Rak endometrium: jej objawy i leczenie

Zawartość:

Co to jest endometrioza? Co to jest objawy endometriozy? W jakim wieku jest możliwe wystąpienie? Jakie czynniki mogą spowodować, jakie metody leczenia macicy istnieją? Te i wiele innych kwestii związanych z chorobą, wiele kobiet interesuje. Przede wszystkim, chcesz powiedzieć, że zapalenie błony śluzowej macicy i endometriozy – to dwie zupełnie różne choroby.

load...

Z terminowego i prawidłowego leczenia macicy, pacjent może być w stanie uniknąć komplikacji związanych z ciążą i porodem.

Odpowiednie leczenie tej choroby prowadzi do bardzo dobrych wyników i rezultatów. Jamy macicy kobiety sterylnej nie zakażenie nie może dostać się do niego, ponieważ błona śluzowa macicy chroni jednocześnie więcej systemów ochrony: w środowisku kwaśnym i śluzu w szyjce macicy, która zawiera przeciwciała.

Gdy nie jest zapalenie śluzówki macicy endometrium, a to zjawisko może doprowadzić do poważnych powikłań i konsekwencji. Dlatego zaleca się, aby kobiety do poddania się regularne kontrole u ginekologa. Dzięki takiemu badaniu, lekarz może określić możliwy czas choroby i rozpoczęcie leczenia.

Dość często u kobiet po porodzie, poronienia i aborcji śluzówki macicy rozwija, co jest traktowane bardzo pomyślnie. Śluzówki macicy – zapalenie błony śluzowej macicy, co może być spowodowane przez wirusy, a czynniki chorobotwórcze, takie, jak Streptococcus, Staphylococcus, chlamydia, Trichomonas i E. Coli.

load...


Powrót do spisu treści

Przyczyny tej choroby

Endometrium macicy jest to 2 warstw: podstawnej i funkcjonalne. Struktura sama warstwa funkcjonalna jest bardzo wrażliwy i delikatny jej najmniejszego uszkodzenia mogą prowadzić do rozwoju śluzówki macicy. Uszkodzić sobie nie niosą żadnych poważnych powikłań, ale przenikające wirusy uszkadzają powodować zapalenie endometrium macicy.

Macicy może wystąpić w następujących przypadkach:

 • Niechlujstwa natrysk;
 • Macica wyczuwając;
 • Skrobanie jamy macicy;
 • Badanie jajowodów.

Środki tej choroby, mogą być:

 • Prątki gruźlicze;
 • Chlamydia;
 • E. Coli;
 • Proteus;
 • Bacillus błonicy;
 • Mykoplazmy;
 • Paciorkowce;
 • Enterobacter;
 • Klebsiella.

Powrót do spisu treści

Objawy choroby

Objawy macicy we wczesnych stadiach pokazuje zbyt wyraźnie i aktywnie. Zatem, kobieta jest prawie niemożliwe do wykrycia choroby na wczesnym etapie rozwoju, jak i zmiany w organizmie. W rezultacie, na wizytę u lekarza kobieta zwykle już się z pewnym opóźnieniem. Endometrium odróżnić przewlekłe i ostre. Ostra faza zazwyczaj występuje po uszkodzeniu mechanicznym. Przewlekła infekcja jest wynikiem różnych zakażeń, chorób przenoszonych drogą płciową.

Objawy ostrego zapalenia błony śluzowej macicy:

 • Brak apetytu;
 • Ból głowy;
 • Ciągnięcie i bóle ból brzucha;
 • Temperatura 39 ° C;
 • W obszarze dolnej części pleców;
 • Krwawienie z macicy i upławy, który wygląda przypominają skrzepy krwi i ropy z nieprzyjemnym zapachem.

Jeśli kobieta nagle znajduje się w wymienionych objawów, to trzeba natychmiast skontaktować się z lekarzem, ponieważ endometrioza rozwija się dość szybko, a tym samym wpływa na duże powierzchnie. Im więcej czasu upłynie przed pójściem do lekarza, tym trudniej jest poddać się leczeniu choroby.

Objawy przewlekłego zapalenia błony śluzowej macicy

Pojawienie się przewlekłego zapalenia błony śluzowej macicy w żaden sposób związane z chorobami ginekologicznymi w kierunku kobiety. Jej patogeny są często różne choroby, choroby przenoszone drogą płciową. W rezultacie, wszystkie objawy endometriozy będzie odpowiadać powszechnych chorób zakaźnych. Dokładne rozpoznanie może być określone tylko na podstawie analizy.

Objawy przewlekłej postaci zapalenia błony śluzowej macicy

 1. Słaby ból w jamie brzusznej;
 2. Gorączka do 38,5 ° C;
 3. Upławy, podobnie do przydziału dla zakażeń;
 4. Ciężkie miesiączki przez okres dłuższy niż 7 dni.

Dzięki tym funkcjom kobieta powinna natychmiast skorzystać z pomocy wykwalifikowanego specjalistę. Często chroniczne zapalenie śluzówki macicy staje się głównym problemem związanym z ciąży i niepłodności w przyszłości. Jednak, jeżeli w czasie jego znalezienia i przejść przez cały okres leczenia, to można uniknąć.


