Punkty na paznokciach: lekarstwo?

Zawartość:

Manicure jest ozdobą każdej dziewczyny. Jak dbać o paznokcie, wzmocnienie emalie, ręka olej … a potem pewnego dnia widoczne są białe plamy na paznokciach.

load...

Osoby podlegające mówi, że biała plama na gwoździu – powodzenia, ale jakie są prawdziwe powody ich wystąpienia? Najczęstszym i błędne wyjaśnienie tego zjawiska – grzyb paznokci.


Powrót do spisu treści

Przyczyny kropki na paznokciach

Oczywiście, jest to jeden z głównych powodów, w rzeczywistości, podobnie jak wiele warunków chorobowych:

  • Restrykcyjne diety. Popularne teraz monodiets spowodować wielkie szkody dla zdrowia. Rzeczywiście, waga idzie, ale jakim kosztem? Organizm nie uzyskać wymaganej ilości witamin, białek i aminokwasów dla normalnego rozwoju i białe plamy na paznokciach – to tylko zwiastunem przyszłych problemów, sygnał organizmu, że coś jest nie tak.
  • Niezgodność witamin i minerałów. Nasze ciało jest zaprojektowane bardzo trudne, a nawet jeśli uważnie śledzić swoją dietę, to te problemy odbywają. Z jedzeniem otrzymujemy ogromną liczbę mikro – i makroelementów, witamin, które mogą kolidować ze sobą zrównane. Problem ten może być rozwiązany przez suplementacja po konsultacji ze specjalistą.
  • Choroby przewodu pokarmowego. Problemy z układem pokarmowym są odzwierciedlone w paznokcie. Nie wszystkie substancje (A, C i E, witaminy z grupy B, krzem, wapń, cynk, jod, żelazo, selen) niezbędne dla zdrowych i silne paznokcie, strawne. Ale nie z nadmierną gorliwością, aby uzupełnić ich niedobór w organizmie – nadmiar składników odżywczych prowadzi także do problemów z paznokciami.
  • Niedobór protein. Białka pochodzące z organizmu przez nerki odpowiednio białe kropki na paznokcie mogą być zapowiedzią choroby nerek.
  • Uszkodzenia mechaniczne. Uszkodzenie macierzy paznokcia podczas manicure, silne stłuczenie może również przypominać sobie białe plamy na płytce paznokcia. Często plamy, które pojawiły się z tego powodu więcej niż nie pojawiają się po gruntownej zmiany paznokcia.
  • Niedokrwistość. Jeśli poważnie zaangażowany w problem białych plam na paznokciach, ma sens, aby zrobić pełną morfologię krwi, jako jedna z przyczyn ich pojawienia się zaniżone hemoglobiny. Aby podnieść jego poziom może być jedzenia produkty mięsne, sok z granatów i z pomocą popularnych receptur: ½ stkana gryka pół kubek orzechy zmielono w mieszalniku i 3 łyżki miód.
  • Stres. Emocjonalne doświadczenia są przyczyną problemów z paznokciami. W takich przypadkach Rada sam – jeśli to możliwe, unikać stresu.

Powrót do spisu treści

load...

Tradycyjne receptury i metody leczenia

Zapomnieć o takim problemem jak białe kropki na paznokciach, można wykorzystać następujące popularne an_2:

  • łyżki bulion rumianku i kory dębu miesza się z niewielką ilością wody. Kolejne paznokcie powinny zostać obniżone do kąpieli przez 5-10 minut, szczotka z naskórka moreli lub oliwy z oliwek i nosić bawełniane rękawiczki.
  • Bulion pietruszka, soli morskiej oraz wodę miesza się w stosunku 1: 1, korytka muszą być podjęte 20 minut. Dalsze ponownie smarowane olejem lub witaminy A.

Te metody są skuteczne, ale aby pozbyć się problemów z paznokciami nie wystarczy. Konieczne jest, aby wyeliminować przyczynę pojawienia się punktów i przejść przez leczenie. Tylko wtedy Twoje paznokcie będą silne i piękne!

load...