Pyszne pilaw z wieprzowiny

Zawartość:

Tradycyjnie pilaw – danie Wschodniej. Sama nazwa „polov” sięga indyjskich korzeniach. Kiedy Indie był potężny i bogaty stan (na długo przed naszą erą), nie był już gotowane pilaw. Pilaw an_1a więcej niż dużo. Pilaw mogą być warzywa, mięso, owoce morza, grzyby … Zdarza się słodki pilaw z owoców i jagód. Jednak dla naszej szerokości geograficznej jest to tradycyjne danie risotto z mięsem. We współczesnych warunkach popularny pilaw wieprzowina multivarka.

load...

Tatarzy, którzy przynieśli do naszego charakteru narodowego swoją kulinarną linię przygotowane wyłącznie pilaw z jagnięciny. Baraniny jest optymalny dla pilaw. Jednak nie ukraińskiego pilaw z jagnięciny i wieprzowiny. Dlaczego?

Hodowla trzody chlewnej na Ukrainie zakorzeniła się w czasie jarzmo tatarskie-Mongołów, a nawet uratował naród przed zagładą. Tatar naloty na ziemiach polskich dosłownie „ogołocił” wszystko, co rosło, leżenie, a nawet słodkie w sądach, w beczkach oraz w ogrodach prostych chłopów. Bandyci zabrali wszystko: Dobytek, drób, warzywa i zboża, – pozostawienie ocalałych umrzeć z głodu. Ponieważ jarzmo trwał nie mniej niż 300 lat, mieszkańcy nauczyli się „przeżyć” ze świniami, które rosły „na rzeź”. Tatarzy nie jedzą wieprzowiny, a nie dotykać „brudny”, ich zdaniem, świnie. Nasi ludzie rozumieją, że zamiast owiec i owiec powinien hodować świnie. Tak utworzony i kuchnia ukraińska. Nawiasem mówiąc, wszyscy cudzoziemcy walczą wychwalać i zupę i gołąbki, i bekon, i tym samym pilaw z wieprzowiny. Kuchnia ukraińska – jeden z najlepszych na świecie! Wszystko to dzięki wieprzowiny.

Nawiasem mówiąc, ryż gotuje niekoniecznie jest tylko z ryżem. Ryż jest całkiem w stanie zastąpić jęczmień, gryka, a nawet ziarna. Nie można nazwać to danie „Plov”, ale to, co jest jego „krew” krewni – bez wątpienia! Pilaw nazywa się tak nie tylko ze względu na składniki, które dodaje się do niego, ale ze względu na sposób przygotowania: obowiązkowe jest kocioł z grubymi ścianami i otwartego ognia. Jednakże pilaw przepis wieprzowina multivarka nie różni się od sposobu tradycyjnego. Multivarka tylko pomaga zaoszczędzić czas i wysiłek.


Powrót do spisu treści

Pilaw an_1a z wieprzowiny

Pilaw – jest nie tylko bardzo smaczne, ale również satysfakcję i pożywny posiłek. Dlatego Weight Watchers panie powinny kontrolować ilość pilaw na jego talerzu. Zwłaszcza, gdy chodzi o pilaw z wieprzowiny.

load...

Opierając się na fakcie, że proponowany przepis na pilaw z tradycyjnych produktów wieprzowych, aby zabrać go zbyt tradycyjna: ryż, wieprzowina, marchew, cebulę i czosnek i doprawić do smaku.

  • Ryż

Ryż pilaw każda dobra gospodyni wybiera do swoich potrzeb. Teraz jest specjalny ryż na parze, idealna dla pilaw. Nie trzymać w trakcie procesu gotowania i szybko przygotowane. Nie radzę wziąć sushi ryżu: to mocno trzyma się razem, i po prostu płatki z niego.

Aby ryż nie klei, konieczne jest, aby uporządkować (jeśli nie jest czysty) i dokładnie spłukać dużą ilością zimnej wody. Jest to obowiązkowe. Następnie wlać ją ręcznikiem i pozostaw lekko osuszyć. Można gotować i ryż mokry, ale lepiej jest dać im wyschnąć. Ilość ryżu dla rodziny 4 – 1,5 filiżanki.

  • Mięso

Idealnie nadaje się do pilaw cięcia, to nie jest bardzo tłuste. Można wziąć mięso off tylnej grzbietowej stopy lub części, a także za pomocą żeber. Świeże mięso ładnie pachnieć, wyciąć go – przyjemność. 200-300 g mięsa – jest normalną część na 4 ludzi. Żebra mogą być podjęte w tempie 2-3 na osobę.

Cięcia mięsa na małe kostki wzdłuż włókien. Im mniejsze kostki, mięso jest gotowane szybciej. Należy jednak pamiętać, że ryż jest gotowany średnio 20-30 minut tak, aby nie trawienia mięsa, należy wyciąć na średniej wielkości kawałków 2 cm. Przemyć mięsa i suszy ręcznikiem papierowym.

  • Marchwi i cebuli

Marchew należy wcierać na tarce lub pokrojone na cienkie paski. 1 średnia marchew – jest normalną część dla rodziny 4 osób. Cebula (1 szt.) Pokroić w kostkę.
Powrót do spisu treści

Przyprawy i przyprawa do pilaw

Pamiętaj, aby dodać trochę soli i pieprzu. Wszystko inne – kwestia kreatywności i upodobań. Jakie inne przyprawy stosowane do pilaw? Czosnek – umieścić nieobrane, 2-3 ząbki. Dla miłośników ostrości – 1 kierownik. Berberys – kilka ziaren. Kminek (kminek) jest traktowane jako mało podczas gotowania. Można nadal używać kurkuma, suszone pomidory, papryka chili, rodzynki, suszone zioła (bazylia, pietruszka, koper, majeranek) i inne przyprawy korzenne i. Przyprawy takie jak akordy, trzeba umiejętnie połączyć. Jeśli nie wierzysz w przyprawami, kupić specjalną mieszankę dla pilaw. Wystarczy upewnić się, że nie wystąpiły żadne szkodliwe substancje wzmacniające smak.


Powrót do spisu treści

Przygotowanie: w naczyniu żaroodpornym i multivarka

Ogrzać kocioł z niewielką ilością oleju roślinnego i wlać z powrotem cebuli. Kiedy dostanie złoty kolor, ułożyć mięso w nim, a następnie marchew. Dużo soli go. Gdy mięso będzie miękkie, dodać ryż i dać trochę czasu smażenia. Wymieszać suche ryż z mięsa i dodaniu przypraw i czosnku. Wypełnij wszystkie wrzącej wody i pozostawić do parą przez pół godziny. Nie otwieraj! Tak że woda nie wyparuje, wlać odpowiednią ilość ryżu powinna wynosić około 2-3 „odcisk palca” z wody. Gdy ryż będzie miękki, wyłączyć grzanie i niech pilaw przez 10 minut.

Pilaw z wieprzowiny w multivarka wytwarzania. Z biegiem czasu, pomożecie zdecydować stoper. Prażenia warzyw i mięsa odbywa się przy otwartej pokrywie w „Frying” około 5-10 minut. Po ułożeniu na ryżu i wody, umieszczonego w multivarka trybie „Regulowanie”, przez 40 minut, a wieczko szczelne dopasowanie.

Niewątpliwie an_1y Pilaw tyle, ile samych kucharzy. Nie bój się eksperymentować, a na pewno się smaczną potrawę.

load...