Pyszne pilaw z wołowiny gotowane w multivarka

Zawartość:

Smaczne danie z ryżu, mięsa i warzyw, zwany pilaw, przyszedł do nas z Persami, którzy nazywali go „podłoga”, a od Indian, wskazując go ze słowem „Palau”. W sanskrycie, brzmi nieco inaczej – „pulaka”, co oznacza „ugotowany ryż”. Jednakże, przygotowane z wody różni się dodatkowe składniki, które zawierają olej i roślinne. Niektóre z jego fanów bardziej wylewa szklankę do jednego kociołka, który przygotowuje pilaw. Ale w tej publikacji nie mówimy o zwykłej anteny, znanego do prawie wszystkich ludzi żyjących na Bliskim Wschodzie, w Indiach iw wielu republik byłego Związku Radzieckiego, a ten, który jest przygotowywany w multivarka.

load...

Do tej pory, to wielofunkcyjny gadżet kuchnia jest dość popularny. Jednak niewiele osób wie, że może on być stosowany do gotować najbardziej smaczne, o niskiej zawartości tłuszczu i zdrowe dania. Jest to wygodne, ponieważ jest kontrolowane. Oznacza to, że wszystkie produkty są wytwarzane w nim automatycznie. Nie musisz się martwić, że żywność będzie spalić lub Uvarov.

Wspólne i proste modele tych urządzeń, w ich przypadku tylko kilka przycisków. Jednak gotowanie w nich jest również wykonywane automatycznie. Który z nich wybrać, by zdecydować, gospodyni, a potrawa okaże się wyśmienite w każdy. Pilaw, który wytwarza się w multivarka, różni się od zwykłej mniej tłuszczu, więc będzie idealnie pasować w diecie człowieka, który postanowił schudnąć.

Powrót do spisu treści

Lista produktów, które będą zamawiane

 • 2 filiżanki ryżu, która powinna być zmierzona przez te, które są przyłączone do urządzenia domowego;
 • 700 g wołowiny;
 • 2 łyżeczki soli;
 • Pół łyżeczki szafranu;
 • 3 średnie wielkości marchwi;
 • Jeden strąk chili;
 • 2 cebule;
 • 1 łyżeczka papryka słodka płatki;
 • 1 ząbek czosnku;
 • 4 łyżki oleju roślinnego.

Ta objętość produktu w przeliczeniu na patelni multivarku wielkość co najmniej 4,5 litra. Podczas gotowania w naczyniu wypełniony cztery pełne szklanki wody. Lepiej jest używać zdolności, które jest w zestaw urządzeń gospodarstwa domowego.

load...

Powrót do spisu treści

Proces gotowania pilaw składa się z kilku etapów

 1. Marchew i cebula powinny zostać oczyszczone i przepłukano pod bieżącą wodą. Następnie pokroić w krążki cebuli i marchew – julienne.
 2. Multivarku być włączone, trzymając tryb „Pieczenie” i wlać olej roślinny. Niektóre z nich korzystać dla kukurydzy, słonecznika innych, jednak z rzepaku i okazuje się nie mniej smaczne pilaw.
 3. Gdy masło multivarka rozgrzewa, trzeba wlać cebulę i marchew później. Muszą smażyć około dwudziestu minut w urządzeniu. W tym przypadku pokrywa urządzenia gospodarstwa domowego musi pozostać otwarta.
 4. Mięso dokładnie umyć, zanurzyć ręcznik papierowy i pokroić w dużą kostkę. Niektóre kruszy się drobno tak, że staje się szczególnie dobrze miękkie nasączone płynów naczynia.
 5. Kawałki mięsa należy wlać do misy Multivarki i dodać wszystkie przyprawy wspomniane powyżej, w tym chili. Potem trzeba smażyć zawartość nie mniej niż dwadzieścia minut, pozostawiając otwartą pokrywę.
 6. Ryżu powinna być płukane pod bieżącą wodą i wlać do smażonych składników. Następnie należy go wlać cztery szklanki czystej wody i wlać dwie łyżeczki soli.
 7. Z głowicą czosnku usunąć łuszczenie plewy i odciąć dolną część. To powinno być umieszczone na rysunku.
 8. Teraz możesz zamknąć pokrywę i umieścić na tryb multivarka „pilaw”.
 9. Gdy potrawa jest gotowa, zostanie wyemitowany sygnał dźwiękowy, wskazując, że. Ale nie to dobrze. Najlepszy ze wszystkich, jeśli pilaw wstać przez około piętnaście minut. Tak będzie lepiej smakują.
 10. Po określonym czasie można otworzyć pokrywę, delikatnie wymieszać danie i umieścić go na dużym talerzu i udekorować górną głowicę czosnku.

Uzbekowie przykładowo służy do ciasta, który wytwarza się za pomocą specjalnej receptury ich specjalnym piecu. Jednakże, nie są mieszane pilaw, wskazane w niniejszej publikacji. Duża suwak fig niej podawane i wytwarzania dużych kawałków mięsa, głównie jagnięcinę. I jedno i drugie, są one przygotowane oddzielnie.

Ale nowoczesna technologia pozwala gospodarze, aby utworzyć co najmniej smaczny posiłek w wygodny i praktyczny multivarka. Możliwe jest użycie nawet najbardziej chude mięso, takie jak kurczak, indyk lub wołowina. Wielu fanów tego urządzenia, stwierdzono, że jedzenie, które jest gotowane w nim, w zależności od ich smaku znacznie przewyższa ten, który został stworzony przez zwykłych metod.

Niektóre gotuje powiedzieć, że mięso multivarka Szczególnie miękkie i ryżu jest bardzo krucha. Takie cechy tych produktów jest to trudne do osiągnięcia z innymi rodzajami gotowania. Oprócz tych zalet urządzenia przydatne w kuchni, jest jeszcze jedna rzecz: w naczyniu, można dodać minimum oleju, bez obawy, że będą one spalić lub silnie sucho. To sprawia, że ​​można gotować w multivarka niskotłuszczowe jedzenie, które będzie wspierać nikogo w dążeniu do utraty wagi.

load...