Puansetiya porządku – Christmas kwiat

Zawartość:

Puansetiya najpiękniejszy, Vifliemskaya lub Christmas star – nazywają go niezwykła Houseplant, który rozwija się w przeddzień głównych świąt chrześcijańskich. Nawiasem mówiąc, co jesteśmy przyzwyczajeni do myślenia w puansetii kwiat, taki nie jest w ogóle. Jednak nie jest to jedyna cecha takiego jasnego przedstawiciela licznej rodziny Euphorbiaceae. Wśród krajowych miłośników kwiatów puansetiya stał się popularny w ostatnim czasie, ale na Zachodzie jest znany i kochany przez ponad sto lat. Ponadto rośliny puansetiya udało się nie tylko stać się jednym z najbardziej popularnych kolorów do domu, ale aby uzyskać tytuł symboli Bożego Narodzenia. Co to jest egzotyczne? Spójrzmy prawdzie w oczy.

load...

An_0 Botaniczny

Oficjalna nazwa botaniczna puansetii – Euphorbia pulcherrima. Jest to małe drzewo lub krzew o jeden wysoki metr. Jednak niektóre gatunki puansetii dorastają do czterech metrów wysokości. Pozostawia puansetii biegów, malowane w kolorze ciemnej zieleni, mają długość siedmiu do szesnastu centymetrów. To, co nazywamy kwiat puansetii, jest rzeczywiście podsadka. Ten jaskrawo kolorowe liście, w pachwinach, które rozwijają prawdziwe kwiaty.

Przylistki puansetii zdumiewającą różnorodność kolorów. Ich kolor waha się od śnieżnobiałych jasnoczerwony a nawet bordowy. Boże Narodzenie gwiazda może być pomarańczowy i kremowy, żółty, i różowy. Co ciekawe, barwienie z wypustkami potrzebny jest specjalny tryb przesunięcia dnia i nocy. Z braku światła lub nadmiarem niego, „kwiat” pozostanie zielony. Jednakże przy tym samym naprzemiennie ciemne i jasne bract uzyskuje pory dnia puansetii charakterystycznym zabarwieniu.

True colors puansetii przytulny wygląd skromne i niezbyt ciekawe owadów zapylających. Małe żółte kwiaty rozeta prawdziwe są bardziej jak pręcikami w środku jasne przylistki, które bierzemy na boisku gwiazdy Bożego Narodzenia.

load...

Puansetiya pierwotnie z Meksyku, gdzie jest obecnie rosnące w środowisku naturalnym. Naturalnym siedliskiem gwiazdy Boże Narodzenie – liściaste lasy tropikalne, które rozciągają się wzdłuż wybrzeża Pacyfiku w Meksyku. Rosnące najpiękniejszy puansetiya a także w Gwatemali, Nikaragui i Kostaryki. I w jaki sposób dostała się poza zasięgiem ich naturalnym siedlisku, rozproszone po całym świecie, a nawet gwiazdą Boże Narodzenie został nazwany?

Historia

Zastanawiam się, dlaczego stało się symbolem Bożego Narodzenia poinsecja, choć wiele innych roślin kryte kwitną w tym samym czasie z nim. Jest wyjaśnienie, zakorzenione w historii starożytnych Azteków plemion. Długo przed budową puansetii najlepszych w statusie kwiat Boże Narodzenie jest uważany za symbol czystości Azteków. Generalnie te osoby do puansetii rodzaj dzikich kwiatów, a na własne potrzeby ludzi rozwijać go w ogrodzie. Crimson i krwistoczerwone pozostawia puansetii Indianie używali do produkcji kosmetyków i wyrobów włókienniczych, a jej sok mleczny traktowane gorączkę.

Po upadku imperium Azteków tradycje kulturowe ludzi zostały zapomniane, a w Meksyku Francuzi założyli misję chrześcijańską. Jest tu puansetiya raz pierwszy została użyta do dekoracji świątecznych procesów i usług, a wkrótce stał się symbolem tego święta. I jest to bardzo piękna legenda o cudownym kwiatem nocy. Jeśli wierzyć legendzie, Boże Narodzenie gwiazda puansetiya zawdzięcza swoją nazwę dziewczynki z rodziny chłopskiej. Zgodnie z nową tradycją meksykańskich chłopów Narodzenia nocy niosąc dary dla dzieciątka Jezus. Biedna dziewczyna chłop nie był obecny. Potem zebrane i przedstawione bukiet polnych kwiatów, które w cudowny sposób zamieniła się w piękną puansetii.

