Punkty orientacyjne Nowego Jorku – zabytki współczesnej cywilizacji

Istnieje kilka kategorii podróżnych. Niektórzy, spożywane z osławionego instynktu Islander, mają tendencję, aby przejść w poszukiwaniu nowych doznań, doświadczeń i wiedzy na temat jakiegokolwiek wyspie. A tam, ze wszystkich stron otoczone przez połacie morzu lub oceanie, bezinteresownie, z pełnym zamian są one podane do bierno-czynnego wypoczynku. Opalanie, badanie dna morskiego i jego mieszkańców i cieszyć się samotnością. Inni, pokonywaniu trudności, chodzić po górach, przedzierać się przez dżunglę, zejść do jaskiń i kratery wulkanów, ciesząc się egzotyczne piękno i testowania siebie na siłę. A są tacy, którzy mają zakończyć uczucie ma tendencję do studiowania życia wielkich miast, otwierając je dla siebie pod różnymi kątami. Jest to ten rodzaj podróżnych i przeczytać ten artykuł. Wszakże tylko przyjdzie do głowy, aby przejść przez ocean do odkrywania atrakcji Nowego Jorku.

load...

Dlaczego „Big Apple”?

W Nowym Jorku, ma egzotyczne, a nie „zapach”. Oczywiście, oprócz słynnego Chinatown i Brighton Beach. Ale do tej pory, to miasto jest jednym z głównych ośrodków turystycznych szlaków. Tak, mówimy o tym samym mieście, w centrum biznesowym jest na giełdzie wznieść się do nieba lub spaść w otchłań notowań wszystkich znanych firm i przedsiębiorstw, gdzie korki przekracza wszelkie wyobrażalne granice, w Central Parku, które stwierdzają łatwo zmieścić Monaco. Nowy Jork otrzymuje rocznie 50 milionów turystów w jego ramionach. Szalony figura!

Więc co jest tak atrakcyjna do Nowego Jorku? I dlaczego jest ona nazywana Big Apple? Różne źródła można usłyszeć lub przeczytać wiele wyjaśnień. Ale prawda jest tylko jedna rzecz: jeden z zespołu jazzowego lubił nazywać miejsce jego słowa, „apple”, ale raz na Manhattanie, był wstrząśnięty wielkości tego miasta, i dodaje do zwykłego tytułowego słowa wielkiego. Następnego dnia w gazecie, gdzie napisał przeglądu wykonywania zespole jazzowym, powleczone nazwę „Big Apple”. Tak, z lekką rękę, a raczej długi język, Nowym Jorku i otrzymał tę nazwę.

10 rzeczy do zrobienia w Nowym Jorku

Pomimo względnej młodości (no, naprawdę, jak można konkurować w Nowym Jorku „wiek” w Rzymie, Pradze czy Paryżu?) Istnieje wystarczająco dużo miejsca, które można nazwać zabytków. I że ich uważa za swój obowiązek odwiedzić każdy szanujący się turysta. Z wielkim trudem z długiej listy, wybraliśmy dla was 10 kultowych miejscach zdecydowanie powinni odwiedzić. So.

Niewątpliwie znakiem rozpoznawczym miasta jest słynna Statua Wolności. To był jej śnieżnobiałe korony i podniósł palnik na niebie pojawiają się przed okiem umysłu po usłyszeniu nazwy miasta. I to zaczyna się to twoja pierwsza podróż do Nowego Jorku. Znajduje się na małej wyspie Statua Liberty Island. Jej wysokość wraz z postumentem wynosi 93 metrów. Jeśli nie chcesz być członkiem licznych wycieczek, to może dostać się do kreacji Francuz Frederic Auguste Bartholdi na promie i wspinać się po schodach 356 do korony samego posągu. Spośród 25 Korona oferuje rozległe widoki na New York Harbor. Cokół to muzeum, w którym wystawa jest historia pomnika.

load...

Inną cechą charakterystyczną Nowym Jorku był słynny Brooklyn Bridge. Jest jedną z najstarszych mostów wiszących USA, ma długość 1825 m. Jest to most połączy centrum Manhattanu i Brooklynu. Dzisiaj, Brooklyn Bridge jest wymieniony jako National Historic Landmark. A bez jego znajomy wizyty w Nowym Jorku nie będzie kompletna.

Empire State Building, budynek 102-piętrowy, jest także swego rodzaju punkt orientacyjny w Nowym Jorku. Aż do 1972 roku, aby mieć absolutną dokładnością do budowy północnej wieży World Trade Center, wieżowiec był uważany za najwyższy. Ale po 11 września, kiedy to upadł niesławny Twin Towers, Empire State Building ponownie odzyskał tytuł najwyższego budynku w mieście. (Jeśli jesteś na Manhattanie, należy odwiedzić pomnik wzniesiony ku pamięci tych, którzy zginęli 11 września).

