Puansetiya – opieka w domu

Zawartość:

Co jest potrzebne do pielęgnacji roślin doniczkowych, wszystkie kwiaciarnie know-bywalców. Ogólnie rzecz biorąc, po prostu trzeba mieć świadomość danej instancji odpowiednich warunkach światła i temperatury, aby wiedzieć, jak je podlewać, tak aby móc propagować i przesadzają. Nie ma jednak wśród kwiatów domowych i takie, dbać o to łatwe. Na przykład, opieki puansetiey – Red Christmas star – będzie wymagać nie tylko podstawowa znajomość technik rolniczych, ale także zdolność do dostosowania się do szczególnych warunkach oświetleniowych, bez którego nie byłoby stać kwiat.

load...

Zresztą puansetiya kapryśna. Ona nie chce kwitnąć, a potem nagle liście żółkną i opadają … i właściciele są zarysowania głowach, które mogłyby nie spotka się tam wydarzyło każdą chorobę, i jak zrobić to kapryśny kwitną w domu. W skrócie, puansetiya najpiękniejsza kwiaciarnia dostarcza miłośników wiele kłopotów. Ale wszystko jest kompensowany Incredible kwitnienia puansetii. Najważniejsze – wiedzieć o jego funkcji, aby móc zająć się prawidłowo, a jeśli to konieczne, aby pomnożyć.

Ogólne zasady opieki

W trosce o kapryśnej puansetii rozpoczyna się od momentu jej nabycia. Wybierz kwiaciarnię w najzdrowszych próbki. Znaki pusansetii dobrym stanie – to duży i gęstą koronę, krótkie łodygi i ciemnozielone dolne liście. Jeśli liście zwiędłe kwiaty wyglądają, trzpień jest wyciągany lub zgięty, kwiat jest wyraźnie osłabione, długie kwitnienie i nie zachwycają w domu przez długi czas nie przetrwać.

Kiedy puansetiya przeniesione ze sklepu do domu, to zajmie trochę czasu na aklimatyzację. Postaraj się mieć w tym czasie była ona chroniona przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych i nie jest w gorącym pomieszczeniu. Podczas puansetiyu aklimatyzacji powinny być utrzymywane w temperaturze 15-20 ° C. Niebezpieczne w tym czasie i obniżania temperatury. Jeżeli pomieszczenie będzie chłodny (poniżej 10 ° C), a następnie te niesprzyjające warunki puansetiya tracą jasne przylistki.

load...

Ściśle mówiąc, korzystny rozkład temperatur w okresie intensywnego wzrostu i kwitnienia puansetii. Jednocześnie konieczne jest zapewnienie kwiat jaskrawego światła i terminowe nawadniania. Puansetiya nie toleruje suszę, ale może także reagować negatywnie na uwilgotnienia gleby. W związku z tym, należy nawadniano tylko wtedy, gdy górną warstwę suszenia ziemnych śpiączki. Gdy środek spożywczy wyschnięciu roślin w glebie zbyt umrze z powodu braku wilgoci, a jeśli jego nadmiaru z zgnilizny korzeni.

Jeśli chodzi o oświetlenie, kwiat kocha jasne światło, ale nie toleruje bezpośredniego słońca. Jednak nadmierne liści cień może zacząć spadać, stop lub nie rozpocznie kwitnienie. Nawiasem mówiąc, puansetii Bloom – osobną rozmowę, tak jak się to kwitnąć w domu może tylko posiadanie niezbędnej wiedzy.

Jak dostać się do kwitną puansetiyu

Fakt, że puansetii czerwony (różowy, biały) przylistki pojawiają się tylko pod pewnym tryb dnia i nocy. Do tworzenia pąków kwiatowych musi być w całkowitej ciemności przez co najmniej pół dnia. A jeśli chcesz dostać się do kwitną puansetiyu na przykład święta Nowego Roku, tryb ten jest konieczny, aby zapewnić co najmniej osiem tygodni przed ich wystąpieniem.

Umieszczenie rośliny w ciągu 12 lub 14 godzin w ciemnym miejscu, lub po prostu pokrycie go z kopułą nieprzezroczystego (pudełko, torba), upewnić się, że w ciągu dwóch lub trzech tygodni puansetii zaczynają tworzyć pąki kwiatowe, aw przyszłości będzie jasne i przylistki. Glonów puansetii może zapobiec nieprawidłowej i pojenia lub wysoką temperaturę. W tym czasie oraz w okresie kwitnienia, który może wynosić od dwóch miesięcy, sześć miesięcy, puansetiyu musi zawierać się w temperaturze nie wyższej niż 20 ° C, jest najbardziej korzystna temperatura jest niższa niż średnia – 15-17 ° C

Z należytą starannością i obfitym kwitnieniem zostanie przedłużony, a zakończy puansetii naturalne przejście do stanu spoczynku. Nawiasem mówiąc, to był początek tej fazie, często powodując panikę wśród właścicieli puansetii. Po tym wszystkim, to było w tym czasie puansetii liście żółkną i opadają, nawet jeśli opiekowała się nim prawidłowo. Jednakże, nie ma powodu do paniki – jest naturalnym procesem. Będzie tylko trzeba usunąć kwiat depozytu i poczekać do rozpoczęcia nowej fazy aktywnej.

