Puansetiya własne ręce: wybrać metodę i tworzyć!

Zawartość:

Puansetiya – piękny kwiat kryty znany w naszym kraju pod nazwą wilczomlecz. Pełna nazwa – Euphorbla pulcherrima. Siedlisko – Meksyk, Ameryka Południowa. Kwiat ma wydłużone liście i płatki rozetkoobraznye. Tradycyjnie uważa się, kolor czerwony, ale można znaleźć niebieski, żółty, a nawet tri-kolorowe kwiaty.

load...

Dlaczego puansetiya uważane Christmas kwiat? Na to pytanie można odpowiedzieć w różny sposób. Po pierwsze, jest to okres kwitnienia – od grudnia do lutego, tuż po świętach Bożego Narodzenia. Po drugie, kwiat przypomina ośmiu spiczasty gwiazda Panny. Po trzecie, istnieje wiele legend, które mówią, że puansetiyu prezentacji prezent na narodziny Dzieciątka Jezus.

Ze względu na różne okoliczności, nie każda rodzina może sobie pozwolić, aby żyć zawartość kwiat. I to nie jest cena – to jest po prostu do przyjęcia. Roślina wymaga opieki, a nasze wieczne zajęcie nie pozostawia taką możliwość. Wszystko inne, puansetiya zawiera trujący sok mleczny, który sprawia, że ​​jest to pożądane gościem w domu z dziećmi. Ponadto, może to powodować alergie (jak również innych roślin). Dlatego wiele osób stara się uczynić ten piękny kwiat własnymi rękami, z wykorzystaniem materiałów pod ręką.

Opcja prosta – z kolorowego papieru

Można używać zwykłego papieru – kreatywności dzieci, ale lepiej jest wziąć origami, ponieważ jest namalowany na obu stronach.

load...
 • Cięcia obrabianego

Początkowy etap tej imprezy jest najtrudniejsze. Przed puansetiyu zrobić z rękami, trzeba wyciąć obrabiany przedmiot. Wykonujemy trzy owalne połączone u podstawy. Topy owale, możemy wyostrzyć płatków, tak aby otrzymać trzy ząbki: jeden duży w środku i dwie mniejsze po bokach;

 • Umieszczenie kwiaty

Gdy szablon jest gotowy, przeciągnij go na papierze. Zrób trzy wstępnej. Następnie ostrożnie Mnemonic papier – nie żałuję. W rezultacie, należy uzyskać wiele drobnych zmarszczek, naśladować żyły na płatkach żywo. Każdy liść jest konieczne, aby złożyć na pół, tak aby stworzyć jasne środkową linię. Aby umieścić to trzy obrabianego prostopadle do siebie i są mocowane za pomocą zszywacza lub środkowego gwintu szyć;

 • Ozdobić

Ozdobić środkiem, doskonale nadaje cyrkonie lub małe perełki, które są wklejane super-klej lub szyte. Krawędzie kwiatem mogą być ozdobione białą farbą ze srebra, brązu, powodując ich prawie suchy pędzel na płatkach. Można również chodzić trochę pędzlem na papierze zamoczonym w PVA, a górna natryskowego błyszczącym lakierem.

Ten Hack świetnie wygląda na butelkę szampana lub wina okularów. Może być również przymocowane do brzegów obrusów i serwetek, wcześniej zdobił podstawę zielonej lub białej koronki.

Gwiazda Betlejemska z an_1iny

Dość oryginalny sposób, aby puansetiyu własne ręce. Kwiat włączy wyrafinowane, a co najważniejsze – odporny na uderzenia mechaniczne. Zasada wykonując ten sam – konieczność: szablony, nożyczki, klej, nici, dekor. Podstawą do kwiatka nie będzie papieru i an_1iny w kolorze czerwonym. Należy również skrobię.

