Pyszne ciasto na pierogi

Zawartość:

Potrawy z gotowanej cienkiego ciasta nadziewane mięsem w niemal każdej kuchni narodowej. W Polsce pierogi, Włochy – uszkami, Georgia – Khinkali w Armenii – Boracay w Azji Środkowej – manty, Chiny – Wonton, w Buriacji – postawy, Białorusi i krajów bałtyckich – koltunay (czarowników). Z wyjątkiem nazwy, różnią się w kształt, rozmiar, rodzaje mięsa na farsz, metody formowania, tradycyjne przyprawy do danego kraju i żmudnych przygotowań. Duże kluski azjatyckie przygotowane, na przykład, o wiele szybciej niż małe chińskie pierożki wonton lub polskim. Ale w rzeczywistości, w całej tej pozornej różnorodności podstawowej receptury wspólnego: w środku kawałka grubej, cienkim cieście, mówiąc mielone surowe mięso z cebulą i przyprawami, a bliska ciasto na brzegach.

load...

Wymagania dotyczące wypełniania tych potraw są tylko dwa: musi być smaczne i soczyste. Ale test jest przedstawiony znacznie bardziej wymagający. To nie powinno być tylko smaczne jako gotowy produkt, ale również:

 • łatwe do mieszania,
 • Nie trzymać rąk,
 • Być elastyczny (tak, że może być słabo rozciągnąć)
 • Być giętki, miękki i wystarczająco lepki (tak, aby z niego był wygodny rzeźbienie kluski)
 • Być w postaci stałej (w celu, aby nie przerwać podczas walcowania i formowanie)
 • Są gęste (do pierogów nie rozpadnie się podczas gotowania).

Wiele często skarżą się, że sprawia, że ​​test ściśle według receptury (choć przepis jest zaznaczone – ciasto gotowane na Okazuje się świetnie z przyjaciółmi lub rodziną), ale tak się nie stało. Fakt, że przepis, zaczerpnięte z książki kucharskiej z witryny lub od krewnych i przyjaciół, zwykle zawiera listę produktów, ilości i kolejności dodawania i wygląda mniej więcej tak:”… Take 2 szklanki mąki, trzy czwarte szklanki wody, 1 jajko … i tak dalej. ” Ale jakość tych produktów i większość właściwości, które dostaje ciasto dodając każdy z nich, to zwykle nie jest. Dlatego też, jest to niemożliwe.

Ciasto na pierogi mogą być wykonane z wielu produktów. Może to być „ubogi”, tylko z mąki i wody, a „bogaty”, z dodatkiem jajka, masło, an_1 mleczne i proszku do pieczenia. Ale jego właściwości są zawsze wprost proporcjonalna do jakości produktów, które są stosowane do niego. I nie zdziw się, że w niektórych pierogi z „złym” test dobrze produkowanych i innych od „bogatych” nie są formowane i rozpada. Głównym składnikiem – ten posiłek. Jeśli jest złej jakości (jak mąka partia może być nawet dobry producent) i nie jest traktowana podczas przygotowywania ciasta i dodać odpowiednią substancję lub nie wybrać przepis, który znajduje się tuż za posiłek, dobry wynik nie będzie.


Powrót do spisu treści

Produkty do badania i ich właściwości

W celu zapewnienia dobrego ciasta dla ravioli, ważne jest, aby wiedzieć, jakie właściwości będzie dać mu jedną lub inny produkt.

load...

Zdając sobie sprawę, że każdy składnik daje, zawsze można dodać ten, który „prosi o” swojej ciasta, nawet jeśli nie jest zawarty w przepisie. A także być w stanie stworzyć przepis na podstawie ich preferencji (ktoś, kto bardziej delikatnie lubi ciasta, inne – bardziej ciasno, ktoś – z jajkiem smaku, kogoś – z mlekiem, ktoś – z pikantny) lub obecność produktów w ramach ręka.

 • Mąka pszenna – zawiera gluten. Słaba jakość mąki to nie wystarczy.
 • Mąka gryczana – gryka daje barwę i smak, ale nie zawierają glutenu, dzięki czemu mogą być stosowane tylko w postaci mieszaniny z mąki pszennej w następującym stosunku: 3 części 1 część mąki Mąka gryczana.
 • Kasza manna – zawiera duże ilości glutenu i skrobi, to musi być dodawany do mąki słabej jakości, który „pływa”, ponieważ zawiera niewystarczającą gluten.
 • Woda.
 • Woda mineralna – zawiera dwutlenek węgla, który spulchnia ciasta, ciasta otrzymanego w ten sposób woda mineralna delikatny.
 • Jaja – białko ma doskonałe właściwości łącznika, a żółtko przywiązuje do smaku i czułości.
 • Olej – nadaje miękkość i elastyczność.
 • Mleko – daje wytrzymałość, plastyczność i biały.
 • An_1 mleczne: jogurt, jogurt, mleko sfermentowane pieczone, śmietany, serwatki – a an_1 fermentacji, tak, aby były lekko rozluźnić ciasto i czynią go bardziej czuły.
 • Sodowo – rozluźnia ciasta, nie tylko w środowisku kwasowym, ale także na wpływ temperatury, tak aby zgasić ocet, nie jest szczególnie konieczne, nawet jeśli receptura nie zawiera żadnych kwaśnych pokarmów.
 • Wódka – zatem produkt fermentacji, działa jako środka stanowiącego zaczyn.
 • Sol.
 • Cukier.
 • Soki warzywne – daje ostry smak cebuli (sok) i kolor (pomidor, marchew, buraki).
 • Zioła – dać kolor i smak.