Okres odpoczynku

Więc po kwitnieniu przylistki puansetii stają się czerwone i zielone liście żółte i odpadają, a sama roślina przechodzi w stan spoczynku. Okres ten trwa zwykle aż do wiosny, ale roślina wymaga szczególnej opieki. Jeżeli możliwość przesunąć puansetiyu w ciemnym i chłodnym pomieszczeniu, w którym temperatura nie przekracza 15 ° C, ale nie spada poniżej 10 ° C Pamiętaj, aby zachować nawadniania puansetiyu – ziemia w doniczce w żadnym wypadku nie powinna być sucha. Jednak rośliny należy podlewać umiarkowanie i nie bardzo często.

Wraz z nadejściem wiosny roślin należy wyciąć, nadal umiarkowane podlewanie tryb i zacząć karmić złożonych nawozów. Około miesiąc później łodyga zaczyna rosnąć, a pojawią się nowe liście. Wraz z nadejściem ciepła puansetiyu pożądane, aby utrzymać na zewnątrz. Ale nie zapominaj, że nie toleruje wysokich temperatur i bezpośredniego słońca. Rozpocząć podlewanie kwiatów w trybie normalnym dla niego, uważając, aby nie overdry lub pereuvlyazhnyat ziemi w doniczce. Nadal karmić puansetiyu, zrób to rzadziej – raz na trzy do czterech tygodni. W tym samym czasie, jest możliwe, aby utworzyć koronę rośliny okresowo przycinania go. Z początkiem aktywnego puansetiyu fazy mogą być przeszczepione i propagowane.

Powielanie i przeszczep

Puansetii przeszczep przeprowadzono wiosną, przed kwitnieniem roślin wzmocnione. Transplant wybrać garnek o średnicy nieco większej niż poprzednio. Kwiat może łatwo przepłynąć do nowego naczynia, utrzymując ziemnych pokojowej i wylano świeżego ziemi. Ale jeśli podejrzewasz, że puansetii zaczęły gnić korzenie, kwiat muszą być przetwarzane przez cięcie uszkodzone korzenie i całkowicie zastąpić ziemi w doniczce. Nie zapomnij po przesadzeniu warstwę drenażową.

Powielanie puansetii nie powoduje żadnych trudności. Fakt, że w domu ten kwiat odtwarza najbardziej prosty i przystępny sposób – od sadzonek. Najwygodniej wybrać sadzonki podczas cięcia kwiatu. Ich długość nie przekracza 10 i może być mniejsza niż 7 cm. Ponadto, każde odpowiednie do łodygi słownikowych powinien 3-4 liści.

Sadzonki natychmiast umieścić w wilgotnym podłożu. Do pierwszych pędów sadzonek nie karmione i pojone oraz tylko okresowo rozpylony. Nawiasem mówiąc, powielanie puansetii będą skuteczne tylko wtedy, gdy stała umiarkowanej wilgotności podłoża i dobrym drenażem. Kiedy woda stojąca na młodych roślinach mogą pojawić komary grzyby lub mączlika, natomiast jego brak sadzonek po prostu usychają.

Po pojawienie się młodych pędów zaczynają karmić roślin, nawadnianie zostanie wznowione w trybie zwykłym i puansetii pritenenie przemian z jasnym oświetleniem. W ogóle, od tej chwili opiekę nad młodymi roślinami jest taka sama jak u dorosłych puansetiyami.

Choroby i szkodniki

Jeśli paunsetii żółkną lub spaść liści po kwitnieniu, to nie panikuj. Jednak powodem tego może być i chorób roślin i szkodników, którzy osiedlili się na liściach. Najczęstszą chorobą puansetii:

  • Szara pleśń. Szczególnie niebezpieczne podczas farbowania wypustkami.
  • Bakteryjne spot. Na tej trudnej choroby puansetiya w okresie uśpienia i na początku sezonu wegetacyjnego.
  • Zgnilizna korzeni. Przyczyną tej choroby staje nadmiernego podlewania.

Ponadto, podobnie jak inne rośliny domowe puansetii podatne na choroby wirusowe, grzybicze i bakteryjne, gnicie i rdzę. Traktowane wszystkie te choroby ze specjalnych lub złożonych leków, które mogą być zakup w kwiaciarni.

Innym problemem, który podlega pokojowej puansetii – szkodniki. Najczęstszym z nich:

  • Mączlika,
  • Wełnowiec;
  • Roztoczy pająka;
  • Komary, grzyb
  • Cieplarnia wesz roślin.

Radzenia sobie z nimi dość łatwo. Szybko pozbyć się szkodników pomoże konwencjonalne insektycydy. Najważniejsze – czas, aby dostrzec i zapobiec owady te powodują znaczne szkody dla kwiatu.

Inne an_5 i pytania

Dla puansetii kwitnienia jest główną wartością dekoracyjny. Właściwie dla tej rasy i roślin doniczkowych. I dlaczego niektórzy ogrodnicy nie puansetii kwitną – to kwestia właściwego destylacji. Z zastrzeżeniem warunków świetlnych i temperatury, a także właściwej zawartości w roślinach okresu spoczynku, to koniecznie kwitną.

Dlaczego puansetii sypialni nie wznowione wzrostu po okresie odpoczynku? To może być tylko niewłaściwa pielęgnacja: nadmierne podlewanie, przesuszenie ziemnych śpiączki, zbyt niska temperatura w pomieszczeniu. Żółknięcia liści może być oznaką przejścia puansetii do reszty, a oznaką choroby.

Ale jeśli prawidłowo dbać o tej niezwykłej roślinie zapewnić mu komfortowe temperatury i piśmienny podlewania, nawet w domu, będzie wielokrotnie zachwyci Cię swoim wspaniałego rozkwitu. I choć puansetiey opieki nie można nazwać bardzo lekki, to jest kwitnienia więcej niż to rekompensował dla wszystkich swoich wysiłków.

load...