 • Półprodukty

Aby zacząć preformy opisanego w pierwszym przykładzie wykonania;

 • Przygotowanie pasty

Jest to standard „galaretka” do krochmalenia, tylko kilka liści. Gotować litra wody. Przygotuj roztwór łyżkę suchej skrobi i kubka zimnej wody. Wlać do wrzącej wody i dobrze wymieszać, aby uniknąć zgrubień utworzonych. Niech masa ostygnie;

 • Skrobie preformy

Płatki spadek przedmiotu w pojemniku, skrobi i dają dobre wygrzewania. Dokładnie wyciśnij i dołączyć pożądany kształt. Kwiat musi być pogniecione, ale uważnie. Rozprowadza się na płaskiej powierzchni do wyschnięcia;

 • Umieszczenie kwiaty

Gdy materiał jest suchy, stanie się szorstka, można powiedzieć – będzie stawka. Jeśli jej zacieru The osypletsya skrobia, a cała struktura straci niezbędną sztywność. Dlatego zbieramy kwiat ostrożnie starając się odkształcać w jak najmniejszym stopniu uzyskany preform;

 • Ozdobić

Na czerwonym skrobi ziemniaczanej an_1ina daje małą powłokę mączne, dając jeden kwiat uroku. Fałdach i zagniecenia an_1iny będzie bardziej jasne. Rdzeń ozdobić koralikami, cekinami, paillettes.

Opcja skomplikowane – budowa

Niezwykły artefakt i wydostać się z budynku lub gipsu medycznych. Może być używany do dekoracji pakiet prezent i do dekoracji wnętrz w stylu Bożego Narodzenia. Gipsu puansetii potrzeby: gipsu, wody gwasz dwustronnej taśmy, paznokci cieczy, o grubości folii.

 • Kształt gotowanie

Od grubości folii puste cięcia do trzech liści. Wykonujemy 1-1,5 cm więcej niż jest już gotowy produkt. Mamy wyłączyć folię w postaci kubka. Powinieneś otrzymać formę zdolną jakiś czas utrzymywać mieszaninę gipsu;

 • Rozcieńczyć tynk

Rozcieńczyć proszek gipsu z wodą w celu sprawdzenia statusu do naleśników. Do tego dodano czerwony gwasz: jest to konieczne w celu zapewnienia przyszłemu produktowi pożądany odcień. Należy pamiętać, że po wysuszeniu kilka barwie;

 • Dokonywanie wstępnej

Rozłożone zawiesiny gipsu do przygotowanych form i pozostawia do wyschnięcia w temperaturze pokojowej. W przypadku produktów w naturalnym rozmiarze mniejszym niż pięć godzin. Jeśli masz go na początku, w mokrej mieszanki może zniszczyć cały przedmiot. Uzyskaj gipsu folia jest łatwa – po prostu odwróć go i usunąć jak owijki do cukierków;

 • Umieszczenie kwiaty

W celu połączenia ze sobą płatków, można użyć płynnych paznokci, super kleju lub ciekłej rozcieńczony tynk;

 • Ozdobić

Pozostaje tylko udekorować wynikające rzemiosła. Jest to możliwe do koralików srebrnych lub kleju. W celu „Kamienny Kwiat”, która odbyła się na każdej powierzchni, wystarczy trzymać się podstawy dwustronnego taśmy klejowej. Ułatwi to sobie elementy złączne i demontaż po zakończeniu świąt Bożego Narodzenia.

Dla tych, którzy wiedzą, jak robić na drutach

Dla fanów tego typu robótek nie jest trudne do wykonania puansetiyu własne ręce. Wszystko co jest potrzebne – i hak gwint (szprychy). Już trzeci preform ażurowe lepka. Hak – może to być bieguny pętli unia. Dla szprychy – skomplikowanego systemu koronki. Ponadto, płatki są zbierane na tej samej zasadzie.

Jak widać, istnieje wystarczająco dużo sposobów, aby producenci puansetii rękę. Najważniejsze jest to, aby mieć wykwalifikowanych rąk i wielkie pragnienie! W pozostałej części materiałów pod ręką, aby pomóc i wyobraźnia.

load...