Puansetiya papieru – cud człowieka

Zawartość:

Dokonywanie kwiatów z papieru dla wielu stał się ulubionym hobby. Po papier był i pozostaje jednym z najbardziej atrakcyjnych i zaskakująco sztucznych materiałów. Co to jest tylko papier nie używamy do kwiatów – i krepy i pergamin, a kolor i aksamitne, a nawet zwykłe biuro! I co niezwykłe kolory w tym samym czasie może zrobić! Ponadto, technologia wytwarzania tego używasz bardzo, bardzo różne, począwszy od znanego origami, a kończąc na bardzo popularnej Quilling. Jednak nawet bez specjalnego sprzętu, a nawet przy minimalnych umiejętności pracy z papieru można zrobić własnymi rękami kwiaty wspaniałe.

load...

Najbardziej satysfakcjonujące materiału w tym przypadku będzie to papier falisty lub krepy. Weźmy, na przykład, starają się uczynić swoje ręce puansetiyu. Ten magiczny kwiat nazywany jest również gwiazda betlejemska lub Betlejem. To naprawdę jest bardzo piękne, a w wersji papierowej jest zaskakująco podobna do obecnej. Więc obsady zielony i czerwony papier i zrobić puansetiyu własne ręce.

Papier falisty Puansetiya

Okazuje kwiat jak żywy! Nawiasem mówiąc, świeże kwiaty puansetii nie tylko czerwone, ale biały, różowy lub beżowy. Aby dokonać takiego cudu własnymi rękami, tylko trzeba cierpliwości, dokładności, materiałów i narzędzi. Musimy produkować puansetii:

load...
 • Falista papier czerwony, żółty i dwa odcienie zieleni,
 • Cienkiego drutu;
 • Nożyczki,
 • Klej (nie jest na bazie wody).

Rolka chwytak jasnozielonego papier i wycięto z niego wzdłużnego (wzdłuż fałd) z pałąkiem do długości i szerokości od trzech do czterech centymetrów. Teraz, od początku taśmy, aby nasze pręciki puansetii. Mamy wyłączyć papieru mocno długi warkocz, a na jej końcu wiązania węzła. Nadmiar cięcia papieru na węzeł. Odciąć końcówkę wici z wiązką w dłuższej przyszłych pręcikami. W ten sam sposób możemy zrobić dla kolejnych siedmiu do dziewięciu pręcikami. Z żółtego papieru krepa podobny do zielonymi pręcikami robią o tych samych małymi żółtymi pręcikami. Ustawić go na bok i przejść do produkcji płatków kwiatowych.

Z rolki czerwonego krepiny cięcie poprzeczne paski (linia cięcia przebiega prostopadle do fałd). Ich szerokość powinna wynosić około dziesięć do piętnastu centymetrów i na ogół kieruje się pożądaną wielkość puansetii płatków. Następnie wyciąć te paski na prostokąty. Wszystko czego potrzebujemy siedem do dziesięciu sztuk prostokątnych (ilość płatków).

Dokonywanie płatków. Prostokątny wykrój jest złożony w połowie, wzdłuż fałd i cięcia krawędzi, co daje pustą płatka (kształt podobny do odwróconej grzybów kształt). Brzegi płatków są walcowane przez zwijanie rurki papierowej i uzyskać płatek puansetii z ostrym wierzchołkiem i dwa ostre zęby krawędzi. W ten sam sposób możemy zrobić sześć płatków. Następnie odcięty od czerwonego walca kolejna listwa poprzeczna szerokość około czterech centymetrów, a kawałek drutu o długości około dziesięciu centymetrów.

Smaruje klejem drutu i owinąć jego czerwony papier falisty tylko docierane nakładanie zwojów drutu odciętych pasek. To będziemy łodyga z kwiatem. Produkujemy sześć więcej ogonkach-skrutikov. Teraz przyklej ogonkami do płatków puste, pozostawiając wokół trzeciej bezprzewodowo. Czerwone płatki gotowe. To w lewo, aby zrobić dokładnie taką samą liczbę płatków ciemnozielonego papieru. Więc powtórzyć cały proces począwszy od zielonych cięcia prostokątnych wycinków puste pola i kończąc na dołączenie do płatków.