Powrót do spisu treści

Główne proporcje i zasady ogólne

Oprócz jakości i właściwości produktów, konieczne jest, aby wziąć pod uwagę fakt, że wiele produktów, które zawierają konkretny przepis, praktycznie nigdy nie może być prawda. Mąka, w zależności od jakości, może wchłaniać wilgoć inaczej. Dlatego też nie jest wykluczone, że przepis zawiera 2 szklanki mąki, ale w celu dostosowania ciasto do odpowiedniej konsystencji, trzeba 3. To nie znaczy, że zły przepis – tylko kolejny posiłek. Jaja są bardzo różne rozmiary, więc możliwe jest, że taki przepis zawiera dwa jaja, ale trzeba będzie jeden lub trzy.

Ponadto, dobrej jakości składniki, można wykluczyć inne składniki receptury bez kompromisów w zakresie jakości. Produktów mlecznych, na przykład może mieć zawartość tłuszczu, oleju, część receptury dodawanego nie jest konieczne. Biorąc pod uwagę te cechy, gdy przygotowuje się ciasto na pierogi może polegać na takich proporcjach:

 • 1 kg suchego produktu (mąka pszenna, mieszanina różnych rodzajów mąki z mieszaniną mąki, grysiku). Jedna filiżanka (200 ml) zawiera 160 g mąki.
 • 400 ml (woda produktów płynnych, produktów mleczarskich, jaj, soki, olej, wódka).

Zagnieść ciasto, dodając stopniowo mąkę, trzeba aż przestanie trzymać się rękami. Jeśli trzymać się ręce przestały, ale wydaje się zbyt miękkie, a następnie odkleić kawałek i spróbować go rozwinąć. Na jak jest gorąco (czy może rozwałkować cienko, jeśli nie łamie w tym samym czasie), musisz ugniatać go na mąkę lub nie.

Postaraj się oślepić brzeg ciasta, czy formowane łatwo, jeśli w modelowaniu wariancji. Sprawdzić pożądane i cięcie – na cięcia nie powinny być posiłek. Jeśli się ciasto zbyt gruby, a następnie, po pierwsze, trudno będzie się rozciągnąć, a po drugie, krawędzie są słabo związane z rzeźbą z uszkami i wydatków w trakcie gotowania. Podczas badania należy pamiętać, że po wymieszaniu ciasto będzie musiał leżeć w chłodnym miejscu co najmniej godzinę – „odpocząć”! W tym czasie pęcznieje gluten zawarty w mące i dodać elastyczność. Ciasto staje się bardziej miękka i łatwiej będzie toczyć się!


Powrót do spisu treści

3 główne sposoby ciasta

 1. Cool – w ten sposób ciasta produkt ugniata się od temperatury pokojowej (lub zimna). Jest to klasyczny przepis na ciasto.
 2. Krem – zgodnie z tym sposobem, najpierw dodaje się mąkę gorącego płynu (gorąca woda lub mleko doprowadza się do temperatury wrzenia), a następnie wprowadza się inne składniki (jaja, masło) w temperaturze pokojowej, jeśli receptura je zawiera. Ciasto parzone gotować szybciej niż gotowane zimnej sposób, okazuje ofertę.
 3. „Custard” – ta metoda jest stosowana do „bogatego” test. W tej metodzie, wymieszać wszystkie płynne składniki dodaje się do nich niewielką ilość mąki (aby uzyskać konsystencję ciasta, który jest używany do wypiekania placków). Następnie ciasto jest umieszczany w niskiej temperaturze i przy ciągłym mieszaniu, ogrzewa się do zagęszczania, a nie do wrzenia (refluks, ponieważ w zwiniętej jaja kurzego). I na tej gorącej masy gęstej, który przypomina budyń, ugniata ciasto na pierożki. Oto przykład receptury:
 • Jednego dodać mleko jaj tak, aby otrzymać szkła (200 g) mieszanina mleczno-jajka, i sól.
 • Wlać do małego kocioł 2 łyżek mąki, dodać małą mieszaniny mleka z jaj i mieszać do uzyskania jednolitej masy.
 • Dodaj pozostałą mieszankę, umieścić na małym ogniu i cały czas mieszając, podgrzewać aż zgęstnieje.
 • W płytkim naczyniu lub deska do krojenia wlać 3 szklanki mąki i zaszczepienie w nim zagęszczonej mieszanki, ugniatania ciasta do tego czasu, aż zatrzyma przyklejania się do rąk, jeśli to konieczne mąki podsypaya.
 • Zawinąć ciasto w folię lub plastikowej torbie i umieścić w chłodnym miejscu na 1 godzinę do pęcznienia glutenu. Tylko wtedy można trzymać się jego ravioli!

