Pyszne pilaw w piekarniku

Zawartość:

Istnieje legenda, że ​​risotto urodził się w dniach Tamerlana. Kiedyś, podczas długiej wędrówce więc zdarza się, że duża armia było nic do paszy, ponieważ wyroby zabraknie jedzenia i było tylko owce mięso, marchew, cebula i ryż. Tamerlan był zaskoczony, ponieważ jego żołnierze potrzebne siły.

load...

Potem przyszedł z pomocą starego mędrca. Poradził mu, aby przygotować pilaw, i dał mu ten przepis: Melt baraniny zad w dużym kotle, zawiesić pierwsze mięso, następnie cebulę i marchew, a także od tego wszystkiego pójdzie boskie smaku, dodać ryż, który wzrósł w rozmiarze dwukrotnie. Mądry doradca stwierdził, że teraz wielka ogóle nie będzie miał problemów z dietą dla jego dzielnych wojowników, bo to danie jest tak pożywne, że jedzenie jednej miski, wojownik mógł dostać tyle na dzień. Oczywiście, podczas gdy pilaw gotować w garnkach by pomyślał nawet mędrca, a piekarnik nie było.


Powrót do spisu treści

W jakich krajach są przygotowane pilaw?

W tym dniu, w Azji Środkowej narodami jest narodową potrawą pilaw. W Uzbekistanie, był tak popularny, że nie robi żadnego ważnego wydarzenia bez niej, czy to ślub, narodziny dziecka lub ślad. Zgodnie z tradycją, na przykład, w dniu ślubu w porannych zebrać ludzi i traktować je z tego budyniu. W tym naczyniu, zaprojektowany specjalnie do ślubu, musi zostać dodany do wschodnich grochu „Nahata” i rodzynki (suszone winogrona). I więcej gotowane pilaw i zgromadzeni goście, zamożnych i bogatych jest uważane rodzina. Gotować na ogromną liczbę ludzi, nie każdy może, a do tego celu specjalnie zaproszonych mistrzów, z których każdy ma swoją własną tajemnicę.

Ale w Uzbekistanie plov jest przygotowany na różne an_2 – każdy przepis może się różnić od regionu. Na przykład, mieszkańcy Andiżanie używać czerwonego odmiany ryżu. A populacja Samarkanda, Taszkent, w przeciwieństwie do obywateli wolą gotować tylko z żółtych marchwi. Każdy ma swoje preferencje w odniesieniu do niektórych produktów spożywczych i przypraw. Oznacza to, że Fergana pilaw, Andijan, Buchara, Samarkanda, i tak dalej. Ale każdy prawdziwy pilaw powinny rozpływają się w ustach, być krucha, mają niezwykły aromat i delikatny, niepowtarzalny smak. Pilaw jest kochany przez wielu, ale ponieważ nedieticheskoe naczynia, nowoczesne kucharze znaleźli sposób, aby tak było. Wcześniej w piekarniku nie zostało przygotowane.

load...


Powrót do spisu treści

Nowe metody gotowania pilaw

Jak się okazuje, mogą być gotowane w pilaw pot, który okazuje się nie mniej smaczne i kalorii w tej potrawy jest znacznie mniejszy.

Pilaw w kuchence w garnku tak proste w przygotowaniu, że poradzi sobie z nim nawet początkujący w branży kulinarnej.

Ugotować budyń to w piekarniku, trzeba będzie te same produkty, które przygotowało go na setki lat temu.

Oczywiście, nie należy stosować mięso jagnięce, idealny do przygotowywania dietetycznych i cielęciny oraz mięsa z kurczaka będzie jeszcze słodsza. Potrzebny będzie również kupić marchew, cebula i olej roślinny – będzie zastąpienie tłuszczu ogona. Potrzebują siebie garnków. Lepiej jest, jeśli są one z tej gliny.