Weź żółty i zielony pręcik, zebrać je w wiązki i opaskę. Cięcia papieru przekrój paski światło zielone i nawijanie wiązkę pręcików, tworząc jedną grubą nogę wielobarwnej bukietu. Lot długiej kawałek drutu i umieścić go między korzeniem i swobodnego końca pręcików zielonym paskiem papieru. Naprawimy drut z klejem i zrobić kilka skrętów, ukrywając je na papierze.

Jesteśmy dalsze nawijanie papieru na drut wokół pręciki nogach, stopniowo dodając czerwone płatki i układając je wokół bukiet pręcików w dwóch lub trzech warstwach. Pierwsza warstwa – czterech płatków, na niższych poziomach – inne płatków, przesunięte w stosunku do górnej. Kontynuujemy nawijania drutu zielony papier, dodając już zielone płatki. Mają też zachwiał się, ale w pewnej odległości od siebie na wysokości łodygi. Naprawimy koniec taśmy papierowej z klejem i doceniać swoje dzieło.

Puansetiya papier do scrapbookingu

Scrapbooking papier jest jedyna w swoim rodzaju. Zrób to sam, można, ale coś innym zastąpić nie może. Dokument ten jest różny w gęstości i oznakowane. Musimy produkować puansetii:

 • Zielony i czerwony gęstości papieru 116 g
 • Karton wzór płatków,
 • Pęseta do scrapbookingu,
 • Gotowe pręciki,
 • Złoty proszek,
 • Tusz pigmentowy,
 • Klej,
 • Suszarka do tłoczenia.

Opierając się na trzech prostych kartonowych płatków o różnych rozmiarach. Należy zauważyć, że wygląda jak normalny płata spiczastym liści z krótkim i szerokim uchwytem. Wyciąć szablony i wycięte z czerwonego papieru z pięcioma płatkami każdego rozmiaru. Zielonego papieru wyciąć liści w postaci liści żywych kwiatów puansetii.

Zwilżanie wodą płatków czerwony preform, uzyskując miękkość blotter. Traktujemy każdy płatek, składając je w połowie wysokości i pęsetą r fałdy, karbowania papieru. Fałdy powinny leżeć na płatek krawędzie pod kątem do środka. Podobnie, zaciskania i puansetii zielonych liści. Rozwiń płatków i liści, nadać im kształt, tworząc zmarszczki i fale, i pozostawić do wyschnięcia. Suszone części kwiatów stają się twarde i zachować kształt.

Choć suche części, zrobić pręcikami. Ich pokrycie farbą pigmentu złotego w proszku, aerozolu i ogrzewanej suszarki tłoczenia. Teraz, kiedy pręciki stały złoto i płatki i liście wyschły, można zebrać kwiat. Wyciąć okrąg z czerwonego papieru i przyklej go na zakresie pięciu największych czerwonych płatków. Druga warstwa z wystającymi płatkami średnią, umieszczając je w sposób rozłożony w czasie w stosunku do dna. Trzecia kondygnacja zapiąć najmniejsze płatki, umieszczając je w szczelinach pomiędzy płatkami warstwie pośredniej.

Zrób kwiat w środku otwór, włożyć do niej kilka złotych pręcików i zamocować je na dole. Na dolnej stronie kwiat jest wklejony kilka zielonych liści. To wszystko papier an_0 do scrapbookingu jest gotowy. Teraz może on być stosowany do dekorowania jakiegokolwiek rzemiosła.

Tak po prostu może być wykonane z papieru, ten niezwykły kwiat. Więc nie bój się próbować – zawsze trzeba od czegoś zacząć. Praca z papierem jest łatwa i przyjemna, więc używać go na wczesnym etapie rozwoju techniki dokonywania kwiaty. Puansetiya naprawdę bardzo ładne i efektowne, i sprawiają, że ich własne ręce zmusi nawet początkującym igłowe kobiet. Idź na całość! I trzeba wyjść.

load...