Powrót do spisu treści

Leczenie macicy

Jeśli choroba została wykryta w odpowiednim czasie, a następnie leczenie można przeprowadzić w warunkach ambulatoryjnych. Ale rak endometrium leczenia pacjent musi prowadzone pod stałym nadzorem lekarza ginekologa prowadzącego. Jeśli leczenie błony śluzowej macicy prowadzi się w szpitalu, a choroba została wykryta za późno lub już uruchomiony.

Z reguły, do leczenia macicy prowadzi się w następujący sposób:

 • Antybiotykoterapii;
 • Antybiotykoterapii;
 • Czyszczenie macicy;
 • Oczyszczanie krwi z toksyn.

Leczenie ostrego zapalenia błony śluzowej macicy

Terminowe diagnostyka i leczenie zainicjowany podczas ostrego zapalenia błony śluzowej macicy obiecuje korzystne odzyskanie kobiet iw przyszłości nie wystąpią jakieś problemy w czasie ciąży. Jeśli macica po porodzie były resztki łożyska lub po aborcji – szczątki płodu, może powodować zapalenie endometrium. W tym przypadku, trzeba przeprowadzić skrobanie jamy macicy.

Leczenie odbywa się w następujący sposób:

 • Witaminy i immunomodulatorów;
 • Antybiotyki dożylnie;
 • Antybiotyki domięśniowych.

Leczenie przewlekłego zapalenia błony śluzowej macicy

Z powyższego jasno wynika, że ​​przewlekłe objawy zapalenia błony śluzowej macicy są wyraźnie różni się od ostrych objawów. Dlatego też, gdy odmienne traktowanie endometrium będą się różnić. W przypadku gdy wykrycie przewlekłego zapalenia błony śluzowej macicy, infekcje znaleźć podatność na różne antybiotyki, kobieta wymazów. Następnie leczenie za pomocą specjalnego obwodu ze środkami przeciwwirusowymi.

Leczenie przewlekłego zapalenia błony śluzowej macicy jest uznany za skuteczny, gdy leki są podawane w macicy, ponieważ ta metoda pozwala na dobrą możliwość skupienia większej liczby leków w zapaleniu. Dodatkowo macicy przewlekłe leczenie może być prowadzone przy użyciu doustnych tabletek hormonalnych. W tym przypadku większość tej terapii jest zalecane dla kobiet, które planują w przyszłości ciąży i porodu. Jest również możliwe rozdzielenie przylegania, który przeprowadza się za pomocą operacji.

Leczenie ropnego zapalenia błony śluzowej macicy

Ropne zapalenie śluzówki macicy najczęściej traktowane przez usunięcie ropy i mechaniczne czyszczenie jamy macicy martwej tkanki. Czyszczenie macicy zawsze wykonywane w znieczuleniu ogólnym, a następnie przypisać do terapii hormonalnej. Pod koniec tego zabiegu jest powoływany fizjoterapię, przez który wzmocniony wypływ ropy i śluzu z macicy.

Powrót do spisu treści

Leczenie środków ludowej

Rosnąca popularność w walce z różnymi chorobami, tradycyjna medycyna zyskuje. Istnieje ludowe środki, aby pomóc leczyć i błony śluzowej macicy. Ale warto zauważyć, że choroba ta jest bardzo poważna. Aby uniknąć ewentualnych komplikacji musieli diagnozowania, leczenia i monitorowania wykwalifikowanego ginekologa.

Gdy zapalenie śluzówki macicy podjąć następujące zioła w równych częściach: korzeń prawoślazu, cudweed, lawenda, liście koniczyny, levzei, piołunu liści borówki, pokrzywy liście i pąki sosnowe. Należy dokładnie wymieszać i posiekać Wszystkie zioła. Następnie wlać do termosu 2 łyżki ziół i wszystko wlać 3 szklanki wrzącej wody. To infuzji jest w wieku od 12 godzin, a następnie należy go opróżnić. Są one gotowe do infuzji 1/3 szklanki 3 razy dziennie. Przebieg leczenia wynosi dwa miesiące.

W leczeniu zapalenia błony śluzowej macicy jest dobrze ugruntowana wawrzynu. W tym przypadku konieczne jest, aby traktować wiadro gorącej wody i 20 g liści laurowych. Laurus wylewa wrzącej wody, pozostawić na 30 minut, a następnie wlew rozcieńcza się na gorąco (znośny dla ciała) z wodą. Obróbkę przeprowadza się za pomocą łaźni siedzenia.

W leczeniu środków ludowej, jeśli stało się znacznie łatwiejsze i zniknęły objawy charakterystyczne, kobiety powinny w każdym przypadku należy skonsultować się z lekarzem. Tylko lekarz może ocenić skuteczności leczenia na podstawie wymaganych badań. Ponieważ istnieje ryzyko, że objawy są usuwane, a sama choroba nie ustępuje. Taka sytuacja może prowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych u kobiet, do niepłodności.

load...