Nawiasem mówiąc, nazwa tego kwiatu poinsecja został mianowany ambasador USA w Meksyku, Joel poinsecja. To on otworzył je do Starego i Nowego Świata. Ale symbol Bożego Narodzenia i Vifliemskoy gwiazdy poinsecja stał przez interes handlowy rolnika Paul Ekke. Począwszy puansetii uprawianych na sprzedaż, to osiągnął swoją ogromną popularność. Dobrze puansetii czas kwitnienia, co zbiegło się z świąt Bożego Narodzenia, dzięki czemu jest to atrybut tej chrześcijańskiej uroczystości.

Boże Narodzenie tradycja zdobienia domu z tych pięknych kwiatów zakorzenienia w naszym kraju. Jednak jeszcze nie dostrzegać kwitnące puansetii jako atrybut wakacje – to jest po prostu piękny dom roślina dla nas. By the way, poinsecja jest nie tylko interesujące dla ogrodników-amatorów, ale także dla kolekcjonerów, ponieważ gatunku jest wystarczające do montażu po prostu elegancki zbiórki.

Typy puansetii

Poinsecja i godne jego wielu odmian. Ponadto, różne odmiany kolorowymi wypustkami, nie tylko, ale także ich kształt. Jednakże, klasyfikując różne odmiany puansetii jego kolor przylistki. W naturze istnieje ponad sto odmian tej pięknej rośliny, na podstawie których ogromna liczba mieszańców (puansetiya różowy, biały, żółty, pomarańczowy) wywodzi. Oto tylko niektóre z nich.

Gatunek czerwony puansetii

Klasyka gatunku – jasne czerwone przylistki, z widokiem na główne ciemno-zielone liście. Klas: Sonora, Premium Red, Olympia, Goldtinger, Galactica, Prestige bordowy. Nieco jaśniejszy czerwony bract w puansetii Champion. Gatunek Jester Red odróżnić ciemne smugi na jasnoczerwony wypustkami i czerwonymi liśćmi puansetii Jingle Bells i Sonora Biały Glitter jakby posypane białą farbą. Blisko do klasycznego kolorze ognistej czerwonej bract w puansetii klasy Cortez Ogniem i Peterstar i czysty szkarłat hit Wolność i stopień Red Diamond. Wyróżniać się wśród Karuzela Ciemny Re puansety odmian czerwonych (on falisty przylistki) i Winter Rose (owinięte liśćmi podsadka, przypominający różę).

Różowe odmiany puansetii

Rodzaje różowy puansetii również dość powszechne w zbiorach hodowców kwiatów i w sklepach. Ich kolor waha się od przetargu różowe odmiany mleczne Maren i wolność od różowego do Cortez różowy łosoś nasycony lub jasny różowy Różowy Ell. Wiele spośród puansety różowym i odmian pstrych. Różowy liści odmian podsadka Monet zmierzchu i Da Vinci jakby posypane białym proszkiem. Harlequin na odmian Marblestar, Peterstar marmuru i Silverstar Marble – białych liściach krawędziowych, Jester różowo – zielone krawędzi. Karuzela Pink – Terry puansetiya różowy z zielonymi żyłkami, a odmiana truskawek i śmietany różowo-fioletowy pozostawia jak wcięte krawędzie.

Gatunek biały puansetii

Biały puansetiya nie mniej piękny niż jej jasnym kolorze różowym i czerwonym rywalem. Białe odmiany puansetii odróżnia uroku, elegancji i szlachetności. A biały kolor z wypustkami są również niesamowite różnorodność wszystkich możliwych odcieniach od śnieżnobiałej Whitestar lub Silverstar białej do kości słoniowej Cortez białych odmian i Sonora White. Czyste białe odmiany różnią Polar Bear, nieskończoność White i Freedom White, podczas gdy odmiana Regina białymi wypustkami są wyraźnie widoczne kontrastujące zielone żyły.

A to nie wszystko rodzaje puansetii. I profesjonaliści i amatorzy kontynuował wybór, uzyskanie nowych gatunków, odmian i mieszańców tej pięknej rośliny. Potrzeba korzeni i tradycji puansetiyu używany jako atrybut noworocznym. Jest możliwe, że wkrótce kwiat domu staną się jako niezbędny część wakacji jako choinki. W międzyczasie, to pozostaje puansetiya kwiat po prostu piękne i bardzo nadaje się na prezent.

Nic więc dziwnego, że to było w przeddzień obchodów Nowego Roku w oknach sklepów kwiatowych pojawiają elegancki kolorowe piękności puansetii. Nawiasem mówiąc, otrzymał ją w darze, można zostawić puansetiyu jako roślinę doniczkową kwitnienia. Jednak kwiat jest kapryśna i wymaga uwagi i właściwego opieki. Ale to już temat na inną dyskusję.

load...