Puansetiya: liście spadają. Jak pomóc roślinę?

Zawartość:

Dziś stało się modne dać żywe rośliny doniczkowe. I na każdym wakacje przedsiębiorczych sprzedawców kwiatów oferują nam zrobić, by tak rzec, na zakup przedmiotu. Oto, na przykład, w przeddzień Bożego Narodzenia i Nowego Roku stragany kwiaciarnie zdobi puansetiya najpiękniejszy, który jest znany jako gwiazda Bożego Narodzenia. A jeśli otrzymał dar wspaniały kwiat, na początku wiosny, a następnie wkrótce po otrzymaniu prezentu może nagle odkryć, że piękny puansetiya spadł liści.

load...

Ale nawet jeśli to nie nastąpi nagle, niewłaściwa pielęgnacja i warunki przetrzymywania, a także szkodniki roślin wewnętrznych może doprowadzić do tego, że puansetiya krople liści. Przekonajmy się przyczyny takich działań niepożądanych, jak również o tym, jak zapobiegać i jak go naprawić.

Przyczyn naturalnych

W sprzyjających warunkach dla siebie puansetiya będzie długo, aby cię zadowolić swoich niezwykłych kolorach. Jednak puansetii charakteryzuje się okresem odpoczynku, pochodzących bezpośrednio po kwitnieniu. W tym czasie zakład krople liści, co jest całkiem normalny proces. Dlatego też, jeśli pod koniec lutego lub na początku wiosny twoi puansetiya spadły liście, nie panikuj.

load...

Pędy należy wyciąć dokładnie pół puansetii i zmienić doniczka w chłodnym miejscu o słabym oświetleniu. Jednak jest to niemożliwe, aby pozbawić roślinę światła, a także zapomnieć o podlewaniu. Temperatura w tymczasowym schronieniem spania puansetii nie powinna spaść poniżej dziesięciu stopni, a ziemnych pokój w żadnym wypadku nie powinna być sucha. W tym stanie, zakład będzie około jeden i pół miesiąca. I na początku ostatniego miesiąca wiosennego swojej Sleeping Beauty rozpocznie się obudzić.

Transplant w nowej doniczce, pozwoli mu ciepły i jasny pokój i zaczynają intensywnie podlewać i regularnie karmione. Przebudzony kwiat zwykle daje dużo młodych pędów, ale pozostawić potrzeba czterech czy pięciu najsilniejszych pędów tylko.

Pielęgnacji i konserwacji błędy

Powody puansetiya spada liście mogą być pokryte w opiece błędów i konserwacji:

  • Gwałtowny spadek temperatury;
  • Stojącej wody i wysuszeniu grudki ziemnych;
  • Oświetlenie jest słaba;
  • Suche powietrze.

Jak widać, przyczyny banalne. A jeśli aktywny do zakładu w swoim czasie podlewania, trzymać w ciepłym i jasnym pomieszczeniu, regularnie karmione i rozpylany, kwiat będzie czuć w pełni swobodnie. Jednak niektóre błędy mogą spowodować wycofanie nie tylko defoliacji, ale śmierć kwiatu.

Jeśli zamrażać puansetiyu, na przykład podczas transportu, a następnie ożywić kwiat będzie niemożliwe. W pierwszej kolejności zostawia spadek, a następnie korzenie umrzeć. Jeśli nadmierne podlewanie w puansetii także zaczynają gnić korzenie i liście spadają. I zapisać ten kwiat będzie bardzo trudne, zbyt. Ale mały transport uporczywej suszy puansetiya. A nawet jeśli to odrzuca z tego powodu liści, może być szybko wrócił do formy, po prostu obserwując właściwego systemu nawadniania.

Suchy kwiat powietrza w pomieszczeniu reaguje również źle jak w projektach lub niskiej temperaturze. Ale dodatkowo, suche powietrze może przyczynić się do klęski szkodnikami roślin. A następnie puansetiya również rzucić swoje liście.

Szkodniki

Puansetiya traci liści, dotknięte przędziorków. Jest to bardzo małe czerwone pająki, które osadzają się na spodzie liści puansetii oraz zasłaniającą cienką białą pajęczynę. Pozbyć się tego szkodnika umyć ekstrakt tytoniowy liść i zapylać gruntowych siarkę. Ponadto, można użyć specjalnych środków owadobójczych w pomieszczeniach zakładów.

Oprócz przędziorka szkodniki zagrażające puansetii są skali Jose i wełnowiec. Wełnowce i owady skalę larwy żerują na SAP z liści puansetii. Z tego powodu, liście więdną, żółkną, usychają i opadają. W przypadku porażki puansetii tych szkodników jest również konieczne, aby przetrzeć wilgotną gąbką i liści łodygi roślin, mechanicznie usunięcie szkodnika. Pierwszy kwiat potraktowano roztworem mydła, a następnie dokładnie przemywano czystym pozostaje woda. Jeśli te zabiegi nie pomogą, skorzystać ze specjalnych przygotowań.

Tak więc, dla wygodnego puansetii istnienia w domu konieczne jest stworzenie warunków podobnych do naturalnego:

  • Umiarkowanej temperaturze,
  • Umiarkowanym i regularne podlewanie,
  • Odpowiednie oświetlenie w aktywnym okresie;
  • Wystarczającą wilgotność.

A jeśli dbamy puansetiyu przed przeciągami i nagłych zmian temperatury, to zostaną zresetowane pozostawia jedynie w okresie uśpienia. A to, jak już powiedzieliśmy, jest to normalny i naturalny proces. Przestrzegać zasad pielęgnacji i konserwacji puansetii oraz Nowego Roku wakacje w domu połysk żyć Christmas star. Powodzenia!

load...