Powrót do spisu treści

„Zły” przepis z mąki i wody

Skład takiej receptury zawiera tylko mąkę, wodę i sole. Można dodawać i środki zakwasie – sody oczyszczonej lub wódki. Przygotować ciasto kremem wygodny sposób – okazuje się miękka i lepka. Modelowanie pierogi z nim – przyjemność. Nie może nawet rozwałkować i pokroić kawałek dla każdego Kluski i ugniatać w ręku. Ciasto jest bardzo szybki czyrak, ale jako produkt gotowy jest półprzezroczysty, więc pierogi z niego najlepiej podawane z kwaśną śmietaną lub sosem kefir. Tradycyjnie stosowane do Belopol’skii i chińskich pierogów.


Powrót do spisu treści

„Bogaty” przepis – umieścić cokolwiek chcemy

Korzystanie z „bogatej” receptury, trzeba zdawać sobie sprawę z podstawowych proporcjach. Wygodne, aby najpierw zmieszać wszystkie ciekłe składniki, kontrolowanie całkowitej ilości, a następnie zmieszanie ich z mąki. Może być stosowany samodzielnie, a dwa an_1, trzy i cztery – jak chcesz. Możesz dodać zamiast żółtka tylko, a otrzymasz bogaty smak jaj i żółtawy kolor i można tylko białka, jeśli ktoś z domu i goście nie mogą jeść żółtka. Można zagnieść ciasto tylko na mleku lub serwatce, a także możliwe – ich mieszaniny. Można dodawać lub olej roślinny, a stopiony lub zmiękczony masło, i można to zrobić bez niego. Znając smak każdego produktu i zrozumienia funkcji, można tworzyć za każdym razem nowy przepis. Klasyczny przepis na „bogatych” testu jest następująca:

 • 1 jajko, 1 żółtko, 1 łyżka. łyżka wódki lub 0,5 godziny. Soda do pieczenia, 2 łyżki. łyżki stopione masło lub mieszanka oleju, dodać mleko, jak cała mieszanina zmieniła się w szkle (200 g).
 • W płytkim naczyniu lub deska do krojenia wlać 3 łyżki. Mąka i stopniowo wlewu ciekłej mieszaniny mąki w cieście do ugniatania, aż już nie trzymać w ręce, w razie potrzeby mąka podsypaya.

Powrót do spisu treści

Z masłem – tak lubi Włochów

Na cieście ravioli można zrobić bez wody, mleka lub produktów mlecznych. Jest ugniata jaj w mieszaninie, w którym dodaje się sól i oleju roślinnego w równych proporcjach. Od tego testu, należy włoskie ravioli. Zamiast oleju roślinnego można umieścić i roztopionym masłem. Następnie pierogi będą miały wyraźny kremowy smak.
Powrót do spisu treści

Z pieczenia – soda i wódki

środki spulchniające dodaje się do surowego ciasta w uszkami był miękki – następnie z niej wygodniej rzeźbienie knedle. Ponadto, będzie bardziej delikatny smak. Można je dodawać w prosty test, który składa się wyłącznie z mąki i wody, w zespole, niezależnie od innych składników. Jeśli ciasto jest tylko białka, może być trudne bez proszek do pieczenia.

Powrót do spisu treści

Kolorowe i czarno pierogi

Jeśli chcesz zaskoczyć swoich gości lub dzieci, można zrobić ciasto i kolorowe przygotować pierogi. Zielona można osiągnąć przy użyciu wody zamiast mleka lub soku szpinak, odcienie czerwieni, używając pomidor, pomidor, papryka i buraków soki. Żółty kolor dawania kurkumy i soku z marchwi. Brown – mąka gryczana. Można gotować pierogi w rosole cebuli skórki. Można dokonać nawet czarne kluski dodając tuszem mątwy – produkt naturalny, który jest używany jako przyprawa i część niektórych leków. Szczególnie interesujące są pierogi będą z białego mięsa kurczaka lub ryby.
Powrót do spisu treści

2 sposoby, aby zrobić dobry test złego posiłku

Jeśli kupiłeś posiłek okazało się być złej jakości i można zobaczyć go w kolorze lub czuć w dotyku, a następnie:

 • 1 szklanka mąki, dodać 1-2 łyżki. łyżki kaszy manny (zawiera gluten, którego brakuje w mące złej jakości);
 • Stosowania takiej metody mąki budyniu.

Jeśli nie zwracać uwagę na jakość mąki przed wyrabiania ciasta i gotowe „pływa” przykleja się do rąk i rozprzestrzenia się na powierzchni, a następnie dodać pozycję 2-4. łyżki kaszy manny, pozostawić na 10-15 minut. Kasza manna absorbuje nadmiar wilgoci i dodaje brakujące gluten, a następnie ugniata z mąką do miękkości.

load...