Gotować w garnku na kilka sposobów. Pierwszy przepis mniej kaloryczny niż drugi, ponieważ nie jest smażonych produktów. Jest ona odpowiednia dla ludzi, którzy siedzą na ścisłej diecie. Drugi jest również uważane za dietetyczne, ale piec będzie gotować tylko danie główne i będą smażone w ogniu. Wszystko inne jest ich wytwarzania.

Tak, cebula i marchew będzie trzeba myć i dokładnie spłukać. Cebula trzeba posiekać półpierścieni. Marchew mają również do cięcia średnich wydłużony brusochkov. Chociaż proces ten zachodzi, może być wstępnie opłukać i moczyć ryż w wodzie, dzięki czemu pęcznieje jak jedzenie jest gotowane w piekarniku trochę dłużej. Jeśli gotowania pilaw na ogień w ciągu 40 minut, po ułożeniu na ryżu i przykryć pokrywą w piecu, zostanie on przygotowany około 1 godziny 20 minut. Mięso wybrany do smaku, trzeba pokroić na kawałki średnich.

Po tym, jest konieczne, aby wszystkie produkty dystrybucję warstw puli. Po pierwsze, trzeba wlać trochę oleju roślinnego, włożyć mięso, potem cebulę, marchew, a na wierzchu ryżu. Każda warstwa musi być sól, ale to powinno być wykonywane ostrożnie, jak solone pilaw jest niejadalne. Rysunek koniecznie posypać kminek, można dodać do koloru szafranu. Charakterystyczny smak i daje potrawie głowicy czosnku, który może być umieszczony w całości masy ryżowej. Jeśli istnieją, można dodać suszone owoce berberysu lub rodzynki (rodzynki). Tylko wtedy, gdy wszystkie produkty są ułożone, trzeba dodać wody. I tu jest bardzo ważny punkt! Jeśli chcesz gotować pilaw jest zamiast owsianki, a następnie wody należy dodać bardzo ostrożnie. Zgodnie z ogólną zasadą, nie powinny obejmować figurę więcej niż ćwierć małego palca. Po wszystkie garnki pokryte są pokrywą i pozostawić w nagrzanym piekarniku.

Drugi przepis jak napisano powyżej, różne wstępnie smażone warzywa na ogień. Danie w tym przypadku będzie bardziej pachnący smak i pożywne. W tym celu musi być ogrzewany w małej oleju kocioł do gotowania, a następnie umieścić kawałki mięsa i smażyć na małym ogniu. Po cebuli rzucać, gasić, a następnie dodać marchewkę. Kiedy wszystko smażone, trzeba dodać trochę wody do gotowania mięsa. Na tym etapie, ta forma wstępna jest nazywany „zirvak”. Wszystko to jest konieczne, z solą i dodać przyprawy. Należy trzymać przez 25-30 minut na ogniu. Po wyłączyć gaz i do chłodzenia produktów. Następnie puste z ciekłym spreadem garnka, dodać na wierzchu ryżu, przykryć i wysłać w piecu. W tym przypadku, potrawa będzie gotowa około 1 godzinę.
Powrót do spisu treści

Małe, ale ważne wskazówki

Jest jeszcze jeden sekret pilaw było aromatyczne, a nie ignorować takich przypraw jak kminek, gdyż daje to znakomity smak tej potrawy, a nikt przepis na pilaw, który jest używany w Azji, nie kwalifikuje się bez niego. Ważną rzeczą jest fakt, że pilaw w piekarniku należy przygotowywać z duszą. Uważa się, że ten starożytny budyń gotować czuje energię, od którego zależy, będzie czy nie.

Równie ważny jest fakt, z jaką pudding ryżowy gotowane – jakość smak potraw bezpośrednio od niej zależne. Jeśli korzystasz z żółtą marchew, woda powinna być dodana jest mniej, ponieważ jest bardziej wodniste. Według poniższych zaleceń dotyczących przygotowania, można zafundować sobie nietradycyjnych naczyniu że różnorodność diety i niespodzianka goście, którzy zwrócili się do przepis na tej wspaniałej potrawy.

load...