Atrakcje w Nowym Jorku – to nie tylko zabytki architektury, ale także całe regiony. Jednym z tych obszarów może być bezpiecznie zwany słynny Chinatown. Ten obszar Manhattanu, jak wyspa w środkowej części wschodniego Oceanu cywilizacji zachodniej. Najbardziej interesujące jest to, że podczas wizyty Chinatown, można łatwo zapomnieć, że jesteś w samym sercu Nowego Jorku. Ze wschodu cicho atmosfera otacza, pokrywy i kołysze, zmuszając do kontemplowania zgiełku świata zewnętrznego z prawdziwie konfucjańskiej mądrości i spokoju.

Nie można wyobrazić sobie wycieczkę do Nowego Jorku bez spacer w dół Broadwayu. Jest to centrum bohemy, teatralnego życia w Nowym Jorku. Dajesz swoją prezentację, wszystko dobrze znaną firmę. A imię musicali przyjemny ból gdzieś w jego duszy. Po tym wszystkim, każdy z nich – perła sztuki teatralnej. „Hair”, „Koty”, „Król Lew”, „Chicago” i, oczywiście, „Upiór w operze”. Nawiasem mówiąc, produkcje Broadwayu są dalekie od zwykłej prezentacji dla nas. Tutaj każdy występ podniósł swój pokój. Dlatego nie ma sensu, aby znać adres teatru, wystarczy wybrać ustawienie, aby kupić jej bilet, a następnie dowiedzieć się, gdzie można zobaczyć. I przejdź do Broadwayu musicalu koniecznością! W przeciwnym razie, nigdy nie wybaczę sobie, nie widzę musical w miejscu, gdzie został wymyślony.

Kolejka linowa lub złamanie mostka 2, Most Roosevelt i Queensboro Bridge, trzeba dostać się do Roosevelt Island. Na tym skrawku ziemi, który znajduje się w wąskiej cieśninie East River, znajduje się aż 4 atrakcji w Nowym Jorku. Octagon – ośmiokątny fantazji architekta Alexander Jackson Davis, zbudowany w 1839 roku; tutaj jest największy zestaw paneli słonecznych. Blackwell Island Lighthouse Lighthouse, Blackwell Dom – jeden z najstarszych budynków w Nowym Jorku, którego budowa sięga XVIII wieku. I kaplica „The Good Shepherd”, tworzenie architekt Fryderyk Withers, zbudowany w 1888godu.

Riverside Park rozciąga się wzdłuż nabrzeża rzeki Hudson przez ponad cztery mile. W parku znajduje się ogromna liczba zabytków, które dają wyobrażenie o historii Nowego Jorku.

Słynny New York Stock Exchange – symbol centrum miasta. Oczywiście, jeśli nie brać pod uwagę znany z Wall Street. Ale jeśli chcesz poczuć prawdziwy duch dużo pieniędzy, budynek giełdzie – to miejsce, gdzie łatwo można. Po tym wszystkim, pod dachem budynku są największym handlowym. Nawiasem mówiąc, wraz z ofertą raczej ze sposobem realizacji, można znaleźć na wewnętrznej wycieczek budowlanego. Nie przegap tej okazji, aby dowiedzieć się wiele ciekawych rzeczy.

I, oczywiście, słynny Central Park w Nowym Jorku. To właśnie tutaj, na dużej łące w parku, posiadają swoje coroczne występy Big Filharmonia Nowym Jorku i Metropolitan Opera. Jest to jeden z największych parków na świecie, to jest więcej niż sto lat i ma powierzchnię 3,2 kilometrów kwadratowych. Aby zrozumieć, co Central Park, trzeba przejść przez jego licznych alejek, odwiedzić zamek Belvedere i usiąść na figur z brązu postaci z „Alicji w Krainie Czarów”. Podziel się te słowa nie jest możliwe, konieczne jest, aby zobaczyć wszystko na własne oczy. Ale jeśli myślisz, aby dostać się i zwiedzania okolicy parku w szczegółach, to może cię cały dzień.

Oto tylko niewielka część świata znanych i certyfikaty osiągnięć współczesnej cywilizacji, która ujrzy samotnie kto zdecyduje się odwiedzić to stosunkowo młody, ale tak jasne i atrakcyjne miasto. A jeśli chcesz zobaczyć zabytki w Nowym Jorku blisko, spójrz na żółtej taksówki lub odwiedzić słynny butik Prady, ze stopami przekazać hałaśliwych ulic pośród betonowej dżungli wieżowców i neony podziwiać wspaniałe miasto w nocy – nie wahał się ani chwili. Friendly New York otworzy swoje ramiona do was, aby dzielić swoje tajemnice i wziąć do niewoli jej nieopisaną urok.

load...