klatki piersiowej. Wraz ze wzrostem wielkości nowotworu, komórki nowotworowe lub spawanych uderzających osobno się węzłów chłonnych.

Stage IIIB jest diagnozowana, gdy guz rośnie w dowolnym rozmiarze lub raka skóry w okolicy klatki piersiowej. Wymowa oznaki raka piersi w tym przypadku – pojawienie się obrzęk tkanek i niewielkich węzłów na powierzchni skóry. Czasami piersi staje się czerwonawy i wymawiane obrzęku wskutek niedrożności naczyń chłonnych.

Etap IIIC jest nowotworem o dowolnym wymiarze, kiełkujących w otaczającej tkance. Zmiany chorobowe mogą podlegać węzłów chłonnych w dole pachowym, mostkiem, a także w sub lub obszaru nadobojczykowej.

Etap 4 – przerzuty występuje inne narządy wewnętrzne, takie jak wątroba i tkanki kostnej. Ten stopień jest nazywany raka z przerzutami. Czasami ten proces jest nieodwracalne. W tym przypadku leczenie ma na celu zmniejszenie objawów choroby, ale nie eliminują ich przyczyny.

Rak – choroba podstępna, które można powtarzać co pozornie pełne wyleczenie. Nawrót występuje często z powodu obecności pojedynczych komórek nowotworowych bez obróbki zniszczonych lub przerzutów, które znajdują się w niedostępnych miejscach. Opcjonalnie ponownego rozwoju raka sutka. Nawrót choroby może mieć wpływ na płuca, kości, mózgu lub wątroby.


Powrót do spisu treści

Objawy obsługujące sygnał dostępu mammologist

Ponieważ rak stopniowo zewnętrznych oznak raka piersi. Powinna dążyć natychmiastowa W przypadku wystąpienia takich objawów do przychodni przedporodowej i poddawane szczegółowej kontroli. Ze względu na brak objawów we wczesnym stadium choroby, nowotwory sutka jest najczęściej wykrywano w zaawansowanym stadium .

Kobiety powinny zwrócić uwagę na każdą zmianę zarysu piersi, kłujące w odsuwaniu skóry lub brodawki. Powierzchnia skóry może odkleić, nabywanie czerwonawy odcień. Jest stałym pieczenie. Możliwe jest, że te objawy są oznaką zwykłych reakcji alergicznych. Jednak upewnić się, jest to możliwe tylko po konsultacji ze specjalistą.

Później proces Rak jest z poczuciem dyskomfortu i ból w gruczole zagrożonym, obrzęk okolicy pachy lub ramieniu, powiększonych węzłów chłonnych w dole pachowym. Obserwowane od pacjentów z piersi zmiany. Na powierzchni skóry może być utworzone wgłębienia. Na smoczek pojawia się rany z brodawki ewentualnego oddzielania cieczy krwi. Kiełkowania na raka skóry prowadzi do wrzodów.

Według statystyk, w Polsce, każdy 16-ta kobieta jest narażona na raka piersi. Aby zapobiec wystąpieniu lub rozwojowi zaawansowanych nowotworów, należy dbać o własne zdrowie.

load...